Rescue| Záchranari| Air rescue| Crash rescue| Dive rescue| Dog rescue| Fire rescue| Mountain rescue| Road rescue 
Cave Rescue| Mine Rescue| SAR| Emergency
AIR RESCUE
Hľadaj|Index|E-mail|Príhovor|Charakteristika|Partneri|Redakcia| Hľadáme kolegov|Registrácia/editácia
TEMPUS GROUP
www.zachranari.sk
Profesionálne e-business riešenia
 
 
© ATE
GSM: 0907 932 281
Nové zásahy v roku 2014
 
16.6.2014:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zasahovala dnes pri dopravnej nehode pri obci Jedľové Kostoľany. Po tom, ako osobné auto zišlo z cesty a prevrátilo sa do potoka, potreboval prevoz vrtuľníkom do nemocnice 28-ročný muž, ktorý utrpel poranenia viacerých častí tela. Pri nehode primárne zasahovali pozemní záchranári, po pristátí vrtuľníka v blízkosti miesta nehody ho do starostlivosti prevzali leteckí záchranári. Muž bol pri vedomí, po preložení na palubu vrtuľníka ho previezli do nemocnice v Nitre. Druhý cestujúci na mieste podľahol zraneniam.
 
15.6.2014:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade prijalo dnes popoludní výzvu na zásah v Slovenskom raji. Počas turistiky v Prielome Hornádu sa zranilo 8-ročné dievča, padalo približne 40 metrov do Hornádu. K dieťaťu boli privolaní horskí aj leteckí záchranári, po páde bolo pri vedomí. Lekára leteckých záchranárov vysadili z vrtuľníka na lane pomocou palubného navijaka. Záchranári dievča na mieste ošetrili a následne previezli k vrtuľníku, ktorý medzičasom pristál na ceste do Letanoviec. Po preložení na palubu vrtuľníka bola pacientka s poraneniami viacerých častí tela prevezená do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.
 
13.6.2014:
Posádka zo strediska Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Banskej Bystrici letela dnes dopoludnia do oblasti Staré Hory. Kmeň stromu tam privalil lesného pracovníka, zdravotný stav muža si vyžiadal privolanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Lekára do ťažko prístupného terénu spustili z vrtuľníka na lane, zraneného na mieste ošetril a zabalil do evakuačného vaku. Lekára aj pacienta s poranením krčnej chrbtice opäť lanom vytiahli z terénu, počas medzipristátia naložili na palubu vrtuľníka a previezli do banskobystrickej nemocnice. Vrtuľník s posádkou zo strediska v Bratislave letel v tom istom čase na záchrannú akciu do chemickej továrne v Smoleniciach. Pomoc leteckých záchranárov bola privolaná k mužovi s poranením hlavy. Po pristátí vrtuľníka zraneného muža lekár ošetril, následne ho previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Banská Bystrica letela dnes popoludní k dopravnej nehode pri obci Kokava nad Rimavicou (okres Poltár). Osobné auto tam zišlo z cesty a narazilo do stromu. V aute sa nachádzali traja cestujúci, z vozidla ich vyslobodili hasiči. Leteckí záchranári po prílete k miestu nehody prevzali do starostlivosti najťažšie zraneného, vodiča auta. 55-ročný muž mal poranenia viacerých častí tela, bol pri vedomí. Po ošetrení ho posádka preložila na palubu vrtuľníka a previezla do banskobystrickej nemocnice, kde ho odovzdali lekárom Traumatologického oddelenia.
 
Vo večerných hodinách dnes v rovnakom čase leteli na pomoc cyklistom žilinskí aj popradskí leteckí záchranári. Vrtuľník zo strediska v Poprade letel na pomoc cyklistovi do Belianskych Tatier, posádka zo Žiliny smerovala do oblasti Súľovských skál. V Belianskych Tatrách sa na turistickom chodníku zrazili dvaja cyklisti, posádka vrtuľníka ošetrila 44-ročného muža, ktorý mal po zrážke poruchu vedomia. Po ošetrení bol vrtuľníkom transportovaný do Nemocnice Poprad. Posádka zo Žiliny pomáhala 28-ročnému cyklistovi, ktorý po páde z bicykla utrpel poranenie dolnej končatiny. Mužovi poskytol lekár v teréne prednemocničnú zdravotnú starostlivosť a zafixoval ho do vákuového matraca. Po preložení na palubu vrtuľníka ho previezli do žilinskej nemocnice.
 
12.6.2014:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Banskej Bystrici prijalo dnes výzvu na zásah v obci Hriňová. Leteckí záchranári pomáhali 45-ročnému mužovi, ktorý spadol z výšky počas opravy komína. Muž mal odreniny a rezné poranenia, po ošetrení ho v spolupráci s pozemnými záchranármi naložili na palubu vrtuľníka a previezli do nemocnice v Banskej Bystrici.
 
10.6.2014:
V popoludňajších hodinách zasahovala dnes posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Poprad. Pomoc leteckých záchranárov potreboval 51-ročný motocyklista, ktorý sa zrazil s osobným autom. Na mieste zasahovali pozemní záchranári, lekára z vrtuľníka spustili na lane pomocou palubného navijaka, zranenému poskytol na mieste prednemocničnú zdravotnú starostlivosť. Po ošetrení previezli motocyklistu s polytraumou do Nemocnice Poprad.
 
28.5.2014:
Dnes ráno bola privolaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Poprad k úrazu pracovníka na stavbe v Spišskej Starej Vsi. 21-ročný muž spadol z lešenia z výšky približne 7 metrov. Lekára spustili z vrtuľníka na lane pomocou palubného navijaka, muža s poranenou chrbticou na mieste ošetril. V spolupráci s posádkou RZP ho previezli na futbalové ihrisko, kde medzičasom pristál vrtuľník. Po preložení na palubu vrtuľníka bol transportovaný do Nemocnice Poprad.
 
26.5.2014:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo Žiliny prijalo dnes popoludní požiadavku na zásah v obci Maršová-Rašov, kde 38-ročného muža poštípali do tváre včely. Muža s anafylaktickým šokom po ošetrení previezli vrtuľníkom do žilinskej nemocnice.
 
23.5.2014:
V ranných hodinách dnes letel vrtuľník so záchranným tímom zo strediska Žilina do obce Ďuričina. Pomoc leteckých záchranárov bola privolaná k mužovi, ktorý sa pohyboval medzi dvomi nákladnými autami. Jedno z nich sa uvoľnilo a pritlačilo muža k druhému autu. 36-ročného muža museli vyslobodiť hasiči, v blízkosti miesta nehody nebolo vhodné miesto na pristátie vrtuľníka, lekára z kabíny spustili k zranenému na lane. Pacient bol pri vedomí, utrpel poranenie hrudníka a dolnej končatiny. Po poskytnutí prednemocničnej zdravotnej starostlivosti ho vrtuľníkom previezli do žilinskej nemocnice.
 
20.5.2014:
Vo večerných hodinách bola dnes k úrazu dvoch detí privolaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Popradu. Z balkóna rodinného domu v Liptovskej Tepličke sa uvoľnilo zábradlie, vypadli z neho dve deti. Posádka vrtuľníka prevzala na mieste od pozemných záchranárov 4-ročné dieťa, s odreninami ho v stabilizovanom stave previezli do Nemocnice Poprad. Druhé, 6-ročné dieťa, prevzali do starostlivosti pozemní záchranári. Približne v tom istom čase prijala výzvu na zásah pri úraze dieťaťa aj košická posádka. V obci Strážske (okres Michalovce) na seba vylialo horúcu kávu 2-ročné dieťa. Privolaný vrtuľník z Košíc pristál na futbalovom ihrisku, lekár leteckých záchranárov dieťaťu ošetril poranenie a pripravil ho na prevoz vrtuľníkom. Pacienta s 2.stupňom popálením na menej ako 15% povrchu tela previezli do Nemocnie Košice - Šaca.
 
11.5.2014:
Posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Bratislava dnes popoludní privolali k dopravnej nehode na Seneckej ceste, zrazilo sa tam päť áut, na mieste zasahovali pozemní záchranári. Po prílete vrtuľníka k miestu nehody prevzali leteckí záchranári 58-ročného muža s poranením hrudníka. Muža v stabilizovanom stave preložili na palubu vrtuľníka a previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove. Ostatných zranených previezli do nemocnice pozemní záchranári.
 
9.5.2014:
V popoludňajších hodinách dnes zasahovala posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Bratislavy aj Nitry. Bratislavskí leteckí záchranári zasahovali v obci Lozorno (okres Malacky), kde na futbalovom ihrisku prevzali od pozemných záchranárov 35-ročného muža, ktorý spadol z rebríka z výšky približne troch metrov. Muž dopadol na betón, utrpel vážne poranenie hlavy. Posádka vrtuľníka mu po prevzatí zabezpečila dýchacie cesty, napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu ho transportovali do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramáre. Vrtuľník s posádkou z Nitry letel k dopravnej nehode pri obci Horný Bar (okres Dunajská Streda). Pomoc leteckých záchranárov bola privolaná k 22-ročnému zranenému motocyklistovi. Muž bol po páde z motocykla v bezvedomí, primárne ho ošetrila posádka RLP, po prílete vrtuľníka ho prevzali do starostlivosti leteckí záchranári. Pacienta s poranením hlavy previezli taktiež do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramáre.
 
7.5.2014:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Bratislave prijalo dnes požiadavku na let k zranenému lesnému pracovníkovi v lese pri obci Doľany (okres Pezinok). 41- ročnému mužovi pri pílení spadol strom na dolnú končatinu, spod stromu sa vyslobodil sám, jeho poranenie si však vyžadovalo ošetrenie na mieste. Po pristátí vrtuľníka museli záchranári k zranenému stúpať ešte asi 20 minút v lesnom teréne, na mieste ho ošetrili a preniesli späť k vrtuľníku. S pacientom následne leteli do Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove.
 
6.5.2014:
K dopravnej nehode v obci Hriňová letela dnes predpoludním posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE. Po zrážke dvoch áut potrebovala prevoz vrtuľníkom 43-ročná žena. Leteckí záchranári z Banskej Bystrice prevzali zranenú od posádky RZP, ženu s polytraumou preložili na palubu vrtuľníka a previezli do banskobystrickej nemocnice, kde ju odovzdali lekárom Oddelenia úrazovej chirurgie.
 
2.5.2014:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Žilina letela dnes popoludní k dopravnej nehode na diaľnici D1 pri Považskej Bystrici smerom na Žilinu. Pomoc leteckých záchranárov privolali k nehode dodávky, ktorá zišla z cesty a ostala prevrátená pri diaľnici. Na miesto boli vyslaní pozemní aj leteckí záchranári, jednému členovi posádky už pomôcť nemohli, svojim zraneniam žiaľ na mieste podľahol. Posádka vrtuľníka po prílete na diaľnicu prevzala do starostlivosti 25-ročného muža, ktorý utrpel poranenie hlavy a mal viacero odrenín. Muž bol pri vedomí, po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti na mieste nehody ho záchranári preložili na palubu vrtuľníka a leteli s ním do nemocnice v Považskej Bystrici. Pri nehode bol zranený ešte jeden člen posádky, ktorého prevzali pozemní záchranári.
 
30.4.2014:
Poľskému turistovi, ktorý si počas túry v Slovenskom raji poranil dolnú končatinu, dnes popoludní pomáhali v teréne leteckí aj horskí záchranári. Vrtuľník leteckých záchranárov vzlietol zo strediska Poprad, smeroval do oblasti Kláštorisko, kde na pomoc čakal 30-ročný turista. Lekára vysadili z vrtuľníka na lane pomocou palubného navijaka, v spolupráci s horskými záchranármi zranenému ošetril dolnú končatinu. Pacienta spolu s lekárom vrtuľník evakuoval z terénu na lane, počas medzipristátia ho preložili na palubu a leteli s ním do Nemocnice Poprad.
 
23.4.2014:
Posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Košice privolali dnes večer do obce Ruská Nová Ves. Rýchly prevoz vrtuľníkom tam potrebovalo 2-ročné dieťa, ktoré sa údajne topilo v sude s vodou. Na pomoc privolali ambulanciu RLP aj leteckých záchranárov. Posádka RLP dieťa úspešne resuscitovala, po prílete vrtuľníka na ihrisko v obci prevzali pacienta do starostlivosti leteckí záchranári. Dieťa napojené na umelú pľúcnu ventiláciu preložili na palubu vrtuľníka a previezli do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.
 
22.4.2014:
Leteckí záchranári zasahovali dnes ráno pri dopravnej nehode na rýchlostnej komunikácii R1 Pribina. Pri výjazde na Lehotu zišlo z cesty osobné auto, prevrátilo sa a skončilo na poli. V aute sa nachádzali štyria zranení, k nehode vyrazili ambulancie RLP, RZP, na pomoc privolali aj posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Nitra. Posádka vrtuľníka prevzala po prílete najťažšie raneného muža, ktorý sedel za vodičom auta, utrpel vážne poranenia viacerých častí tela, bol pri vedomí. 23-ročného muža napojili na umelú pľúcnu ventiláciu a po preložení na palubu vrtuľníka previezli do nemocnice v Nitre, kde ho odovzdali lekárom Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny.
 
19.4.2014:
K zranenému cyklistovi, ktorý po páde z bicykla utrpel poranenie dolnej končatiny, dnes popoludní privolali posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Žilina. Muž sa nachádzal na turistickom chodníku pod Strečnom, kde nebolo možné pristáť, lekára k nemu spustili z vrtuľníka na lane pomocou palubného navijaka. Po ošetrení v teréne ho s pomocou cyklistových kamarátov preniesli približne 500 metrov na miesto, kde medzičasom pristál vrtuľník. Po preložení na palubu vrtuľníka transportovali 42-ročného muža do žilinskej nemocnice
 
13.4.2014:
V ranných hodinách dnes zasahovala posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Bratislavy. Pomoc leteckých záchranárov bola privolaná k dopravnej nehode medzi Malackami a obcou Veľké Leváre, kde osobné auto s dvoma cestujúcimi zišlo z cesty a narazilo do stromu. Po prílete k miestu nehody prevzala posádka vrtuľníka do starostlivosti ťažšie zraneného muža, ktorý utrpel poranenia dolných končatín. 29-ročného muža napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu previezli vrtuľníkom do Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove. Ľahšie zraneného prevzala zasahujúca posádka RLP.
 
10.4.2014:
Vrtuľník s posádkou zo strediska VZZS ATE v Nitre privolali dnes k úrazu lesného pracovníka, ktorého pri obci Hostie (okres Zlaté Moravce) zasiahol padajúci strom. 27-ročný muž ostal v bezvedomí, na pomoc mu privolali pozemných aj leteckých záchranárov. Ošetrenie v teréne poskytla pacientovi posádka RLP, ktorá ho odovzdala do rúk leteckých záchranárov. Muža napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu previezli vrtuľníkom do Fakultnej nemocnice Nitra na Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny.
 
7.4.2014:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Poprad letela dnes do Nízkych Tatier na pomoc poľskému lyžiarovi. 40-ročný lyžiar v Derešskom kotli padal približne 300 metrov, poranil si viaceré časti tela, najmä oblasť hrudníka. Pri zranenom zasahovali horskí záchranári, na pomoc privolali aj vrtuľník. Lekára z paluby vrtuľníka spustili do terénu na lane, lyžiarovi poskytol prednemocničnú zdravotnú starostlivosť. Zraneného po ošetrení previezli vrtuľníkom do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
1.4.2014:
Vrtuľník s posádkou zo strediska Žilina letel dnes na pomoc lesnému pracovníkovi pri obci Makov. Pri prevoze dreva spadol na pracovníka kmeň stromu, zasiahol ho do oblasti hrudníka a brušnej dutiny. Vrtuľník pristál na okraji lesa neďaleko zraneného. 29-ročný muž bol pri príchode lekára pri vedomí, po ošetrení ho záchranári preložili na palubu vrtuľníka. S podozrením na vnútrobrušné poranenie ho v stabilizovanom stave previezli do žilinskej nemocnice.
 
31.3.2014:
Vrtuľník s posádkou zo strediska VZZS ATE Nitra privolali dnes popoludní k úrazu 23-ročného muža pri obci Veľké Zálužie. Muža zasiahol padajúci konár, utrpel kraniocerebrálne poranenie hlavy. Na mieste zasahovala posádka RLP, od ktorej leteckí záchranári pacienta prevzali. Po preložení na palubu vrtuľníka s ním leteli do Fakultnej nemocnice Nitra, kde ho odovzdali lekárom na oddelení ARO.
 
K úrazu horolezca v Manínskej tiesňave dnes popoludní bola privolaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zo strediska Žilina. Lezec ostal po páde v bezvedomí, z vrtuľníka k nemu spustili na lane lekára, ktorý mu v teréne poskytol prednemocničnú zdravotnú starostlivosť. 44-ročný muž utrpel vážne poranenie hlavy, napojený na umelú pľúcnu ventiláciu bol vrtuľníkom transportovaný do Univerzitnej nemocnice Martin.
 
27.3.2014:
V dopoludňajších hodinách dnes letela do terénu za pacientom posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Banskej Bystrice aj Košíc. Vrtuľník z Banskej Bystrice letel na pomoc lesnému pracovníkovi, ktorého neďaleko obce Hodruša Hámre zasiahol padajúci konár. Zranený sa nachádzal na mieste, kde nebolo možné pristáť, lekára z vrtuľníka spustili na lane pomocou palubného navijaka. 20-ročného muža v teréne ošetril. Spolu s lekárom ho z lesa evakuovali opäť lanom, počas medzipristátia preložili na palubu vrtuľníka. Muža s poraneným hrudníkom previezli do banskobystrickej nemocnice. Košickí leteckí záchranári pomáhali dopoludnia zranenému v obci Zboj (okres Snina). 64-ročný muž sa pri pílení porezal okružnou pílou, utrpel devastačné poranenia prstov na hornej končatine. Zraneného prevzala posádka vrtuľníka na obecnom ihrisku od pozemnej záchrannej služby. Vrtuľníkom ho transportovali do Univerzitnej nemocnice v Košiciach, kde ho odovzdali na Klinike úrazovej chirurgie.
 
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby v Poprade prijalo dnes požiadavku na zásah vo Vysokých Tatrách. V Ťažkej doline sa uvoľnila lavína, strhla 5 českých horolezcov a niesla ich približne 100 metrov. Traja horolezci boli po páde zranení, z toho jeden ľahko. Leteckí záchranári z Popradu spolu s pracovníkom Horskej záchrannej služby pomáhali dvom ťažšie zraneným. Lekára aj záchranára vysadil vrtuľník do terénu pomocou palubného navijaka. Jednému horolezcovi ošetrili hornú končatinu, druhý mal poranenie chrbtice. 36- ročného horolezca s poranenou hornou končatinou previezol vrtuľník do popradskej nemocnice, s druhým horolezcom ostal na mieste horský záchranár. Po odovzdaní prvého pacienta sa vrtuľník vrátil pre 49-ročného muža s poranením krčnej chrbtice. Z Vysokých Tatier ho previezli do Nemocnice Poprad.
 
20.3.2014:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Bratislave prijalo dnes popoludní požiadavku na zásah pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcami Kúty a Čáry (okres Senica). Po čelnej zrážke dvoch osobných áut potreboval pomoc leteckých záchranárov 21-ročný muž. Vrtuľník s posádkou pristál na ceste blízko miesta nehody, zranený muž bol pri príchode záchranárov pri vedomí. Po ošetrení ho s podozrením na vnútrobrušné poranenie previezli vrtuľníkom do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramáre. Ďalších dvoch zranených prevzali do starostlivosti pozemní záchranári.
 
19.3.2014:
V ranných hodinách dnes zasahovala posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Žilina. Vrtuľník s posádkou letel zo Žiliny k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi Martinom a Žilinou v oblasti pod Strečnom. Na mieste zasahovali pozemní záchranári, hasiči, na pomoc privolali aj leteckých záchranárov. Vrtuľník pristál blízko miesta nehody, jeho posádka pomáhala vodičke osobného auta, ktorá ostala zakliesnená v aute. Záchranári ju z auta vyslobodili a podali jej na mieste neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Žena utrpela poranenia hlavy a končatín. Napojenú na umelú pľúcnu ventiláciu ju vrtuľníkom previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina.
 
15.3.2014:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Košice zasahovala dnes ráno pri dopravnej nehode. Na ceste medzi Slanským Novým Mestom a obcou Kalša (okres Košice) zišlo z cesty osobné auto, narazilo do garáže, ktorá bola pri ceste. V aute boli dvaja mladí muži, jeden z nich ostal po náraze v bezvedomí, utrpel poranenie hlavy. Privolaní leteckí záchranári z Košíc zraneného z auta vyslobodili, podali mu prednemocničnú zdravotnú starostlivosť a zabezpečili vitálne funkcie. Po preložení na palubu vrtuľníka s ním leteli do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice, kde ho odovzdali lekárom Kliniky úrazovej chirurgie.
 
4.3.2014:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo Žiliny letela dnes popoludní k dopravnej nehode, ktorá stala pri obci Abramová. Leteckí záchranári pomáhali vodičke osobného auta, ktorá po zrážke s autobusom ostala zakliesnená v aute. Hasiči ju z auta vyslobodili a odovzdali do starostlivosti privolaných leteckých aj pozemných záchranárov. Žena utrpela poranenia viacerých častí tela, najmä brušnej dutiny. Záchranári jej na mieste poskytli prednemocničnú zdravotnú starostlivosť. Napojená na umelú pľúcnu ventiláciu bola vrtuľníkom prevezená do Univerzitnej nemocnice Martin.
 
25.2.2014:
V popoludňajších hodinách zasahovala dnes posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zo strediska Žilina aj Poprad. Leteckí záchranári zo Žiliny leteli do obce Zakamenné (okres Námestovo), privolaní boli k 9-ročnému chlapcovi, ktorého zrazilo auto. Zraneného prevzala posádka vrtuľníka od pozemných záchranárov, chlapec utrpel poranenie brušnej dutiny. Vrtuľníkom bol transportovaný do martinskej nemocnice. Vrtuľník zo strediska Poprad letel dnes do Západných Tatier k zranenému lyžiarovi. Pomocou palubného navijaka vysadili lekára do terénu v Žiarskej doline, lyžiarovi na mieste ošetril dolnú končatinu. Po preložení na palubu vrtuľníka s ním leteli do nemocnice v Ružomberku.
 
Vo večerných hodinách zasahovala dnes posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zo strediska Trenčín. Na ceste medzi Novou Dubnicou a obcou Kolačín sa zrazil motocykel s osobným autom, pomoc leteckých záchranárov potrebovala spolujazdkyňa na motocykli. 20-ročná žena bola po nehode v bezvedomí, lekár jej na mieste poskytol prednemocničnú zdravotnú starostlivosť. Pacientku s polytraumou preložili na palubu vrtuľníka a previezli do žilinskej nemocnice.
 
24.2.2014:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE letela dnes do Nízkych Tatier. V lyžiarskom stredisku Jasná spadla na chrbát 15-ročná lyžiarka, privolali k nej horských aj leteckých záchranárov. Vrtuľník z Banskej Bystrice pristál v lyžiarskom stredisku, lekár leteckých záchranárov poskytol lyžiarke prednemocničnú zdravotnú starostlivosť, následne ju preložili na palubu vrtuľníka a previezli do Detskej fakultnej nemocnice Banská Bystrica.
 
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade prijalo dnes popoludní požiadavku na zásah vo Vysokých Tatrách. V Mlynickej doline strhla lavína dvoch českých turistov, niesla ich približne 500 metrov. Jeden z turistov narazil na kameň, poranil si krížovú oblasť chrbtice. Privolaný vrtuľník z Popradu vysadil lekára v teréne, v spolupráci s Horskou záchrannou službou turistu ošetril a pripravil na transport vrtuľníkom. Kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam nebolo možné evakuovať pacienta z terénu pomocou palubného navijaka, pracovníci Horskej záchrannej služby zniesli zraneného približne 300 metrov nižšie na miesto, kde ho z opretia vrtuľníka preložili na palubu. 39- ročného muža transportovali do nemocnice v Poprade.
 
14.2.2014:
K dopravnej nehode na diaľnici D1 medzi Trnavou a Hlohovcom bola dnes večer privolaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE. Leteckí záchranári z Bratislavy leteli na pomoc vodičovi osobného auta, ktoré dostalo šmyk, zišlo z cesty a narazilo do kovovej tyče. Privolaný vrtuľník pristál na poli pri diaľnici, na mieste tiež zasahovala ambulancia Rýchlej lekárskej pomoci. Zasahujúci záchranársky tím ošetril 29-ročného muža, ktorého kovová tyč poranila v oblasti tváre a krku. Muža napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu preložili na palubu vrtuľníka a previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove.
 
12.2.2014:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Košice letela dnes popoludní do obce Boliarov (okres Košice). Pomoc leteckých záchranárov bola privolaná k 14-ročnému chlapcovi, ktorého zasiahol elektrický prúd na stĺpe vysokého napätia. Chlapec mal popáleniny na menej ako 10% povrchu tela, bol pri vedomí. V spolupráci s posádkou Rýchlej zdravotnej pomoci chlapca ošetrili, preložili na palubu vrtuľníka a transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.
 
4.2.2014:
Pomoc leteckých záchranárov zo strediska Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Žiline bola dnes popoludní privolaná do lesa nad obcou Oravská Polhora (okres Námestovo) k mužovi, ktorého zasiahol padajúci konár. Lekára k zranenému spustili pomocou palubného navijaka. Muža v teréne ošetril a pripravil na prevoz vrtuľníkom. Následne ho evakuovali z terénu a počas medzipristátia preložili na palubu vrtuľníka. Pacienta s poranením brušnej dutiny a hrudníka previezli vrtuľníkom do nemocnice v Trstenej.
 
3.2.2014:
Posádka VZZS ATE z Banskej Bystrice zasahovala dnes popoludní na lyžiarskom svahu na Donovaloch. 32-ročného zraneného lyžiara prevzali leteckí záchranári na svahu od pracovníkov Horskej záchrannej služby. Muža s poranením chrbtice previezol vrtuľník do FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica.
 
27.1.2014:
V popoludňajších hodinách bola posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Banskej Bystrice privolaná k lyžiarskemu úrazu v lyžiarskom stredisku Chopok juh. K zranenému lyžiarovi bol lekár spustený pomocou palubného navijaka. Muža v teréne ošetril, následne ho vrtuľník pomocou lana evakuoval z terénu. Počas medzipristátia preložili pacienta na palubu vrtuľníka. Muža s poranenou dolnou končatinou previezli do FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica.
 
25.1.2014:
K zrážke dvoch lyžiarov v stredisku Donovaly- Nová hoľa bola dnes popoludní privolaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE. Leteckí záchranári z Banskej Bystrice leteli k zranenému 27-ročnému lyžiarovi, ktorý po zrážke ostal v bezvedomí. Po pristáti vrtuľníka v teréne prevzala posádka pacienta od pracovníkov Horskej záchrannej služby. Záchranári zraneného muža v teréne ošetrili a pripravili na prevoz vrtuľníkom. Pacienta s poranením hlavy a hrudníka previezli do banskobystrickej nemocnice.
 
23.1.2014:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Nitra zasahovala dnes v priemyselnom parku v Štúrove, kde 47- ročnému mužovi privalil obrovský železný kotol dolné končatiny. Vrtuľník so záchranárskou posádkou pristál v priemyselnom parku blízko miesta nehody. Na mieste zasahovala ambulancia Rýchlej lekárskej pomoci aj hasiči. Záchranári začali s ošetrovaním pacienta už počas jeho vyslobodzovania spod konštrukcie, muž bol pri vedomí a komunikoval. Po vyslobodení dolných končatín ho napojili na umelú pľúcnu ventiláciu a preložili na palubu vrtuľníka. Pacienta s polytraumou previezli leteckí záchranári do Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky.
 
13.1.2014:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Bratislava zasahovala dnes predpoludním v obci Rohožník. Pomoc leteckých záchranárov potreboval 41-ročný muž, ktorý spadol zo strechy z výšky približne 4 metrov. Vrtuľník s posádkou pristál blízko miesta nehody, lekár zraneného na mieste ošetril. Muž bol pri vedomí, v stabilizovanom stave ho vrtuľník previezol do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramáre.
 
11.1.2014:
Leteckí záchranári z Košíc, Popradu aj Banskej Bystrice zasahovali dnes pri viacerých nehodách priamo v teréne. Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) z Košíc pomáhala dnes popoludní popálenému dieťaťu v obci Ľubovec (okres Prešov), ktoré sa obarilo vriacou vodou. Hneď po prevoze a odovzdaní dieťaťa v Nemocnici Košice-Šaca bola posádka vrtuľníka privolaná k dopravnej nehode medzi obcami Dargov a Sečovce, kde sa zrazilo osobné auto s kamiónom. Vzhľadom na hustú hmlu vrtuľník nemohol pristáť priamo na mieste nehody, pilot pristál na najbližšom vhodnom mieste, kde od Rýchlej lekárskej pomoci prevzali vodiča osobného auta v závažnom polytraumatickom stave. Po preložení do kabíny vrtuľníka bol muž prevezený na Kliniku úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice v Košiciach. Rušné popoludnie mali aj leteckí záchranári z Popradu. Najskôr leteli do obce Kameňany (okres Revúca) na pomoc 21-ročnému mužovi, ktorý utrpel poranenie hrudníka pri práci s drevom. Pacienta ošetrili, previezli do popradskej nemocnice a následne pokračovali na ďalší zásah do Vysokých Tatier. Ich pomoc potrebovala horolezkyňa, ktorá spadla pod Štrbským štítom a poranila si dolnú končatinu. 32-ročnej žene na mieste poskytli prednemocničnú zdravotnú starostlivosť a evakuovali ju z terénu lanom pomocou palubného navijaka. Po preložení na palubu vrtuľníka transportovali pacientku do Nemocnice Poprad. Banskobystrickí leteckí záchranári leteli dnes popoludní do Nízkych Tatier, kde pod Chopkom pomáhali turistovi, ktorý sa pošmykol a padal po skalnatom teréne približne 200 metrov. V spolupráci s Horskou záchrannou službou turistu ošetrili, navijakom vytiahli z terénu a previezli do FNsP F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
7.1.2014:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade prijalo dnes požiadavku na zásah vo Vysokých Tatrách. Leteckí záchranári leteli na pomoc turistke, ktorá spadla v Mengusovskej doline, po zľadovatenom teréne sa šmýkala približne 300 metrov. 29-ročná žena utrpela poranenie viacerých častí tela, najmä hlavy. Na zásahu spolupracovala posádka vrtuľníka s Horskou záchrannou službou. Lekára leteckých záchranárov spustili k zranenej lanom pomocou palubného navijaka. Po ošetrení pacientku spolu s lekárom záchranári evakuovali z terénu, preložili na palubu vrtuľníka a transportovali do Nemocnice Poprad.
 
28.12.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Trenčín letela dnes popoludní k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcami Šterusy a Dolný Lopašov (okres Piešťany). Osobné auto s troma pasažiermi tam zišlo z cesty a narazilo do stromu. Na mieste zasahovali hasiči, posádky RLP aj RZP, na pomoc privolali aj leteckých záchranárov. Po prílete na miesto nehody prevzala posádka vrtuľníka najťažšie zraneného muža, ktorý utrpel vážne poranenia viacerých častí tela. 25-ročnému mužovi poskytli záchranári na mieste neodkladnú zdravotnú starostlivosť a pripravili ho na letecký transport. Zraneného následne preložili na palubu vrtuľníka a v kritickom stave previezli do Fakultnej nemocnice Trenčín.
 
19.12.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Trenčín letela dnes predpoludním k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Drahovce (okres Piešťany). Po čelnej zrážke dvoch osobných vozidiel sa na mieste nehody nachádzali štyria zranení. Privolaní boli hasiči, pozemní aj leteckí záchranári. Zranených museli z áut vyslobodiť hasiči. Posádka vrtuľníka prevzala do starostlivosti 31-ročnú vodičku, ktorá utrpela poranenie hlavy, bola pri vedomí. Zranenej poskytli na mieste neodkladnú zdravotnú starostlivosť a pripravili ju na letecký prevoz. Vrtuľníkom bola prevezená do Fakultnej nemocnice Trenčín, kde ju prevzal lekársky tím z Oddelenia úrazovej chirurgie.
 
17.12.2013:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Nitre prijalo dnes popoludní výzvu na zásah k dopravnej nehode. Vrtuľník so záchranárskym tímom z Nitry letel na pomoc vodičovi osobného auta, ktoré zišlo z cesty a narazilo do stromu neďaleko obce Okoč (okres Dunajská Streda). Na mieste zasahovala tiež posádka Rýchlej lekárskej pomoci. Po vyslobodení z auta poskytli 25- ročnému mužovi s poranením viacerých častí tela záchranári neodkladnú zdravotnú starostlivosť, preložili ho na palubu vrtuľníka a previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky.
 
15.12.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska v Poprade letela dnes popoludní do Vysokých Tatier. Počas výstupu dvoch horolezcov v Mengusovskej doline vypadol zo steny prvolezec, padal približne 20 metrov a dopadol na skaly, pričom si poranil chrbticu. Pád prvolezca spôsobil poranenie dolnej končatiny aj druhému horolezcovi, ktorý ho istil. K úrazu boli privolaní horskí aj leteckí záchranári. Oboch horolezcov v teréne ošetrili, muža s poranenou končatinou previezli vrtuľníkom do Starého Smokovca. Druhý muž s vážnejším poranením bol transportovaný do Popradu.
 
5.12.2013:
Leteckí záchranári zo strediska Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Banská Bystrica leteli dnes predpoludním do Veľkého Krtíša. Posádka vrtuľníka bola privolaná k úrazu pracovníka v prevádzke na spracovanie dreva. Zranený utrpel devastačné poranenie dolnej končatiny, bol pri vedomí. Prvotné ošetrenie mu poskytla ambulancia Rýchlej lekárskej pomoci. Po prílete vrtuľníka ho prevzali do starostlivosti leteckí záchranári. 42-ročného muža po ošetrení preložili na palubu vrtuľníka a previezli do Fakultnej nemocnice F.D. Roosevelta Banská Bystrica.
 
27.11.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) zo strediska Bratislava prijala dnes popoludní požiadavku na zásah v obci Hrubá Borša (okres Senec). Pomoc leteckých záchranárov bola privolaná k úrazu dvoch pracovníkov, ktorí spadli z konštrukcie z výšky približne 4 metre. Na mieste zasahovali aj pozemní záchranári, do starostlivosti prevzali jedného zo zranených. Posádka vrtuľníka pomáhala druhému zranenému, 48-ročnému mužovi, ktorý utrpel závažné poranenie hlavy a bol v bezvedomí. Leteckí záchranári zraneného ošetrili a napojili na umelú pľúcnu ventiláciu. Muža s polytraumou vrtuľníkom transportovali do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramáre.
 
22.11.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Poprad prijala dnes požiadavku na zásah v Spišských Hanušovciach (okres Kežmarok). Letecký prevoz do nemocnice potreboval 55-ročný muž, ktorý utrpel závažné poranenie hlavy. Zranený muž bol v bezvedomí, primárne ho ošetrila ambulancia Rýchlej lekárskej pomoci. Následne ho prevzali do starostlivosti privolaní leteckí záchranári. Napojený na umelú pľúcnu ventiláciu bol vrtuľníkom prevezený do Nemocnice Poprad.
 
16.11.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zasahovala dnes popoludní v Dolných Kopaniciach (okres Krupina), kde kôň kopol 37-ročného muža do hrudníka. Do odľahlej lokality boli vyslaní leteckí záchranári z Banskej Bystrice. Pilot vrtuľníka pristál na dvore neďaleko miesta nehody. Muž bol pri vedomí a komunikoval, po ošetrení ho preložili na palubu vrtuľníka a previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica.
 
5.11.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Bratislava letela dnes predpoludním do cementárne v obci Rohožník (okres Malacky). Pomoc leteckých záchranárov z Bratislavy bola privolaná k 41-ročnému mužovi, na ktorého sa v cementárni zrútila betónová stena. Pilot vrtuľníka pristál v areáli cementárne. Pri príchode posádky bol muž pri vedomí, utrpel skalpačné poranenie hlavy. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti preložili zraneného na palubu vrtuľníka a leteli s ním do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramáre.
 
30.10.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Nitra prijala dnes požiadavku na zásah v Hlohovci, kde sa 72-ročný muž porezal karbobrúskou. Privolaný vrtuľník z Nitry pristál na ihrisku v Hlohovci, kde jeho posádka prevzala od ambulancie Rýchlej lekárskej pomoci pacienta s hlbokým rezným poranením hornej končatiny. Zraneného muža pripravili leteckí záchranári na transport vrtuľníkom, po preložení na palubu bol prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava- Ružinov.
 
28.10.2013:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Bratislave prijalo dnes požiadavku na zásah v obci Rohožník (okres Malacky). Pomoc leteckých záchranárov z Bratislavy bola privolaná k 37-ročnému motocyklistovi, ktorý po zrážke psa spadol z motocykla. Pilot vrtuľníka pristál na lúke blízko miesta nehody. Muža našli leteckí záchranári približne 15 metrov od motocykla, bol v bezvedomí, utrpel závažné poranenie hlavy. Na mieste mu záchranári poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a pripravili ho na transport vrtuľníkom. Pacient bol v kritickom stave prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre. Na zásahu spolupracovali leteckí záchranári s dvomi posádkami Rýchlej zdravotnej pomoci.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE letela dnes do obce Novosad (okres Trebišov), kde sa zrazilo osobné auto s motocyklom. Leteckí záchranári boli privolaní k vodičovi motocykla, ktorý utrpel poranenie hlavy a hornej končatiny. 29-ročný muž bol pri príchode záchranárov pri vedomí, po ošetrení bol z miesta nehody vrtuľníkom prevezený do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.
 
26.10.2013:
Posádka zo strediska Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Nitre letela dnes do obce Hontianska Vrbica (okres Levice). Pomoc záchranárov potreboval 38-ročný muž, s ktorým sa počas prevozu dreva prevrátil traktor. Muž utrpel devastačné poranenie dolnej končatiny. Na mieste zasahovala ambulancia Rýchlej lekárskej pomoci, muža primárne ošetrili a následne odovzdali do starostlivosti leteckých záchranárov. Po preložení na palubu vrtuľníka s pacientom leteli do Fakultnej nemocnice Nitra.
 
23.10.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Bratislava zasahovala dnes vo večerných hodinách v Gabčíkove. Po páde z výšky približne 4 metre potreboval pomoc leteckých záchranárov 39-ročný muž. Privolaný vrtuľník z Bratislavy pristál na poli blízko miesta nešťastia, jeho posádka ošetrila mužovi poranenie hlavy a chrbtice. Následne bol preložený do kabíny vrtuľníka a prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava-Ružinov.
 
20.10.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Nitra zasahovala dnes vo večerných hodinách v Leopoldove. Pomoc leteckých záchranárov bola privolaná k 8-ročnému chlapcovi, ktorého pohrýzol pes. Privolaný vrtuľník z Nitry pristál na ihrisku v Leopoldove, kde jeho posádka prevzala pacienta od záchranárov Rýchlej zdravotnej pomoci. Chlapec mal závažné skalpačné poranenie hlavy a hryzné rany po celom tele. Leteckí záchranári pacienta na mieste ošetrili a pripravili na letecký transport. V stabilizovanom stave bol vrtuľníkom prevezený do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave.
 
19.10.2013:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade prijalo dnes výzvu na zásah v ťažko prístupnom lesnom teréne pri obci Miklušovce (okres Prešov). V horskej oblasti Bystrá priehyba dostal 69-ročný turista náhlu nevoľnosť, udával bolesť na hrudníku. Privolaný vrtuľník z Popradu prelietal nad zadanou oblasťou, zraneného turistu v lese sa posádke podarilo lokalizovať až po tom, ako svedkovia nehody vyslali dymový signál. Lekára k mužovi spustili na lane pomocou palubného navijaka, po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti turistu nabalil do horizontálnej siete. Spolu s lekárom bol pacient evakuovaný z lesa na lane, počas medzipristátia na Hornádskych lúkach ho posádka preložila na palubu vrtuľníka a previezla do košickej nemocnice. Vďaka rýchlemu leteckému prevozu z horskej oblasti mohol byť pacientovi poskytnutý intervenčný kardiologický zákrok vo veľmi krátkom čase.
 
Aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zo strediska Žilina zasahovala dnes popoludní v lesnom teréne. Lesného pracovníka v lese pri obci Skorušina (okres Tvrdošín) privalil kmeň stromu, muž mal poranené rebrá, hornú aj dolnú končatinu. Lekára k zranenému spustili na lane, muža ošetril a pripravil na transport vo vákuovom matraci. Po evakuácii z terénu bol pacient preložený do kabíny vrtuľníka a prevezený do nemocnice v Ružomberku.
 
17.10.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zasahovala dnes popoludní v Belianskych Tatrách, kde došlo k poraneniu lesného pracovníka motorovou pílou. Zranený sa nachádzal v ťažko prístupnom teréne v oblasti pod Faixovou skalou. Po prílete vrtuľníka spustili k zranenému lekára na lane pomocou palubného navijaka. Mužovi na mieste ošetril hornú končatinu a pripravil ho na transport vrtuľníkom. Spolu s lekárom bol pacient na lane evakuovaný z terénu, po preložení na palubu vrtuľníka ho previezli do Nemocnice Poprad. V mesiaci október ide o štvrtý zásah leteckých záchranárov ATE pri úrazoch lesných pracovníkov. V ťažko prístupnom lesnom teréne, kde pozemná záchrana by bola zdĺhavá, je pomoc leteckých záchranárov za priaznivých poveternostných podmienok poskytnutá vo veľmi krátkom čase. Ak sa zranený nachádza na mieste, kde nie možné pristáť, lekár je k pacientovi spustený z kabíny vrtuľníka na lane pomocou techniky palubného navijaka.
 
15.10.2013:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade prijalo dnes predpoludním požiadavku na zásah v obci Mníšek nad Popradom. Pri pílení dreva na dvore rodinného domu 54-ročný muž spadol na stolnú okružnú pílu, utrpel závažné poranenie brucha. Na mieste zasahovala posádka Rýchlej lekárskej pomoci a hasiči, na pomoc privolali aj leteckých záchranárov. Privolaný vrtuľník z Popradu vysadil lekára blízko miesta nehody, záchranári zraneného ošetrili a pripravili na letecký transport. Muža spolu s lekárom evakuoval vrtuľník na lane pomocou palubného navijaka. Počas medzipristátia pacienta preložili na palubu vrtuľníka a previezli do Nemocnice Poprad.
 
14.10.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Trenčín zasahovala dnes popoludní pri dopravnej nehode na diaľnici D1 medzi Piešťanmi a Trenčínom, kde sa zrazili tri nákladné autá. Pomoc leteckých záchranárov bola privolaná k 32-ročnému mužovi, ktorý ostal zakliesnený v kabíne nákladného auta. Zraneného z kabíny vyslobodili hasiči, utrpel poranenie hlavy a bol pri vedomí. Neodkladnú zdravotnú starostlivosť mu na mieste poskytli leteckí záchranári v spolupráci s posádkou Rýchlej zdravotnej pomoci. Pacienta následne preložili na palubu vrtuľníka a previezli do Fakultnej nemocnice Trenčín.
 
10.10.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Trenčín zasahovala v noci na diaľnici D2 blízko českej hranice, kde sa zrazila dodávka s kamiónom. Leteckí záchranári leteli na pomoc vodičovi dodávky, ktorý utrpel poranenie hlavy a dolnej končatiny. Po prílete k miestu nehody prevzala posádka vrtuľníka 28-ročného zraneného vodiča od ambulancie Rýchlej zdravotnej pomoci. Pacienta následne preložili na palubu vrtuľníka a leteli s ním do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramáre.
 
Vrtuľník zo strediska Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade letel dnes do Perlovej doliny (okres Gelnica) na pomoc lesnému pracovníkovi, s ktorým sa v strmom svahu prevrátil traktor. Na miesto bola vyslaná posádka Rýchlej lekárskej pomoci aj leteckí záchranári. Posádka vrtuľníka lokalizovala zraneného v lese vďaka vyslanému dymovému signálu. Lekára k pacientovi spustili z vrtuľníka na lane pomocou palubného navijaka. Pri príchode lekára bol muž pri vedomí, utrpel poranenie dolnej končatiny a brušnej dutiny. 59-ročného muža po ošetrení evakuovali z terénu na lane spolu s lekárom, počas medzipristátia ho posádka naložila na palubu vrtuľníka. Pacient bol transportovaný do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.
 
8.10.2013:
Vrtuľník zo strediska Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Banskej Bystrici letel dnes predpoludním do obce Tisovec. Neďaleko obce narazilo osobné auto do stromu, pomoc záchranárov potreboval spolujazdec vozidla. 67-ročného zraneného muža primárne ošetrila posádka Rýchlej lekárskej pomoci, následne ho prevzali leteckí záchranári. Po naložení na palubu vrtuľníka s ním leteli do FNsP v Banskej Bystrici. Dnes predpoludním zasahovala tiež posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Trenčín. V obci Drahovce (okres Piešťany) spadol muž zo strechy z výšky približne 8 metrov. Muž utrpel poranenia viacerých častí tela, bol pri vedomí. Privolaný vrtuľník z Trenčína pristál na futbalovom ihrisku v obci, kde jeho posádka prevzala pacienta od pozemných záchranárov. 39-ročného muža s polytraumou vrtuľníkom previezli do Fakultnej nemocnice Trnava.
 
7.10.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Žilina pomáhala dnes popoludní lesnému pracovníkovi v lese pri obci Kubíková. Pracovník pri práci s drevom spadol, poranil si hlavu a ostal v bezvedomí. Privolaný vrtuľník zo Žiliny pristál na lúke neďaleko zraneného. Lekár leteckých záchranárov poskytol pacientovi na mieste neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Po ošetrení bol 30-ročný muž prevezený do Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Bratislava bola dnes privolaná do obce Malženice (okres Trnava). Na futbalovom ihrisku v obci prevzali leteckí záchranári od Rýchlej lekárskej pomoci 6-ročného chlapca, ktorého dohrýzol pes. Chlapec bol pri vedomí, na tele mal hryzné a skalpačné poranenia. Po preložení na palubu vrtuľníka bol v stabilizovanom stave prevezený do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava.
 
5.10.2013 Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Poprad bola dnes predpoludním vyzvaná na zásah v lese neďaleko obce Telgárt. Leteckí záchranári boli privolaní k turistovi, u ktorého došlo k poruche srdcového rytmu. Lekára k pacientovi v ťažko prístupnom teréne vysadili na lane pomocou palubného navijaka. Po ošetrení bol muž evakuovaný z terénu, počas medzipristátia naložený na palubu vrtuľníka a prevezený do Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb v Košiciach.
 
1.10.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Žilina zasahovala dnes v ranných hodinách v Turčianskych Kľačanoch. Pri výstavbe diaľnice spadol robotník z výšky približne 5 metrov. 20-ročný muž utrpel poranenie chrbtice, bol pri vedomí. Po prílete k miestu nehody pacienta v spolupráci s posádkou Rýchlej lekárskej pomoci ošetrili a pripravili na transport. Následne ho pozemní záchranári previezli do Univerzitnej nemocnice Martin.
 
22.9.2013:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade prijalo dnes dopoludnia požiadavku na zásah vo Vysokých Tatrách. Pomoc leteckých záchranárov bola privolaná z Chaty pri Zelenom plese k turistovi s poranením hlavy. Po prílete posádky lekár 28-ročného zraneného muža ošetril a pripravil na transport vrtuľníkom. Následne ho previezli do Popradu a odovzdali ambulancii Rýchlej zdravotnej pomoci. Na zásahu spolupracovali leteckí záchranári s Horskou záchrannou službou.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Bratislavy zasahovala dnes popoludní dvakrát. V prvom prípade letel vrtuľník z Bratislavy do obce Suchá nad Parnou (okres Trnava). Pomoc leteckých záchranárov bola privolaná k 21-ročnej žene, ktorá spadla z výšky približne 4 metre. Vrtuľník pristál na poli blízko zranenej, jeho posádka v spolupráci s pozemnými záchranármi ženu ošetrila a pripravila na transport vrtuľníkom. Ženu s poranením chrbtice previezol vrtuľník do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramáre. Následne prijala posádka vrtuľníka ďalšiu výzvu na zásah k dopravnej nehode. Na ceste medzi Pezinkom a Pezinskou Babou došlo k zrážke motocykla s osobným autom. Na mieste zasahovali hasiči a pozemní záchranári, na pomoc privolali aj leteckých záchranárov. Posádka vrtuľníka prevzala na mieste nehody 22- ročnú ženu, ktorá pri dopravnej nehode na motocykli utrpela poranenia viacerých častí tela. Žena bola pri vedomí, po ošetrení ju v stabilizovanom stave naložili na palubu vrtuľníka a previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava- Ružinov.
 
Vo večerných hodinách prijalo stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Nitry výzvu na zásah v Leviciach. Na železničnej stanici zasiahol elektrický prúd 15-ročné dievča. Po prílete v Leviciach prevzala posádka vrtuľníka pacientku od ambulancie Rýchlej lekárskej pomoci. Pacientka utrpela popáleniny na viac ako 30% povrchu tela. Napojená na umelú pľúcnu ventiláciu bola naložená na palubu vrtuľníka a prevezená do Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove.
 
20.9.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Žilina zasahovala dnes v lese pri Kláštore pod Znievom. Počas nakladania dreva na nákladné auto sa zranil 29-ročný lesný pracovník, spadol z výšky približne 5 metrov. Vrtuľník zo Žiliny pristál blízko miesta nehody, pri príchode záchranárov bol muž v bezvedomí. Zranenému ošetrili hlavu, zafixovali ho do evakuačného vaku a naložili na palubu vrtuľníka. Napojený na umelú pľúcnu ventiláciu bol pacient prevezený do Univerzitnej nemocnice Martin.
 
13.9.2013:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade prijalo dnes požiadavku na zásah vo Vysokých Tatrách. Pri stavbe lanovky na stanici Štart spadol z výšky približne 4 metrov 33-ročný pracovník. Vrtuľník pristál blízko miesta nehody. Lekár poskytol zranenému na mieste neodkladnú zdravotnú starostlivosť. V spolupráci s Horskou záchrannou službou naložili pacienta s viacerými poraneniami tela na palubu vrtuľníka a leteli s ním do Nemocnice Poprad.
 
10.9.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Košice letela dnes do lesa neďaleko obce Michalok (okres Vranov nad Topľou). Pri práci s drevom dostal 30-ročný muž kŕče a upadol do bezvedomia. Leteckí záchranári vrtuľníkom pristáli na kraji lesa blízko zraneného. Lekár podal pacientovi v teréne neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Muža s epileptickým záchvatom následne preložili na palubu vrtuľníka a leteli s ním do nemocnice Vranov nad Topľou.
 
28.8.2013:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zasahovala dnes popoludní pri obci Jovice (okres Rožňava). Pri natieraní stĺpa vysokého napätia spadol natierač z výšky približne 10 metrov. Muž utrpel poranenie chrbtice a dolnej končatiny. Na mieste zasahovala ambulancia Rýchlej lekárskej pomoci z Rožňavy, na pomoc privolali aj Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu ATE. Vrtuľník pristál blízko miesta nehody, jeho posádka zraneného ošetrila a naložila na palubu. 41-ročný muž bol prevezený na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.
 
27.8.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Nitra zasahovala dnes večer na vrchu Zobor. Leteckí záchranári leteli na pomoc mužovi, ktorý spadol približne z 20-metrovej výšky. Zranený sa po páde nachádzal v ťažko dostupnom teréne, kde vrtuľníkom nebolo možné pristáť. Lekárku vysadil vrtuľník do terénu k pacientovi pomocou 25-metrového lana. Následne ho ošetrila a pripravila na transport vrtuľníkom. Po evakuácii z terénu bol 33-ročný muž s poraneniami viacerých častí tela prevezený do Fakultnej nemocnice Nitra.
 
23.8.2013:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade prijalo dnes popoludní požiadavku na zásah v Slovenskom raji. V rokline Suchá Belá zasiahla uvoľnená skala poľského turistu. Počas zásahu spolupracovala posádka vrtuľníka s horskými záchranármi, ktorí zraneného v rokline lokalizovali. K 22-ročnému zranenému turistovi spustili na lane lekára Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, ktorý pacientovi ošetril rameno a hrudník. Po ošetrení bol turista evakuovaný z terénu a prevezený do Nemocnice Poprad.
 
17.8.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Nitra zasahovala dnes predpoludním pri dopravnej nehode. Pred obcou Ňárad sa zrazili dve osobné autá, na mieste zasahovali pozemní aj leteckí záchranári. Posádka vrtuľníka ošetrila 54-ročnú ženu s viacnásobnými poraneniami tela. Pacientku následne naložili na palubu vrtuľníka a previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky.
 
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Žiline prijalo dnes požiadavku na zásah v oblasti Šútovského vodopádu. Pri vodopáde sa uvoľnila skala a zasiahla 31-ročnú ženu do oblasti hlavy a krku. Žena bola v bezvedomí v ťažko dostupnom teréne, na pomoc jej letel privolaný vrtuľník s lekárom, ktorého k zranenej spustili na lane pomocou palubného navijaka. Pacientke lekár ošetril poranenie hlavy, zafixoval krčnú chrbticu a pripravil ju na transport vrtuľníkom. Pacientku aj lekára vytiahol z terénu vrtuľník pomocou lana. Počas medzipristátia bola žena naložená na palubu vrtuľníka a prevezená do Univerzitnej nemocnice Martin. V tom istom čase letel na pomoc turistovi zranenému uvoľnenou padajúcou skalou aj vrtuľník zo strediska Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade. V Západných Tatrách pod Smutným sedlom zasiahla uvoľnená skala 25-ročného českého turistu. Pomocou techniky palubného navijaka bol k turistovi spustený lekár, ktorý ho lokálne ošetril a nabalil do horizontálnej siete. Po evakuácii z terénu bol pacient vrtuľníkom prevezený do nemocnice v Liptovskom Mikuláši. V poobedňajších hodinách zasahoval tiež vrtuľník zo strediska Trenčín. V spolupráci s ambulanciou Rýchlej lekárskej pomoci pomáhala posádka vrtuľníka 14-ročnému chlapcovi, ktorý utrpel poranenie motorovou pílou na lúke pri obci Horný Moštenec.
 
15.8.2013:
Z Vysokých Tatier kontaktovali dnes dispečing Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE na čísle 18 155 dve slovenské turistky. Turistky vystupovali na Huncovský štít, pri preliezaní skalného žľabu jedna z nich spadla a poranila si hlavu. O súčinnosť na zásahu bola požiadaná Horská záchranná služba. Privolaný vrtuľník z Popradu spustil k zranenej turistke lekára aj záchranára na lane pomocou palubného navijaka. 49-ročná žena bola pri vedomí, lekár jej ošetril skalpačné poranenie hlavy a pripravil ju na transport vrtuľníkom. S druhou ženou, ktorá bola v šoku, ostal na mieste horský záchranár. Po evakuácii z terénu bola zranená žena prevezená do Nemocnice Poprad. Pre druhú turistku a horského záchranára sa vrtuľník z nemocnice vrátil do Vysokých Tatier a previezol ich na stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Poprade. Leteckí záchranári odporúčajú turistom vziať si prilbu aj na ľahšie horolezecké výstupy.
 
Posádka zo strediska Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Žiline letela dnes do Veľkej Fatry. Na turistickom chodníku do prírodnej rezervácie Jánošíkova kolkáreň potreboval pomoc leteckých záchranárov 72-ročný muž. Po uštipnutí osami dostal anafylaktický šok a bol v bezvedomí. Lekárku vysadili z vrtuľníka do terénu na lane, po podaní liečby a evakuácii z terénu bol pacient prevezený do Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok.
 
14.8.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) zo strediska Poprad letela dnes predpoludním do Vysokých Tatier. V Malej Studenej doline čakal na pomoc vrtuľníka slovenský horolezec, ktorý včera uviazol v oblasti Téryho kuloáru a prečkal tam noc. Na palubu vrtuľníka vzala posádka v Starom Smokovci pracovníka Horskej záchrannej služby. Po lokalizácii horolezca v teréne spustili z kabíny vrtuľníka na miesto záchranára lanom pomocou palubného navijaka. Podchladeného a vyčerpaného horolezca uviazal do transportnej sedačky, v ktorej ho vrtuľník vytiahol lanom z terénu. Počas medzipristátia bol 64-ročný muž ošetrený lekárom VZZS ATE. Po naložení na palubu vrtuľníka bol pacient prevezený do Starého Smokovca, kde ho prevzala posádka Rýchlej zdravotnej pomoci.
 
11.8.2013:
Zo strediska Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Bratislave vzlietol dnes popoludní vrtuľník na pomoc k dopravnej nehode. Nehoda sa stala na ceste medzi Dunajskou Stredou a obcou Orechová Potôň. Osobné auto tam zišlo z cesty a skončilo v poli. Vodiča z auta vyslobodili hasiči, primárne ošetrenie mu podala posádka ambulancie Rýchlej lekárskej pomoci. Po prílete vrtuľníka bol 46-ročný muž odovzdaný leteckým záchranárom. Vodič utrpel vážne poranenie hlavy a bol v bezvedomí. Posádka vrtuľníka pacientovi poskytla neodkladnú zdravotnú starostlivosť a pripravila ho na prevoz vrtuľníkom. Napojený na umelú pľúcnu ventiláciu bol naložený na palubu vrtuľníka a transportovaný do Univerzitnej nemocnie Bratislava na Kramáre.
 
9.8.2013:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE letela dnes na pomoc žene s poranenou dolnou končatinou. Po páde na turistickom chodníku na vrch Zvolen žena nedokázala pokračovať v túre. Lekára vysadil v kopci vrtuľník z opretia, ženu ošetril a nabalil do vákuového matraca. Z terénu ju vrtuľník vytiahol na lane pomocou palubného navijaka. Počas medzipristátia bola pacientka naložená na palubu vrtuľníka a prevezená do Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica.
 
Pomoc Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE bola dnes poobede privolaná k dopravnej nehode na ceste medzi Spišskou Belou a Starou Ľubovňou. Po prijatí výzvy vzlietol k miestu nehody vrtuľník zo strediska Poprad. Jeho posádka pomáhala žene, ktorú najskôr museli z prevráteného auta vyslobodiť hasiči. Následne jej leteckí záchranári poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť, žena utrpela poranenie hlavy, brucha a končatín. Pacientku s polytraumou naložili na palubu vrtuľníka a previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Prešove. Pri dopravnej nehode zasahovali tiež pozemní záchranári z Kežmarku.
 
8.8.2013:
K dopravnej nehode bola dnes popoludní privolaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Trenčín. Po zrážke osobného auta s kamiónom na ceste medzi Trstínom a Senicou potrebovali pomoc záchranárov dvaja ťažko ranení. Vrtuľník z Trenčína pristál na poli blízko miesta nehody. Na mieste zasahovali pozemní záchranári aj hasiči. Po vyslobodení z auta pomáhala posádka vrtuľníka vodičovi osobného auta. Muž bol v bezvedomí, mal poranenia viacerých častí tela. Leteckí záchranári ho na mieste ošetrili a pripravili na transport vrtuľníkom. Zafixovaný vo vákuovom matraci a napojený na umelú pľúcnu ventiláciu bol naložený na palubu vrtuľníka a prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramároch.
 
7.8.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Nitra zasahovala dnes pri dopravnej nehode. Pri obci Plášťovce (okres Levice) sa dnes popoludní zrazila dodávka s traktorom. K dopravnej nehode boli privolaní pozemní aj leteckí záchranári. Posádka vrtuľníka pomáhala 24-ročnému vodičovi dodávky. Zranenému mužovi z Rakúska ošetrili dolnú končatinu, vrtuľníkom ho previezli do Fakultnej nemocnice Nitra.
 
6.8.2013:
Pre 62-ročnú slovenskú turistku dnes výlet na Chopok skončil v nemocnici. Na turistickom chodníku žena nešťastne zakopla, pri páde si poranila hlavu.Pri zranenej primárne zasahovali horskí záchranári z Jasnej, o súčinnosť však požiadali aj Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu ATE. Vrtuľník z Popradu vysadil lekára k zranenej na lane pomocou palubného navijaka. Lekár ženu ošetril a pripravil na transport vrtuľníkom. Následne ju lanom vytiahli z terénu, počas medzipristátia naložili na palubu vrtuľníka a leteli s ňou do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
5.8.2013:
Vrtuľníky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) leteli dnes poobede do terénu k pacientovi dva razy. Posádka zo strediska Košice letela na pomoc lesnému pracovníkovi do Volovských vrchov. 24-ročného muža pri práci v lese privalil padajúci strom. Muž mal bolesti v oblasti chrbtice a poranil si tiež dolnú končatinu. Lekára k zranenému v lese spustili z vrtuľníka na lane. Muža ošetril a pripravil na letecký transport. Pacienta aj lekára vytiahol vrtuľník z lesa na lane, po naložení na palubu bol zranený muž prevezený do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice. Stredisko VZZS ATE z Popradu prijalo dnes popoludní požiadavku na zásah vo Vysokých Tatrách. V Doline Zeleného plesa potreboval pomoc leteckých záchranárov český turista. 40-ročný muž cítil nevoľnosť a nebol schopný pokračovať v túre. Vrtuľník pristál blízko turistu, po ošetrení na mieste s ním posádka letela do popradskej nemocnice.
 
3.8.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Popradu letela dnes k dvom úrazom turistov. Popoludní prijalo stredisko VZZS ATE v Poprade požiadavku na zásah v Nízkych Tatrách. V Demänovskom sedle čakal na pomoc leteckých záchranárov vyčerpaný turista. 50-ročný muž mal kŕče a nebol schopný pokračovať v túre. Lekár pacientovi podal neodkladnú zdravotnú starostlivosť, následne ho vrtuľníkom previezli do Jasnej. Hneď po ukončení prvého zásahu bola posádka VZZS ATE vyzvaná na zásah vo Vysokých Tatrách. Pri zostupe západnou stenou Malého Ľadového štítu došlo počas zlaňovania k výpadku slovenského turistu. Muž dopadol na chrbát, poranil si chrbticu a panvu. Po vzlete z Popradu vzali leteckí záchranári v Starom Smokovci na palubu vrtuľníka pracovníka Horskej záchrannej služby (HZS). Spolu s lekárom ho na lane spustili do terénu pod miestom nehody. K pacientovi bol potrebný ešte 300 metrový výstup. Po dosiahnutí zraneného začali s ošetrovaním a prípravou na transport. Medzitým vyviezol vrtuľník ďalších dvoch záchranárov HZS na Téryho chatu pre prípad pozemného transportu pacienta. Záchrannú akciu totiž komplikoval nárazový vietor a jeho rýchlosť stúpala. Ošetreného pacienta nabalili do vákuového matraca a spustili približne 300 metrov na miesto, odkiaľ bola možná evakuácia vrtuľníkom na lane pomocou palubného navijaka. Vrtuľník s pacientom letel do Starého Smokovca, kde bol odovzdaný ambulancii Rýchlej lekárskej pomoci. Náročná záchranná akcia bola ukončená v neskorých večerných hodinách.
 
2.8.2013:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE letela dnes popoludní do lesa nad obcou Korňa (okres Čadca). Rýchly zásah leteckých záchranárov potrebovalo 15-ročné dievča, ktoré po uštipnutí hmyzom dostalo anafylaktický šok. Dievča sa nachádzalo v ťažko dostupnom lesnom teréne, opuchol jej krk a dusilo sa. Privolaný vrtuľník vysadil lekára k pacientke na lane pomocou palubného navijaka. Po podaní liečby pacientku evakuovali z lesa v horizontálnej sieti. Počas medzipristátia na ihrisku v Turzovke ju naložili na palubu vrtuľníka a leteli s ňou do Kysuckej nemocnice s poliklinikou Čadca.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) bola dnes v ranných hodinách privolaná ku dopravnej nehode v obci Rohožník (okres Malacky). Na križovatke v obci došlo k zrážke sanitky a osobného auta. Na mieste sa nachádzali štyria zranení. Vrtuľník zo strediska VZZS ATE Bratislava pristál blízko miesta nehody, jeho posádka ošetrila 58-ročného vodiča osobného auta, ktorý utrpel poranenie hrudníka. Pacient bol pri vedomí, po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti ho leteckí záchranári previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramáre.
 
30.07.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Poprad letela dnes do Vysokých Tatier ku vážnej dopravnej nehode. Na ceste medzi Štrbským Plesom a Vyšnými Hágmi zišlo v zákrute z cesty osobné auto, skončilo medzi stromami. Na mieste sa nachádzalo päť účastníkov nehody. Jeden z nich zraneniam podľahol, trom zraneným bola poskytnutá neodkladná zdravotná starostlivosť, vodič vyviazol bez vážnejších zranení. Pri nehode zasahovali pozemní záchranári a hasiči. Na pomoc leteli aj leteckí záchranári v zložení pilot, lekár a záchranár. Prevoz vrtuľníkom potrebovali dvaja zranení. Privolaný vrtuľník z Popradu pristál na ceste blízko miesta nehody, jeho posádka prevzala pacienta s otvorenou zlomeninou dolnej končatiny. Po podaní liečby bol vrtuľníkom prevezený do Nemocnice Poprad. Následne prevzala posádka vrtuľníka od pozemných záchranárov druhého pacienta s poranením hlavy. Muž bol zaintubovaný a napojený na umelú pľúcnu ventiláciu, leteckí záchranári ho previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Prešove. Vďaka dobrej spolupráci všetkých zúčastnených záchranných zložiek boli oba transporty realizované bez časových zdržaní.
 
29.07.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Košice letela dnes popoludní k zranenému cyklistovi na ceste pri Turanoch nad Ondavou (okres Stropkov). Cyklistu na ceste zrazilo osobné auto, utrpel zranenia viacerých častí tela a bol v bezvedomí. Na mieste zasahovala posádka RLP zo Stropkova, privolaní boli aj leteckí záchranári. Vrtuľníkom pristáli na ceste blízko miesta nehody. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti bol pacient s polytraumou naložený na palubu vrtuľníka a prevezený do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Prešove.
 
27.07.2013:
V ranných hodinách letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE do lesa pri Kežmarských Žľaboch. Motorovou pílou sa tam poranil 26-ročný muž, mal silné krvácanie a strácal vedomie. Lekára k zranenému vysadili na lane pomocou palubného navijaka. Po ošetrení bol spolu s lekárom evakuovaný z terénu a prevezený do Nemocnice Poprad. Poobede boli leteckí záchranári privolaní z Chaty pod Rysmi. Blízko chaty si poranila koleno 24-ročná žena. Turistka nebola schopná samostatne pokračovať v túre, na pomoc jej letela posádka ATE z Popradu. Po pristáti vrtuľníka blízko chaty bola pacientka naložená na palubu a prevezená z Tatier do Popradu.
 
25.07.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Banskej Bystrice bola dnes popoludní privolaná do lesa neďaleko obce Horný Tisovník (okres Detva). 55-ročného lesného pracovníka počas pílenia zasiahol padajúci strom, muž dopadol na skalu a poranil si chrbticu. Neodkladnú zdravotnú starostlivosť mu po prílete vrtuľníka podala lekárka VZZS ATE, následne ho lanom pomocou palubného navijaka evakuovali z lesa. Počas medzipristátia na lúke naložila posádka pacienta na palubu vrtuľníka, prevezený bol do Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
24.07.2013:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE prijalo dnes v popoludňajších hodinách požiadavku na zásah vo Vysokých Tatrách. Počas turistiky vo Furkotskej doline si český turista poranil členok. 38-ročný muž po úraze nebol schopný pokračovať v túre. Pri turistovi zasahovali horskí záchranári HZS, na pomoc však privolali aj posádku vrtuľníka ATE z Popradu. Zranený sa nachádzal na mieste, kde nebolo možné pristáť, lekára k nemu vysadili na lane pomocou palubného navijaka. Po ošetrení bol muž evakuovaný z terénu, počas medzipristátia naložený na palubu vrtuľníka a prevezený do Nemocnice Poprad.
 
17.07.2013:
Záchranári Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Košice zasahovali dnes priamo v teréne dva razy. Najprv leteli do lesa blízko vodnej nádrže Ružín, ich pomoc potreboval hubár, ktorý dostal epileptický záchvat. 61-ročného muža ošetril lekár leteckých záchranárov, vrtuľníkom ho previezli do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice. Následne dostala posádka vrtuľníka požiadavku na zásah pri dopravnej nehode, ktorá sa stala medzi obcami Rozhanovce a Čižatice. Osobné auto tam zišlo z cesty, skončilo v priekope. Po prílete vrtuľníka k miestu nehody 33-ročného vodiča leteckí záchranári vyslobodili z auta, poskytli mu neodkladnú zdravotnú starostlivosť a previezli ho do opäť do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.
 
16.07.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) zo strediska Poprad zasahovala dnes vo Vysokých Tatrách. Počas lezenia vypadol z Malého Kežmarského štítu český horolezec. 24-ročný muž padal približne 30 metrov, dopadol na snehové pole. Po vzlete z Popradu vzala v Starom Smokovci posádka vrtuľníka na palubu pracovníka Horskej záchrannej služby. Spolu s lekárom ho z vrtuľníka vysadili na lane pomocou palubného navijaka k zranenému horolezcovi. Muža po ošetrení evakuovali lanom z terénu, počas medzipristátia naložili na palubu vrtuľníka a previezli do Nemocnice Poprad. Horolezec utrpel poranenie chrbtice. Po vyšetreniach v popradskej nemocnici ho bolo potrebné previezť do vyššie špecializovaného zdravotného zariadenia. Okamžitý prevoz do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice mu vrtuľníkom poskytla opäť popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE.
 
15.07.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) bola dnes ráno privolaná k hubárovi neďaleko obce Kendice (okres Prešov). 33-ročný muž dostal v lese epileptický záchvat, na pomoc mu privolali vrtuľník zo strediska VZZS ATE Košice. Vďaka dymovému signálu, ktorý vytvoril účastník nehody, lokalizovala posádka vrtuľníka hubára v lese vo veľmi krátkom čase. Po pristáti vrtuľníka na kraji lesa mu tak mohol lekár okamžite podať neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Muža po ošetrení previezol vrtuľník do Fakultnej nemocnice s poliklinikou Prešov. Lesným pracovníkom, hubárom a zberačom lesných plodov odporúčajú leteckí záchranári obliecť si do lesa pestré oblečenie a zabaliť si reflexnú vestu. V prípade potreby ich tak v lese posádka vrtuľníka zhora rýchlejšie lokalizuje. Vo vhodných podmienkach odporúčajú vytvoriť dymový signál. Pre presnejšiu lokalizáciu pomôže tiež mobilný telefón s GPS, prípadne mapa v mierke aspoň 1: 50 000.
 
12.07.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) zo strediska Banská Bystrica letela dnes popoludní na pomoc lesnému pracovníkovi, ktorého neďaleko obce Jasenie zasiahol padajúci strom. Vrtuľník s posádkou pristál na lúke blízko zraneného. 42- ročnému mužovi poskytla neodkladnú zdravotnú starostlivosť lekárka VZZS ATE, následne ho naložili na palubu vrtuľníka a transportovali do FNsP F.D. Roosevelta Banská Bystrica.
 
9.07.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) zo strediska Žilina letela dnes popoludní do lesného terénu v blízkosti obce Praznov. 18-ročný muž na úbočí kopca Ostrý vrch spadol pod traktor, ten ho následne prešiel. Muž sa nachádzal v teréne ťažko dostupnom pre pozemné vozidlá, neodkladnú zdravotnú starostlivosť mu poskytol lekár VZZS ATE, ktorého spustili z vrtuľníka na lane pomocou palubného navijaka. Muža so zranením chrbtice lekár zafixoval do evakuačného vaku, pomocou palubného navijaka bol vrtuľníkom evakuovaný z terénu. Počas medzipristátia naložila posádka zraneného muža na palubu vrtuľníka. Prevezený bol do NsP Považská Bystrica.
 
6.07.2013:
Pomoc vrtuľníka v ťažko dostupnom lesnom teréne potrebovali dnes popoludní dvaja muži. Nachádzali sa v lese neďaleko Tureckej (okres Banská Bystrica), oboch zasiahol padajúci strom. K miestu nehody vzlietol vrtuľník VZZS ATE z Banskej Bystrice, lekára k zraneným spustili na lane pomocou palubného navijaka. Mužovi vo veku 53-rokov ošetril poranenia hlavy a hrudníka, mladší, 30-ročný muž mal poranenú dolnú končatinu a panvu. Oboch z terénu evakuovali na lane pomocou palubného navijaka, mladšieho vrtuľník previezol do Fakultnej nemocnice F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
5.07.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) zo strediska Bratislava dnes popoludní zasahovala pri dopravnej nehode. Na ceste medzi obcami Rohovce a Kyselica sa zrazili dve osobné autá. Po prijatí výzvy vrtuľník VZZS ATE vzlietol z Bratislavy a pristál na ceste pri mieste nehody. Jeho posádka pomáhala 20-ročnej žene, ktorá pri nehode utrpela poranenie hlavy. Po ošetrení bola žena vrtuľníkom prevezená do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramároch.
 
4.07.2013:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE letela dnes predpoludním do Zvolenskej Slatiny. Okamžitý prevoz vrtuľníkom potrebovala 75-ročná žena, ktorej nákladné auto spôsobilo devastačné poranenie hornej končatiny. Pri žene zasahovali pozemní záchranári, na pomoc však privolali aj leteckých. Vrtuľník z Banskej Bystrice pristál na miestnom ihrisku, po ošetrení ženu naložili na palubu a previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosvelta.
 
3.07.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zasahovala dnes predpoludním v lesnom teréne v blízkosti obce Roškovce (okr. Medzilaborce). Rýchly prevoz vrtuľníkom potreboval vodič nákladného auta, ktorý prevážal drevo. Pri prevoze autu naloženému drevom preskočila rýchlosť a začalo sa rútiť z kopca. Vodič duchaprítomne z auta vyskočil, poranil sa však pri dopade na peň odpíleného stromu. K zranenému boli privolaní pozemní aj leteckí záchranári. Vrtuľník pristál na poľnej ceste blízko miesta nehody. Jeho posádka ošetrila 46-ročného muža, ktorý mal poranený hrudník a brucho. Následne ho naložili na palubu vrtuľníka a leteli s ním do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Prešove.
 
V popoludňajších hodinách zasahovala posádka VZZS ATE zo strediska Poprad, Trenčín aj Žilina. Leteckí záchranári z Popradu leteli do Vysokých Tatier. V oblasti Žabích plies sa na turistickom chodníku pošmykol český turista. Dole svahom sa šmýkal približne 5 -7 metrov, poranil si pri tom dolnú aj hornú končatinu. Lekára k turistovi v ťažko dostupnom teréne vysadili na lane pomocou palubného navijaka. Po ošetrení pacienta spolu s lekárom evakuovali z terénu. Počas medzipristátia bol pacient naložený na palubu vrtuľníka, následne bol prevezený do Nemocnice Poprad. Na zásahu spolupracovala posádka VZZS ATE s Horskou záchrannou službou. O niekoľko minút neskôr letel vrtuľník ATE z Trenčína k pádu vetroňa neďaleko obce Nedašovce (okres Bánovce nad Bebravou). Vetroň padal z výšky približne 100 metrov, dopadol do pšeničného poľa. 48-ročnému mužovi poskytol lekár VZZS ATE neodkladnú zdravotnú starostlivosť, vrtuľníkom bol prevezený do Fakultnej nemocnice Nitra. Vo večerných hodinách zasahovali aj leteckí záchranári zo Žiliny. Privolaní boli k 62-ročnému mužovi, ktorý spadol z ovocného stromu v obci Sklené (okr. Turčianske Teplice). Pri mužovi zasahovala posádka RZP, na pomoc privolali aj vrtuľník. Muža s poranenou chrbticou po ošetrení previezli do Univerzitnej nemocnice Martin.
 
2.07.2013:
Posádka vrtuľníka VZZS ATE z Košíc zasahovala dnes v Nálepkove. Pomoc leteckých záchranárov potrebovala 64-ročná žena, ktorá spadla zo schodov a poranila si chrbticu. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti previezol ženu vrtuľník na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.
 
30.06.2013:
Leteckí záchranári zo strediska VZZS ATE Nitra leteli dnes dopoludnia k dopravnej nehode na ceste medzi Demandicami a Šahami, kde osobné auto údajne zišlo z cesty do poľa. Vrtuľník pristál priamo na ceste, jeho posádka pomáhala 24-ročnému mužovi, ktorého z auta vyslobodili hasiči. Muž pri nehode utrpel poranenia hlavy a chrbtice, vrtuľník ho po primárnom ošetrení previezol do Fakultnej nemocnice Nitra. Pri nehode zasahovali tiež pozemní záchranári.
 
Posádka VZZS ATE z Banskej Bystrice zasahovala dnes poobede pri dopravnej nehode v obci Lovinobaňa, kde sa zrazil motocyklista s osobným autom. Pomoc vrtuľníka potreboval motocyklista, ktorý mal poranené dolné končatiny. Lekár VZZS ATE 40-ročného muža ošetril, následne bol prevezený do Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Lučenec.
 
29.06.2013:
Posádka vrtuľníka VZZS ATE pomáhala dnes turistovi vo Vysokých Tatrách. 29-ročný muž počas turistiky v blízkosti Chaty pri Zelenom plese spadol a poranil si rameno. Pomoc leteckých záchranárov zavolal chatár. Na zásah letela posádka zo strediska Poprad, muža z Tatier previezli do Nemocnice Poprad.
 
17.06.2013:
Počas uplynulého víkendu vzlietli vrtuľníky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – TRANSPORT EUROPE (VZZS ATE) presne dvadsaťdvakrát. Priamo do terénu leteli na pomoc posádky ATE jedenásťkrát, v troch prípadoch išlo o úrazy detí a v troch prípadoch o dopravné nehody. Medzinemocničných prevozov pacientov do špecializovaných zdravotných zariadení uskutočnili tiež jedenásť, vo väčšine prípadov išlo o pacientov s akútnym infarktom myokardu prevážaných do tzv. kardiocentier.
 
V sobotu zasahovali posádky VZZS ATE priamo v teréne osemkrát. Ako prvá letela okolo poludnia posádka zo strediska Bratislava. Privolaná bola k úrazu hlavy 39-ročného muža v Kátlovciach (okres Trnava). O hodinu neskôr vzlietol červeno biely vrtuľník ATE zo strediska Banská Bystrica, smeroval k dopravnej nehode pri obci Lupoč (okres Lučenec). V sobotu popoludní zasahovali tiež posádky zo stredísk VZZS ATE Poprad, Košice a Žilina. Popradskí leteckí záchranári boli privolaní k úrazu 6-ročného chlapca v Spišskej Starej Vsi. Z vlečky traktora spadli na chlapca vidly a spôsobili mu bodné poranenia hrudníka a brucha. Posádka vrtuľníka prevzala chlapca od miestnej RZP na futbalovom ihrisku v Spišskej Starej Vsi a letela s ním do Univerzitnej nemocnice P.J. Šafárika v Košiciach. Stredisko VZZS ATE v Košiciach prijalo popoludní výzvu na zásah v obci Ďurkov, kde si 41-ročný muž pri práci na dvore poranil krk. Podvečer zasahovala v teréne opäť posádka VZZS ATE z Banskej Bystrice. V Holiši (okres Lučenec) potrebovali rýchlu pomoc záchranárov dve topiace sa deti vo veku 10 a 16 rokov. Neodkladnú zdravotnú starostlivosť poskytovali deťom leteckí aj pozemní záchranári, prevezené boli do Detskej fakultnej nemocnice Banská Bystrica. Vo večerných hodinách zasahovala posádka VZZS ATE z Košíc druhýkrát, ich pomoc potreboval rybár s alergickou reakciou po uštipnutí hmyzom na priehrade Ružín. Leteckí záchranári zo Žiliny pomáhali v sobotu 16-ročnému chlapcovi, ktorý v obci Dlhé Pole počas jazdy na bicykli narazil do stojaceho osobného auta. Večerný let popradskej posádky smeroval do obce Kamienka, na pomoc leteli mužovi s náhlou nevoľnosťou. V nedeľu letel vrtuľník zo strediska Košice do obce Sečovce. 43-ročného muža tam privalili oceľové platne s hmotnosťou približne 1 tona. Muža s poraneniami viacerých častí tela previezli vrtuľníkom na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice P.J. Šafárika v Košiciach. Popoludní zasahovala posádka z Bratislavy aj Košíc, obe leteli k dopravným nehodám. Spoločnosť AIR – TRANSPORT EUROPE prevádzkuje na Slovensku Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu v siedmich strediskách, v pohotovosti sú 24 hodín denne.
 
13.06.2013:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) v Bratislave dostalo dnes popoludní požiadavku na zásah v obci Cífer (okres Trnava). Leteckí záchranári boli privolaní na pomoc 10-ročnému dieťaťu, ktoré v obci zrazilo osobné auto. Posádka VZZS ATE prevzala dieťa s poranenou dolnou končatinou od pozemných záchranárov. Po primárnom ošetrení bolo dieťa prevezené vrtuľníkom do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava.
 
12.06.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) z Bratislavy dnes zasahovala dvakrát. Prvý raz vzlietol vrtuľník z Bratislavy dopoludnia a smeroval do Sološnice. 39-ročný muž tam po páde z výšky utrpel poranenie hlavy a bol v bezvedomí. Muža primárne ošetrila posádka RLP, na umelej pľúcnej ventilácii ho odovzdali leteckým záchranárom, ktorí s ním leteli do Univerzitnej nemocnice Bratislava-Kramáre. Popoludní bola posádka VZZS ATE z Bratislavy vyzvaná na zásah k dopravnej nehode. Na ceste medzi Pezinkom a Sencom sa zrazila dodávka s osobným autom. Neodkladnú zdravotnú starostlivosť potreboval vodič dodávky, ktorý mal poranenú hlavu a hrudník. Na mieste zasahovali pozemní aj leteckí záchranári. 42-ročný muž bol pri vedomí, po ošetrení ho v stabilizovanom stave naložili na palubu vrtuľníka a previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava-Kramáre.
 
9.06.2013:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) zasahovala dnes popoludní v obci Dolný Lopašov. 61-ročného muža našli v obci ležať v bezvedomí. Na mieste zasahovali pozemní záchranári, na pomoc však privolali aj posádku VZZS ATE. Leteckí záchranári vrtuľníkom pristáli na miestnom ihrisku, muža ošetrili a previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava - Kramáre.
 
6.06.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Košice letela dnes popoludní k dopravnej nehode v blízkosti obce Jablonov nad Turňou. Leteckí záchranári pomáhali na mieste 40-ročnej žene, ktorá pri zrážke dvoch osobných áut utrpela poranenie chrbtice. Posádka vrtuľníka ženu ošetrila a previezla na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.
 
3.06.2013:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zasahovala dnes v Zlatých Moravciach. Po páde z výšky tam utrpel 38-ročný muž viacnásobné poranenia tela. Muža prevzali leteckí záchranári na miestnom ihrisku od RLP Zlaté Moravce, vrtuľníkom bol prevezený do Fakultnej nemocnice Nitra.
 
27.05.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air – Transport Europe z Košíc zasahovala dnes popoludní pri dopravnej nehode. Na ceste pri obci Horovce (okres Michalovce) sa zrazilo osobné auto s autobusom. Leteckí záchranári pomáhali na mieste nehody 2-ročnému dieťaťu, ktoré previezli do Univerzitnej nemocnice Košice.
 
23.05.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Košíc letela dnes predpoludním do Šugovskej doliny. V ťažko dostupnom lesnom teréne potreboval pomoc leteckých záchranárov 25-ročný muž, ktorému pri pílení stromu privalil kmeň dolnú končatinu. Lekár bol z opretia vrtuľníka vysadený v teréne, mužovi poskytol neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Následne bol muž naložený na palubu vrtuľníka a prevezený do Univerzitnej nemocnice Košice.
 
22.05.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Popradu bola dnes privolaná k popálenému mužovi na salaši v Šumiaci. 53-ročný muž sa obaril pri varení žinčice. Popáleniny mal na 40% povrchu tela. Leteckí záchranári prevzali na mieste muža od posádky RLP, naložili na palubu vrtuľníka a transportovali do Nemocnice Košice - Šaca.
 
19.05.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Popradu letela dnes popoludní do Vysokých Tatier. V Mlynickej doline blízko vodopádu Skok sa nachádzala vyčerpaná turistka, ktorej zdravotný stav neumožnil pokračovať v túre ďalej. Lekár VZZS ATE bol k turistke v pásme kosodreviny spustený z vrtuľníka na lane pomocou palubného navijaka. Po ošetrení a transporte vrtuľníkom bola pacientka odovzdaná v Nemocnici Poprad.
 
18.05.2013:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) letela dnes popoludní do Malých Karpát. Leteckí záchranári boli privolaní ku skupine lezcov na Kršlenici. Z približne 10-metrovej výšky sa zo steny uvoľnil kameň, zasiahol 30-ročnú ženu a spôsobil jej poranenie hlavy. Lekárku VZZS ATE spustili z vrtuľníka ku zranenej na 25 metrovom lane. Po ošetrení ženu spolu s lekárkou evakuovali z terénu, počas medzipristátia naložili na palubu a previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava-Kramáre.
 
15.05.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Popradu letela dnes na pomoc lesnému pracovníkovi pod kopcom Holica neďaleko Kráľovej Lehoty. 40-ročného muža z Heľpy počas práce v lese zasiahol padajúci strom. Poranil mu obe dolné končatiny. Muž sa nachádzal v lese na mieste, kde nebolo možné pristáť vrtuľníkom. Lekára k nemu preto spustili na lane pomocou palubného navijaka. Po ošetrení ho spolu s lekárom rovnako evakuovali z terénu. Počas medzipristátia pacienta naložili na palubu vrtuľníka a previezli do Nemocnice Poprad.
 
14.05.2013:
Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE (VZZS ATE) z Košíc bola dnes večer privolaná k vážnej dopravnej nehode v blízkosti obce Borda. Osobné auto tam zišlo z cesty a narazilo do stromu. Účastníkmi nehody boli šiesti mladí ľudia, pričom jeden z nich utrpel poranenia nezlučiteľné so životom. Poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti zraneným koordinoval na mieste lekár VZZS ATE. V spolupráci so štyrmi posádkami rýchlej zdravotnej pomoci zranených ošetrili a stabilizovali im vitálne funkcie. Rýchly prevoz vrtuľníkom potreboval 13-ročný chlapec, ktorému lekár začal podávať liečbu už počas jeho vyslobodzovania hasičmi z auta. Chlapec pri nehode utrpel poranenia hlavy a dolných končatín, bol pri vedomí a v šoku. Po ošetrení ho leteckí záchranári naložili na palubu vrtuľníka a previezli do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.
 
11.05.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Nitry bola dnes dopoludnia privolaná k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi Úľanmi nad Žitavou a Mojzesovom. Na mieste sa nachádzalo viacero zranených. Rýchly prevoz vrtuľníkom do nemocnice potrebovala 25-ročná žena, ktorá pri dopravnej nehode utrpela otras mozgu a poranenie chrbtice. Leteckí záchranári prevzali na mieste pacientku od rýchlej lekárskej pomoci a previezli do Fakultnej nemocnice Nitra.
 
10.05.2013:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zasahovala včera podvečer dvakrát za sebou. V oboch prípadoch išlo o nehody motocyklistov a v oboch prípadoch o občanov Rakúska. Prvá z nich sa stala v Orechovej Potôni na Slovakiaringu, kde motocyklista z Rakúska utrpel viacnásobné poranenia tela. Pacienta prevzali na mieste leteckí záchranári od rýchlej lekárskej pomoci a previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava - Kramáre. Hneď po odovzdaní pacienta v nemocnici letel vrtuľník k ďalšej dopravnej nehode, tentokrát na Pezinskej Babe. Motocyklista tam prešiel cez zvodidlá cesty a skončil v lesnom poraste, odkiaľ ho vyslobodili hasiči. Muž bol pri vedomí, mal poranenia hrudníka a hlavy. Leteckí záchranári na mieste muža ošetrili, zafixovali vo vákuovom matraci a naložili na palubu vrtuľníka. Prevezený bol do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov. Na mieste spolupracovali leteckí záchranári s miestnou posádkou RLP.
 
9.05.2013:
Posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE privolali dnes popoludní k 6 - ročnému chlapcovi v Lučenci. Chlapca poranila ručná kosa, pod ktorú náhle vbehol. Spôsobila mu amputačné poranenie časti chodidla. Chlapca prevzali leteckí záchranári od RLP Lučenec a vrtuľníkom previezli do Detskej fakultnej nemocnice Banská Bystrica.
 
8.05.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE prijala dnes predpoludním požiadavku na zásah v Margecanoch. Privolaní boli k 24-ročnému mužovi, ktorý bol v šoku a mal silné bolesti na hrudi. Pacienta prevzali leteckí záchranári od RZP Krompachy na miestnom ihrisku. Po ošetrení ho previezli do Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb. Niekoľko minút po tom, ako sa vrátili do strediska VZZS ATE v Košiciach, štartovali na ďalší zásah do Svidníka. Ich pomoc tam potreboval 53-ročný muž, ktorý pri výbuchu suda s horľavinou utrpel popáleniny na 40% povrchu tela. Muža po ošetrení previezli vrtuľníkom do Nemocnice Košice - Šaca. Na zásahu spolupracovala posádka VZZS ATE s RLP Snina.
 
30.04.2013:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zasahovala dnes v okrese Levice pri vážnej dopravnej nehode. Pri obci Tekovské Lužany sa zrazilo osobné auto s nákladným. Leteckí záchranári pomáhali 36-ročnému spolujazdcovi osobného auta, ktorý utrpel devastačné poranenia dolných končatín a poranenia panvy. Neodkladnú zdravotnú starostlivosť poskytol lekár VZZS ATE mužovi už počas jeho vyprosťovania hasičmi z auta. Po úplnom vyslobodení z auta a ošetrení previezli pacienta vrtuľníkom do Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky.
 
29.04.2013:
Neskoro popoludní ukončila záchrannú akciu posádka VZZS ATE z Nitry. Vrtuľník ATE letel k dopravnej nehode v obci Dudince, pri ktorej sa zrazil motocykel s autobusom. Na mieste bol zranený motocyklista, ktorého primárne ošetrili členovia RZP Dudince, na pomoc však privolali aj Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu. Leteckí záchranári pacienta prevzali a previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky.
 
28.04.2013:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) letela dnes na pomoc zranenému skateboardistovi na Červenom Kameni. 22-ročnému mužovi ošetrila lekárka VZZS ATE v spolupráci s miestnou posádkou RLP poranenia hlavy a chrbtice. Pacient bol pri vedomí. V stabilizovanom stave bol prevezený vrtuľníkom do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre.
 
27.04.2013:
Stredisko Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE v Banskej Bystrici prijalo dnes dopoludnia požiadavku na zásah v Lučenci. Rýchly prevoz vrtuľníkom potreboval zranený 33- ročný motocyklista, ktorý mal poruchu vedomia a viacnásobné poranenia tela. Muža prevzali leteckí záchranári v lučeneckej nemocnici. Vrtuľníkom bol prevezený do Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosvelta Banská Bystrica.
 
Na prvý zásah letel vrtuľník ATE do Valčianskej doliny, kde si lesný pracovník pri sadení stromov poranil dolnú končatinu. Lekár VZZS ATE sa k 37-ročnému mužovi v ťažko dostupnom teréne dostal pomocou palubného navijaka. Pacient bol po ošetrení a evakuácii z terénu prevezený do Univerzitnej nemocnice Martin. Po druhý raz letela žilinská posádka VZZS ATE do Trstenej k 52-ročnému mužovi, ktorý utrpel popáleniny na 30% povrchu tela. V spolupráci s RLP bol muž ošetrený, napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a prevezený do Nemocnice Košice-Šaca.
 
24.04.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej sl5užby APosádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE prijala dnes predpoludním požiadavku na zásah v Margecanoch. Privolaní boli k 24-ročnému mužovi, ktorý bol v šoku a mal silné bolesti na hrudi. Pacienta prevzali leteckí záchranári od RZP Krompachy na miestnom ihrisku. Po ošetrení ho previezli do Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb. Niekoľko minút po tom, ako sa vrátili do strediska VZZS ATE v Košiciach, štartovali na ďalší zásah do Svidníka. Ich pomoc tam potreboval 53-ročný muž, ktorý pri výbuchu suda s horľavinou utrpel popáleniny na 40% povrchu tela. Muža po ošetrení previezli vrtuľníkom do Nemocnice Košice - Šaca. Na zásahu spolupracovala posádka VZZS ATE s RLP Snina.TE z Popradu zasahovala dnes dopoludnia na poľnej ceste za obcou Mlynky v okrese Spišská Nová Ves. Pomoc vrtuľníka potreboval 34-ročný muž, ktorý počas jazdy na štvorkolke zrazil divú zver a utrpel viacnásobné poranenia tela. Pri príchode posádky na miesto nehody bol muž v bezvedomí. Po ošetrení a pri vedomí bol muž prevezený do Nemocnice Poprad.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) bola dnes popoludní vyzvaná na zásah v obci Kecerovské Pekľany, okres Košice. Od kolegov z RZP prebrali na miestnom ihrisku leteckí záchranári 2-ročné dieťa, ktoré bolo zrazené autom a utrpelo poranenia hlavy. Dieťa bolo prevezené vrtuľníkom na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.
 
21.04.2013:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE (VZZS ATE) zasahovala dnes v blízkosti obce Malženice. Privolaná bola k nehode vrtuľníka, ktorá sa stala dopoludnia neďaleko letiska v okrese Trnava. Od RLP Trnava prevzali leteckí záchranári 53-ročného muža, ktorý utrpel viacnásobné poranenia tela. Pacienta v stabilizovanom stave previezol vrtuľník VZZS ATE do Univerzitnej nemocnice Bratislava- Kramáre.
 
18.04.2013:
Posádka VZZS ATE z Košíc prebrala dnes popoludní od RLP Kráľovský Chlmec 60-ročného muža, ktorý spadol zo stromu. Pád z výšky spôsobil mužovi poranenie chrbtice. Po prevoze vrtuľníkom bol pacient odovzdaný na Klinike úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.
 
17.04.2013:
Posádka VZZS ATE z Popradu bola dnes privolaná k zranenému skialpinistovi vo Vysokých Tatrách. 38-ročný muž si v Malej Studenej doline zranil dolnú končatinu a potreboval pomoc vrtuľníka. Lekár VZZS ATE sa k zranenému dostal pomocou palubného navijaka. Po ošetrení bol pacient evakuovaný z terénu v horizontálnej sieti, počas medzipristátia naložený na palubu vrtuľníka a prevezený do Nemocnice Poprad.
 
15.04.2013:
Leteckí záchranári ATE dnes pomáhali na troch miestach. Ako prvý letel pred obedom vrtuľník zo stanice VZZS ATE Žilina a smeroval na Martinské hole, kde sa zrazili dvaja lyžiari. Krátko po tom dostala požiadavku na zásah posádka VZZS ATE z Nitry. V obci Selice prevzala od RLP Šaľa 1,5-ročné dieťa popálené horúcim čajom. Tretí zásah uskutočnila posádka VZZS ATE z Banskej Bystrice, ktorá pomohla skialpinistovi so zranenou končatinou v blízkosti chaty M.R. Štefánika.
 
Popradská posádka VZZS ATE dnes popoludní zasahovala vo Vysokých Tatrách. Na pomoc letela vyčerpanému 44-ročnému mužovi do doliny Kežmarskej Bielej vody. K postihnutému v teréne sa lekár spolu s členom HZS dostal pomocou techniky palubného navijaka. Po ošetrení bol pacient prevezený do Nemocnice Poprad.
 
14.04.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Bratislavy bola v sobotu popoludní vyzvaná na zásah v blízkosti obce Studienka. Ťažké poranenia viacerých častí tela tam utrpel 17-ročný chlapec. Nešťastie sa stalo pri zvážaní dreva, keď chlapec sedel na traktore. Počas cesty spadol na zem a traktor ho privalil. Po prílete vrtuľníka na miesto nehody poskytla lekárka VZZS ATE pacientovi neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Následne bol naložený na palubu vrtuľníka a transportovaný do nemocnice. Počas letu došlo k náhlemu zhoršeniu zdravotného stavu pacienta a vo vrtuľníku bolo potrebné zahájiť oživovacie postupy, ktoré boli úspešné. Pacient bol odovzdaný v kritickom stave v DFNsP Bratislava
 
7.04.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Košice letela dnes do Čergovského pohoria. Z horskej chaty Čergov žiadali v ranných hodinách o pomoc vrtuľníka pre podchladeného muža. Na chate poskytli mužovi základnú starostlivosť. Po prílete vrtuľníka bol ošetrený lekárom VZZS ATE a prevezený do nemocnice v Prešove.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air - Transport Europe (VZZS ATE) bola dnes popoludní vyzvaná na zásah v blízkosti obce Lakšárska Nová Ves. Po pristátí vrtuľníka v teréne prevzala posádka ATE 33-ročného muža zo Slovinska, ktorý počas motokrosových pretekov utrpel poranenia viacerých častí tela. Muž bol na mieste ošetrený lekárom VZZS ATE a následne prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava - Kramáre.
 
2.4.2013:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE dnes popoludní letela k úrazu na lyžiarskom svahu v Jasnej. Pri zrážke dvoch lyžiarov došlo k poraneniu viacerých častí tela 47-ročnej ženy. Zranenú primárne ošetrili členovia HZS a po prílete vrtuľníka odovzdali posádke VZZS ATE. Pacientka bola prevezená do nemocnice v Liptovskom Mikuláši. V tomto roku letel vrtuľník ATE už po štvrtýkrát ku zrážke dvoch lyžiarov na lyžiarskom svahu. Dochádza k nim zväčša vo veľkej rýchlosti pri obiehaní stojaceho lyžiara. Leteckí záchranári vyzývajú k opatrnosti všetkých lyžiarov na svahu.
 
28.03.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Nitry letela vo večerných hodinách do obce Trnovec nad Váhom. Od posádky RLP prevzali na obecnom ihrisku 8-ročného chlapca s popáleninami na 70% povrchu tela. K úrazu došlo pravdepodobne následkom elektrického výboja na streche železničného vozňa. Po ošetrení popálenín bol pacient naložený na palubu vrtuľníka a prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava Ružinov.
 
26.03.2013:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zo strediska Banská Bystrica letela dnes popoludní do lesného terénu v blízkosti obce Močiar. Pri práci v lese tam padajúci strom zasiahol lesného robotníka a spôsobil mu poranenie hlavy a chrbtice. Lekár VZZS ATE bol k zranenému na ťažko dostupnom mieste vysadený pomocou palubného navijaka. Po ošetrení a evakuácii z terénu previezol vrtuľník pacienta do FNsP F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
24.03.2013:
Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE zasahovala dnes popoludní pri dvoch lyžiarskych úrazoch. Prvý sa stal v Nízkych Tatrách na južnom svahu Dereše, kde si 57- ročný lyžiar poranil dolnú končatinu. Po ošetrení lekárom ATE bol prevezený vrtuľníkom do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. Druhý raz letel vrtuľník ATE do Vysokých Tatier. 51- ročný lyžiar z Poľska si v Skalnatej doline následkom pádu poranil viaceré časti tela. Z miesta zásahu bol spolu s lekárom ATE evakuovaný pomocou palubného navijaka a následne prevezený do Nemocnice Poprad. Počas zásahu spolupracovala posádka ATE s Horskou záchrannou službou.
 
22.03.2013:
Posádka VZZS ATE z Popradu dostala dnes popoludní požiadavku na zásah v Mlynickej doline v oblasti vodopádu Skok, kde spadla lavína a zasypala dvoch ľudí vo veku 20 rokov. Na palubu vrtuľníka sa pridali členovia HZS, ktorí boli spolu s lekárom ATE vysadení do terénu pomocou palubného navijaka. Pacient, ktorý bol sčasti zasypaný lavínou a privolal pomoc, bol ošetrený a vrtuľníkom prevezený do Nemocnice Poprad. Druhého pacienta, ktorý bol úplne zasypaný snehom, sa ani po oživovaní nepodarilo zachrániť.
 
20.03.2013:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – TRANSPORT EUROPE zasahovala dnes dopoludnia v obci Trstice. Privolaná bola k pacientovi s popáleninami 2. stupňa v oblasti dolnej končatiny. Po primárnom ošetrení na mieste bol pacient v stabilizovanom stave prevezený vrtuľníkom do Fakultnej nemocnice Nitra. Posádka ATE spolupracovala počas zásahu s RZP Trstice.
 
V lyžiarskom stredisku Jasná dnes došlo k náhlej nevoľnosti 79 - ročného slovenského občana, ktorý odpadol na lanovkovej sedačke. S resuscitáciou pacienta začali členovia HZS a po príchode posádky vrtuľníka ATE z Popradu v nej pokračoval lekár VZZS ATE. Oživovacie postupy však neboli úspešné.
 
17.03.2013:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na Skalku pri Kremnici. Na zjazdovke sa zrazili dvaja lyžiari, pričom jeden z nich utrpel otras mozgu. Pri 53-ročnom lyžiarovi z Komárna primárne zasahovali záchranári Horskej služby Kremnické vrchy, ktorí žiadali o pomoc leteckých záchranárov. Lekárka VZZS ošetrila pacienta s otrasom mozgu a vrtuľníkom ho transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na Martinské hole. Pri lyžovaní tam spadla 15-ročná lyžiarka z Vrútok. Po páde bola dezorientovaná a pravdepodobne si narazila aj chrbticu. Letecí záchranári ju ošetrili a s otrasom mozgu transportovali do UN v Martine.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby letela neskoro popoludní do Nízkych Tatier. Pri zrážke lyžiarky a snowboardistu sa zranila 54-ročná Slovenka. Pacientku primárne dosiahli záchranári HZS, ktorí žiadali o pomoc leteckých záchranárov. Vrtuľník pristál na heliporte v Jasnej, kde lekár ošetril pacientku so zlomeninami rebier a ďalšími zraneniami. Leteckí záchranári potom vrtuľníkom transportovali zranenú do popradskej nemocnice.
 
16.03.2013:
Banskobystrickú posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE popoludní privolali k pádu lavíny vo Vajskovskej doline. Leteckí záchranári leteli na Trangošku, kde naložili do vrtuľníka dvoch záchranárov HZS a týz z opretia vyložili na lavíništi. Následne leteli pre lekára VZZS, ktorého pomocou palubného navijaku vyložili rovnako na lavíništi. Horskí záchranári vykopali s pod lavíny zasypaného 32-ročného muža z okresu Nitra. Lekár VZZS zabezpečil pacientovi vitálne funkcie a palubným navijakom ho leteckí záchranári evakuovali z terénu. Muža počas letu aj počas transportu do nemocnice museli leteckí záchranári resuscitovať. Zranený vo FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici zraneniam podľahol.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela podvečer do Vysokých Tatier. Počas zostupu z Gerlachovského štítu sa zranila slovenská horolezkyňa. V nepriaznivom počasí sa nepodarilo pacientku priamo zo vzduchu dosiahnuť, posádka VZZS preto vyviezla záchranárov HZS čo najbližšie k zranenej. Tí sa k nej ďalej dostali pešo, 24-ročnú ženu z Oravskej Lesnej ošetrili a pripravili na letecký transport. Posádka VZZS pacientku so zraneným ramenom evakuovala z terénu pomocou palubného navijaku a následne transportovala do Popradu.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na severnú stranu Chopka, do Derešského kotla. Na mieste bol zranený poľský freeridista. Toho so zlomeninou predkolenia primárne ošetrila posádka HZS. Leteckí záchranári leteli na miesto nehody a z vrtuľníka pomocou palubného navijaku spustili lekára, ktorý pacienta ošetril. Následne ho opäť navijakom evakuovali z terénu a transportovali vrtuľníkom do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
9.03.2013:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – TRANSPORT EUROPE letela do lesa nad obcou Lošonec. Pri práci v lese zavalil 25-metrový strom 17-ročného mladíka. Ten pri zásahu utrpel vážne poranenia najmä hlavy a chrbtice. Leteckí záchranári pacienta resuscitovali, žiaľ neúspešne. Zranenia boli nezlučiteľné so životom.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – TRANSPORT EUROPE zasahovala vo Vyhniach. Vrtuľník letel do biatlonového areálu, kde pri lyžovaní na bežkách spadol a pradepodobne si zlomil ľavé stehno 14-ročný chlapec z Vyhní. Leteckí záchranári pacienta ošetrili a transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.
 
8.03.2013:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode pri Kalnej nad Hronom. Pri zrážke dvoch osobných áut bolo viac zranených. Leteckí záchranári v spolupráci v RLP Levice ošetrili najťažšie zraneného 34-ročného pacienta z okolia Levíc. Muža transportovali do FN v Nitre. Ďalších zranených ošetrili posádka pozemných záchranných služieb.
 
6.03.2013:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri dopravnej nehode medzi obcami Tôň a Bodza. Osobné auto sa dostalo z neznámych príčin mimo vozovky a vo vozidle ostal zakliesnený 51-ročný vodič z Dunajskej Stredy. Hasičom sa pomocou hydraulickej techniky podarilo muža vyslobodiť a následne ho ošetrili leteckí záchranári v spolupráci s posádkou RLP Veľký Meder. Muža s vážnymi poraneniami viacerých častí tela transportovali vrtuľníkom do FNsP V Nových Zámkoch.
 
Neskoro večer letela bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do obce Tomky v okrese Malacky. Na mieste sa nachádzal 73-ročný muž so strelným poranením hlavy. Posádka VZZS pacienta ošetrila a v kritickom stave ho vrtuľníkom transportovala do UN v Bratislave na Kramároch.
 
5.03.2013:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela predpoludním na Martinské hole. Pri zrážke dvoch lyžiarov na svahu došlo k zraneniu jedného z nich, 44-ročného muža z Bratislavy. S otrasom mozgu a poranením ramena a zápästia ho leteckí záchranári transportovali do UN v Martine.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri rieke Nitra. Pri orezávaní stromov počas úprav brehu rieky Nitra zasiahol padajúci konár 37-ročného muža z okresu Žarnovica. Spôsobil mu vážne poranenia viacerých častí tela a leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali do FN v Nitre.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Brezov pri Giraltovciach. 78-ročný muž tam pri vypaľovaní trávy utrpel popáleniny na viac ako 50% povrchu tela. Leteckí záchranári prevzali pacienta od posádky RLP. S hlbokými popáleninami II. a III. stupňa ho transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach - Šaci.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala popoludní v Západných Tatrách. Pomoc potreboval 30-ročný Slovák. Pri 150-metrovom páde do Spálenej doliny utrpel poranenie hlavy a hornej končatiny. Leteckí záchranári pri zásahu spolupracovali s HZS, keď do doliny postupne vyviezli piatich záchranárov. Tí primárne pacienta ošetrili a keď posádka VZZS prevzala zraneného, lekár VZZS pokračoval v liečbe turistu, ktorého následne transportovali do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letala po zásahu v Západných Tatrách do Vysokých Tatier. V Kopskom sedle sa nachádzal zranený slovenský skialpinista. Pri páde si zlomil dolnú končatinu v oblasti členka a nebol schopný samostatne pokračovať v túre. Leteckí záchranári pacienta ošetrili a transportovali do Nemocnice Poprad. Pri zásahu spolupracovali so záchranármi HZS.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer do obce Červenica za Sabinovom. Na mieste bol zranený 34-ročný motocyklista, ktorý pri páde utrpel vážnu zlomeninu predkolenia. Na mieste bola posádka RLP Falck, ktorá žiadala o spoluprácu VZZS. Leteckí záchranári prevzali pacienta, pokračovali v liečbe a transportovali ho do FNsP v Prešove.
 
4.03.2013:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Derešského kotla. Pri odtrhnutí hrebeňového preveja, po asi 200-metrovom páde, zasiahlo 36-ročnú snowboardistku zo Škótska. Na mieste leteckí záchranári spustili na navijaku lekára VZZS, ktorý pacientku so zlomeninou stehna a s podozrením na zlomeninu panvy ošetril. Pri zásahu spolupracovali leteckí záchranári s HZS. Pacientku vrtuľníkom do Nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
3.03.2013:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela pre malého pacienta do Žiliny. Ročného chlapca z okresu Žilina priviezla posádka RLP do FNsP v Žiline, kde si prevzali leteckí záchranári. Dieťa na seba prevrhlo horúcu kávu a posádka VZZS ho transportovala na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v bratislavskom Ružinove. Chlapček utrpel popáleniny na približne 20% povrchu tela, zvlášť na tvári, krku, hrudníku a na horných končatinách.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE prijala popoludní výzvu na let k pádu vrtuľníka do rieky Váh pri Seredi. Na mieste leteckí záchranári zistili, že vrtuľník leží v strede rieky a je prevrátený na bok. Z dvoch tretín bol zaplavený a na vraku, ktorý trčal z rieky bolo 6 ľudí. Medzi osobami na vraku sa nachádzal jeden ležiaci, ktorého ďalší prítomní resuscitovali. Leteckí záchranári na brehu rieky prevzali dvoch pacientov, jeden z nich bol ťažko a druhý mierne podchladený. Po ošetrení a podaní liečby pacientov vrtuľníkom transportovali do trnavskej nemocnice.
 
2.03.2013:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. V Zadnej Velickej doline sa nachádzal 43-ročný maďarský skialpinista, ktorý si poranil koleno a nebol schopný pokračovať. Jeho kolegovia privolali pomoc prostredníctvom linky tiesňového volania. Na miesto letel vrtuľník a priamo pri zranenom z neho spustili na palubnom navijaku lekára. Ten muža, ktorý už prejavoval známky ľahkého podchladenia, ošetril a zateplil. Pomocou palubného navijaku ho evakuovali z terénu. Počas medzipristátia pri Sliezskom dome naložili pacienta do vrtuľníka a transportovali do Popradu.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na Martinské hole. Pri páde na lyžiach sa zranila 12-ročná lyžiarka z Martina. Leteckí záchranári prevzali pacientku s podozrením na poranenie driekovej chrbtice od posádky HZS, pokračovali v liečbe a transportovali ju do UN v Martine.
 
28.02.2013:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na Skalnaté Pleso. 21-ročný slovenský snowboardista spadol na chrbticu. Leteckí záchranári prevzali pacienta od záchranárov HZS, podali mu liečbu a s poranením driekovej chrbtice ho transportovali do Nemocnice Poprad.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do Červenice pri Dubníku. Na mieste bol 76-ročný muž, ktorý nedýchal. Laickú resuscitáciu započali príbuzní pacienta. Okamžite po prílete na miesto pokračovali v resuscitácii leteckí záchranári a následne sa pridala aj posádka RLP z Prešova. Zresuscitovaného pacienta leteckí záchranári transportovali na Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny do FNsP v Prešove.
 
27.02.2013:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela predpoludním do Tatranskej Lomnice. Na lyžiarskom svahu Čučoriedky sa nachádzala 17-ročná účastníčka lyžiarskeho zájazdu, ktorá bola v bezvedomí. Pacientku leteckí záchranári prevzali od posádky HZS, podali jej liečbu a s podozrením na vážne poranenie hlavy ju transportovali do Nemocnice Poprad.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri lyžiarskom úraze. Na zjazdovke Chopok - Dereše sa zranil 23-ročný Poliak. Leteckí záchranári pristáli na zjazdovke, ošetrili pacientovi otvorenú zlomeninu pravého predkolenia a transportovali ho vrtuľníkom do nemocnice v Brezne.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v Smolníku. Na mieste bola 79-ročná pacientka s poruchou vedomia. Oživovacie postupy započala posádka RZP z Medzeva a v resuscitácii pokračovali aj leteckí záchranári. Žiaľ neúspešne.
 
Ďalší let košickej posádky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE smeroval do Keceroviec. Na mieste posádka RZP resuscitovala približne 60-ročného pacienta. Leteckí záchranári pokračovali v oživovacích postupoch, resuscitácia však nebola úspešná
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní na Martinské hole. Pri lyžovaní spadol 11-ročný chlapec z okresu Čadca a zlomil si pravé predkolenie. Primárne pri pacientovi zasahovali záchranári HZS, od ktorých zraneného prevzali leteckí záchranári a transportovali ho do UN v Martine.
 
25.02.2013:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela predpoludním do obce Štiavnik v okrese Bytča. Pri orezávaní stromov spadol z takmer 10-metrovej výšky 45-ročný muža. Pri páde si spôsobil poranenie hlavy a pravdepodobne aj hrudníka. Leteckí záchranári ho v spolupráci s posádkou RLP Bytča ošetrili a transportovali do FNsP v Žiline.
 
21.02.2013:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela predpoludním na Martinské hole. Hlásený bol pád na lyžiarskom svahu. Leteckí záchranári na mieste zistili, že ide o 38-ročného muža z Bratislavy, ktorý pri lyžovaní spadol po nájazde do terénnej nerovnosti. Pri dopade utrpel poranenie chrbtice. Primárne pri pacientovi zasahovali záchranári HZS, ktorí ho pripravili na transport. Lekár VZZS prevzal pacienta, podal mu liečbu a následne ho leteckí záchranári transportovali vrtuľníkom do UN v Martine.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na Zverovke. Pri lyžovaní vo voľnom teréne spadla a zranila sa 23-ročná lyžiarka z Českej republiky. Lekára VZZS vysadili k pacientke pomocou palubného navijaku. Ten jej ošetril zlomeninu pravého predlaktia a pripravil ju na evakuáciu. S podozrením na úraz hrudnej chrbtice ju vrtuľníkom transportovali do Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok. Pri zásahu leteckí záchranári spolupracovali so záchranármi HZS.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesa pri obci Gápeľ v okrese Prievidza. Lesného robotníka z okresu Námestovo zasiahol napílený konár, ktorý sa odlomil. Spôsobil mu otvorenú zlomeninu stehna. V nedostupnom teréne použili lekári na vysadenie lekárky VZZS navijak. Pacienta po ošetrení v stabilizovanom stave a pri vedomí evakuovali z terénu a transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Popoludní letela banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE k dvom lyžiarskym úrazom na svahu v Hodruši - Hámroch. Nezávisle od seba došlo na tom isto svahu a v tom istom čase k dvom lyžiarskym úrazom. Leteckí záchranári ošetrili 37-ročného pacienta z okresu Trnava, ktorý si pri páde spôsobil zlomeninu stehna. Následne ho vrtuľníkom transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici. Pacienta so zlomeninou predkolenia ošetrili pozemní záchranári.
 
20.02.2013:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala ráno vo Veľkej Pake pri Šamoríne, kde došlo k zrážke vlaku s dodávkou. Vlak sa zrazil s autom na železničnom priecestí a tlačil ho asi do vzdialenosti 50 metrov. Vo vozidle ostal zakliesnený vodič, 25-ročný muž z okresu Trenčín, ktorého museli vyslobodiť hasiči. Pacient bol v bezvedomí, utrpel poranenie hlavy a hrudníka. Ošetrovala ho posádka RLP zo Šamorína, od ktorej ho prevzali leteckí záchranári. Tí pokračovali v liečbe a následne ho transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer do Levíc. Osobné auto tam zrazilo mladú chodkyňu z Levíc, ktorú na mieste ošetrila posádka RLP Levice. Od pozemných záchranárov pacientku s podozrením na poranenie chrbtice prevzali leteckí záchranári, pokračovali v liečbe a transportovali ju do FN v Nitre.
 
17.02.2013:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala vo Vysokých Tatrách. Z ľadopádu v Bielovodskej doline, v časti Tisovky, vypadol 42-ročný lezec zo Slovenska. Pacienta v spolupráci s HZS posádka evakuovala z terénu s pomocou palubného navijaku. Po ošetrení ho leteckí záchranári so zlomeninami rebier a pomliazdeným hrudníkom transportovali do popradskej nemocnice.
 
Banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v oblasti Klenovca. V ťažko dostupnom teréne spadol 43-ročný lyžiar - freestylista z Klenovca. Pri páde si zlomil ľavé predkolenie. Z opretia vrtuľníka vysadila posádka VZZS lekára, ktorý pacienta ošetril a pripravil na evakuáciu pomocou palubného navijaku. Zraneného muža následne leteckí záchranári transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
16.02.2013:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR-TRANSPORT EUROPE letela dopoludnia k dopravnej nehode. Za Dunajskou Stredou v smere na Gabčíkovo vrazilo osobné auto do stromu. Na mieste bol zranený 56-ročný muž z Dunajskej Stredy, ktorý pri náraze utrpel zlomeninu panvy a stehennej kosti. Pozemní a leteckí záchranári pacienta ošetrili a posádka VZZS ho vrtuľníkom transportovala do Univerzitnej nemocnice v Bratislave - Ružinove.
 
15.02.2013:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala popoludní v Nízkych Tatrách. V Derešskom kotli spadol 23-ročný lyžiar zo Slovenska. K zranenému spustili pomocou palubného navijaku lekára VZZS, ktorý ho ošetril a opäť pomocou navijaku evakuoval z terénu. Leteckí záchranári pacienta odovzdali v Nemocnici s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši.
 
14.02.2013:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na Domaši. Na stavbe hotela došlo k pracovnému úrazu, keď 38-ročný muž spadol z výšky približne 7 metrov na roxorovú tyč. Leteckí záchranári ošetrili pacienta v spolupráci s RLP Vranov nad Topľou. Muž bol v úrazovom šoku a utrpel poranenia viacerých častí tela. Po ošetrení ho transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc.
 
11.02.2013:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokej nad Kysucou. Na mieste v rodinnom dome došlo k výbuchu v peci, pričom bol zranený 45-ročný muž. Ten utrpel popáleniny v oblasti tváre, oboch horných končatín a prednej časti hrudníka. Leteckí záchranári ošetrili pacienta spolu s posádkou RZP a následne ho vrtuľníkom transportovali do FNsP v Žiline.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri dopravnej nehode. Na hlavnej ceste pri Dunajskej Strede došlo k bočnej zrážke osobného auta s kamiónom. Na mieste bol zranený 44-ročný muža z Dunajskej Stredy, ktorého museli z vozidla vyslobodiť hasiči. Leteckí záchranári následne pacienta s otrasom mozgu, zlomeninou ľavej dolnej končatiny a narazeným hrudníkom ošetrili a transportovali do UN v bratislavskom Ružinove.
 
7.02.2013:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Levíc, kde od posádky RLP prevzali pacientku s popáleninami. 39-ročná žena utrpela popáleniny II. a III. stupňa na približne 10-15% povrchu tela. Išlo najmä o oblasť tváre a ruky. Leteckí záchranári ženu napojili na umelú pľúcnu ventiláciu a v umelom spánku ju transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v bratislavskom Ružinove.
 
Neskoro večer letela bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE k dopravnej nehode. Na štátnej ceste medzi Sencom a Sládkovičovom bolo prevrátené osobné auto. Vo vzdialenosti asi 4 metre od vozidla sa nachádzal 40-ročný muž, ktorý pri nehode utrpel mozgovo-lebečné poranenia a bol v bezvedomí. Pacienta napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
3.02.2013:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri úraze na sánkach. Medzi Jahodnou a Klatovom sa pri sánkovaní zranil 45-ročný muž z Košíc. V nedostupnom teréne pacienta so zranenou dolnou končatinou ošetril lekár VZZS. Následne ho leteckí záchranári naložili do vrtuľníka a transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach.
 
26.01.2013:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela krátko popoludní do zamagurskej obce Jezersko. Na lyžiarskom svahu došlo k zrážke dvoch lyžiarov. Lyžiarska služba - dobrovoľní záchranári THS - privolala leteckých záchranárov. 45-ročný Slovák utrpel pri náraze poranenie v bedrovej oblasti a podozrenie na poranenie chrbtice. Leteckí záchranári prevzali pacienta od dobrovoľníkov pri dolnej stanici lanovky, podali mu liečbu, naložili do vrtuľníka a transportovali do popradskej nemocnice.
 
Po návrate a odovzdaní pacienta zo zásahu v Jezersku doplnila palivo a materiál popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE a letela na vrch Sľubica. Hlásené bolo bezvedomie pri túre. Vrtuľník pristál priamo na vrchole, kde lekár VZZS ošetril 37-ročnú ženu. Pacientku s podozrením na epileptický záchvat transportovali do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Prešove.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Svidníka, kde od posádky RZP prevzala 28-ročného pacienta zo Stropkova. Mladý muž orezával na dvore strom, pričom sa zranil pílou. Pacient bol pri vedomí a orientovaný, leteckí záchranári ho transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach za účelom replantácie poranenej končatiny.
 
25.01.2013:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesov nad Hornou Lehotou - Richtárovom. 35-ročný lesný robotník z Brusna si spôsobil otvorenú zlomeninu predkolenia. Na mieste zasahovali aj pozemní záchranári, avšak z nedostupného lesného terénu nebolo možné pacienta evakuovať a preto bola potrebná spolupráca s leteckými záchranármi. Zo vzduchu do lesa priamo k pacientovi spustili lekára VZZS, ktorý ho ošetril, naložil do vákuového matraca a opäť navijakom ho evakuoval z terénu. Počas medzipristátia naložili leteckí záchranári zraneného do vrtuľníka a transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
24.01.2013:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k pacientovi, ktorý utrpel ťažký úraz pri práci v lese. V lese nad Oravskou Lesnou sa stalo nešťastie pri pílení dreva, keď 44-ročného miestneho muža zasiahla trieska, ktorá mu poranila ústa a krk a prenikla až ku chrbtici. Muža leteckí záchranári prevzali od posádky RLP v Námestove a pokračujúc v liečbe ho vrtuľníkom transportovali do UN v Martine.
 
22.01.2013:
Tlačová správa v súvislosti s lyžiarkou sezónou a štatistikou zásahov Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE za rok 2012.
 
V roku 2012 zasahovala Vrtuľníková záchranná zdravotná služba AIR - TRANSPORT EUROPE (ďalej VZZS ATE) svojimi vrtuľníkmi a sanitným lietadlom spolu 1400 krát. Najčastejšie lietali vrtuľníky v strediskách VZZS ATE Banská Bystrica, Košice a Poprad, ktoré primárne zasahujú najmä v horách, lesoch a ťažko dostupných terénoch. Tak ako v minulosti aj v roku 2012 platilo, že medzi pacientmi dominovali muži. Takmer polovicu záchranných akcií popradských, banskobystrických a žilinských posádok tvorili náročné technické zásahy s pomocou palubného navijaka. Stanice VZZS ATE v Nitre, Trenčíne a Bratislave prijímali najčastejšie požiadavky na zásahy k dopravným nehodám, ktoré tvorili takmer 20 percent zo všetkých zásahov. Najrušnejším mesiacom pre leteckých záchranárov bol august, keď posádky ATE vzlietli 201 krát. Za ním nasledoval marec so 170 zásahmi. Najčastejšími indikáciami pre zásahy priamo v teréne boli v zime aj v lete úrazy pri športe. Červeno biele vrtuľníky a ich záchranárske posádky pomáhali najmä turistom, lyžiarom a cyklistom. "Leteckých záchranárov privolávajú najmä k závažnejším prípadom na lyžiarskom svahu a tiež vtedy, ak nie je možný transport pacienta z nedostupného terénu alebo zo svahu iným transportným prostriedkom. Veľmi často leteli vrtuľníky k zrážke dvoch lyžiarov na svahu, prípadne k pacientom, ktorí pri lyžovaní vrazili do pevnej prekážky. Najčastejšie išlo o poranenia dolných končatín, zvlášť stehna a predkolenia, poranenia hlavy a bezvedomie, tiež na podozrenie na poranenia chrbtice a miechy, ", uviedol MUDr. Ladislav Šimák, šéflekár VZZS ATE. V súvislosti s lyžiarskou sezónou a blížiacimi sa jarnými prázdninami lekári VZZS ATE vyzývajú k zvýšenej opatrnosti na lyžiarskych svahoch, a to aj z dôvodu väčšieho výskytu detí v lyžiarskych strediskách. Rodičom odporúčajú zabezpečiť dieťa prilbou. Rýchly a šetrný transport pacientov zabezpečujú helikoptéry VZZS ATE nielen počas primárnych zásahov v teréne. Vrtuľníky poskytujú tiež prevozy pacientov medzi jednotlivými zdravotníckymi zariadeniami na Slovensku i v zahraničí. Viac ako jednu tretinu tvorili v minulom roku medzinemocničné prevozy pacientov s akútnym infarktom myokardu do špecializovaných katetrizačných centier. Vďaka rýchlemu prevozu vrtuľníkom môže byť týmto pacientom poskytnutá potrebná špeciálna starostlivosť vo veľmi krátkom čase. Pacientom, ktorým bola zdravotnou poisťovňou indikovaná liečba v zahraničí, poskytuje AIR - TRANSPORT EUROPE letecký prevoz sanitným lietadlom CESSNA CITATION 560 ENCORE. V roku 2012 uskutočnili posádky VZZS ATE 61 medicínskych letov lietadlom, najmä do nemeckých zdravotníckych zariadení.
Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE patrí do integrovaného záchranného systému. Jej posádky sú v siedmich strediskách na Slovensku v pohotovosti 24 hodín denne. Privolať ich možno prostredníctvom tiesňovej linky 112. VZZS ATE tiež prevádzkuje vlastný dispečing na čísle 18155. Zásahy VZZS ATE sú pre občanov Slovenskej Republiky hradené z ich zákonného zdravotného poistenia.
 
18.01.2013:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na Martinské hole. 13-ročná lyžiarka z Českej republiky spadla na svahu a zlomila si predkolenie. Leteckí záchranári ju ošetrili a transportovali do UN v Martine.
 
12.01.2013:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do Nízkych Tatier. Pri zlyžovávaní Školského žľabu vrazila lyžami do skaly 30-ročná slovenská lyžiarka. Tej po silnom náraze bolesť v krížovej chrbtici neumožnila pokračovať v lyžovaní ani inak sa dostať dole. Na mieste zasahovali záchranári HZS, ktorí ju zateplili a privolali leteckých záchranárov. Tí zranenú ošetrili, evakuovali z miesta nehody vo vákuovom matraci pomocou palubného navijaku a po naložení do vrtuľníka ju transportovali v stabilizovanom stave do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
Aj banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Nízkych Tatier. Pri lyžovaní na Derešoch spadol a zranil si hrudník, brucho a pravé zápästie 28-ročný lyžiar z Trnavy. Z nedostupného terénu pacienta po ošetrení evakuovali leteckí záchranári pomocou palubného navijaku vo vákuovom matraci. Následne ho naložili na palubu a transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
7.01.2013:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer do Banskej Štiavnice. Osobné auto tam zrazilo chodca. 57-ročný muž utrpel poranenia viacerých orgánov a tiež mozgovolebečné poranenie. Leteckí záchranári ošetrili pacienta, ktorý bol v bezvedomí, zabezpečili mu životné funkcie a v kritickom stave ho transportovali vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
6.01.2013:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. Na Štrbskom Plese sa pri lyžovaní bolestivo zranila 49-ročná Moskovčanka. Lyžiarska služba priviezla pacientku k vrtuľníku, kde ju prevzal lekár VZZS. Leteckí záchranári naložili zranenú do vákuového matraca, lekár ju vyšetril a ošetril a po naložení do vrtuľníka transportovali pacientku do popradskej nemocnice.
 
5.01.2013:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na lazy Javorová pri Klokočove. Na mieste bola 84-ročná žena, ktorú našli ležiacu v dome na zemi príbuzní. Za pacientkou prišla posádka RLP Turzovka, avšak kvôli zdravotnému stavu podchladenej pacientky s mozgovou príhodou a skráteniu času transportu do zdravotníckeho zariadenia bol na miesto privolaný vrtuľník. Posádka VZZS prevzala pacientku, pokračovala v liečbe a transportovala ju do nemocnice v Čadci.
 
2.01.2013:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Tatranskej Lomnice. Pri páde na lyžiarskom svahu sa zranil 24-ročný lyžiar z Nitry. Leteckí záchranári spustili k zranenému lekára, ktorý ho ošetril a so závažným poranením predkolenia evakuoval pomocou palubného navijaku priamo zo zjazdovky. Pacienta vrtuľníkom transportovali leteckí záchranári do popradskej nemocnice.
 
1.01.2013:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Považskej Bystrice. Na heliporte nemocnice prevzala od posádky 12-ročného pacienta z Považskej Bystrice. Chlapcovi v ruke vybuchla petarda a spôsobila mu devastačné poranenie ruky. Leteckí záchranári pokračovali v liečbe a chlapca transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v bratislavskom Ružinove.
 
30.12.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala už predpoludním na Štrbskom Plese. Na svahu Solisko sa pri lyžovaní zranilo 11-ročné dievča z okresu Gelnica. Pacientku so zlomeninou predkolenia primárne ošetrili záchranári Tatranskej horskej služby - Dobrovoľného zboru. Následne ju odovzdali lekárovi VZZS, ktorý pokračoval v ošetrovaní a liečbe zranenej. Vrtuľníkom ju potom previezli do popradskej nemocnice.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vršatského Podhradia. Pri bobovaní tam spadol a narazil si brucho a driekovú chrbticu 8-ročný chlapec z Dulova (okr. Ilava). Malého pacienta prevzali leteckí záchranári od posádky RLP Dubnica nad Váhom, pokračovali v liečbe a následne ho transportovali do DFN v Bratislave na Kramároch.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE ukončila neskoro večer akciu na kopci Bežovec. 6-ročný chlapec zo Šulekova tam pri sánkovaní narazil do pevnej prekážky a ostal v bezvedomí. Na mieste zasahovala posádka RLP, ktorá pacienta s ťažkým otrasom mozgu a poranením hlavy odovzdala posádke VZZS. Leteckí záchranári pokračovali v liečbe a chlapčeka transportovali do DFN v Bratislave na Kramároch.
 
29.12.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. v ssevernej stene Malého Kežmarského štítu vypadol litovský horolezec. Pri zásahu spolupracovali leteckí záchranári so záchranármi HZS. Zraneného horolezca evakuovali na lane palubného navijaku priamo zo steny. Lekár VZZS ošetril muža s mozgovolebečným poranením a zlomeninou ruky. Následne ho vrtuľníkom transportovali leteckí záchranári do popradskej nemocnice.
 
V tom istom čase ako popradská posádka letela žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do Západných Tatier na pomoc poľskému turistovi. Ten padal v oblasti Jamnických plies asi 300 metrov zľadovatelým terénom. Z opretia vrtuľníka vyložili na mieste leteckí záchranári záchranára HZS, ktorý prvotne zaistil zraneného. Následne na miesto nehody vyviezli lekára VZZS, ktorý pacienta ošetril. 45-ročný muž utrpel narazenie krčnej chrbtice a hrudníka a mnohopočetné otvorené poranenia tvárovej časti hlavy. Muža vo vákuovom matraci evakuovali z terénu a po naložení na palubu vrtuľníka transportovali do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
28.12.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala večer pri dopravnej nehode v Čiližskej Radvani. Pri výjazde z vedľajšej cesty na hlavnú vrazila vodička osobného auta do prívesu nákladného auta. Leteckí záchranári prevzali od posádky RLP 34-ročnú ženu z Borinky, pokračovali v jej liečbe a s podozrením na mozgovolebečné poranenie a poranením hrudníka ju transportovali do UN v Bratislave na Kramároch. Na mieste boli aj dve ľahko zranené deti, ktoré ošetrili pozemní záchranári.
 
27.12.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Malaciek. Od miestnej RLP prevzali 3-ročného pacienta, ktorý zaaspiroval, nedýchal a bol v bezvedomí. Posádka VZZS dieťa zaintubovala a previedla na umelú pľúcnu ventiláciu. Pacient skončil na Oddelení anestézilológie a intnenzívnej medicíny v DFN na Kramároch.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Malaciek. Od miestnej RLP prevzali 3-ročného pacienta, ktorý zaaspiroval, nedýchal a bol v bezvedomí. Posádka VZZS dieťa zaintubovala a previedla na umelú pľúcnu ventiláciu. Pacient skončil na Oddelení anestézilológie a intnenzívnej medicíny v DFN na Kramároch.
 
13.12.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k lesnému úrazu v nedostupnom teréne. V lese pod kopcom Klenovský Vepor zasiahli konáre stromu 50-ročného lesného robotníka. Muž bol krátko v bezvedomí, po prebratí sa z bezvedomia bol orientovaný. V nedostupnom teréne spustili z vrtuľníka k pacientovi lekára, ktorý ho ošetril, naložil do vákuového matraca a evakuoval z terénu. Po naložení do vrtuľníka muža transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
11.12.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v nedostupnom lesnom teréne pri obci Klokočov. Na mieste bol asi 40-ročný lesný robotník, ktorého zasiahol padajúci strom. Pacient utrpel vážne poranenie hlavy, ktoré bolo nezlučiteľné so životom.
 
10.12.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode pri obci Blhovce v okrese Rimavská Sobota. Na mieste bola 36-ročná spolujazdkyňa v bezvedomí. Leteckí záchranári prevzali pacientku od záchranárov pozemnej záchrannej služby, pokračovali v liečbe a vrtuľníkom ju transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
9.12.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode v okrese Dunajská Streda. Pri obci Medveďov sa zrazili dve osobné autá a na mieste bolo viac zrenených. Jedna osoba utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Leteckí záchranári ošetrili 24-ročnú pacientku z Bratislavy, ktorú s podozrením na mozgovolebečné poranenie transportovali do FNsP v Nových Zámkoch. Ďalších zranených ošetrili záchranári pozemnej záchrannej služby.
 
3.12.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Levíc k zrážke cyklistu s osobným autom. Na mieste bol zranený 19-ročný cyklista z Levíc, ktorý bol po nehode v bezvedomí a utrpel mozgovolebečné poranenie. Pacienta leteckí záchranári prevzali od posádky RLP z Levíc a transportovali do FN v Nitre na Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny.
 
30.11.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do nedostupného lesného terénu nad obcou Rajecká Lesná. Pri práci v lese spadol a narazil hlavou o peň stromu 30-ročný muž zo Žiliny. Po páde ostal v bezvedomí a na miesto letel vrtuľník. Pomocou palubného navijaku spustili k pacientovi z vrtuľníka lekára, ktorý ho ošetril, a opäť navijakom ho evakuoval z terénu. Mladý muž s poranením hlavy skončil na operačnej sále FNsP v Žiline.
 
29.11.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer do obce Malé Kozmálovce. Od posádky RLP Levice prevzali zrazeného asi 56-ročného cyklistu z okresu Levice. S podozrením na poranenia hlavy ho transportovali do FN v Nitre na Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny.
 
15.11.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k úrazu v lese pri obci Lohyňa. Na mieste zasiahol padajúci strom 46-ročného muža. V nedostupnom teréne vysadili z vrtuľníka pomocou palubného navijaku lekára. Ten pacienta s poranením ramena a chrbtice ošetril, naložil ho do vákuového matraca a opäť navijakom ho evakuoval z terénu. Pacienta leteckí záchranári transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na lazy pri obci Chocholná - Velčice. Z opretia vrtuľníka tam vysadili lekára, ktorý ošetril 86-ročnú pacientku s akútnym cievnym uzáverom dolnej končatiny. Leteckí záchranári ženu transportovali do FN v Trenčíne.
 
14.11.2012:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela ráno k dopravnej nehode na diaľnici D1 pri Zamarovciach. Na mieste sa zrazili 3 kamióny a výsledkom tejto zrážky boli dvaja zranení. Leteckí záchranári ošetrili 30-ročného muža z Kalnice, ktorý mal poranenie hlavy a otvorenú ranu ruky a následne ho transportovali do FN v Trenčíne. Ďalšieho zraneného ošetrili pozemní záchranári.
 
3.11.2012:
Popoludní letela žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE na heliport do Považskej Bystrice. Na mieste prevzala od posádky RLP 31-ročného pacienta z Horného Milochova s infarktom. Mladý muž bol opakovane defibrilovaný, dokonca aj na palube vrtuľníka. Leteckí záchranári s ním smerovali do Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb v Banskej Bystrici. Pre náhlu zmenu počasia v oblasti horského priechodu Šturec musel vrtuľník pristať a pacienta odovzdali leteckí záchranári posádke RLP z Turčianskych Teplíc. Tí previezli muža sanitkou do Banskej Bystrice.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v Novej Bani. Pri páde z výšky utrpel vážne poranenia hlavy 52-ročný muž z Novej Bane. Od miestnej posádky RLP ho prevzali leteckí záchranári a transportovali na Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny v Nitre.
 
2.11.2012:
Pri obci Kurimany sa dnes zrútila stavba diaľničného mosta. Na mieste boli minimálne dve desiatky zranených. Do akcie boli zapojení leteckí i pozemní záchranári. Na miesto nehody letel najskôr vrtuľník z popradskej stanice Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Ten previezol prvého - 42-ročného pacienta - do popradskej nemocnice. Medzitým letel z Košíc vrtuľník VZZS ATE pre ďalšieho, tentoraz 40-ročného pacienta. Muža v bezvedomí vyslobodili hasiči z trosiek a s poranením hrudníka, brucha a ľavej hornej končatiny ho transportovali leteckí záchranári do Košíc. Popradský vrtuľník sa medzičasom po doplnení paliva a materiálu vrátil na miesto nehody a opäť prevzal ďalšieho pacienta. Ten však nakoniec svojim zraneniam podľahol.
 
29.10.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zasahovala pri Hlohovci. Ešte včera večer mal nehodu na štvorkolke a ostal pod ňou zakliesnený 44-ročný muž z Trnavy. Toho až dnes našli kamaráti a okamžite mu privolali pomoc. Posádka RLP z Hlohovca sa na miesto nehody nedostala a žiadala o pomoc vrtuľník. Lekár VZZS ošetril podchladeného muža, ktorý mal aj povrchové poranenia tváre. Pacienta vrtuľníkom transportovali do nemocnice v Trnave.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní k dopravnej nehode. Na ceste medzi Veľkým Mederom a Komárom zišla z cesty a vrazila do stromu 32-ročná vodička osobného auta z Podunajských Biskupíc. Na mieste ju ošetrila posádka RLP Zemianska Olča. Pacientku s ťažkým mozgovolebečným poranením transportovali leteckí záchranári na Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny do FNsP v Nových Zámkoch.
 
22.10.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri dopravnej nehode. Na hlavnej ceste pri Plaveckom Petri dostalo osobné auto pravdepodobne šmyk, prevrátilo sa a strechou vrazilo do stromu. Vo vozidle ostal zakliesnený 34-ročný muž z okresu Senica. Leteckí záchranári ho ošetrili a s podozrením na poranenie hrudníka a hrudnej chrbtice ho transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
21.10.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letelo do Horných Lefantoviec. 1,5-ročný chlapec sa tam obaril horúcim gulášom. S popáleninami ho leteckí záchranári prevzali od miestnej posádky RZP a transportovali do UN v Bratislave - Ružinove.
 
20.10.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela pod Kráľovú Hoľu, kde dostalo pravdepodobne epileptický záchvat 15-ročné dievča z Bánoviec nad Bebravou. Pacientku po ošetrení transportovali vrtuľníkom do popradskej nemocnice.
 
Na záchrannú akciu po západe slnka vzlietol opäť vrtuľník VZZS ATE zo stanice v Poprade. V západnej stene Lavínovej veže sa nachádzal podchladený 35-ročný slovenský turista z Prievidze. Na palubu vrtuľníka vzala posádka VZZS aj záchranára HZS, ktorého vysadili priamo v stene. Po pripravení podchladeného muža na evakuáciu sa k stene vrátil vrtuľník a pomocou palubného navijaku z výšky 2350 m n.m. evakuovali záchranára HZS a pacienta. S použitím okuliarov na nočné videnie letel pilot s pacientom do Popradu.
 
18.10.2012:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby letela do oblasti medzi Handlovou a Cígeľom. Pod vrchom Veľký Gríč náhle skolaboval pri sadení stromčekov 70-ročný muž z okresu Prievidza. Na mieste bola okamžite započatá resuscitácia a k pacientovi leteli leteckí záchranári. Oživovacie postupy žiaľ neboli úspešné.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesného terénu pri obci Skalité v okres Čadca. Na mieste sa nachádzal 62-ročný muž, ktorého privalil traktor. K zranenému vyslali leteckých aj pozemných záchranárov. Muž utrpel vážne poranenia hlavy, hrudník a stehna, ktoré boli nezlučiteľné so životom.
 
14.10.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní k dopravnej nehode medzi obcami Štefanov a Unín. Osobné auto sa tam údajne v zákrute dostalo mimo vozovku a vrazilo do betónového múra. Pri náraze vymrštilo dvoch mužov z vozidla. Jeden z nich na mieste zraneniam podľahol. Druhý, 33-ročný muž z okresu Senica, utrpel viacnásobné poranenia hlavy, brucha a nohy a záchranári ho museli oživovať. Žiaľ oživovacie postupy neboli úspešné. Leteckí záchranári na mieste spolupracovali s pozemnou záchrannou službou.
 
11.10.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do katastra obce Klokočov. Pri pílení stromu zasiahol padajúci strom 47-ročného pilčíka. Muža s otvorenou zlomeninou predkolenia ošetril lekár VZZS a následne pacienta evakuoval na lane v podvese z terénu. Po medzipristátí a naložení do vrtuľníka transportovali leteckí záchranári zraneného na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela aj do hustého lesného terénu v lokalite priehrady Stariná. V nedostupnom lesnom teréne pri výrube kalamitného stromu zasiahol padajúci strom 63-ročného drevorubača zo Sniny. Muž utrpel mnohopočetné vážne poranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom.
 
8.10.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Bzovík. Z rebríka tam spadla 53-ročná žena, ktorú na mieste ošetrila posádka RLP z Krupiny. Pozemní záchranári žiadali o pomoc leteckých záchranárov. Posádka VZZS pokračovala v liečbe a transportovala pacientku s podozrením na poranenie driekovej chrbtice do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
4.10.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR- TRANSPORT EUROPE letela južne od Zvolena do Sekierskej doliny. Pri pílení stromov tam padajúci konár zasiahol 27-ročného muža z Trnavej Hory do hlavy. Navijakom bol na miesto nehody spustený lekár VZZS. Napriek rýchlemu zásahu muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Vyšné Velice v okrese Rimavská Sobota. Na mieste bola žena, ktorú pritlačil traktor a spôsobil jej vážne zranenia viacerých častí tela. Na mieste leteckí záchranári spolupracovali s RLP Rimavská Sobota. Pacientku transportovali vrtuľníkom do traumacentra v Banskej Bystrici.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Keť (okres Levice). Pri páde z výšky utrpel vážne zranenia viacerých častí tela 62-ročný muž. Po ošetrení v spolupráci s RLP Želiezovce ho transportovali vrtuľníkom na Kliniku anastéziológie a intenzívnej medicíny v Nových Zámkoch.
 
3.10.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Telgártu. 13-ročný chlapec tam pri fyzickej aktivite na školskom dvore upadol do bezvedomia. Pacienta resuscitovali pozemní záchranári. Následne na mieste pomocou palubného navijaku vysadili lekára VZZS, ktorý pokračoval v resuscitácii. Chlapca potom naložili do vrtuľníka a transportovali do DFN v Banskej Bystrici.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR- TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode v obci Bzovík. Na mieste došlo k zrážke kamióna s dodávkou, pri ktorej utrpel amputáciu ruky s ďalšie poranenia 28-ročný muž z okresu Lučenec. Pacienta leteckí záchranári prevzali od posádky RZP, napojili ho na umelú pľúcnu ventiláciu a transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
30.9.2012:
V neskorých večerných hodinách zasahovala trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE v okrese Púchov. Pri obci Lúky sa zrazila 15-ročná cyklistka s osobným autom. Pacientka bola v bezvedomí a utrpela poranenia hrudnej a krčnej chrbtice. Po ošetrení ju leteckí záchranári transportovali do DFN v Bratislave.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode. Osobné auto zišlo pri Ladcoch do priekopy pri kanáli Váhu. 21-ročná žena z Beluše utrpela poranenia hlavy, otras mozgu, zlomeniny oboch stehenných kostí a predkolenia. Po ošetrení ju leteckí záchranári transportovali do FN v Trenčíne.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Nízkych Tatier. Pri stavbe hornej stanice lanovky na Chopok pri chate Kamienka spadol približne z 5-metrovej výšky muž z Rumunska pracujúci pre rakúsku firmu. Na mieste bola započatá laická resuscitácia pacienta. Z vrtuľníka na miesto nehody spustili pomocou palubného navijaku lekára, ktorý pokračoval v oživovacích postupoch, žiaľ neúspešne. Muž utrpel vážne poranenia hlavy. Pri zásahu spolupracovali leteckí záchranári s HZS.
 
29.9.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k lesnému úradu. V nedostupnom teréne, tesne pod hrebeňom kopca Javorské v katastri obce Čadečka, zasiahol padajúci strom 28-ročného muža zo Zákopčia. Z opretia vrtuľníka vysadili lekára, ktorý ošetril pacienta s otvoreným poranením chrbta v driekovej oblasti a pomliaždením hrudníka. Muža v stabilizovanom stave transportovali do obce Čadečka, kde ho odovzdali posádke RLP a tá pacienta previezla do nemocnice v Čadci.
 
28.9.2012:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v nedostupnom teréne pri Košeckom Podhradí. V hornatom lesnom teréne spadol na bicykli 47-ročný muž z Ilavy. Po páde na hlavu a ľavé rameno upadol do bezvedomia. Pacienta s tržnou ranou hlavy a poraneným ramenom ošetrili a transportovali vrtuľníkom do FN v Trenčíne.
 
27.9.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesa v katastri obce Choňkovce. Na mieste bol 38-ročný muž z okresu Sobrance, ktorý mal opakovane poruchu vedomia. Muža po prvotnom ošetrení evakuovali na 40-metrovom lane podvesu z nedostupného terénu. Po naložení na palubu vrtuľníka ho leteckí záchranári previezli do michalovskej nemocnice.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Detvianskej Huty. Na 4-ročné dievčatko tam spadol náhrobný kameň. Na mieste zasahovala posádka RZP, ktorá žiadala o pomoc leteckých záchranárov. Dieťa po ošetrení s poranením brucha a pravdepodobne aj vnútorných orgánov transportovali vrtuľníkom do DFN v Banskej Bystrici.
 
22.9.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala neskôr popoludní pri výlete na vrch Hoblík v Malej Fatre. Asi v polovici kopca stratilo vedomie, odpadlo a kotúľalo sa 20 - 30 metrov dolu 15-ročné dievča z Rožňavy. Z vrtuľníka vysadili pod kopcom z opretia lekára VZZS, keďže kvôli vedeniu vysokého napätia nebol možný práve na mieste nehody technický zásah priamo zo vzduchu. Lekár ošetril zranenú, ktorá mala pravdepodobne epileptický zásah a pri páde si spôsobila aj poranenia členku, hrudnej kosti, rebier a hlavy. Pacientku naložili do vákuového saku a podniesli na miesto, kde bolo možné jej naloženie do vrtuľníka. Následne ju previezli do FNsP v Žiline.
 
18.9.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k obci Kolárovo. Pri práci s pílou sa vážne zranil 52-ročný muž. Na mieste ho ošetrila posádka VZZS a s pacientom s amputáciou hornej končatiny transportovali vrtuľníkom na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v bratislavskom Ružinove.
 
17.9.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. V Batizovskej doline sa zranil 62-ročný slovenský turista. Z miesta nehody ho leteckí záchranári evakuovali pomocou palubného navijaku. Muž so zlomeninou členka skončil v popradskej nemocnici.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Kurimany. Na záhrade spadol zo stromu 67-ročný muž a spôsobil si vážnu zlomeninu krčnej chrbtice. Leteckí záchranári ho ošetrili a transportovali do UN v Košiciach.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE bola privolaná do lesov pri obci Slaská (okr. Žiar nad Hronom). 67-ročný muž z obce Lutila odišiel do lesa ešte včera večer a dnes sa od rána rodine nehlásil. Muža našli jeho synovia a tí privolali pomoc. Na miesto bola vyslaná posádka RLP Žiar nad Hronom a tí žiadali o pomoc v nedostupnom teréne od VZZS. Z vrtuľníka spustili k pacientovi pomocou palubného navijaku lekára. Muža v teréne resuscitovali, avšak oživovacie postupy neboli úspešné.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode medzi Čunovom a Vojkou. Osobné auto, ktoré šoférovala 41-ročná Slovenka, zišlo z násypu Dunajskej hrádze a ženu pritom vymrštilo z vozidla cez predné sklo. Na mieste boli pozemní aj leteckí záchranári. Pacientku v bezvedomí a s mozgovolebečným poranením ošetrila posádka VZZS a vrtuľníkom ju transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na skalnatom hrebeni pod vrcholom Malého Kriváňa. Na mieste bol poľovník, ktorý sa pri návrate z poľovačky šmykol a zlomil si ľavý členok. Muž sa nachádzal sa na mieste, kde nemal signál a preto si nemohol privolať pomoc. Zranený sa plazil na miesto so signálom odkiaľ kontaktoval kolegov poľovníkov a tí mu poslali pomoc. V nedostupnom teréne bol z vrtuľníka pomocou navijaku spustený k zranenému lekár VZZS. Ten ho ošetril, naložil do evakuačnej sedačky a evakuoval na lane z terénu. 48-ročného muža zo Žiliny potom transportovali vrtuľníkom do FNsP v Žiline.
 
16.9.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode do obce Stratená. 30-ročný motocyklista z Rožňavy sa čelne zrazil s dodávkou. Motocyklistu s mnohopočetnými zraneniami viacerých častí tela na mieste resuscitovali leteckí záchranári v spolupráci s RLP Dobšiná. Pacienta následne leteckí záchranári transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Lošonec. Na mieste bol 24-ročný miestny obyvateľ, ktorý vyletel z motocykla a padal asi 2 metre a nakoniec vrazil do stromu. Na hlave údajne nemal prilbu. Od posádky RLP ho prevzali leteckí záchranári a napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu a v stabilizovanom stave ho transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. Pod nástupom na Prostredný Ganek poľského sprievodcu zasiahol uvoľnený kameň a muž následne spadol a utrpel ťažké zranenia. Na mieste boli z vrtuľníka vysadení lekár VZZS a záchranár HZS. Muž utrpel vážne poranenia hlavy, krku, početné zlomeniny končatín a hrudníka. Napriek maximálnej snahe lekára i záchranára muž počas transportu z miesta nehody zraneniam podľahol.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Senice. Z okna z prvého poschodia tam vypadlo 15-mesačné dievčatko. Malú pacientku prevzali leteckí záchranári s podozrením na poranenie hlavy od posádky RLP Senica. Dieťa transportovali vrtuľníkom do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
15.9.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE transportovala 41-ročného cyklistu bydliskom zo Šuňavy do Košíc. Muža našli náhodní okoloidúci ležať mimo cesty medzi Liptovskom Tepličkou a Šuňavou. Privolaná posádka RLP z Popradu začala s resuscitáciou pacienta a po úspešnej resuscitácii ho leteckí záchranári transportovali z popradskej nemocnice do UN v Košiciach.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na Pezinskej Babe. Na mieste sa zranil 31-ročný motocyklista zo Stupavy. Muž mal zlomeninu členka a lopatky a tiež podozrenie na úraz hlavy. Leteckí záchranári ho ošetrili a transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
12.9.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v Slovenskom raji. V Kláštorskej rokline mala ťažkosti a poruchu dýchania 23-ročná Slovenska. Z vrtuľníka pomocou palubného navijaku spustili lekára, ten ošetril pacientku a potom ju opäť pomocou navijaku evakuovali z terénu. Pri zásahu spolupracovali leteckí záchranári s HZS Slovenský raj. Pacientku transportovali vrtuľníkom do popradskej nemocnice.
 
11.9.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Belianskych Tatier. V lese pod vrchom Javorinka zasiahol padajúci strom 23-ročného lesného robotníka zo Ždiaru. Vrtuľník pristál asi 200 m od miesta nehody, muža vyšetril a ošetril lekár VZZS a s poranením hlavy ho transportovali vrtuľníkom do popradskej nemocnice.
 
8.9.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – TRANSPORT EUROPE letela do kameňolomu v obci Turie. Došlo tam k pádu vozidla do rokliny, auto padalo asi 15 metrov. K pacientovi na lane spustili lekára. Ten ho po vyslobodení hasičmi z vozidla ošetril a následne ho vrtuľníkom transportovali do FNsP V Žiline.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Zákamenné. Traktor tam prešiel 8-ročné dievča. S poranením vnútrobrušných a vnútrohrudných organánov ho leteckí záchranári po ošetrení transportovali do UN v Martine.
 
4.9.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela neskoro večer do lesov nad obcou Švedlár. Na mieste bol privalený nákladným autom 21-ročný muž z Nálepkova. Pacienta ošetrili leteckí záchranári a s podozrením na poranenie chrbtice a dolnej končatiny a úrazom hlavy ho transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie do UN v Košiciach.
 
2.9.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesa pri obci Valaškovce. V lesnom teréne spadol 52-ročný cyklista zo Sniny. Na mieste leteckí záchranári spolupracovali s posádkou RZP z Humenného. Pacienta s poranením hlavy transportovali na Oddelenie neurochirurgie do UN v Košiciach.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. Na Kriváni skolaboval 63-ročný nemecký turista. Na miesto letel vrtuľník, z ktorého vysadili pomocou navijaku lekára VZZS. Ten resuscitoval pacienta, avšak bezúspešne.
 
1.9.2012:
Následne košická posádka VZZS ATE letela k úrazu v lese. Pri obci Staškovce spadol 20-ročnému mužovi z veľkej výšky na hlavu konár stromu. Pacient mal závažné poranenia hlavy a posádka RZP Havaj žiadala o spoluprácu leteckých záchranárov. Tí muža po ošetrení transportovali na traumatológiu do UN v Košiciach.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k obci Vyšná Rybnica. Osobné auto tam zrazilo 13-ročnú cyklistku. Dievča utrpelo poranenia viacerých častí tela a na mieste ho ošetrila posádka RLP zo Sobraniec, od ktorej ho prevzali leteckí záchranári. Tí pokračovali v liečbe a pacientku transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie UN v Košiciach.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Neded v okrese Šaľa. Od posádky RLP prevzali 10-ročnú pacientku, ktorá sa obarila horúcou vodou. Pacientku vrtuľníkom transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie UN v Bratislave - Ružinove.
 
30.8.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE ukončila v neskorých večerných hodinách primárny zásah. Vo Fiľakove vrazilo nákladné auto do dvojice motocyklistov, pričom na mieste sa vážne zranila 20-ročná spolujazdkyňa z Lučenca. Pacientku ošetrila posádka RLP, od ktorej ju prevzali leteckí záchranári. Žena utrpela mozgovo-lebečné poranenie s poruchou vedomia a leteckí záchranári ju transportovali na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE vykonala popoludní primárny transport, keď z Trenčína transportovali obarené dieťa. Polročný chlapec z Bratislavy stiahol na seba polievku a spôsobil si popáleniny II.stupňa na asi 20 percentách povrchu tela. Dieťa transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Ružinove.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Šenkvíc. Muž z Rožňavy tam spadol z lešenia asi z 5-metrovej výšky. Na mieste ho primárne ošetrila posádka RLP, od ktorej pacienta s mozgovolebečným poranením, otvorenou zlomeninou ľavej ruky, zlomeninou oboch predlaktí, členku vľavo a tiež zlomeniny v oblasti ľavého kolenného kĺbu prevzali leteckí záchranári. Tí pokračovali v liečbe a dolámaného muža transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala vo Vysokých Tatrách. Pri výstupe na Gerlach zasiahol uvoľnený padajúci kameň 51-ročnú turistku z Dolného Kubína. Zranenia jej nedovoľovali pokračovať samostatne v zostupe a na miesto letel vrtuľník. V Batizovskom žľabe ošetril lekár VZZS zranenú, naložil ju do horizontálnej siete a pomocou navijaku evakuoval z terénu. Pacientku transportovali do popradskej nemocnice.
 
29.8.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do Vysokých Tatier. Pod Belasou vežou pri nástupe na horolezeckú túru spadla 45-ročná žena zo Žiliny. Keďže mala bolestivé poranenia viacerých častí tela a nebola schopná samostatne pokračovať, na pomoc jej leteli leteckí záchranári. Priamo na miesto nehody vysadili pomocou palubného navijaku lekára VZZS, ten zranenú ošetril a naložil do horizontálnej siete. V sieti pomocou navijaku pacientku evakuovali z terénu a v Poprade ju odovzdali posádke RZP.
 
28.8.2012:
Banskobystrická posádka VZZS ATE letela do Ilanova. Počas zlaňovania tam padol z 5-metrovej výšky 25-ročný muž z Liptovského Mikuláša. V nedostupnom teréne musel zasahovať vrtuľník. Výsadok do terénu k pacientovi a takisto jeho evakuácia vo vákuovom saku bola možná len pomocou palubného navijaku. Muž utrpel poranenia dolnej časti chrbtice a ľavej dolnej končatiny. Vrtuľníkom ho transportovali do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR-TRANSPORT EUROPE zasahovala na Skalnatom plese vo Vysokých Tatrách. Počas túry došlo k poruche srdcového rytmu a následnému odpadnutiu 77-ročnej slovenskej turistky. Z opretia vrtuľníka vysadili lekára VZZS, ten pacientke podal liečbu a naložil ju do evakuačnej sedačky. Pomocou palubného navijaku ju evakuoval z terénu a počas medzipristátia ju naložili do vrtuľníka. Turistka skončila v popradskej nemocnici. Pri zásahu spolupracovala posádka so záchranármi Tatranskej horskej služby - Dobrovoľného zboru.
 
26.8.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do oblasti vrchu Slatina. Z rebríka tam spadol 59-ročný muž zo Zvolena. Lekárka VZZS mu ošetrila vážne poranenie dolnej končatiny, naložili ho do vrtuľníka a transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
25.8.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na Slovakiaringu. Na motocykli sa zranil 42-ročný Slovák žijúci v Rakúsku, ktorý bol v bezvedomí a utrpel aj poranenie hrudníka. Leteckí záchranári prevzali pacienta napojené na umelú pľúcnu ventiláciu od posádky RLP, pokračovali v liečbe a transportovali ho na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny UN v Bratislave - Ružinove.
 
24.8.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v teréne. 59-ročný turista sa vybral z Chaty pod Grúňom smerom do Vrátnej doliny a na turistickom chodníku spadol a kotúľal sa asi 80 metrov dolu po svahu. Utrpel poranenia hlavy, otras mozgu, pravdepodobne aj zlomeninu zápästia a ľavého stehna. Na miesto nehody spustili lekára VZZS, ten zraneného ošetril, spolu so záchranármi HZS naložil do vákuového saku a opäť navijakom pacienta evakuoval z terénu. Zranený skončil na úrazovom príjme FNsP v Žiline.
 
23.8.2012:
Následne letela košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do Vyšnej Kamenice. Z chaty okolo 3-tej popoludní odišlo do lesa 14-ročné dievča. Okolo 7-mej večer ju našli v kameňolome, kde utrpela pravdepodobne 15 - 20-metrový pád po veľkých kameňoch. Dievča malo otras mozgu a mnohopočetné rany, lekár VZZS ju ošetril, priamo v lome ju naložili do vrtuľníka a transportovali na Oddelenie traumatológie UN v Košiciach.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Drienovec pri Moldave nad Bodvou. Po páde z 3-metrovej výšky bol v bezvedomí 32-ročný muž. Leteckí záchranári ho ošetrili a s otrasom mozgu a ďalšími poraneniami transportovali na úrazovú chirurgiu do Košíc.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Petrovej Lehoty. Osobné auto tam zišlo z cesty a vrazilo do stromu. Leteckí záchranári ošetrili 19-ročného muža z Českej republiky s viacerými vážnymi zraneniami a transportovali ho na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny FN v Trenčíne.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala večer vo Vysokých Tatrách. V Doline Zeleného plesa spadol v strmom teréne asi 40-ročný poľský turista. Na mieste zasahovala HZS, ktorá požiadala o spoluprácu leteckých záchranárov. Lekára VZZS vysadili pomocou palubného navijaku k pacientovi s poranením hlavy. Muža ošetril, naložil do evakuačnej sedačky a opäť navijakom ho evakuoval z terénu. Muž skončil v popradskej nemocnici.
 
22.8.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Nácinej Vsi, kde rýchlik zachytil osobné auto a asi 500 metrov ho tlačil. Vo vozidle bol zakliesnený vodič, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Jeho 28-ročnú spolujazdkyňu zo Strážskeho, ktorú taktiež museli z auta vyslobodzovať hasiči, pozemní i leteckí záchranári oživovali, avšak bezúspešne.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Malaciek. Z rodinného domu asi z 10-metrovej výšky spadol 37-ročný muž, ktorý utrpel vnútrolebečbé poranenie a bol v bezvedomí. Miestna RLP muža zaintubovala a previedla na umelú pľúcnu ventiláciu. Leteckí záchranári prevzali pacienta, pokračovali v liečbe a transportovali ho do nemocnice v Bratislave na Antolskej.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Leopoldova. Pri výbuchu počas zvárania v nemenovanej fabrike utrpel 37-ročný muž popáleniny I. a II. stupňa na približne 35% povrchu tela. Zasiahnuté boli viaceré časti tela, najmä krk, chrbát a končatiny. Leteckí záchranári prevzali pacienta od posádky pozemnej záchrannej služby. Muž bol pri vedomí a v stabilizovanom stave. Vrtuľníkom ho transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v bratislavskom Ružinove.
 
21.8.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela neskoro večer do obce Jakubov (okr. Malacky). Príbuzní tam našli v bazéne pritopeného 35-ročného muža, pravdepodobne po epileptickom záchvate. Na mieste bola RLP z Malaciek, od ktorej pacienta napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu prevzali leteckí záchranári. Tí pokračovali v liečbe a muža transportovali do UN v bratislavskom Ružinove.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer do Pezinka. Od posádka RLP prevzali 19-ročného pacienta, ktorý skočil do bazéna a poranil si pritom krčnú chrbticu. Leteckí záchranári ho transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v Hrnčiarovcach na Parnou. Od posádky RLP prevzali 56-ročného pacienta, ktorý spadol z 2,5-metrovej výšky. S poranením hrudnej chrbtice ho transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
20.8.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesa pri obci Nadabule (okr. Rožňava). Pri zvážaní dreva sa traktor s vlečkou prevrátil na traktoristu a privalil mu hrudník a brucho. Leteckí záchranári muža ošetrili a s podozrením na poranenie miechy a vnútornými poraneniami brucha ho transportovali do UN v Košiciach. Pri zásahu spolupracovali s hasičmi a policajtmi.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Černochov v okrese Trebišov. 20-ročný muž na motocykli zišiel z cesty do jarku a vozidlo zabrzdil až betónový mostík. Muž vypadol z motocykla, preletel cez mostík a spôsobil si pritom poranenia viacerých častí tela. Leteckí záchranári ho transportovali do nemocnice v Trebišove.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Sniny. Od posádky RLP tam prevzali pacienta z Kolonice (okr. Snina), ktorý si pri práci zarezal okružnou pílou do ľavej ruky. Spôsobil si pritom devastačné poranenia a leteckí záchranári ho transportovali do UN v Košiciach.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Hlohovca. Na mieste bol ročný chlapček, ktorý sa obaril horúcou vodou na asi 10% povrchu tela, najmä na rukách, bruchu a nohe. Leteckí záchranári mu podali liečbu a transportovali ho na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v bratislavskom Ružinove.
 
19.8.2012:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Zliechov. 23-ročný cyklista z Prievidze tam pri páde z bicykla preletel cez kamenný zráz a pri následnom dopade na hlavu a záhlavie si spôsobil viaceré vážne zranenia a rovnako aj podozrenie na poranenie chrbtice. Leteckí záchranári ho ošetrili a transportovali do FN v Trenčíne.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Kostolná. 36-ročný muž tam utrpel mozgovolebečné poranenie po postrelení jatočnou pištoľou. Muža leteckí záchranári prevzali od RLP Detva a v stabilizovanom stave transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
18.8.2012:
Košická posádka VZZS ATE letela do Smolníckej Huty k dopravnej nehode, pri ktorej sa zranilo viacero osôb. Leteckí záchranári ošetrili 18-ročného muža z Poľska, ktorý pri nehode preletel cez čelné sklo a vážne si poranil hlavu. Vrtuľníkom ho transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach. Ďalších zranených ošetrili posádky pozemnej záchrannej služby.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR-TRANSPORT EUROPE zasahovala vo večerných hodinách na rozhľadni Marhát v pohorí Považský Inovec. Zo 4metrovej výšky tam spadol 26ročný muž z Moravian nad Váhom. Pri páde si zlomil dolnú končatinu a vykĺbil rameno. V ťažko dostupnom teréne bola na 25m lane vysadená lekárka, ktorá muža ošetrila, naložila do evakuačnej sedačky a evakuovala z terénu. Po naložení na palubu vrtuľníka ho posádka transportovala do nitrianskej nemocnice.
 
Po odovzdaní motocyklistu z Pezinskej Baby letela bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do Pezinka, kde spadol z 12-metrovej výšky 22-ročný muž z Dolného Srnia. Pacienta napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu s podozrením na zlomeninu panvy a stehna transportovali vrtuľníkom do UN v Bratislave na Kramároch.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na Pezinskú Babu. 47-ročný motocyklista z Rakúska sa tam čelne zrazil s osobným autom. Na mieste pacienta ošetrila posádka RZP, od ktorej pacienta s podozrením na zlomeninu panvy transportovali vrtuľníkom do UN v Bratislave na Antolskej.Počas odovzdávania zraneného posádke RLP prijali leteckí záchranári ďalšiu výzvu na let.
 
Na Veľkej cene Slovenska pretekoch cestných automobilov na Slovakiaringu dnes zasahovali leteckí záchranári. 69-ročný pretekár z Bratislavy sa s vozidlom prevrátil na strechu. Pri nehode utrpel vážne poranenie chrbtice. Posádka VZZS pacienta ošetrila a vrtuľníkom ho transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri páde parašutistu. 48-ročný muž z Popradu spadol počas pristávania na trenčianskom letisku a poranil si koleno a chrbticu. Leteckí záchranári ho ošetrili a transportovali do nemocnice v Trenčíne.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer do Vysokých Tatier. Asi 150 m pod vrcholom Gerlachovského štítu vypadli zo steny dvaja poľskí horolezci. V rýchlo sa meniacich a zhoršujúcich poveternostných podmienkach vyviezol vrtuľník horských záchranárov k Batizovskému plesu. O pol druhej ráno nakladali pomocou palubného navijaku spod Batizovskej próby 37-ročnú Poľku, ktorá mala okrem iného poranenia hlavy, ramena a a kolena. Pacientku ošetril lekár VZZS a posádke RLP ju odovzdali na popradskom letisku. O pol piatej ráno na Suchom vŕšku opäť navijakom evakuovali 39-ročného Poliaka, ktorému lekár VZZS ošetril poranenia hlavy a zlomeninu predkolenia. Aj tohto zraneného transportovali na popradské letisko a odovzdali posádke RLP. Horolezci ukončili výstup na Gerlach v popradskej nemocnici. Počas evakuácie pacientov z terénu pilot použil okuliare na nočné videnie NVG. V krajinách V4 patrí spoločnosti ATE prvenstvo v lietaní pomocou nočného videnia Night Vision Goggles (NVG) pri záchranných akciách.
 
17.8.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k nehode motocyklistu pri Seredi. 32-ročný muž si pri páde si spôsobil vážne poranenia hlavy. Leteckí záchranári muža ošetrili, prevzali od posádok pozemnej záchrannej služby a transportovali do FN v Nitre.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode. Pri Pochabanoch sa zrazili dve osobné autá a na mieste bolo viac zranených. Leteckí záchranári ošetrili 44-ročného muža z Livinských Opatoviec, ktorý mal poranenie hrudníka a pravého bedrového kĺbu. V stabilizovanom stave ho transportovali do FN v Trenčíne.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Dargov. Na mieste bol 64-ročný muž s poruchou vedomia. U muža bolo započaté laické oživovanie. V resuscitácii pokračovali leteckí záchranári, avšak resuscitácia nebola úspešná.
 
16.8.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesa nad Liptovskou Osadou - Škutovky. Pri pílení tam zasiahol padajúci strom 24-ročného muža z Rakovej (okr. Čadca). Do nedostupného terénu bolo potrebné vykonať technický zásah a teda k pacientovi spustili na lane navijaku lekára. Ten ho ošetril, naložil do vákuového matraca a evakuoval z terénu. Muža s poranením driekovej chrbtice transportovali do ružomberskej nemocnice.
 
Po lete na Kôprový štít nasledoval let do Kôprového sedla. Na turistickom chodníku sa nachádzal vyčerpaný a dehydratovaný poľský turista. 37-ročný muž skolaboval pred vyše týždňom pod Kriváňom. Opäť navijakom k nemu spustili lekára VZZS, ten ho ošetril a spolu so záchranárom HZS naložil do evakuačného prostriedku a evakuoval z terénu. Aj tento pacient skončil v popradskej nemocnici.
 
Následne letela tá istá posádka do Vysokých Tatier. Počas hrebeňovej túry na Kôprový štít vypadol so skalným blokom v ľahšom horolezeckom teréne 35-ročný Poliak. Muž mal otvorené poranenie a zlomeninu dolnej končatiny. Na mieste pomocou palubného navijaku vysadili lekára VZZS, ten pacienta ošetril, v spolupráci s HZS naložil do horizontálnej siete a pacienta takto evakuovali z terénu. Pacienta transportovali do popradskej nemocnice.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE začala popoludní so záchrannými akciami. V prvom prípade letela do Slovenského raja. Na Geravách na turistickom chodníku mal epileptický záchvat 17-ročný Slovák. Na mieste vysadili pomocou navijaku lekára VZZS, ktorý pacienta ošetril a v spolupráci so záchranármi HZS naložil do horizontálnej siete. Opäť navijakom ich evakuovali z terénu a mladík skončil v nemocnici v Spišskej Novej Vsi.
 
15.8.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Galanty. Z centrálneho príjmu prevzali pacienta, ktorému pri práci vybuchla plynová nádoba a plameň mu spôsobil popáleniny I. a II. stupňa v oblasti tváre, na hlave, v hornej časti hrudníka a chrbtice a na pravej hornej končatine. 49-ročného pacienta z Hornej Kráľovej leteckí záchranári transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Ružinove.
 
14.8.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcami Novosad a Hraň v okrese Trebišov. Pri zrážke dvoch osobných áut bolo asi 8 zranených. Leteckí záchranári ošetrili 29-ročnú pacientku s poranením hlavy a transportovali ju do UN v Košiciach. Ďalších zranených ošetrili posádky pozemnej záchrannej služby.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Západných Tatier. V Jaloveckej doline sa pošmykol na drevenom mostíku a spadol 46-ročný Poliak. K pacientovi s poraneným hrudníkom vysadili lekára VZZS, ktorý ho ošetril. Spolu so záchranármi HZS zraneného zniesli k vrtuľníku a transportovali do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na pomoc hubárke zo Svitu. Tá sa pošmykla v lesnom teréne nad Nižnou Šuňavou. 77-ročná pacientka si spôsobila poranenie pravej dolnej končatiny a nebola schopná samostatne pokračovať. Na miesto letel vrtuľník, pacientku ošetrili a transportovali do popradskej nemocnice. Pri zásahu leteckí záchranári spolupracovali s posádkou RZP z Popradu.
 
13.8.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer do Vysokých Tatier. V masíve Lomnického štítu sa 49-ročnému Slovákovi uvoľnil skalný blok, čoho následkom bol asi 20-metrový pád. Na mieste bol z vrtuľníka vysadený navijakom lekár VZZS a vrtuľník letel vzhľadom na premenlivé počasie pre záchranárov HZS do starého Smokovca. Muža za spolupráce VZZS a HZS dosiahli záchranári, lekár VZZS mu ošetril poranenia viacerých častí tela, nabalili ho do vákuového matraca a navijakom evakuovali z terénu. Po naložení na palubu vrtuľníka pacienta transportovali do popradskej nemocnice.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Prakoviec. V kovošrotovej firme došlo k výbuchu zváracieho aparátu, pri ktorom bol zranený 49-ročný muž z Helcmanoviec. Pacient utrpel popáleniny II. stupňa na horných a dolných končatinách a na chrbte. Leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiaciach - Šaci.
 
12.8.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Rožňavy. Od posádky RLP prevzala 11-ročného pacienta, ktorý vrazil na motorke do betónového stĺpika. Chlapec si pri náraze spôsobil poranenie hlavy a dolnej končatiny. Leteckí záchranári ho transportovali do UN v Košiciach.
 
11.8.2012:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Nového Mesta nad Váhom. Na automobilových pretekoch tam došlo k nehode, pri ktorej bol zranený 10-ročný chlapec z Hriňovej. Pacienta s mnohými vážnymi zraneniami na mieste oživovala posádka RLP. Od pozemných záchranárov prevzali chlapca leteckí záchranári, tí vo vrtuľníku pacienta opäť resuscitovali a transportovali ho do DFN v Bratislave na Kramároch.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Košickej Belej. Z výšky zo stĺpu verejného osvetlenia tam spadol 44-ročný muž z Krompách. Pri páde si spôsobil vážne poranenie chrbtice a leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach.
 
10.8.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Horných Hámrov. Pri zjazde na bicykli spadol 14-ročný chlapec z Bratislavy. Pacient bol v bezvedomí a primárne ho ošetrila posádka pozmenej záchrannej zdravotnej služby, od ktorej ho napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu prevzali leteckí záchranári. Tí ho s vážnym poranením hlavy transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na pomoc 5-ročnému pacientovi z okresu Nové Zámky. Chlapec na seba stiahol hrniec s horúcou vodou a obaril sa približne na 20% povrchu tela, najmä na trupe a chrbáte. Leteckí záchranári pokračovali v liečbe a transportovali pacienta na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Ružinove.
 
9.8.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE ukončila v noci zásah k vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala medzi Rohožníkom a Kuchyňou. Z neznámych príčin tam skončilo osobné auto mimo vozovky. Na mieste bol zranený 19-ročný vodič z Rohožníka, ktorého vymrštilo z vozidla. Mladík utrpel vážne poranenia hlavy a na mieste zasahovali nielen leteckí záchranári, ale aj posádka RLP z Malaciek a RZP z Plaveckého Podhradia. Posádka VZZS prevzala pacienta napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu a v stabilizovanom stave, pokračovala v liečbe a transportovala ho vrtuľníkom do UN v Bratislave na Kramároch.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vychylovky. V chatovej oblasti spadol zo strechy 38-ročný muž z okresu Senec. Na mieste z opretia vrtuľníka vysadili lekára VZZS, ktorý mu ošetril poranenia hlavy a dolnej končatiny. Posádka VZZS naložila zraneného do vrtuľníka a transportovala do nemocnice v Čadci.
 
8.8.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k Chate pod Jedľovinou v obci Varín. 32-ročného robotníka z Dlhého Poľa tam pribalila betónová platňa a spôsobila mu vážne poranenia hrudníka. Na mieste z opretia vrtuľníka vysadený lekár VZZS spolu so záchranárom. Muža ošetrili, naložili do vrtuľníka a transportovali do FNsP v Žiline.
 
7.8.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesa nad obcou Silická Brezová v okrese Rožňava. V nedostupnom teréne sa nachádza 28-ročný muž, ktorý si spôsobil poranenie dolnej končatiny motorovou pílou. Posádka VZZS dosiahla a ošetrila pacienta, naložila ho do vrtuľníka a transportovala do nemocnice v Rožňavy.
 
6.8.2012:
Po návrate z Belianskych Tatier letela popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do Vysokých Tatier. Pod vrcholom Kriváňa sa nachádzal 37-ročný poľský turista. Ten bol dehydratovaný a vyčerpaný a nemohol samostatne pokračovať v zostupe a žiadal o pomoc. Na mieste z vrtuľníka spustili lekára VZZS, ktorý muža ošetril, naložil do evakuačnej sedačky a navijakom ho evakuoval z terénu. Počas medzipristátia naložili pacienta na palubu leteli leteckí záchranári s pacientom do popradskej nemocnice.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v Belianskych Tatrách. Pri zostupe z chaty Plesnivec sa pošmykla a prepadla cez asi 10-metrový zráz 57-ročná turistka z Bratislavy. Lekár VZZS ošetril pacientku s vážnym poranením krčnej chrbtice. Po evakuácii z nedostupného terénu vo vákuovom saku, ju leteckí záchranári transportovali do popradskej nemocnice. Keďže zranenia pacientky si vyžadovali prevoz na vyššie špecializované pracovisko, do popradskej nemocnice priletel pre zranenú vrtuľník z Košíc. Popradská posádka VZZS medzičasom pripravuje vrtuľník na let k ďalšiemu pacientovi, ktorý čaká na pomoc záchranárov na Kriváni. Pri zásahu spolupracovali leteckí záchranári s členmi HZS.
 
5.8.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Plešivec v okrese Rožňava. Tam bol 24-ročný muž so strelným poranením hlavy. Na mieste sa nachádzali aj ostatné zložky Integrovaného záchranného systému. Muža transportovali vrtuľníkom do UN v Košiciach.
 
4.8.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. Pod Kriváňom dostal náhle bolesti brucha 32-ročný muž z Košíc. Lekára k nemu z vrtuľníka spustili pomocou palubného navijaku. Ten ho ošetril, naložil do evakuačnej sedačky a evakuoval ho z terénu. Po naložení na palubu vrtuľníka, pacienta s podozrením na náhlu príhodu brušnú, transportovali do popradskej nemocnice.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Čáry v okrese Senica. Kamión tam padol na 42-ročného muža, ktorý pod ním pracoval. Na mieste bola aj posádka RLP Gbely. Muža ošetrili, bol pri vedomí a mal zachovanú živnosť končatín. S podozrením na zlomeninu hrudnej chrbtice ho transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
3.8.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zase letela do obce Štiavnik v okrese Bytča. Na mieste sa nachádzal 35-ročný muž, ktorého počas kosenia doštípali včely. Muž mal alergickú reakciu. Na mieste zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby a leteckí záchranári. Pacienta ošetrili, podali mu liečbu a vrtuľníkom ho transportovali do FNsP v Žiline.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do oblasti lazov Bratkovica v okrese Detva (pri obci Látky). Počas zbierania hríbov sa vážne zranila 65-ročná hubárka. K pacientke spustil lekára VZZS, ten jej ošetril a zafixoval zlomeninu stehennej kosti, naložil do evakuačného prostriedku a navijakom ich evakuovali z terénu. Počas medzipristátia zranenú naložili do vrtuľníka a transportovali do FNsP v Banskej Bystrici.
 
2.8.2012:
Dnes ráno letela trenčianska posádka VZZS ATE na pomoc 47-ročnému elektrikárovi z Nitrianskych Sučian. Toho zasiahol elektrický oblúk a spôsobil mu popáleniny viacerých častí tela. Leteckí záchranári ho ošetrili a transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v bratislavskom Ružinove.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do okresu Žarnovica. V nedostupnom lesnom teréne pri obci Veľké Pole spadol 31-ročný cyklista. Muž utrpel vážne poranenia viacerých častí tela. Na mieste ho ošetrovala posádka RLP, ku ktorej spustili na navijaku lekára VZZS. Ten prevzal pacienta napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu, pokračoval v liečbe, naložil ho do vákuového matraca a opäť navijakom ich evakuovali z terénu. Počas medzipristátia naložili pacienta do vrtuľníka a transportovali do FN v Nitre
 
1.8.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na Martinských holiach. Asi 200 metrov od vrchu svahu spadol 18-ročný paraglajdista z Lietavskej Lúčky. Ten pocítil pri páde prasknutie v chrbtici a silné bolesti. Ma mieste bol pomocou palubného navijaku vysadený lekár VZZS. Ten ho ošetril, podal liečbu, znehybnil a naložil do vákuového saku. Opäť palubným navijakom ich evakuovali z terénu. Počas medzipristátia naložili pacienta do vrtuľníka a smerovali s ním do UN v Martine.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na Domašu do chatovej oblasti Dobrá. 16-ročný mladík z Prešova si pri skoku do vody zranil chrbticu. Na mieste bola posádka RLP z Hanušoviec nad Topľou a leteckí záchranári. Pacienta ošetrili, zafixovali, naložili do vrtuľníka a letecky transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala neskoro popoludní na vrchu Vršatec. Zo stromu tam spadla 51-ročná turistka z Brna. Poranenú chrbticu jej ošetrili leteckí záchranári, naložili do vákuového matracu a transportovali do FN v Trenčíne.
 
Po zásahu na Vršatci letela Trenčianska posádka VZZS ATE do lesa pri obci Sebedražie, kde spadol na bicykli 14-ročný chlapec z obce. V nedostupnom teréne museli urobiť technický zásah a k pacientovi lekára spustili na lane. Ten ho ošetril a s podozrením na poranenie chrbtice ho opäť na lane evakuovali z terénu. Pacienta transportovali do DFN v Banskej Bystrici.
 
31.7.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na štrkovisku Kechnec. 47-ročného muža z Košíc uštipla osa a ten dostal anafylaktický šok. Pacienta posádka VZZS ošetrila a transportovala do UN v Košiciach.
 
30.7.2012:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby prevážala 1,5-ročného pacienta z okresu Prievidza. Chlapec sa obaril vriacou vodou. Popáleniny II.stupňa na približne 15% povrchu tela mu primárne ošetrila posádka pozemnej záchrannej služby. V Novákoch prevzali pacienta leteckí záchranári a transportovali ho do UN v Bratislave na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Ružinove.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do nedostupného lesného terénu pri obci Ruská Voľa nad Popradom v okrese Stará Ľubovňa. 43-ročná hubárka tam spadla, zlomila si predkolenie a nemohla pokračovať. Sama si privolala pomoc. Lekára VZZS k nej spustili do hustého lesa pomocou palubného navijaku. Ten ju ošetril, opäť na lane evakuoval z terénu a následne ju vrtuľníkom transportovali do nemocnice v Starej Ľubovni.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní k úrazu pri dopravnej nehode v Hnilci. Na mieste boli traja zranení. Pozemní záchranári ošetrili vodiča a 16-ročné dievča a transportovali ich do nemocnice k ďalšiemu ošetreniu. Leteckí záchranári ošetrovali 46-ročnú spolujazdkyňu z Hnilca, ktorá pri náraze utrpela poranenia hlavy, krčnej chrbtice a brucha. Následne ju transportovali do UN v Košiciach.
 
29.7.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. Pomoc potrebovala 38-ročná horolezkyňa z Považskej Bystrice. Žena skolabovala v stene Malej Ihly na Ostrve, keď jej začali tŕpnuť ruky a tvár. Z vrtuľníka pomocou palubného navijaku vysadili záchranára HZS a lekára VZZS. Pacientku ošetrili, naložili do evakuačnej sedačky, evakuovali z terénu palubným navijakom a transportovali do popradskej nemocnice.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Ďurďošík. Hlásené bolo uštipnutie hmyzom a následný anafylaktický šok. Na mieste bolo zistené, že 59-ročný muž dostal opakovaný infarkt a jeho resuscitácia žiaľ nebola úspešná.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer po 20-tej hodine na Kamzík do oblasti Tri duby. V nedostupnom lesnom teréne mimo cyklotrasy spadol 25-ročný cyklista z Košíc. Pri páde si spôsobil zlomeninu kľúčnej kosti, bol vysilený a nemohol pokračovať ďalej. Nakoľko pristátie vrtuľníka v danom teréne nebolo možné, k zranenému pomocou 25-metrového lana spustili lekárku VZZS. Tá ho ošetrila, naložila do evakuačnej sedačky a opäť na 25-metrovom lane ho evakuovali leteckí záchranári z terénu. Počas medzipristátia pacienta naložili do vrtuľníka a transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
28.7.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k pádu paraglajdistu. Ten spadol po štarte z neznámej výšky a údajne bol v bezvedomí. Z opretia vrtuľníka na mieste vyložili lekára VZZS a záchranára HZS zo strediska Donovaly. 51-ročného muža z Ilavy, ktorý mal zlomený druhý krčný stavec a poškodenie mozgu, ošetrili, zafixovali a na krátkom 7-metrovom lane evakuovali z terénu. Počas medzipristátia naložili do vrtuľníka a odovzdali vo FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na hasičskej súťaži v Záhorskej Vsi. 37-ročná dobrovoľná hasička z Plaveckého Štvrtka tam údajne neudržala prúdnicu, ktorá jej pod tlakom vody "vystrelila". Ženu odhodilo a po nešťastnom páde na chrbticu utrpela pravdepodobne zlomeninu v driekovej oblasti. Zasahovala miestna RZP a okamžite boli privolaní leteckí záchranári. Pacientku ošetrili a transportovali vrtuľníkom do UN v Bratislave na Kramároch.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR -TRANSPORT EUROPE letela do Medzeva. Pri pílení na cirkulárke odletel kúsok dreva a trafil priamo do tváre 74-ročného muža. Leteckí záchranári spolupracovali s miestnou RZP, ošetrili mužovi devastačné poranenia tváre spolu s poškodením dýchacích ciest. Pacienta naložili do vrtuľníka a transportovali do Traumacentra v Košiciach.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na Martinské hole. Pri zjazde na bicykli v horskom teréne spadol 22-ročný Bratislavčan. Mladík mal vyklbené rameno a podozrenie na ďalšie poranenia. Na mieste z vrtuľníka vysadili pomocou palubného navijaku najskôr záchranára HZS, následne lekára VZZS. Tí pacienta ošetrili, naložili do vákuového matraca a evakuovali z miesta nehody. Mladý muž skončil v UN v Martine.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala večer pri dopravnej nehode medzi Plášťovcami a Ipeľskými Uľanmi. Na rovnej ceste z neznámych príčin zišiel z cesty a bočne vrazil do stromu 52-ročný muž z Banskej Bystrice. Muž bol v bezvedomí a od posádky RLP Šahy ho leteckí záchranári prevzali už na umelej pľúcnej ventilácii. Pacienta s mozgovolebečným poranením a pomliaždením hrudníka transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer do lesov za Sabinovom. Pri práci v lese sa zranil mladý muž. Primárne ho ošetrila posádka pozemnej záchrannej služby. Asi 500 m od miesta nehody pristál vrtuľník, pacienta prevzali leteckí záchranári, pokračovali v liečbe ťažkých zranení a transportovali do FNsP v Prešove.
 
27.7.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode medzi Dobšinskou ľadovou jaskyňou a Stratenskou Pílou. Pri zrážke dvoch áut tam došlo k zraneniu štyroch ľudí, z toho dvoch ťažko. Leteckí záchranári ošetrili 5-ročného chlapca z Texasu, ktorý utrpel vážne poranenia viacerých častí tela a transportovali ho vrtuľníkom do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. Pre ďalšiu ťažko zranenú pacientku z tejto nehody letela banskobystrická posádka VZZS ATE. Žena mala poranenie hrudníka a s podozrením na poranenie vnútrohrudných orgánov ju po ošetrení transportovali vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Popradská posádka VZZS ATE prijala po odovzdaní pacienta v Košiciach výzvu na zásah v Západných Tatrách. Na kopci Príslop, tesne pod vrcholom, trafil blesk trojicu slovenských turistov. Najťažšie zranenia mala mladá žena, ktorá utrpela popáleniny hornej aj dolnej končatiny. Ostatní ostali otrasení a doudieraní. Leteckí záchranári ich po ošetrení transportovali do Žiarskej doliny a odovzdali posádka RLP a RZP, ktoré ich previezli do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
Aj košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela podvečer na zásah. V Kecerovciach spadol muž zo strechy asi z 5-metrovej výšky, dopadol na brucho a údajne bol v bezvedomí. Leteckí záchranári 23-ročného pacienta spolu s posádkou RZP ošetrili, podali mu liečbu a so zlomeninami horných končatín ho transportovali do UN v Košiciach.
 
26.7.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zasahovala popoludní v Nízkych Tatrách. V oblasti Jasná - Lúčky pristála z veľkej výšky a vo väčšej rýchlosti paraglajdistka z Českej republiky. Pri svojom druhom zoskoku nemala šťastie a utrpela deformitu v oblasti driekovej časti chrbtice. Leteckí záchranári ju spolu s členom HZS ošetrili a za fixácie chrbtice naložili do vrtuľníka a transportovali do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na pomoc zranenému traktoristovi v obci Ložín v okrese Michalovce. Hlásený bol úraz, keď traktoristu prešiel jeho vlastný traktor a muž bol v bezvedomí. Na mieste posádka zistila, že 80-ročný pacient je už pri vedomí, ale utrpel sériovú zlomeninu rebier spojenú s ďalšími zraneniami a tiež zlomeninu hornej končatiny. Po ošetrení spolu s posádkou RZP Oborín muža naložili do vrtuľníka a transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc.
 
25.7.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Veľké Ripňany. Od posádka RLP prevzali staršieho muža s popáleninami viacerých častí tela. Pacienta napojili na umelú pľúcnu ventiláciu a v stabilizovanom stave transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie UN v Bratislave - Ružinove.
 
Večer letela popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do lesov nad obcou Vrbov. V nedostupnom lesnom teréne sa nachádzal sám 36-ročný mladý muž, ktorý bol po konzumácii tepelne neupravených neznámych húb neschopný pohybu. na miesto sa dostal vrtuľník a hasiči. Pacienta ošetrili, naložili do vrtuľníka a transportovali do popradskej nemocnice.
 
24.7.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela podvečer do Vysokých Tatier. Počas túry zo Štrbského Plesa na Rysy sa dehydratovala a vyčerpala 23-ročná slovenská turistka. Zoslabnutá pacientka nemohla pokračovať samostatne v zostupe. Leteckí záchranári ju po podaní liečby transportovali vrtuľníkom do popradskej nemocnice.
 
23.7.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Banskej Štiavnice. Od miestnej posádky RLP prevzali leteckí záchranári 31-ročnú pacientku, ktorá utrpela bodno-sečné poranenia viacerých oblastí tela, najmä na hrudníku, bruchu, chrbtici a krku. Leteckí záchranári ju s podozrením na poranenie vnútorných orgánov po ošetrení transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. V doline Žabích plies, na chodníku smerom na Rysy, zle stúpila a zranila sa 39-ročná poľská turistka. Lekára vysadili k pacientke pomocou palubného navijaku, ten jej ošetril a zafixoval zlomeninu členka, naložil ju do horizontálnej siete a opäť navijakom ich evakuovali z terénu. Poľská turistka skončila v popradskej nemocnici.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v obci Zádiel v okrese Košice-okolie. Nakladací stroj na družstve tam prešiel cez nohu 56-ročnému mužovi. Pacient utrpel trieštivú zlomeninu dolnej časti predkolenia. Po ošetrení ho leteckí záchranári s rozdrtenou nohou transportovali do nemocnice v Košiciach - Šaci.
 
6.7.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k jazeru pri Rovinke v okrese Senec. Vo vodách jazera sa topil 51-ročný muž. Muža vytiahli z vody a následne posádka RZP spolu s posádkou VZZS resuscitovali pacienta. Po obnovení srdcového rytmu muža v umelom spánku a na riadenej ventilácii transportovali vrtuľníkom do UN v Bratislave na Antolskej.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na Malinnom Brde. Pri zjazde na bicykli vrazil do stromu 22-ročný Poliak. Na mieste zasahovala aj posádka HZS, ktorá pomáhala lekárovi VZZS s pacientom. Muž utrpel otras mozgu, ťažkú zlomeninu ľavej stehennej kosti, zlomeninu pravého zápästia a poranenie lopatky a ramena vpravo. Po ošetrení ho naložili do vákuového saku, následne do vrtuľníka a transportovali do ružomberskej nemocnice k operačnému zákroku.
 
5.7.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Nízkych Tatier. Na Chopku na turistickom chodníku sa 18-ročnému Slovákovi zamotal pod nohy pes pričom mladý muž spadol na kameň. Pri páde si spôsobil poranenia tvárovej oblasti, leteckí záchranári ho ošetrili a transportovali do nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Následne letela popradská posádka do Vysokých Tatier. Pod Poľským hrebeňom bola vyčerpaná a dehydratovaná česká turistka. Lekára k pacientke spustili palubným navijakom, ten jej podal liečbu, naložil ju do horizontálnej siete a opäť navijakom ich oboch evakuovali z terénu. Pacientku transportovali do popradskej nemocnice.
 
4.7.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na Lazoch na Holom vrchu. Leteckí záchranári pomáhali 47-ročnému mužovi zo Štiavnika, ktorému prevrátený traktor prešiel po nohe. Vážnu zlomeninu predkolenia lekár VZZS ošetril, zraneného naložil do vákuového saku a pripravil na evakuáciu z nedostupného terénu. Pomocou navijaku vytiahli leteckí záchranári lekára s pacientom pod vrtuľník, počas medzipristátia naložili na palubu a transportovali do FNsP v Žiline.
 
2.7.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesov pri Kežmarku. Pri hájovni Zlatná zasiahol 27-ročného drevorubača z Kežmarku padajúci strom. Leteckí záchranári ho ošetrili a s poškodením chrbtice v krížovej oblasti transportovali vrtuľníkom do popradskej nemocnice.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Seňa (okres Košice okolie). Hlásený bol pád zo stromu s otvoreným poranením brucha. Na mieste leteckí záchranári ošetrili 70-ročného muža s otvoreným poranením brucha a tiež bodným poranením krku pod bradou. Posádka VZZS spolupracovala s RZP Košice - juh a políciou. Pacienta transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc.
 
1.7.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela krátko predpoludním do Vysokých Tatier. Na chate pod Rysmi čakala na pomoc 29-ročná turistka z Českej republiky. Lekár VZZS jej ošetril poranený členok, posádka ju naložila do vrtuľníka a transportovali ju do popradskej nemocnice.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala popoludní vo Vysokých Tatrách. Z južnej steny Volej veže vypadol 31-ročný Poliak. Priamo do steny k pacientovi vysadili z vrtuľníka záchranára HZS, ten ho naložil do evakuačnej sedačky a opäť ich navijakom priamo zo steny evakuovali. Pri Žabích plesách ošetril lekár VZZS pacienta so zlomeninou ramena, naložili ho do vrtuľníka a v Starom Smokovci odovzdali posádke RLP. Medzitým prijala posádka VZZS ďalšiu výzvu na pomoc. V Malej Studenej doline spod Ľadového sedla spadla 31-ročná poľská turistka. S mnohopočetnými poraneniami ju od Téryho chaty transportovali leteckí záchranári do popradskej nemocnice.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k čelnej zrážke vozidiel na ceste medzi Malackami a Studienkou. Pri náraze sa zranil spolujazdec z jedného vozidla, 32-ročný muž zo Studienky. Miestna RLP začala s resuscitáciou pacienta, v ktorej pokračovali leteckí záchranári. Muž však utrpel vážne zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom.
 
30.6.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v Turzovke. Zo strechy asi z 2,5-metrovej výšky spadol 58-ročný muž. Na miesto letel vrtuľník, z ktorého pomocou palubného navijaku spustili v nedostupnom teréne lekára. Ten začal s resusitáciou pacienta, avšak oživovacie postupy neboli úspešné.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. V doline Bielej Vody Kežmarskej mala nevoľnosť 26-ročná turistka z Bratislavy. Na mieste pri pacientke boli prílušníci HZS, ktorí žiadali o súčinnosť VZZS. Z pásma kosodreviny transportovali leteckí záchranári pacientku v horizontálnej sieti, následne ju preložili na palubu vrtuľníka a podali liečbu. Turistka skončila v popradskej nemocnici.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Šaštína - Stráží. Pri skoku do vody sa zranil 19-ročný mladím. Na mieste zasahovala miestna RLP, ktorá primárne ošetrila pacienta s poranenou krčnou chrbticou. Následne ho prevzali leteckí záchranári, pokračovali v liečbe a v stabilizovanom stave ho transportovali do Univerzitnej nemocnice na bratislavských Kramároch.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k Hodrušskému jazeru. Pri skoku do vody sa zranilo 14-ročné dievča z Banskej Bystrice. Leteckí záchranári ho ošetrili a s poranením hlavy, kľúčnej kosti a narazenou chrbticou transportovali na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny DFN v Banskej Bystrici.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Veľkej Fatry. v oblasti Veľkej Ramžinej sa pastierovi z Čierneho Baloga zatúlala ovca. Tá sa dostala až na starý lavínový svah. 56-ročný muž sa pri hľadaní stratenej ovečky prepadol do 2,5-metrovej diery, z ktorej ho vyslobodili až leteckí záchranári pomocou palubného navijaku. Muž utrpel poranenie dolnej končatiny a po ošetrení lekárom VZZS skončil vo FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode pri Nižnej Rybnici (okr. Sobrance). V osobnom aute boli dvaja zranení. Leteckí záchranári ošetrili ťažšie zraneného pacienta, 28-ročného muža zo Sobraniec, ktorý utrpel poranenie hlavy, hrudníka, brucha a zlomeniny oboch dolných končatín. Muža zaintubovali a napojili na umelú pľúcnu ventiláciu a v umelom spánku transportovali vrtuľníkom na Kliniku úrazovej chirurgie UN v Košiciach.
 
29.6.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Veľkej Fatry do oblasti pri Vlkolínci. U 64-ročného hubára došlo pravdepodobne ku kardiorespiračnému zlyhaniu. Na mieste bola započatá laická resuscitácia, neskôr sa pridali členovia HZS a pokračovala aj posádka VZZS a posádka RLp. Žial resuscitácia nebola úspešná.
 
27.6.2012:
Podvečer letela do Nízkych Tatier opäť popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Na cvičných skalách v Jánskej doline spadol 38-ročný slovenský horolezec. Pri páde na chrbát z približne 6-metrovej výšky mali záchranári HZS Jasná podozrenie na poranenie chrbtice a žiadali o spoluprácu leteckých záchranárov. Posádka VZZS prevzala pacienta, podala liečbu a transportovala ho vrtuľníkom do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
Popoludní letela popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do Vysokých Tatier. Na turistickom chodníku medzi Skalnatou a Zamkovského chatou spadol a zranil sa 15-ročný chlapec z Považskej Bystrice. Z vrtuľníka pomocou palubného navijaku spustili lekára, ktorý na mieste nehody prevzal pacienta od členov HZS, pokračoval v liečbe a následne ho evakuoval z terénu. Chlapca s komplikovanou zlomeninou predlaktia transportovali do popradskej nemocnice.
 
26.6.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode vo Švedlári. Na mieste údajne osobné auto zrazilo 10-ročné dievča. Leteckí záchranári malú pacientku s podozrením na možné poranenia transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc. Druhú zranenú transportovala posádka RZP do nemocnice v Spišskej Novej Vsi.
 
Po zásahu vo Vysokých Tatrách letela popradská posádka VZZS ATE do lesov v Liptovskej Tepličke. Na mladého miestneho drevorubača spadol konár. Zasiahol ho priamo do tváre a muž upadol do bezvedomia. Po ošetrení leteckými záchranári a posádkou RZP z Hranovnice ho s podozrením na mozgovolebečné poranenie transportovali do popradskej nemocnice.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. Vo Furkotskej doline pri Vyšnom Wahlenbergovom plese spadla z chodníka medzi skaly vyčerpaná a dehydratovaná česká turistka. 39-ročná žena nemohla pre svalovú slabosť pokračovať v túre, na miesto letel preto vrtuľník. Lekár sa k pacientke dostal pomocou palubného navijaku a po podaní liečby ju evakuoval spolu s ostatnými členmi posádky z terénu. Jej túra sa skončila v popradskej nemocnici.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela od obce Bajtava. Na mieste bol mladík privalený traktorom. Leteckí záchranári ho v spolupráci s RLP Štúrovo ošetrili a transportovali s vážnymi poraneniami do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
23.6.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní vo Vysokých Tatier. Pod Poľským hrebeňom vo Velickej doline bola zranená poľská turistka. Tá si podľa informácií pošmyknutím na snehovom poli s následným cca 50m dlhým pádom spôsobila krátkodobé bezvedomie. Vrtuľník sa dostal pre nie príliš priaznivé meteorologické podmienky len do oblasti Kvetnice. postupne vysadil lekára a následne aj záchranárov HZS. Neskôr sa vrátil pre zranenú. Po ošetrí ju s podozrením na poranenie chrbtice transportovali do popradskej nemocnice.
 
21.6.2012:
Druhýkrát letela košická posádka VZZS ATe do Smolníka. Tam vrzail 35-ročný muž na bicykli hlavou priamo do betónového múru. Spôsobil si vážne mozgovolebečné poranenie a leteckí záchrali ho po ošetrení transportovali vrtuľníkom do UN v Košiciach.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala popoludní medzi obcami Ďurďošík a Trsťany. Pri ukladaní kanalizačnej prípojky do výkopu došlo k zosuvu pôdy a náslenému zasypaniu 49-ročného muža. Z približne 5 až 6 metrovej hĺbky sa ho podarilo vyslobodiť asi po dvoch hodinách. Jeho zranenia boli nezlučiteľné so životom.
 
19.6.2012:
Popradská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri lesnom úraze. Na Vyšnej Poľane pri Sedle Priehyba v Nízkych Tatrách zasiahol padajúci strom 48-ročného lesného robotníka z Brezna. Leteckí záchranári pristáli neďaleko zraneného, ošetrili mu poranenie krčnej chrbtice a transportovali do FNsP v Banskej Bystrici.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na diaľnici D1 za Sencom v smere na Trnavu. Pri zrážke dvoch kamiónov a štyroch osobných áut sa zranilo viac ľudí. Leteckí záchranári ošetrili 48-ročného kamionistu z Maďarska, ktorý utrpel poranenie hrudníka s podozrením na ďalšie zranenia. Po ošetrení ho transportovali do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch. Ostatných zranených transportovali posádky pozemných záchranných služieb do najbližších nemocníc.
 
17.6.2012:
Na motokrosovej trati v Mníšku nad Hnilcom zasahovala košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Na medzinárodných majstrovstvách SR v motokrose sa počas preteku zranil 36-ročný muž z Nitrianskeho Rudna. Na mieste ošetrila pacienta posádka RLP z Košíc, ktorá žiadala o pomoc vrtuľník. Muža s poranením hrudníka a brucha vpravo a podozrením na ďalšie poranenia transportovali vrtuľníkom do UN v Košiciach.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela dopoludnia na cestu medzi Veľkým Mederom a Dolným Štálom. Na mieste bol zranený 29-ročný cyklista z Veľkého Medera. Primárne ho ošetrila posádka RLP. Pacienta napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu s poranením hlavy a dolnej končatiny prevzali leteckí záchranári, pokračovali v liečbe a transportovali ho do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
16.6.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na ceste medzi Štúrovom a Kamenicou nad Hronom. Osobné auto tam zrazilo troch cyklistov. Jeden z nich na mieste zraneniam podľahol. Ďalšieho pacienta s ťažkým mozgovolebečným poranením transportovala posádka RLP do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch. Leteckí záchranári ošetrovali 35-ročného muža z Ostrihomu, ktorý utrpel vážne zranenia hrudníka, brucha a dolných končatín. V umelom spánku ho transportovali do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala dnes predpoludním v dedine Sokoľ v okrese Košice - okolie. Na stavbe rodinných domov tak došlo k pádu z približne 2,5-metrovej výšky. Pri páde sa zranil 43-ročný muž z Košíc, ktorý utrpel poranenia hlavy, ramena a chrbtice. Leteckí záchranári pristáli na najbližšom možnom mieste, ošetrili zraneného a transportovali ho na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach.
 
15.6.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE prevzala podvečer vo Svidníku 29-ročnú miestnu pacientku od posádky RLP. Mladá žena vypadla z okna na druhom poschodí. Pri dopade na betón si vážne poranila chrbticu v bedrovej oblasti. Leteckí záchranári pokračovali v liečbe a transportovali ju do FNsP v Prešove.
 
Ešte večer ukončila zásah bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Za neznámych okolností sa dostal do vôd vodného kanálu pri Vrakuni 21-ročný muž z Povody, ktorý sa začal topiť. Svedok nehody ho vytiahol z vody a začal resuscitovať. Následne pokračovali v resuscitácii posádky RLP zo Šamorína, od ktorej pacienta prevzali leteckí záchranári. Muža zaintubovali a napojili na umelú pľúcnu ventiláciu a transportovali do Univerzitnej nemocnice v Bratislave - Ružinove.
 
30.5.2012:
V noci letela žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do Trstenej. Priamo od pozemných záchranárov posádka prevzala pacientku z Rabče, ktorá si pri zakladaní ohňa v piecke spôsobila popáleniny II. a III. stupňa na 60% povrchu tela. Leteckí záchranári ju transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Ružinove.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri zrážke cyklistu s autobusom. Nehoda sa stala v obci Krásno v okrese Partizánske. 77-ročný muž z okresu Partizánske utrpel pri náraze mozgovolebečné poranenie. Leteckí záchranári ho ošetrili a transportovali do FN v Nitre na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.
 
29.5.2012:
Na hlavnej ceste medzi Senicou a Jablonicou zasahovala bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPOIRT EUROPE. Došlo tam k čelnej zrážke cyklistky s osobným autom. 47-ročná žena z Hlbokého utrpela pri zrážke zlomeniny oboch horných končatín, tiež dolnej končatiny, poranenia hlavy, otras mozgu. Pacientka bola pri vedomí, ale dezorientovaná. Primárne ju ošetrila posádka RLP zo Senice, následne ju odovzdali leteckým záchranárom. Tí pokračovali v liečbe a vrtuľníkom ju transportovali do UN v Bratislave na Kramároch.
 
Do obce Michal na Ostrove (okr. Dunajská Streda) letela bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Na železničnom priecestí došlo k zrážke osobného auta s vlakom. Na mieste podľahol zraneniam vodič osobného auta z Orechovej Potône. Jeho 12-ročná dcéra utrpela viaceré poranenia hlavy, bola pri vedomí a po celom tele a hlave mala viac tržných rán. Od posádky RLP zo Šamorína ju prevzali leteckí záchranári, pokračovali v liečbe a transportovali ju do Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch.
 
27.5.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela ráno o 5-tej do Nízkych Tatier. Skupina mladých ľudí tam nocovala. O 3-tej nadránom spadol zo skaly z Poludnice smerom do hustého a strmého lesa a padal asi 10 metrov 23-ročný muž z Liptovského Mikuláša. Na miesto leteli leteckí záchranári. Pomocou navijaku spustili k zranenému lekára. Ten ošetril muža s mozgovolebečným poranením a zlomeninou predlaktia, naložil do vákuového matraca a opäť navijakom ho evakuovali z terénu. Následne ho transportovali do nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Leteckí záchranári spolupracovali s HZS Nízke Tatry.
 
25.5.2012:
Pád z druhého poschodia prežilo 1,5-ročné dievčatko z Prievidze. Na mieste zasahovala pozemná záchranná služba, ktorá malú pacientku s tržnou ranou na tvári odovzdala v Bojniciach banskobystrickej posádke Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Leteckí záchranári ju vrtuľníkom transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala vo Vysokých Tatrách. Na Skalnatom plese pri prechádzke okolo plesa spadla zo skaly 19-ročná žena z Karvinej. Pri páde na záhlavie si vážne poranila hlavu a leteckí záchranári ju transportovali po ošetrení do popradskej nemocnice.
 
Popradská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela po zásahu vo Vysokých Tatrách do Polomky. Pri tréningu pred Slovenským pohárom v zjazde na bicykloch spadol a vážne sa zranil 32-ročný muž z Banskej Bystrice. Leteckí záchranári mu ošetrili otvorenú zlomeninu členka a transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer do obce Tesáre. Na mieste bol asi 60-ročný muž s poranením krčnej chrbtice. Na mieste zasahovala aj posádka RLP Topoľčany. Leteckí záchranári transportovali muža do FN v Nitre k neurochirurgickému zákroku.
 
24.5.2012:
K zrážke motocyklistu s vlakom letela ráno nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Nehoda sa stala pri obci Horná Seč. Mladý muž z okolia Levíc utrpel pri nehode vážne zranenia viacerých častí tela. Leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali do FN v Nitre.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zasahovala v Horných Orešanoch. Ročné dievčatko tam na seba stiahlo šálku s horúcou vodou. Dieťa utrpelo popáleniny I.-II. stupňa na hrudníku a ramene. Leteckí záchranári ho ošetrili a transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Ružinove.
 
23.5.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri dopravnej nehode na hlavnej ceste pri obci Dvorníky. Osobné auto tam zišlo z cesty a narazilo do stromu. Na mieste bola vážne zranená spolujazdkyňa z Rožňavy, ktorá utrpela amputačné poranenie pravej hornej končatiny. Po ošetrení ju leteckí záchranári transportovali vrtuľníkom na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach.
 
22.5.2012:
Banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesa pri obci Vrch Slatina. Pri práci s drevom zasiahol padajúci konár 26-ročného muža z Hriňovej priamo do hlavy. Leteckí záchranári pristáli neďaleko miesta nehody, ošetrili pacienta a transportovali ho vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Prečína. Záchranári z Považskej Bystrice tam previezli zo Zemianskej Závady pacienta, na ktorého spadol približne z 2-metrovej výšky výťah. 57-ročný muž (bydl. Považská Bystrica) mal vykĺbený pravý bedrový kĺb, zlomeninu pany a rebier, početné odreniny a podozrenia na ďalšie poranenia. Leteckí záchranári pokračovali v liečbe pacienta a vrtuľníkom ho transportovali do FNsP v Žiline.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela včera neskoro popoludní do katastra obce Klubina. v lese pod Hladkým vrchom zasiahol drevorubača padajúci suchý strom. Do nedostupného terénu letel vrtuľník, z ktorého palubným navijakom vysadili lekára. Ten ošetril a podal liečbu 52-ročnému mužovi z Radôstky. Po naložení do vákuového matraca muža s podozrením na poranenia chrbtice a hrudníka evakuovali z terénu a následne vrtuľníkom transportovali do nemocnice v Čadci.
 
21.5.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Revúcej. V továrni v Jelšave došlo k popáleniu a poraneniu 67-ročného muža elektrickým oblúkom. Muža ošetrili primárne v nemocnici v Revúcej a následne ho leteckí záchranári transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach - Šaci.
 
K čelnej zrážke dvoch osobných áut letela večer nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Medzi Demandicami a Šarovcami ošetrovali záchranári VZZS, RLP a RZP spolu päť zranených. Leteckí záchranári ošetrili 56-ročného muža z Nesvád, ktorý mal vážne zranenia viacerých častí tela. Vrtuľníkom ho transportovali do FN v Nitre. Ďalších pacientov sanitkami previezli do nemocníc v Šahách a Leviciach.
 
20.5.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela podvečer do Nového Mesta nad Váhom. Došlo tam k strelnému poraneniu hlavy u 65-ročného muža. Pacient utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.
 
Následne letela tá istá posádka do Šalgoviec. V obci sa zranil 55-ročný motocyklista, ktorý utrpel vážne poranenia viacerých orgánov. Muža resucisovala posádka VZZS, avšak resuscitácia nebola úspešná a pacient zraneniam podľahol.
 
17.5.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela podvečer do Lokce v okrese Námestovo. Doma sa zranil 26-ročný muž, keď si spôsobil bodné poranenie hrudníka v oblasti srdca. Ne mieste ho začali ošetrovať pozemní záchranári, v liečbe a ošetrovaní pokračovali leteckí záchranári. Tí ho nakoniec naložili do vrtuľníka a transportovali do Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb v Banskej Bystrici.
 
15.5.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri obci Úpor v okrese Trebišov. Pod kolesami vlaku tam skončila 21-ročná žena z Trebišova. Na mieste zasahovala RLP z Trebišova, ktorá začala resuscitovať mladú pacientku. V resuscitácii pokračovali leteckí záchranári. Pacientka utrpela vážne poranenia viacerých častí tela, najvážnejšie bolo poranenie hlavy. Aj napriek snahe záchranárov zraneniam nakoniec podľahla.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR-TRANSPORT EUROPE letela večer do obce Ostrý Grúň. V domácom prostredí tam chlapec, približne vo veku 6 - 7 rokov, dostal kŕče a prestal dýchať. Na mieste zasahovala posádka RLP z Novej Bane, následne pacienta prevzali leteckí záchranári a pokračovali v liečbe. Vrtuľníkom ho potom transportovali na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny DFN v Banskej Bystrici.
 
12.5.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala vo Vyšnom Medzeve. Pri rezaní dreva si spôsobil miestny muž úraz motorovou pílou. Leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali s tŕžno zmliaždenou ranou hlavy do Univerzitnej nemocnice v Košiciach.
 
10.5.2012:
Pri zrážke troch osobných áut zasahovala trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Nehoda sa stala pri obci Kostolná v okrese Trenčín. Na mieste bolo 5 zranených. Leteckí záchranári ošetrili 56-ročnú ženu z Kostolnej, ktorá pri nehode utrpela poranenie hrudníka. Následne ju transportovali do FN v Trenčíne. V týchto chvíľach leteckí záchranári transportujú ďalšieho účastníka tejto nehody, ktorý utrpel rozsiahle poraneniami hrudníka a brucha, z trenčianskej nemocnice do Univerzitnej nemocnice v Bratislave.
 
8.5.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do chatovej oblasti v Košickej Belej. Popáleniny II. - III. stupňa na dolných končatinách tam utrpel 39-ročný muž z Košíc pri výbuchu v krbe. Leteckí záchranári muža ošetrili a vrtuľníkom transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach - Šaci.
 
2.5.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala vo vinohradoch pri Pezinku. Pri planírovaní spadla dolu strmým svahom a padala asi 3-4 metre pomedzi stromy 76-ročná žena z Pezinka. Pád dolu hlavou si vyžiadal poranenia hlavy, zlomeniny oboch ramenných kostí, oboch predlaktí, narazenie hrudníka a krčnej chrbtice. Leteckí záchranári ju ošetrili, naložili do vrtuľníka a transportovali do UN v Bratislave Ružinove.
 
K vážnej dopravnej nehode v Starej Bystrici letela žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Podľa dostupných informácií išlo o kolíziu vozidla dopravnej zdravotnej služby a ďalšieho osobného auta. Na mieste boli 3 ťažko zranení pacienti. 20-ročná žena z Radôstky svojim zraneniam podľahla. Leteckí záchranári ošetrili 21-ročného muža z Radôstky, ktorý pri nehode utrpel vážne zranenia viacerých častí tela a transportovali ho do FNsP v Žiline. Tretieho zraneného transportovala posádka RLP do nemocnice v Čadci.
 
1.5.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer do obce Marianka. Údajne po hádke tam dobodala žena svojho 80-ročného druha. Ten utrpel bodné poranenia hlavy, hrudníka, brucha a hornej končatiny. Leteckí záchranári muža po ošetrení v stabilizovanom stave transportovali do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k vážnej dopravnej nehode medzi Novými Zámkami a Tvrdošovcami. Pri zrážke dvoch osobných áut prišli v jednom z nich o život dvaja ľudia. V druhom vozidle bolo päť zranených. Leteckí záchranári ošetrili 58-ročného muža zo Šale s vážnymi poraneniami hrudníka a končatín a transportovali ho do Fakultnej nemocnice v Nitre. Ďalší štyria zranení skončili v novozámockej nemocnici.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pod Pajštúnom. Asi kilometer pod hradom ležal v bezvedomí zranený cyklista po páde. K 32-ročnému Bratislavčanovi spustili na 50-metrovom lane lekárku VZZS. Tá ho ošetrila, naložila do horizontálnej siete a opäť na lane ich evakuovali z terénu. Počas medzipristátia naložili leteckí záchranári pacienta na palubu vrtuľníka a transportovali ho do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala popoludní na kopaniciach v Podolí. Hlásené tam bolo bezvedomie po uštipnutí pätnástimi včelami. Po prílete na miesto bol už 65-ročný pacient z Podolia pri vedomí. Leteckí záchranári mu podali liečbu a transportovali ho do nemocnice v Novom Meste nad Váhom.
 
29.4.2012:
V sobotu neskoro večer ukončila záchrannú akciu banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. V lese pri Hnúšti spadol zo stromu zo 6-metrovej výšky 24-ročný muž z Hnúšte. V nedostupnom teréne zasahoval vrtuľník. Lekár sa k zranenému dostal pomocou palubného navijaku priamo zo vzduchu. Muža s poranením chrbtice ošetril, naložil do vákuového matraca a pomocou navijaku ich opäť evakuovali z terénu. Vrtuľníkom ho potom transportovali do FNsP v Banskej Bystrici.
 
27.4.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do Čadce. Priamo z nemocnice prevzali pacienta, ktorý údajne pri rozkladaní ohňa utrpel popáleniny. Muž z Krásnej nad Kysucou vo veku 51 rokov utrpel popáleniny až na 60% povrchu tela a tiež popáleniny dýchacích ciest. Vrtuľníkom ho leteckí záchranári transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Ružinove.
 
Pre pacientku po dopravnej nehode letela predpoludním košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. V okolí Svidníka sa zrazilo osobné auto s kamiónom. Na mieste zasahovala posádka RLP, ktorá zranenú, 44-ročnú ženu z Dukly, previezla do nemocnice. Pacientku s poranením hlavy, hrdníka chrbtice následne prevzali leteckí záchranári a vrtuľníkom ju transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie UN v Košiciach.
 
25.4.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letelo do obce Vrbové pri Piešťanoch. Z 3.poschodia vypadlo 6-ročné dievčatko. Pri páde do trávy utrpelo poranenie hrudníka, bolo však pri vedomí. Po ošetrení ju leteckí záchranári transportovali vrtuľníkom do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
24.4.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby letela v neskorých večerných hodinách do Horných Salíb. Hlásená bola požiadavka na let k pritopenému dieťaťu. Na mieste zistili, že ide o 3-ročného chlapca z Galanty, ktorý spadol do jazierka pri rodinnom dome. Malého pacienta leteckí záchranári resuscitovali a v umelom spánku a na riadenej pľúcnej ventilácii transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Nižnej Slanej. Pri práci sa tam zranil žeriavnik, ktorý utrpel trieštivú viacnásobnú zlomeninu pravého stehna. Na mieste bola posádka RLP a spolu s ňou pacienta ošetrili leteckí záchranári. Zraneného, 36-ročného muža z Dobšinej, naložili do vákuového matraca a transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Senca. Z okna rodinného domu približne z 8-metrovej výšky vypadlo 16-ročné dievča. Pri páde utrpelo poranenie driekovej chrbtice a členka. Na mieste zasahovali pozemní záchranári, ktorí žiadali o spoluprácu vrtuľník. Leteckí záchranári prevzali pacientku a v stabilizovanom stave ju transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave.
 
K lesnému úraz pri Domaši letela košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Pri práci v lese tam vyrúbaný strom zasiahol 52-ročného lesného robotníka z Remenín v okrese Vranov nad Topľou. Na mieste zasahovala aj posádka RLP z Vranova nad Topľou, ktorá začala s resuscitáciou pacienta. V oživovacích postupoch pokračovali leteckí záchranári, avšak resuscitácia nebola úspešná.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní k dopravnej nehode. V Štúrove, časti Nána, došlo k zrážke chodca. Na mieste posádka zistila, že zrazená 52-ročná chodkyňa z obce Obid v okrese Nové Zámky, utrpela vážne zranenia viacerých častí tela a tiež mozgovolebečné poranenie. Po ošetrení ženu v umelom spánku transportovali vrtuľníkom do FN v Nových Zámkoch.
 
23.4.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela predpoludním k dopravnej nehode. Medzi Veľkým Lipníkom a Lesnicou sa zrazilo nákladné auto s osobným, keď osobné vozidlo narazilo zo zadu do nákladného auta Praga V3 S ťahanej traktorom. Na mieste bola jedna obeť, 34-ročný muž zo Starej Ľubovne, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.
 
18.4.2012:
Vo večerných hodinách letela popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do Vysokých Tatier. Počas horolezeckej túry sa zranil 27-ročný Poliak. Po ošetrení ho s podvrtnutým kolenom transportovali z hôr leteckí záchranári. Pacient skončil v popradskej nemocnici.
 
V noci letela košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do Prakoviec v okrese Gelnica. Pri plnení zapaľovača došlo k popáleniu 70-ročného muža. Ten utrpel popáleniny I. - III. stupňa na približne 30% povrchu tela, najmä v oblasti tváre, trupu a horných končatín. Leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach - Šaci.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela predpoludním do Fačkovského sedla. Pri výkopových prácach pri hoteli Kľak došlo k zasypaniu 54-ročného muža (bydl. okr. Prievidza) zeminou. Po vytiahnutí pacienta boli zistené rozsiahle poranenia nezlučiteľné so životom.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k obci Zubák v okrese Púchov, kde došlo k zasypaniu dvoch mužov. Na mieste posádka zistila, že jeden z pacientov je bez zranení. Druhého muža resuscitovali, avšak oživovacie postupy neboli úspešné.
 
15.4.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na motokrosových pretekoch v Ladzanoch v okrese Krupina. Do rokliny spadol 29-ročný motocyklista z Púchova. Na mieste zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby, od ktorej pacienta prevzali leteckí záchranári. Pacienta ošetrili a so zlomeninou panvy ho transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
14.4.2012:
K úrazu v lese letela neskoro popoludní košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. V lese pri obci Uzovské Pekľany vrazil do stromu 27-ročný cyklista z Čaklova. Leteckí záchranári mu ošetrili zlomeninu stehennej kosti a vrtuľníkom ho transportovali do nemocnice v Prešove.
 
13.4.2012:
Pri tragickej dopravnej nehode zasahovala neskoro popoludní žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Približne 2 kilometre za Vrútkami v smere na Žilinu sa zrazili asi štyri osobné autá. Hlásených bolo viac ťažko zranených a preto bola do akcie zapojená letecká technika. Po prílete na miesto zistili, že v dvoch osobných autách sú zakliesnení vodiči, ktorí utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Leteckí záchranári ošetrovali 29-ročnú pacientku z Českej republiky s poruchou vedomia a podozrením na mozgovolebečné poranenie. Pacientku zaintubovali, zastabilizovali a vrtuľníkom transportovali na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Univerzitnej nemocnice v Martine.
 
11.4.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. Z Kačacej doliny prišla výzva na let k zranenému skialpinistovi. Pre zlé poveternostné podmienky sa nepodarilo záchrannú akciu vykonať a do akcie boli preto zapojení horskí záchranári. Jedna skupina sa vybrala k pacientovi po zemi, ďalšiu skupinu priblížili k pacientovi leteckí záchranári vrtuľníkom, avšak len na miesta, kde bol ešte let bezpečný. Horskí záchranári dosiahli pacienta a po zemi ho zase priblížili na miesta, kde bolo možné dostať sa vrtuľníkom a pristáť. 43-ročný skialpinista z Dolného Kubína utrpel pri páde vážne poranenia viacerých častí tela. Po ošetrení ho naložili do vrtuľníka a transportovali do popradskej nemocnice.
 
10.4.2012:
Trenčianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Malčickej doliny. Pri futbale sa tam zranila 17-ročná futbalistka. Mladá žena zle stúpila a vykĺbila si koleno. V nedostupnom teréne zasahovali len leteckí záchranári. Pristáli neďaleko miesta nehody, ošetrili mladú pacientku a transportovali do Fakultnej nemocnice v Trenčíne.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasaqhoval v Dlhej nad Oravou v okrese Dolný Kubín. Pri práci s cirkulárkou si spôsobil devastačné poranenie pravej hornej končatiny 81-ročný muž. Na mieste zasahovali pozemní záchranári, od ktorých pacienta prevzala posádka VZZS. Leteckí záchranári pokračovali v liečbe a pacienta vrtuľníkom transportovali na Kliniku plastickej, estetickej a rekonštrukčnej chirurgie v Ružinove.
 
8.4.2012:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer k dopravnej nehode pri obci Krakovany v okrese Piešťany. Pri nehode sa vážne zranila 29-ročná vodička z Dráhoviec. Leteckí záchranári ju ošetrili a transportovali vrtuľníkom s vážnym poranením hlavy do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
5.4.2012:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer k dopravnej nehode. Pri Bánovciach nad Bebravou v obci Brezolupy - časť Jerichov sa čelne zrazili dve osobné autá. Na mieste boli štyria zranení. Leteckí záchranári ošetrili 55-ročného muža z Prievidze, ktorý pri nehode utrpel zranenia hrudníka, brucha a dolnej končatiny. Po ošetrení ho transportovali vrtuľníkom do Fakultnej nemocnice v Trenčíne. Ďalších zranených ošetrili posádky pozemných záchranných služieb.
 
4.4.2012:
Počas zásahu banskobystrickej posádky vzlietol aj vrtuľník zo stanice Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE v Žiline. Posádku privolali k ďalšiemu pádu, tentokrát išlo o pád zo schodov. 5-ročný chlapec v obci Pružina (okr. Považská Bystrica) spadol cez 9 schodov. Na mieste zasahovala posádka RLP z Považskej Bystrice, od ktorej malého pacienta prevzali leteckí záchranári. Chlapca s podozrením na mozgovolebečné poranenie po ošetrení transportovali vrtuľníkom do Univerzitnej nemocnice v Martine.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Banskej Belej. Pri orezávaní konárov spadol zo stromu 38-ročný muž. Pri páde z približne 15-metrovej výšky si spôsobil vážne poranenie chrbtice. Na mieste zasahovala posádka RLP z Banskej Štiavnice, od ktorej pacienta prevzali leteckí záchranári. Tí pokračovali v liečbe a muža následne transportovali vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
28.3.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v lesnom teréne pri obci Slanec. Pri práci s drevom sa vážne zranil 52-ročný muž zo Slanskej Huty. V nedostupnom teréne nemohla zasahovať pozemná záchranná služba, preto k pacientovi spustili lekára pomocou lana priamo z vrtuľníka. Muža so zlomeninou ľavej stehennej kosti ošetril a opäť pomocou technických prostriedkov evakuoval z terénu. Po naložení do vrtuľníka transportovali zraneného na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc.
 
27.3.2012:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR-TRANSPORT EUROPE zo základne v Nitre zasahovala vo večerných hodinách v Štúrove. Pracovný úraz tam utrpel 34 ročný muž, ktorému bližšie nešpecifikovaný stroj spôsobil ťažké devastačné poranenia ľavej dolnej končatiny. Na mieste primárne zasahovala posádka RLP Štúrovo, od ktorej leteckí záchranári prevzali pacienta a pokračujúc v liečbe ho transportovali do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
25.3.2012:
Podvečer bola nahlásená požiadavka na let do oblasti Hrabušickej Píly, kde bol zavalený človek. Na mieste posádka RLP zo SNV a popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – TRANSPORT EUROPE zistili , že išlo o dopravnú nehodu, kde sa auto dostalo mimo cesty do potoka a zavalilo spolujazdca. Muž mal privalenú pravú polovicu tela. Na mieste bol navijakom vysadený lekár VZZS. Po vyslobodení a ošetrení muža s vážnymi zraneniami viacerých častí tela transportovali sanitkou do popradskej nemocnice.
 
Do tretice smerovala popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – TRANSPORT EUROPE do Tatier. Vo Vysokých Tatrách v Zlomiskovej doline spadol na bok a vykĺbil si pritom rameno slovenský skialpinista. Bolestivé zranenie mu neumožňovalo pokračovať samostatne. Muža z Liptovského Hrádku dosiahla posádka VZZS z opretia vrtuľníka. Po ošetrení a podaní liečby ho transportovali vrtuľníkom do popradskej nemocnice.
 
Už počas zásahu v oblasti Východnej Slavkovskej veže bol nahlásená ďalšia požiadavka na let. Tento krát išlo o pád poľského skialpinistu v oblasti Jahňacieho štítu. Na miesto letel vrtuľník VZZS AIR – TRANSPORT EUROPE zo stanice v Poprade spolu so záchranárom HZS. Z opretia vrtuľníka bol dosiahnutý pacient s podvrtunutým kolenom. Po ošetrení s ním leteli leteckí záchranári na letisko, kde pacienta opäť odovzdali posádke RZP a leteli na ďalší zásah.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – TRANSPORT EUROPE mala v nedeľu viac zásahov v horách. Z Východnej Slavkovskej veže bol hlásený výpadok horolezca, ktorý strhol snehovo- kamennú lavínu a presekli sa mu obe laná. V exponovanom teréne vysadili z vrtuľníka záchranára HZS, ten potreboval asistenciu ďalších záchranárov. 29-ročný český horolezec mal narazenú chrbticu a rameno. Pacienta spolu so záchranárom HZS evakuovali palubným navijakom z terénu. Jeho spolulezec spolu s ďalšími záchranármi HZS musel kvôli zhoršeným meteorologickým podmienkam pokračovať v zostupe. Pacienta leteckí záchranári odovzdali posádke RZP na letisku a leteli na ďalší zásah.
 
Bratislavská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode medzi Kuchyňou a Rohožníkom. Na hlavnej ceste vrazil motocyklista do cyklistu. Leteckí záchranári prevzali od posádky RZP pacienta - cyklistu, ktorý mal otras mozgu a ďalšie povrchové zranenia celého tela. Vrtuľníkom ho transportovali do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
24.3.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode. Na križovatke medzi obcami Okoličná na Ostrove a Veľké Kosihy údajne motocyklista zo zadu vrazil do osobného auta. Na mieste zasahovali pozemné posádky RLP a RZP a tiež leteckí záchranári. Pacienta, 41 -ročného muža z Jaslovských Bohuníc, museli na mieste resuscitovať. Oživovacie postupy žiaľ neboli úspešné a muž viacerým vážnym zraneniam podľahol.
 
V sobotu letela popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – TRANSPORT EUROPE spolu so záchranárom HZS do Tichej doliny. Z vrchu Temniak bol nahlásený pád z poľskej strany smerom na slovenskú. Na mieste bol vysadený záchranár HZS, ktorý pátral po pacientovi, avšak zraneného turistu, ani tých, ktorí pád nahlásili, nenašiel.
 
22.3.2012:
V obci Pukanec dnes zasahovala posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Nitry. Odpílený konár stromu tam privalil 35-ročného muža. Spôsobil mu vážne poranenia viacerých častí tela, najmä hrudníka. Leteckí záchranári muža ošetrili a v umelom spánku a na umelej pľúcnej ventilácii transportovali do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
21.3.2012:
V lese nad obcou Horné Srnie zasahovala popoludní žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Pri pílení dreva tam padajúci konár zasiahol 49-ročného lesného robotníka. Na miesto nehody spustili z vrtuľníka pomocou palubného navijaku lekára VZZS. Ten ošetril zranenému vážne poranenia hlavy a pravej hornej končatiny. Následne ho naložili do vrtuľníka a letecky transportovali do Univerzitnej nemocnice v Martine na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.
 
18.3.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na Martinské hole. Na zjazdovke spadol a zranil sa 14-ročný lyžiar z Francúzska. Mladík utrpel otras mozgu spojený s výpadkom pamäte a poranenie hrudnej chrbtice. Leteckí záchranári prevzali pacienta od horských záchranárov, pokračovali v liečbe, následne naložili do vrtuľníka a leteli s pacientom do Univerzitnej nemocnice v Martine.
 
17.3.2012:
Ešte včera vo večerných hodinách žiadala o pomoc z Vysokých Tatier skupina šiestich maďarských turistov. Tí schádzali z Lomnického štítu smerom do Doliny Zeleného plesa a na Medených lávkach uviazli. V zľadovatelom teréne nevedeli pokračovať a navyše nevedeli presne kde sa nachádzajú. Ani horským záchranárom, ktorí ešte v noci vyrazili za uviaznutou skupinou, sa nepodarilo turistov presne lokalizovať. Ráno bol do akcie zapojený vrtuľník zo stanice Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE v Poprade. Skupinu presne lokalizovali a pomocou palubného navijaku začali postupne evakuovať z terénu. Pri evakuácii leteckí záchranári spolupracovali zo záchranárom HZS, ktorý bol vyvezený do steny a postupne pomáhal členom skupiny. Maďarských turistov transportovali na Chatu pri Zelenom plese, kde ich vyčerpaných a dehydratovaných ošetril lekár VZZS.
 
16.3.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Preseľany. Pri práci s rotavátorom utrpel poranenia oboch predkolení 55-ročný muž. Na mieste zasahovala posádka VZZS spolu s RZP Topoľčany. Pacientovi ošetrili otvorené rany a transportovali ho vrtuľníkom do FN v Nitre.
 
13.3.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Šale. Pri výkopových prácach pri rodinnom dome tam múr privalil dvoch mužov. Jeden z nich utrpel tržné rany a druhého, 56-ročného muža, až dve hodiny spod spadnutej steny vyslobodzovali hasiči. Následne ho ošetrili leteckí záchranári a s podozrením na crash syndróm ho transportovali do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
10.3.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE mala v sobotu vo Vysokých Tatrách mimoriadne rušné popoludnie. Najskôr letela do Dračieho sedla, kde sa po páde a následnom 200metrov zosuve po zľadovatelom povrchu zranil 55-ročný český skialpinista. V priebehu nasledujúcich minút však prišli ďalšie dve požiadavky na pomoc vrtuľníka- pre zranenú skialpinistku na Štrbskom štíte a zraneného turistu pod Veľku Svišťovkou. Na palubu vrtuľníka preto v Starom Smokovci nastúpil záchranár HZS. Lekára VZZS vrtuľník vysadil v Dračom sedle pri skialpinistovi so zranenou hornou končatinou a následne letel s horským záchranárom do Mlynickej doliny k skialpinistke s poranenou dolnou končatinou. Záchranár naložil zranenú skialpinistku na palubu vrtuľníka, ktorý ju transportoval do Starého Smokovca, kde ju prebrala privolaná posádka RLP. Vrtuľník sa následne vrátil do Dračieho sedla, kde lekár naložil na palubu ošetreného skialpinistu, ktorého previezli opäť do Smokovca a odovzdali do rúk pozemnej záchranke. Do vrtuľníka nastúpil ďalší záchranár HZS a posádka letela na pomoc zranenému turistovi pod Veľkú Svišťovku. Za opretia vrtuľníka boli k turistovi, ktorý si po páde na zľadovatelom snehu spôsobil vážne poranenia hlavy, vysadení lekár VZZS a záchranár. Po ošetrení boli lekár a zranený evakuovaní z terénu pomocou navijaku a transportovaní priamo do popradskej nemocnice.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala vo Švedlári. Pri dohášaní požiaru trávy v záhrade tam utrpel popáleniny 76-ročný muž. Na mieste zasahovali leteckí záchranári a posádka RZP z Nálepkova. Pacienta ošetrili a vrtuľníkom ho transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach Šaci.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na lyžiarskom svahu v Jasnej. Do bezvedomia tam upadla 41-ročná žena z Bratislavy. Pri zásahu spolupracovali so záchranármi HZS Jasná. Pacientku vrtuľníkom transportovali do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku.
 
7.3.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do Vysokých Tatier. V Malej Studenej doline sa na zľadovatelom teréne pošmykol a padal asi 50 metrov český turista. Pri páde si poranil členok a nebol schopný pokračovať v zostupe. Z opretia vrtuľníka sa k 54-ročnému mužovi dostal lekár VZZS, ktorý ho ošetril, naložil do vrtuľníka a posádka s ním letela do popradskej nemocnice. Pri zásahu leteckí záchranári spolupracovali so záchranárom HZS.
 
6.3.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR-TRANSPORT EUROPE letela popoludni do Vysokých Tatier. Vo Veľkej Studenej doline potreboval pomoc 36-ročný český skialpinista, ktorý si zranil hornú končatinu a nebol schopný samostatného pohybu. Ešte v Starom Smokovci pristúpil na palubu vrtuľníka záchranár HZS, ktorý na mieste nehody lekárovi pomohol pri zafixovaní a ošetrení zraneného. Po naložení do vrtuľníka ho transportovali do popradskej nemocnice.
 
5.3.2012:
Po návrate z Vrátnej doliny letela žilinská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE na Martinské hole. Tam spadol počas prvého dňa lyžiarskeho výcviku 14-ročný snowboardista z Bratislavy. S podozrením na poranenie panvy ho po ošetrení leteckí záchranári transportovali do Univerzitnej nemocnice v Martine. Pri zásahu spolupracovala posádka s lyžiarskou službou.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE pokračovali popoludní v ďalších záchranných akciách na lyžiarskych svahoch. Takmer na rovnakom mieste ako včera vo Vrátnej doline na lyžiarskom svahu pod Snilovským sedlom spadla a šmýkala sa asi 300 m nižšie 17-ročná lyžiarka z Trenčína. Tú zastavil až strom. Z vrtuľníka sa k nej spustil pomocou navijaku lekár VZZS, ktorý ju ošetril, naložil do vákuového saku a so zlomeninou predlaktia a stehna a ďalšími ľahšími zraneniami ju evakuoval z miesta nehody. Po naložení do vrtuľníka na heliporte HZS pokračovali leteckí záchranári s pacientkou do FNs P v Žiline. Leteckí záchranári spolupracovali s posádkou HZS.
 
Počas prvého marcového víkendu vzlietli vrtuľníky VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE až 24 krát. Doteraz najrušnejší víkend priniesol len jeden sekundárny let a až 23 zásahov priamo v teréne. Najviac zásahov mali počas oboch víkendových dní strediská VZZS nachádzajúce sa blízko horských oblastí, Poprad, Banská Bystrica a Žilina.
 
V sobotu leteli vrtuľníky a ich posádky do hôr 8 krát. Najprv zasahovala posádka zo Žiliny pri lyžiarovi vo Fačkovskom sedle. Tá istá posádka letela neskôr aj k zranenému lyžiarovi na Martinské hole. Nasledovali dva lety na južnú stranu Chopku do Nízkych Tatier, kde došlo k tragickému úrazu mladej českej lyžiarky a následne aj ďalšiemu úrazu lyžiara. V Nízkych Tatrách sa zranila aj skialpinistka a vo Vysokých Tatrách zase skialpinista. Do Vysokých Tatier letel vrtuľník aj k zranenému turistovi.
 
V nedeľu bolo 9 letov do horských oblastí, dvaja zranení boli skialpinisti, jeden z nich vo Vysokých a druhý v Nízkych Tatrách. 3 ďalšie lety patrili turistom vo Vysokých Tatrách , 1 v Nízkych Tatrách a 1 vo Vrátnej doline. Jeden lyžiar a jeden bežec na lyžiach sa zranili na Skalke pri Kremnici.
 
Medzi zranenými bolo najviac Slovákov, dvaja obyvatelia Českej republiky a jeden Poliak. Z úrazov išlo najčastejšie o poranenia hlavy, niektoré spojené s bezvedomím pacientov, poranenia chrbtice a končatín, a v jednom prípade aj o podchladenie.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala krátko popoludní vo Vrátnej doline na lyžiarskom svahu došlo k zrážke dvoch lyžiarov. Jeden z nich, 72-ročný muž z Cífera, utrpel pri náraze vážne poranenie bedrového kĺbu. Záchranári HZS odovzdali zraneného leteckým záchranárom na heliporte Starý dvor pod zjazdovkou Paseky. Lekár VZZS pokračoval v lečbe pacienta a vrtuľníkom ho transportovali do FNsP v Žiline.
 
Ráno letela bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE na pomoc cyklistovi v oblasti Devínskeho jazera. Ten sa ešte za tmy vybral po známej cyklotrase neuvedomujúc si, že ju zaliala voda z rieky a zaplavených polí. 30-ročný muž z Dunajskej Lužnej skončil po bedrá vo vode a na pomoc mu išli hasiči aj posádka VZZS. Podchladeného pacienta prevzali od hasičov a leteli s ním do UN v Bratislave na Kramároch.
 
4.3.2012:
Popradská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela po odovzdaní skialpinistu zo Slavkovského štítu opäť do Vysokých Tatier. V Škaredom žľabe pod Lomnickým hrbom spadol a zranil sa mladý poľský turista. Pri približne 200-metrovom páde po zľadovatelom povrchu si poranil ruku a s podozrením na ďalšie zranenia a podchladenie ho z terénu evakuovali palubným navijakom leteckí záchranári. Po naložení na palubu vrtuľníka s ním leteli do popradskej nemocnice.
 
Popoludní letela popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do Vysokých Tatier. Pri zlyžovaní centrálneho žľabu Slavkovského štítu sa zranil skialpinista zo Žiliny. Opäť zľadovatelý terén bol pravdepodobnou príčinou pádu. Muž si poranil rameno. Leteckí záchranári ho dosiahli pomocou palubného navijaku, ošetrili a evakuovali z terénu. Zranený skialpinista skončil v popradskej nemocnici.
 
Popoludní letela banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE opäť na Skalku pri Kremnici. Tentokrát sa zranil pri páde bežec na lyžiach. 54-ročný muž od Zvolena si pri páde na pravý bok spôsobil vážne poraneniabedra a dolnej končatiny. Leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali do FNsP v Banskej Bystrici. Pri zásahu spolupracovali s dobrovoľnými horskými záchranármi.
 
Vrtuľník zo strediska Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE v Žiline letel popoludní do Vrátnej doliny. Popod kabínkovú lanovku na Snilovské sedlo sa vybralo na pešiu turistiku 13-ročné dievča zo Zázrivej. Už bolo takmer v cieli, keď sa pošmyklo na zľadovatelom svahu a šmýkalo sa asi 200 m. Turistku zastavil až strom, do ktorého narazila chrbticou. Na miesto letel vrtuľník, z ktorého navijakom spustili lekára. Ten ju ošetril, naložil do vákuového matraca a s podozrením na zlomeninu hrudnej chrbtice, rebier a ďalšími tržnými ranami navijakom evakuoval z terénu. Na heliporte HZS ju naložili do vrtuľníka a transportovali do FNsP v Žiline na Urgentný príjem. Pri zásahu leteckí záchranári spolupracovali so záchranármi HZS.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. V Škaredom žľabe pod Lomnickým hrbom sa šmykli a spadli otec so synom z východného Slovenska. Starší z dvojice padal 700-800 m, dostal sa až dole a bol dobre viditeľný z vrtuľníka. Leteckí záchranári ho dosiahli, ošetrili a evakuovali palubným navijakom z terénu. Pacienta odovzdali do rúk pozemných záchranárov na heliporte v Starom Smokovci. Následne sa vrtuľník vrátil pre mladšieho turistu. Ten bol oblečený v tmavých farbách a v kosodrevine veľmi zle viditeľný. Pri asi 200-metrovom páde si spôsobil vážne poranenie dolnej končatiny, bol vysilený a podchladený. Opäť palubným navijakom vysadili k pacientovi lekára, ten ho ošetril a navijakom evakuoval z terénu. Po naložení do vrtuľníka odviezli zraneného do popradskej nemocnice.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE pokračovala v dnešných záchranných akciách na Skalke pri Kremnici. Pri lyžovaní spadol a zranil sa 33-ročný muž z Lučenca. Leteckí záchranári prevzali pacienta od lyžiarskej služby, pokračovali v liečbe a s podozrením na zlomeninu panvy ho transportovali do FNsP v Banskej Bystrici.
 
Predpoludním vyzvali k letu popradskú posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Spod vrcholu Ďumbiera spadol český turista. Pri asi 300-metrovom páde zľadovatelým terénom utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Krajské operačné stredisko preto odvolalo vrtuľník zo záchrannej akcie.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE prevážala ráno pacienta s popáleninami. Po prvotnom ošetrení posádkou pozemnej záchrannej služby prevzali priamo z centrálneho príjmu 36-ročného pacienta z okresu Kežmarok, ktorý utrpel vážne popáleniny. Muža vrtuľníkom transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach Šaci.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela už ráno do Nízkych Tatier. Pomoc potreboval 34-ročný muž z Bratislavy, ktorý spadol z hrebeňa Nízkych Tatier. Pri asi 200 metrovom páde si spôsobil vážnu zlomeninu ľavého predkolenia. Leteckí záchranári vzali na palubu vrtuľníka záchranára HZS a spoločne leteli pod Skalku do Vajskovskej doliny. Zraneného ošetrili a transportovali vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
3.3.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala vo Vysokých Tatrách. Na Tatranskej magistrále, medzi Skalnatým plesom a Hrebienkom, spadol turista do lesa. Túto záchrannú akciu sa aj napriek nepriaznivému počasiu podarilo zrealizovať a pacient skončil v popradskej nemocnici.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela neskoro popoludní do Banskej Belej. Pri práci s drevom sa zranil mladý muž, keď mu drevo od cirkulárky odskočilo do krku. S podozrením na poranenie krku a dýchacích ciest, ho po ošetrení transportovali vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici. Pri zásahu leteckí záchranári spolupracovali s posádkou RLP z Banskej Štiavnice.
 
Žilinská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na Martinských holiach. Tam došlo k vzájomnej zrážke dvoch lyžiarov. Jeden z nich, 41-ročný muž z Nitry, utrpel pri náraze zlomeniny rebier vľavo a s nimi spojené ďalšie komplikácie. Po ošetrení ho leteckí záchranári vrtuľníkom transportovali do UN v Martine.
 
Popradskú posádku VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE vyzvali k letu na Ďumbier, kde utrpela pravdepodobne mozgovolebečné poranenia 53-ročná lyžiarka zo Zvolena. Pre nepriaznivé letové podmienky sa posádka k zranenej nedostala, preto ju záchranári zviezli po zemi na Tále, odkiaľ ju transportovala banskobystrická posádka VZZS do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Banskobystrickú posádku VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE privolali aj k z lyžiarovi z Bratislavy so zlomeninou stehennej kosti. Ten spadol a narazil do stromu asi 100 metrov ďalej od prvej pacientky. Po ošetrení zraneného navijakom evakuovali leteckí záchranári zo svahu a vrtuľníkom transportovali do nemocnice v Brezne.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na južnú stranu Chopku. Na mieste bola v bezvedomí mladá česká lyžiarka, do ktorej údajne pri jazde na vleku vrazil iný lyžiar. Pri náraze utrpela vážne zranenia. Z vrtuľníka navijakom vysadili na miesto nehody lekára, ten pokračoval v jej resuscitácii, avšak bezúspešne.
 
Na svahu v oblasti Fačkovského sedla zasahovala žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Pri páde na lyžiach sa zranil 36-ročný muž z Topoľčian. Z opretia vrtuľníka sa k zranenému dostal lekár VZZS, ktorý ho ošetril a naložil do vákuového matraca. Muža s podozrením na poranenie chrbtice evakuovali z miesta nehody pomocou palubného navijaku. Po medzipristátí a naložení do vrtuľníka s ním leteli do žilinskej nemocnice.
 
2.3.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela predpoludním do Liptovskej Tepličky. Na lyžiarskom svahu sa zranil 41-ročný Slovák. Posádka VZZS mu ošetrila otvorené poranenie dolnej končatiny, naložila do vrtuľníka a transportovala do popradskej nemocnice.
 
29.2.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala vo Vlachove. 60-ročného muža tam údajne zo strechy garáže sfúkol silný vietor. Pri páde si spôsobil vážne zranenia viacerých častí tela. Na mieste spolu s leteckými záchranármi zasahovala aj posádka RLP z Dobšinej, ktorej silný vietor rovnako spôsobil problémy s vozidlom. Leteckí záchranári pacienta po ošetrení transportovali vrtuľníkom do Univerzitnej nemocnice v Košiciach.
 
26.2.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode pri Zemplínskom Jastrabí. Na križovatke došlo k zrážke dvoch osobných áut, v ktorých boli zranení vodiči vozidiel. Ťažšie zraneného pacienta, 30-ročného muža, zabezpečili a ošetrili leteckí záchranári a s mozgovolebečným poranením a ďalšími vážnymi zraneniami viacerých častí tela ho transportovali do Univerzitnej nemocnice v Košiciach. O druhého pacienta sa postarali posádky RLP a RZP z Trebišova.
 
25.2.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici. Do 12-ročného lyžiara zo Stupavy tam počas jazdy na vleku vrazil iný lyžiar a pri zrážke mu spôsobil zlomeninu predkolenia. Lyžiarska služba privolala leteckých záchranárov. Tí pacienta ošetrili a transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Dolnej Dubovej. Pri pílení dreva tam spadol zo stromu zo 7-metrovej výšky 44-ročný muž. Pri páde si spôsobil otras mozgu a úraz chrbtice. Po ošetrení ho leteckí záchranári transportovali vrtuľníkom do nemocnice v Trnave.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode. V Kuzmiciach havarovalo pravdepodobne po šmyku osobné auto. V aute bol 25-ročný muž z Trebišova, ktorý bol v bezvedomí a utrpel mozgovolebečné poranenie. Na mieste leteckí záchranári spolupracovali s posádkou RZP. Pacienta lekár VZZS zaintuboval, zabezpečil základné životné funkcie a vrtuľníkom ho transportovali do Univerzitnej nemocnice v Košiciach.
 
24.2.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v obci Nesvady. Po zásahu elektrickým prúdom resuscitovali 3-ročné dieťa. Na mieste spolupracovali s posádkou RLP Kolárovo. Oživovacie postupy žiaľ neboli úspešné.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Žiaru nad Hronom. Pri páde z lešenia sa tam vážne zranil 27-ročný muž z Jasenia. Leteckí záchranári prevzali pacienta od RLP Žiar nad Hronom a pokračovali v liečbe. Muža s vážnymi poraneniami hlavy transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
22.2.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela podvečer k vážnej dopravnej nehode. V Hrušovanoch zrazilo osobné auto 42-ročnú ženu a jej 12-ročného syna. Ženu na mieste záchranári resuscitovali, avšak oživovacie postupy neboli úspešné a pacientka svojim zraneniam na mieste podľahla. Leteckí záchranári transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave 12-ročného chlapca, ktorý mal mozgovolebečné poranenie a ďalšie vážne zranenia viacerých častí tela.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní na Donovaly. Na Zahradišti sa zranil mladý snowboardista z Bratislavy. Pri doskoku prepadol cez rameno pričom si ho zranil a tiež si spôsobil poranenia hlavy. Po ošetrení ho transportovali vrtuľníkom do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrice.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na Martinské hole. Pri páde na terénnej nerovnosti na svahu sa zranil 46-ročný lyžiar z Bratislavy. Lyžiarska služba pacienta odovzdala leteckým záchranárom. Tí pokračovali v liečbe zraneného pravého predkolenia a následne pacienta transportovali do Univerzitnej nemocnice v Martine.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na Štrbské Pleso. Pri odpratávaní snehu tam spadol zo strechy 51-ročný muž zo Štôly. Pri páde z približne 5-metrovej výšky si zlomil stehennú kosť a spôsobil tiež mozgovolebečné poranenie. Po ošetrení ho leteckí záchranári transportovali do popradskej nemocnice.
 
21.2.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lyžiarskeho strediska Zverovka - Spálená. Hlásené tam bolo náhle upadnutie do bezvedomia. 43-ročný lyžiar z okresu Galanta po páde pokračoval v jazde, keď náhle odpadol. Lyžiarska služba odovzdala pacienta posádke RLP a od nej ho prevzali leteckí záchranári, ktorí pacienta zaintubovali, napojili na umelú pľúcnu ventiláciu a transportovali vrtuľníkom do nemocnice v Ružomberku.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokej nad Kysucou. Hlásené tam bolo bezvedomie u 13-ročného chlapca. Leteckí záchranári na mieste spolupracovali s posádkou RZP z Turzovky. Resuscitácia pacienta však nebola úspešná. Dieťa trpelo chronickým ochorením, ktoré sa mohlo podieľať na zastavení obehu.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode pri Novej Dedinke. Pravdepodobne po šmyku tam osobné auto vrazilo do stromu. Z vozidla hasiči vyslobodili 29-ročnú ženu zo Šenkvíc. Tá si pri náraze spôsobili zlomeninu stehennej kosti a panvy a leteckí záchranári ju po ošetrení transportovali v stabilizovanom stave do Univerzitnej nemocnice v Bratislave.
 
20.2.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Trebišova. Priamo od posádka RLP prevzali na heliporte trebišovskej nemocnice pacientku, ktorú zrazil autobus. 55-ročná žena z okresu Trebišov bola po zrážke v bezvedomí. Leteckí záchranári pokračovali v liečbe pacientky a s poranením hlavy ju transportovali do Univerzitnej nemocnice v Košiciach.
 
12.2.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela neskoro popoludní do Spišskej Novej Vsi, kde prevzali malého pacienta z obce Rudňany. 3-ročný chlapec utrpel popáleniny na približne 12% tela, najmä v oblasti hlavy, krku a chrbta. Pacienta transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach Šaci.
 
Ďalší let popradskej posádky VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE smeroval rovnako do Vysokých Tatier. V Mengusovskej doline, v dolinke Žabích plies, sa pri zlyžovávaní z Mengusovského štítu zranil skialpinista. 41-ročný Košičan vrazil do ľadovej dosky pričom si pretrhol väzy v obidvoch kolenách a nebol ďalej schopný pokračovať. Na miesto letel vrtuľník, z ktorého spustili pomocou navijaku lekára. Ten zraneného ošetril, naložil do vákuového matraca a oboch ich opäť navijakom evakuovali až k Hincovým plesám. Tam naložili zraneného do vrtuľníka a transportovali do popradskej nemocnice.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala popoludní vo Vysokých Tatrách. Na zjazdovke na Solisku došlo k zrážke dvoch snowboardistov. Na mieste ostala ležať 15-ročná snowboardistka z Brezna, ktorej vyrazilo dych a pre silné bolesti chrbtice nedokázala pokračovať v lyžovaní. Lyžiarska služba, členovia Tatranskej horskej služby Dobrovoľného zboru, pre podozrenie na poranenie chrbtice privolali leteckých záchranárov. Tí po ošetrení za opretia vrtuľníka naložili zranenú a transportovali ju do popradskej nemocnice.
 
11.2.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT letela do obce Chlebnice pri Dolnom Kubíne. Pri sánkovaní sa tam zranilo 16-ročné dievča. Leteckí záchranári pacientku po ošetrení transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby letela na Sklaku pri Kremnici. Pri páde na lyžiach sa zranil 16-ročný mladík z Kremnice. Z vrtuľníka pomocou navijaku spustili k pacientovi lekára VZZS. Ten mu ošetril zlomeninu krčka stehennej kosti a s otrasom mozgu a podozrením na zloemninu panvy ho z opretia vrtuľníka naložili do vrtuľníka a transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE popoludní letela do Vysokých Tatier. Na Štrbskom Plese sa v snowboardovom parku pri skákaní zranila snowboardistka. 15-ročná pacientka zo Spišskej Novej Vsi pri skoku zle dopadla na pravý bok a pravdepodobne si poranila krčnú chrbticu, zlomila si pravú kľúčnu kosť, narazila rebrá, krátko bola v bezvedomí. Od záchranárov Tatraskej horskej služby Dobrovoľného zboru ju prevzali leteckí záchranári. Zranenú transportovali vrtuľníkom do popradskej nemocnice.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri páde z výšky v lese pri Vojke nad Dunajom, v oblasti Šulianskeho jazera. 40-ročný muž tam pri pílení stromu spadol z 5-metrovej výšky. Muž si pri páde zlomil ruku a poranil hlavu. Leteckí záchranári ho ošetrili a transportovali do nemocnice v Dunajskej Strede.
 
10.2.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Ždiaru. Na svahu na Strednici sa zranil 3-ročný lyžiar z Bratislavy. Záchranári Tatranskej horskej služby Dobrovoľného zboru privolali na miesto vrtuľník. Lekár VZZS ošetril malého pacienta a so zlomeninou predkolenia ho vrtuľníkom transportovali do popradskej nemocnice.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Banskej Bystrici zasahovala pri lesnom úraze. V nedostupnom lesnom teréne pri Šášovskom Podhradí sa zranil lesný robotník. Z vrtuľníka pomocou palubného navijaku vysadili zo vzduchu priamo k pacientovi lekára. Ten ho ošetril, opäť navijakom evakuoval z miesta nehody a potom vrtuľníkom zraneného previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
9.2.2012:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT ERUROPE letela do obce Egreš v okrese Trebišov. Horúcou polievkou sa tam obarilo 3-ročné dievčatko. Leteckí záchranári prevzali malú pacientku od miestnej posádky RLP a transportovali ju na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach - Šaci. Následne ten istý vrtuľník smeroval do nemocnice v Snine. 11-mesačné dieťa po páde doma a poranení hlavy transportovali leteckí záchranári do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.
 
6.2.2012:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na diaľnici D2 pri Kútoch. Náhle tam skolaboval nemecký kamionista. 53-ročný muž bol ošetrený primárne posádkou RZP, od ktorej pacienta prevzali leteckí záchranári. Tí pokračovali v liečbe a s podozrením na mozgovú ischémiu pacienta transportovali do nemocnice v Skalici.
 
5.2.2012:
Pri lyžiarskom úraze zasahovala žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Na lyžiarskom svahu nad obcou Dlhé Pole sa zranil 42-ročný lyžiar. Pri páde si spôsobil zlomeninu stehennej kosti. Od lyžiarskej služby prevzali zraneného leteckí záchranári. Tí pokračovali v liečbe a pacienta následne transportovali do FNsP v Žiline.
 
Nitrianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zase letela k dopravnej nehode osobného auta. Pri nehode v obci Čifáre v okrese Nitra sa zranila mladá vodička. s mnohopočetnými zraneniami, ale v stabilizovanom stave, ju leteckí záchranári transportovali do Fakultnej nemocnice v Nitre. Pri zásahu spolupracovali s RLP Vráble.
 
4.2.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby zasahovala pri dopravnej nehode na ceste medzi Hlohovcom a Koplotovcami. V osobnom aute, ktoré pravdepodobne dostalo šmyk a ostalo na streche, boli štyria mladí ľudia. Leteckí záchranári ošetrovali 28-ročného muža z Hlohovca, ktorý utrpel vážne poranenia tváre. Po ošetrení ho previezli do Fakultnej nemocnice v Nitre. Ďalších zranených ošetrovali záchranári posádok RLP a RZP.
 
3.1.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do Vysokých Tatier. V Dračej dolinke sa zranila 43-ročná skialpinistka z Bratislavy. Z vrtuľníka pomocou navijaku k nej spustili lekára VZZS, ktorý jej ošetril zlomené predkolenie a naložil ju do vákuového matraca. Z terénu zranenú spolu s lekárom evakuovali opäť palubným navijakom. Po naložení na palubu leteli leteckí záchranári s pacientkou do popradskej nemocnice.
 
Po odovzdaní zranenej skialpinistky a dotankovaní vrtuľníka prišla pre popradskú posádku VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE ďalšia výzva. Vo Vyšnej Boci sa zranil 36-ročný lyžiar z Českej republiky. Vrtuľník pristál na parkovisku pod zjazdovkou a lekár ošetril zranenému zlomeninu predkolenia. Vrtuľníkom lyžiara transportovali do do nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Pri zásahu spolupracovali s horskými záchranármi.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Košiciach zasahovala v lesnom teréne pri Nižnej Sitnici na kopci Magov. Počas prechádzky v lese tam skolaboval 75-ročný muž z okresu Humenné. Jeho mladší spoločník započal laickú resuscitáciu. Na miesto prileteli leteckí záchranári, pozemným záchranárom sa do lesného terénu nepodarilo dostať. Posádka VZZS pokračovala v resuscitácii pacienta, avšak resuscitácia nebola úspešná.
 
Bratislavská posádka VZZS letela k dopravnej nehode v Čilizskej Radvani. Pri zrážke dvoch osobných áut sa zranilo 5 ľudí. Leteckí záchranári ošetrili dvoch mladých ľudí vo veku 16 a 18 rokov a k ďalším vyšetreniam ich transportovali do nemocnice v Dunajskej Strede. Ďalšiu zranenú, matku ošetrených súrodencov, ošetrili a transportovali do nemocnice pozemní záchranári.
 
1.2.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do Vysokých Tatier. Vo Veľkej Zmrzlej doline, v oblasti pod Baraním sedlom, pri zlyžovávaní spadol a zranil sa 43-ročný skialpinista z Banskej Bystrice. Pri páde si vykĺbil pravé rameno.
 
Na mieste nehody bol priamo zo vzduchu z vrtuľníka pomocou palubného navijaku vysadený lekár, ktorý skialpinistu ošetril. Muž bol navyše podchladený, na mieste bolo 22 stupňov pod nulou. Posádka preto rozhodla naložiť pacienta a lekára z opretia vrtuľníka priamo v teréne. Muža transportovali do popradskej nemocnice.
 
31.1.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala po úraz na lyžiarskom svahu v Lučivnej. Tam sa za neznámych okolností zrazili dvaja lyžiari alebo lyžiar so sánkarom. 10-ročné dievča zo stredného Slovenska pozemná záchranka transportovala do popradskej nemocnice. Stav malej pacientky sa v nemocnici prudko zhoršil a priamo z operačnej sály bol nutný transport na špecializované pracovisko do Košíc.
 
30.1.2012:
K lyžiarskemu úraz v Lomnickom sedle letela popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Pri páde na svahu a následnom dopade na skalu sa zranil 12-ročný lyžiar z Českej republiky. Chlapec upadol do bezvedomia a lyžiarska služba žiadala o pomoc vrtuľník. Zraneného ošetrila posádka VZZS v spolupráci so záchranármi HZS. Pacient bol pri nakladaní do vrtuľníka pri vedomí. S podozrením na mozgovolebečné poranenie ho transportovali vrtuľníkom do popradskej nemocnice.
 
29.1.2012:
Košická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Slánskych vrchov. V lese nad obcou Rudlovo spadol v strmom svahu a zranil sa 38-ročný muž z Rudlova. Lekár VZZS ošetril zraneného a s podozrením na poranenie chrbtice ho transportovali do nemocnice vo Vranove nad Topľou.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala na Skalke pri Kremnici. V oblasti Tri kríže spadol a zranil sa bežec na lyžiach. 57-ročný muž z Banskej Bystrice si pri páde spôsobil pravdepodobne zlomeninu pravého bedrového kĺbu. Záchranári HZS privolali vrtuľník. Na miesto nehody spustili z vrtuľníka lekára VZZS, ktorý ošetril zraneného, naložil ho do vákuového matraca a z terénu opäť ich evakuovali navijakom. Zranený bežkár skončil vo FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
28.1.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do oblasti Zborovského hradu pri obci Zborov v okrese Bardejov. Pri návšteve hradu vypadol z jeho okna 29-ročný muž z Giraltoviec. Ten si pri 6-metrovom páde poranil chrbticu. Do ťažko dostupného terénu letel vrtuľník, z ktorého na miesto nehody pomocou palubného navijaku vysadili lekára. Ten ošetril zraneného, naložil ho do vákuového saku a oboch ich opäť navijakom evakuovali z terénu. Počas medzipristátia naložili pacienta na palubu vrtuľníka a transportovali do nemocnice v Bardejove.
 
26.1.2012:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k lesnému úrazu. Padajúci strom zasiahol v lese nad Ľubochňou 30-ročného lesného robotníka z Ľubochne. Na miesto vyslali posádku pozemnej záchrannej služby, tá však pacienta zo strmého žľabu nevedela evakuovať a na miesto letel vrtuľník. Pomocou palubného navijaku vysadili priamo zo vzduchu lekára, ktorý prevzal pacienta a pokračoval v liečbe. Následne ho naložili do vákuového saku a opäť pomocou palubného navijaku evakuovali z miesta nehody. Po medzipristátí a naložení do vrtuľníka s pacientom posádka VZZS smerovala do nemocnice v Ružomberku.
 
19.1.2012:
K dopravnej nehode v Žarnovici letela banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Posádku privolali k zrazenému chodcovi. 25-ročný pacient zo Žarnovice mal poruchu vedomia a podozrenie na ďalšie poranenia. Na mieste ho ošetrila posádka RLP Nová Baňa a v liečbe aj počas transportu vrtuľníkom pokračovali leteckí záchranári. Pacienta odovzdali vo FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
18.1.2012:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela dnes do Jasnej. Pri zostupe z Chopku na severnú stranu smerom na Konský grúň stratila skupina piatich turistov orientáciu. Pod jedným z nich sa odtrhol prevej, muž následne padal do Školského žľabu a uvoľnil lavínu, ktorá ho zasypala.
 
16.1.2012:
Aj banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v lyžiarskom stredisku. Na zjazdovke v Hriňovej spadla a poranila si dolnú časť chrbtice 29-ročná lyžiarka z Detvy. Leteckí záchranári na mieste spolupracovali s posádkou RZP Detva. Ženu ošetrili a transportovali vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela už ráno k dopravnej nehode. V Tlmačoch - Lipníku došlo k zrážke chodca motorovým vozidlom. Starší muž utrpel mnohopočetné zranenia. Na mieste ho ošetrila posádka RLP Levice spolu s leteckými záchranármi. Posádka VZZS ho potom vrtuľníkom transportovala do FN v Nitre.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zase letela k lyžiarskemu úrazu. Na svahu v Bachledovej doline spadla 18-ročná lyžiarka zo Spišskej Belej. Pri páde si spôsobila vážne poranenie hrudníka a lyžiarska služba - členovia Tatranskej horskej služby dobrovoľného zboru - žiadala o pomoc vrtuľník. Ten pristál priamo na svahu. Pacientku ošetrili a transportovali do popradskej nemocnice.
 
14.1.2012:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE ukončila večer záchrannú akciu v Kamenín. Na mieste sa vážne zranil motorovou pílou 57-ročný muž. Pri zásahu leteckí záchranári spolupracovali s posádkou RLP Štúrovo. Pacienta po ošetrení transportovali do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
12.1.2012:
Na zjazdovku Nová hoľa na Donovaloch letela banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Po páde na snowboarde ostala na svahu ležať v bezvedomí mladá snowboardistka. Záchranári HZS Donovaly žiadali o spoluprácu leteckých záchranárov. Vrtuľník zo stanice v Banskej Bystrici pristál priamo na lyžiarskom svahu. Lekár VZZS ošetril 16-ročnú pacientku z Púchova a s podozrením na mozgovolebečné poranenie ju vrtuľníkom transportovali do DFN v Banskej Bystrici.
 
8.1.2012:
Technický zásah za tmy na záver vianočných prázdnin absolvovala banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. V lyžiarskom stredisku Chopok Juh - Srdiečko zišiel zo zjazdovky do lesa 29-ročný snowboardista z Rimavskej Soboty. Pri páde si spôsobil vážnu otvorenú zlomeninu predkolenia a privolaní záchranári HZS žiadali okamžite o spoluprácu vrtuľník.
 
Leteckí záchranári spustili z vrtuľníka priamo k pacientovi lekárku. Tá po ošetrení naložila pacienta do vákuového matraca a pomocou palubného navijaku ho evakuovala z terénu. Muža vrtuľníkom transportovala posádka VZZS do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici a v týchto chvíľach je už na operačnej sále.
 
2.1.2012:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní na Skalku pri Kremnici. Pri sánkovaní spadol a zranil sa 4-ročný chlapec z okresu Dunajská Streda. Na mieste zasahovali horskí záchranári, ktorí odovzdali malého pacienta leteckým záchranárom. Pacienta s mozgovolebečným poranením transportovali vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici.
 
 
hore
 
 
 


ATE - titulná stránka

RESCUE TEAM SLOVAKIA