Rescue| Záchranari| Air rescue| Crash rescue| Dive rescue| Dog rescue| Fire rescue| Mountain rescue| Road rescue 
Cave Rescue| Mine Rescue| SAR| Emergency
AIR RESCUE
Hľadaj|Index|E-mail|Príhovor|Charakteristika|Partneri|Redakcia| Hľadáme kolegov|Registrácia/editácia
TEMPUS GROUP
www.zachranari.sk
Profesionálne e-business riešenia
 
 
© ATE
GSM: 0907 932 281
Zásahy v roku 2010
 
23.12.2010:
Na ceste medzi Hronským Beňadikom a Kozárovcami dnes dodávka zrazila 61-ročného cyklistu. Muža primárne ošetrila posádka RLP z Levíc, ktorá ho odovzdala nitrianskej posádke VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE a tá pokračovala v liečbe. Muž mal mnohopočetné vážne poranenia a leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali na Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny vo Fakultnej nemocnici v Nitre.
 
Banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala v Čiernom Balogu. Pravdepodobne pri manipulácii s benzínom došlo k výbuchu, pričom sa vážne zranil 32-ročný muž. Ten utrpel popáleniny II. stupňa na približne 30 - 40 % povrchu tela. Posádka VZZS ho ošetrila a následne ho vrtuľníkom previezli na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
19.12.2010:
V Bielovodskej doline vo Vysokých Tatrách predpoludním spadla lavína. Zasypala pritom štyroch poľských horolezcov. Trom z nich sa podarilo vyslobodiť z lavíny svojpomocne. Následne začali vyhrabávať 25-ročnú ženu, ktorú masa snehu pritlačila o strom. Na miesto letela popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE, ktorá na palubu vrtuľníka vzala aj jedného záchranára HZS. Po prílete na miesto lekár so záchranárom pomohli horolezcom vyhrabať zasypanú ženu. Tá bola podchladená, mala poranenú krčnú chrbticu a vnútrobrušné orgány. Lekár zranenú ošetril, navijakom evakuoval z miesta nehody a posádka VZZS ATE ju vrtuľníkom odviezla do popradskej nemocnice.
 
14.12.2010:
K dopravenj nehode, ktorá sa stala medzi Pezinkom a Šenkvicami, letela bratislavská posádka VZZS AIR-TRANSPORT EUROPE. Vodička osobného auta tam po šmyku zišla z vozovky a čelne vrazila do stromu. 48-ročná žena z Pezinka ostala zakliesnená vo vozidle a vyslobodili ju až hasiči. Po primárnom ošetrení posádkou RLP Pezinok ju prevzala posádka VZZS AIR-TRANSPORT EUROPE. Pacientka bola pri vedomí, ale dezorientovaná, nepamätala si na okolnosti nehody. S poranením hrudníka a podozrením na poranenia ramena a predkolenia ju v stabilizovanom stave previezli vrtuľníkom do Univerzitnej nemocnice v Bratislave Ružinove.
 
10.12.2010:
Do obce Lehnice v okrese Dunajská Streda letela bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Pri práci s kombajnom sa vážne zranil 58-ročný miestny muž. Od posádky pozemnej záchrannej služby ho prevzala posádka VZZS, aby muža s amputačným poranením, ale v stabilizovanom stave, čo najrýchlešie vrtuľníkom transportovala do Univerzitnej nemocnice v Bratislave Ružinove.
 
4.12.2010:
30-ročný snowboardista z Bratislavy mal dnes vo Vysokých Tatrách šťastie. V Lomnickom sedle, presnejšie v Kartárikovom žľabe, ho popoludní zasiahla lavína. Tá ho však iba stiahla a nezasypala celkom. Z jej povrchu sa dokázal za pomoci skupiny snowboardistov vyhrabať. Na miesto nešťastia letela popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Z opretia na lavínisku vysadili lekára, ktorý pacienta ošetril. Muž bol podchladený, mal narazený hrudník a podozrenie na zlomeninu rebier. Po naložení do vákuového saku ho pomocou palubného navijaku evakuovali z miesta nehody. Vrtuľníkom zraneného transportovala posádka VZZS do popradskej nemocnice.
 
25.11.2010:
Na ceste medzi Lefantovcami a Podhoranmi v okrese Nitra sa osobné vozidlo seat pick-up zrazilo s kamiónom. Vo vozidle ostal zakliesneny 30-rocny muz z nitry, ktory utrpel mnohopocetne vazne zranenia. Posadka vzzs air-transport europe zo strediska nitra po osetreni nalozila pacienta do vrtulnika a smerovali s nim do fakultnej nemocnice v novych zamkoch. Pacient vsak bol nestabilny a posadka bola nutena pristat v najblizsej nemocnici - vo fakultnej nemocnici v nitre, kde ho odovzdali na klinike anesteziologie a intenzivnej mediciny.
 
24.11.2010:
Vrtuľník dnes opäť pomáhal pri lesnom úraze. V nedostupnom lesnom teréne nad obcou Staré Hory zasiahol drevorubača do krížovej chrbtice strom. Úder spôsobil 23-ročnému mužovi vážne poranenia viacerých častí tela. Z vrtuľníka pomocou palubného navijaku spustili lekárku, ktorá pacienta ošetrila, naložila do vákuového saku a opäť navijakom ho evakuovali z terénu. Zraneného počas medzipristátia naložili na palubu vrtuľníka a posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE z Banskej Bystrice s ním letela do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
23.11.2010:
Už ráno bol nevyhnutný zásah vrtuľníka, keď sa na diaľnici D2 medzi Malackami a Bratislavou prevrátil cez oba jazdné pruhy kamión z Turecka. Na miesto preto letela bratislavská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE. 32-ročný vodič bol pri vedomí a pravdepodobne sa z kabíny vozidla dostal bez pomoci. Lekárka VZZS mu ošetrila poranenia v oblasti tváre a predkolenia a s podozrením na ďalšie poranenia hlavy ho vrtuľníkom previezli do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
17.11.2010:
Už ráno letela posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE do obce Veľké Ludince v levickom okrese. Skolaboval tam 55-ročný muž. Posádku VZZS privolala posádka RLP zo Želiezoviec. Muža s cievnou príhodou previezli po podaní liečby vrtuľníkom do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
Nitrianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala popoludní v lesoch pri Tlmačoch. Tam sa na motokrosovom motocykli zranil 38-ročný muž z Nového Tekova. Z lesného terénu nebola možná jeho evakuácia po zemi. Posádka RZP Levice žiadala preto o pomoc vrtuľník. Pacienta so zlomeninou stehennej kosti lekár VZZS ošetril a vrtuľníkom ho previezli do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
Pri túre v Malých Karpatoch dnes potreboval pomoc vrtuľníka 49-ročný muž z Pezinka. Na miesto letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava. Pacient mal náhlu slabosť a nebol schopný samostatne pokračovať v túre. V neprístupnom teréne vysadili z vrtuľníka pomocou technického zariadenia lekárku, ktorá po podaní liečby pacienta evakuovala z terénu v evakuačnej sedačke. Po medzipristátí a naložení na palubu vrtuľníka s pacientom letela posádka do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
14.11.2010:
V Univerzitnej nemocnici Martin sa dnes skončila túra pre 49-ročnú ženu z Turčianskych Teplíc. Pri turistike vo Veľkej Fatre, v oblasti vrchu Tlstá, sa pošmykla a spadla. Pacientka pri páde utrpela vážnu zlomeninu členka. V nedostupnom teréne spustili z vrtuľníka pomocou palubného navijaku lekárku. Tá ju ošetrila, naložila do evakuačnej sedačky a rovnako pomocou navijaku evakuovala z miesta nehody. Po naložení na palubu vrtuľníka ju posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Žilina transportovala do nemocnice, kde sa pacientka podrobí ďalšej liečbe.
 
13.11.2010:
Košická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala podvečer v obci Kalša, okres Košice-okolie. V kameňolome pri obci spadla z 15-metrovej výšky 19-ročná žena. Pri páde si spôsobila poranenia hlavy, hrudníka, brucha a pravej hornej a dolnej končatiny. Po ošetrení ju posádka VZZS ATE transportovala do Univerzitnej nemocnice v Košiciach, na Kliniku úrazovej chirurgie.
 
Banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela dnes do Brezna, kde v spolupráci s posádkou pozemnej záchrannej služby zasahovali po výbuchu v aute. Mužovi z Brezna (46 rokov) po výbuchu priamo vo vozidle plamene zasiahli tvár, dlane a utrpel aj popáleniny dýchacích ciest. Po ošetrení a podaní liečby vrtuľník s pacientom letel na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie do Univerzitnej nemocnice v Košiciach.
 
12.11.2010:
V obci Gbelce v okrese Nové Zámky dnes popoludní zrazilo auto 7-ročného chlapca. Ten pri zrážke utrpel mozgovo-lebečné poranenie a poranenie brucha. Dieťa po zaintubovaní a podaní liečby, posádka VZZS AIR – TRANSPORT EUROPE z Nitry previezla v umelom spánku do Univerzitnej nemocnice v Bratislave Kramároch, na detské oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.
 
8.11.2010:
K dopravnej nehode medzi Veľkými Ripňanmi a Hlohovcom letela posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Nitra. Pri zrážke osobného auta s dodávkou sa zranilo viac osôb. Posádka VZZS ošetrovala najťažšie zraneného pacienta, 30-ročného muža z Partizánskeho. S podozrením na poranenie hrudníka a brucha ho transportovali do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
6.11.2010:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní k zrúcanine hradu Pajštún. Z cvičnej skaly tam vypadol horolezec, ktorý po približne 10-metrovom páde utrpel zranenia hlavy a hrudníka. Zraneného 33-ročného muža z Liptovského Mikuláša po ošetrení evakuovali v závese z miesta nehody a následne transportovali do Univerzitnej nemocnice na Kramároch.
 
5.11.2010:
Banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala na lazoch v blízkosti obce Vrchslatina. Auto tam zišlo z cesty a niekoľkokrát sa prevrátilo na strechu a padalo zrázom do hĺbky asi 20 metrov. 31-ročný muž zo stredného Slovenska utrpel pri nehode mnohopočetné vážne poranenia. Posádka VZZS ho po ošetrení transportovala do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Medzi Gabčíkovom a Patašom sa dnes čelne zrazilo osobné auto s kamiónom. Na miesto letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava. V osobnom aute boli štyria zranení. Najťažšie zranený bol 38-ročný muž z Demandíc (okr. Levice), ktorý mal mnohopočetné vážne zranenia viacerých orgánov. Po ošetrení ho posádka VZZS ATE transportovala do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
1.11.2010:
Po zásahu v obci Tomky letela bratislavská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE k obci Doľany v okrese Pezinok. V lese spadol z bicykla 57-ročný muž zo Svätého Jura. Na mieste bola aj posádka RLP Pezinok. Muž bol po páde v bezvedomí. Posádka VZZS ho transportovala s podozrením na vážne mozgovo-lebečné poranenie. Muža počas transportu museli resuscitovať. Resuscitácia pokračovala aj po prevoze do nemocnice v Ružinove. Pacient nakoniec vážnym zraneniam podľahol.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava letela na Záhorie. V lese pri obci Tomky (okr. Senica) zavalil strom 62-ročného muža z Bratislavy. Muža s otvorenou zlomeninou predkolenia previezli v stabilizovanom stave do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch. Pri zásahu posádka VZZS spolupracovala s posádkou pozemnej záchrannej služby.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Žilina letela popoludní do Súľovských vrchov. Na brale Bosmany sa zranil 49-ročný horolezec z Považskej Bystrice. Muža po ošetrení evakuovala posádka VZZS v horizontálnej sieti z miesta nehody. Po naložení na palubu vrtuľníka ho previezli do Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici.
 
31.10.2010:
Priamo v Michalovciach sa popoludní zrazil motocyklista s osobným autom. Na miesto letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice. 20-ročný muž z Humenného pri zrážke utrpel ťažké mozgovo-lebečné poranenia, ktorým napriek resusitácií nakoniec podľahol.
 
30.10.2010:
Bratislavská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Limbachu. 58-ročný muž z Bratislavy tam spadol z rebríka, približne z 2-metrovej výšky na oblasť záhlavia. Muž bol v bezvedomía pri páde si spôsobil vážne poranenia hlavy. Po ošetrení ho posádka VZZS previezla vrtuľníkom do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Trenčín zasahovala na diaľnici pri Novom Meste nad Váhom. 51-ročný muž z Českej republiky s autom preletel cez zvodidlá a vrazil do stĺpu. Pri nehode utrpel mnohopočetné zranenia na hlave a poranenie honej končatiny. Po ošetrení ho posádka VZZS transportovala do Fakultnej nemocnice v Trenčíne.
 
29.10.2010:
K dopravnej nehode na diaľnici D1 letela popoludní posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE. V smere na Trnavu sa osobné auto vyhýbalo oprotiidúcemu vozidlu a zišlo pritom mimo vozovku. Pri nehode sa zranil vodič a jeho spolujazdkyňa. 40-ročná žena z Prešova mala poranený hrudník a podozrenie na ďalšie vážne poranenia. Vrtuľníkom ju v stabilizovanom stave previezli do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Trenčín zasahovala v Novom Meste nad Váhom, kde spadol z lešenia 46-ročný muž z Rajeckej Lesnej. Pri páde z výšky 2,5 m si spôsobil poranenie hlavy a krátko bol v bezvedomí. Po ošetrení ho posádka VZZS transportovala do Fakultnej nemocnice v Trenčíne.
 
28.10.2010:
Posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zo stanice Žilina zasahovala v lese na Oščadnicou. Pri práci v lese tam strom zavalil približne 40-ročného muža. Muža s viacerými vážnymi poraneniami po ošetrení transportovali vrtuľníkom do nemocnice v Čadci.
 
Popoludní letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad do lesov nad Liptovskou Tepličkou. 58-ročnému mužovi, ktorého zasiahol strom do hlavy, zachránila život baranica. Muž z Liptovskej Tepličky mal vážne poranenie hlavy a pravého ramena. V nedostupnom teréne spustili k pacientovi z vrtuľníka pomocou palubného navijaku lekára. Ten ho ošetril, naložil do vákuového saku a navijakom evakuoval z miesta nehody. Vrtuľníkom pacienta transportovali do popradskej nemocnice.
 
26.10.2010:
K lesnému úraz letel opäť vrtuľník. Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIr - TRANSPORT EUROPE letela do lesov medzi obcami Hodruša - Hámre a Kopanice. Na asi 20-ročného drevorubača spadol pri práci zo 40-metrovej výšky konár stromu. Muž po údere priamo do hlavy ostal v bezvedomí. Leteckí záchranári ho po oešetrení transportovali s vážnym poranením hlavy na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre zasahovala na rýchlostnej ceste R1 v blízkosti stavby Lehotského mostu. Kamión tam zišiel z cesty smerom na rozostavanú cestu a prevrátil sa na strechu. V kabíne ostali zakliesnení vodič a jeho spolujazdec, ktorých vyslobodili hasiči. Ťažšie zranený bol 32-ročný muž z Nitry, ktorého posádka VZZS po ošetrení transportovala s poranením chrbtice do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch.
 
23.10.2010:
Ešte podvečer sa začala záchranná akcia v lesoch medzi Beckovom a Kalnicou. 36-ročný muž z Kalnice sa v nedostupnom lesnom teréne prevrátil s autom. Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Trenčín letela na miesto nehody. Vrtuľník pristál na neďalekej lúke. Pacient si pri nehode spôsobil vážne poranenie hrudníka, zlomeniny rebier vpravo a s podozrením na poranenie hrudnej chrbtice ho vrtuľníkom previezli na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice Trenčín.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela predpoludním k vážnej dopravnej nehode. Medzi Gabčíkovom a Ňáradom (okr. Dunajská Streda) vrazilo čelne do stromu osobné auto, v ktorom sa viezli dve osoby. Mladá žena, pravdepodobne vodička, zraneniam na mieste podľahla. 20-ročného muža z obce Vrakúň z auta vyprosťovali hasiči. Leteckí záchranári začali okamžite s jeho resuscitáciou. Mladý muž však aj napriek vyše 30-minútovej resuscitácii mnohopočetným zraneniam podľahol.
 
18.10.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre letela do obce Nevidzany (okr. Zlaté Moravce), kde utrpel popáleniny II. a III. stupňa na hornej polovici tela 65-ročný miestny muž. Po ošetrení ho napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu prevážali vrtuľníkom na Kliniku popálenín a rekunštrukčnej chirurgie v Univerzitnej nemocnici v Bratislave.
 
15.10.2010:
Včera podvečer letela popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIr - TRANSPORT EUROPE do Jelšavy, kde z lešenia z približne 8-metrovej výšky spadol robotník. Muž mal vážne poranenia hlavy, hrudníka a chrbtice, pred transportom a potom aj počas transportu ho museli záchranári resuscitovať. Pacienta odovzdali na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air-Transport Europe zo základne Žilina letela popoludní do Makova. Na hlavnej ceste v obci tam údajne väčšie auto zrazilo 7-ročné dieťa. Dievčatko z Makova malo početné odreniny na viacerých častiach tela, podozrenie na zlomeniny a poranenia vnútrobrušných orgánov. Po ošetrení malú pacientku previezli vrtuľníkom do Univerzitnej nemocnice v Martine.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava letela k obci Rybky v okrese Senica. Vo výške 20-metrov začal mať problémy (pravdepodobne strácať výšku) paraglajdista na motorovom padáku. Padák sa zachytil o stožiar a muž spadol pričom si spôsobil zlomeninu a vykĺbeninu končatín. 50-ročného pacienta zo Senice s podozrením na ďalšie poranenia vrtuľníkom v stabilizovanom stave transportovali do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
12.10.2010:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer pre 15-mesačné dieťa (bydl. Zákamenné), ktorá spadlo pod traktor. Z Námestova ho previezli s poraneniami na hlave a odreninami do Univerzitnej nemocnice v Martine.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Veselé v okrese Piešťany. Ešte včera večer tam spadol a hlavou vrazil do radiátora 3-ročný chlapec. Dieťaťu sa zhoršil počas noci zdravotný stav. Privolaná posádka pozemnej záchrannej služby žiadala o pomoc VZZS. Dieťa leteckí záchranári napojili na umelú pľúcnu ventiláciu, podali liečbu a s podozrením na vnútorné poranenie hlavy transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
11.10.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Popradu letela ešte včera večer do Vysokých Tatier. Z Čierneho štítu žiadali o pomoc dvaja Slováci, ktorí neboli schopní samostatne zostúpiť. Mužovi a žene hrozilo podchladenie a dehydratácia. Pri Chate pri Zelenom plese vysadili z vrtuľníka záchranárov HZS, ktorí k turistom pokračovali na pešo. Mužovi sa v noci v sprievode člena HZS podarilo zostúpiť na Chatu pri Zelenom plese. Žena ostala bivakovať so záchranármi HZS. Ráno pokračovala záchranná akcia. Vrtuľník vysadil lekára na Chate pri Zelenom plese a letel pre pacientku, ktorá už bola pripravená na evakuáciu. V evakuačnej sedačke ju pomocou navijaku evakuovali z miesta zásahu a po naložení do vrtuľníka ju posádka VZZS transportovala do popradskej nemocnice. 29-ročná pacientka bola mierne podchladená a dehydratovaná.
 
K dopravnej nehode medzi Dunajskou Lužnou a Tomášovom letela bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Vodič Avie tam údajne nedal prednosť osobnému autu. To v snahe vyhnúť sa Avii čelne vrazilo do ďalšieho osobného vozidla. Na mieste bolo 5 zranených. Posádka VZZS ošetrila 41-ročnú ženu z Devínslej Novej Vsi. S podozrením na zlomeninu členka a poranením hrudníka ju transportovali do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
10.10.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Banskej Bystrici letela do obce Tomášovce v okrese Lučenec. 54-ročný muž z obce tam utrpel strelné poranenie hlavy. Po ošetrení ho posádka VZZS previezla na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej alužby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce České Brezovo v okrese Poltár. Na poľovačke tam došlo k náhodnému postreleniu poľovníka poľovníckou zbraňou. 36-ročný muž z Poltára pri nehode utrpel priestrel ľavej hornej končatiny a zástrel do brucha. Posádka VZZS ho ošetrila a transportovala do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Popradu letela večer do Vysokých Tatier. Z Čierneho štítu žiadali o pomoc dvaja Slováci, ktorí neboli schopní samostatne zostúpiť. Mužovi a žene (údajne z Pezinka) hrozí podchladenie a dehydratácia. Pri Chate pri Zelenom plese vysadili z vrtuľníka záchranárov HZS, ktorí k turistom pokračujú na pešo. V prípade potreby a dobrých letových podmienok bude vrtuľník nasadený v skorých ranných hodinách.
 
9.10.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Bratislave zasahovala pri dopravnej nehode na dialnici d2 medzi malackami a kutmi. Pravdepodobne v mikrospanku zisiel s autom z vozovky 52-rocny muz z bratislavy. Horiace auto hasili hasici. Muza s poranenim hlavy a pravdepodobne aj s otrasom mozgu transportovali vrtulnikom do univerzitnej nemocnice v bratislave na kramaroch.
 
Posadka Vrtulnikovej zachrannej zdravotnej sluzby AIR - TRANSPORT EUROPE zo zakladne v BaNSKEJ BYSTRICI letela na pomoc do KOKAVKY PRI KOKAVE NAD RIMAVICOU. 43-rocny muz z obce tam spadol z kona.
V tazko dostupnom terene musel zasahovat vrtulnik. K pacientovi navijakom spustili lekara, ktory ho osetril a nalozil do vakuoveho saku. Z miesta nehody ho opat evakuovali navijakom a po medzipristati a nalozeni do vrtulnika ho s poranenim panvy a podozrenim na poranenie chrbtice transportovali do FNsP v Banskej Bystrici.
 
Trencianska posadka VZZS ATE letela k zrazke motocyklistu s osobnym autom, ktora sa stala na hlavnej ceste v obci Koseca. 30-rocny motocyklista z Ladiec bol po zrazke v bezvedomi. S mnohopocetnymi vaznymi zraneniami a podozrenim na poranenie hlavy ho po osetreni posadka VZZS previezla do Univerzitnej nemocnice v Martine.
 
8.10.2010:
Do Plaveckého Podhradia letela bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. Pri páde sa tam zranil 34-ročný muž z Kysuckého Nového Mesta. Posádka VZZS ho po ošetrení transportovala do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej alužby AIR - TRANPORT EUROPE zo stredisla Poprad letela do Vysokých Tatier. Pri zostupe z Chaty pod Soliskom sa pošmykla a padala približne 5 metrov 73-ročná turistka z Českej republiky. Pacientku s krátkou poruchou vedomia, poraneniamy hlavy a brucha ošetrili a následne transportovali do popradskej nemocnice záchranári VZZS z Popradu.
 
Popradská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala podvečer v Lendaku. Pravdepodobne zo strechy zo 7-metrovej výšky tam spadol 41-ročný muž, ktorého našli ležať na zemi v bezvedomí. Po ošetrení ho leteckí záchranári transportovali vrtuľníkom do popradskej nemocnice.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Košíc letela do lesa medzi obcami Bohúňov a Čoltovo (okr. Rožňava). Pri práci v lese tam na 32-ročného muža z Bohúňova spadol konár stromu, ktorý mu spôsobil poranenia hlavy a pravdepodobne aj hrudnej chrbtice. Po ošetrení ho posádka VZZS transportovala do Univerzitnej nemocnice v Košiciach.
 
6.10.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela predpoludním na Zamagurie. V Haligovciach sa na balkóne rodinného domu pošmykla a následne spadla 67-ročná žena. Leteckí záchranári ju ošetrili a s podozrením na vážne poranenia previezli do Nemocnice Poprad.
 
5.10.2010:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Lednické Rovne (okr. Púchov). 52-ročného muža tam zasiahol elektrický prúd. Muž utrpel popáleniny na približne 40% povrchu tela. Po ošetrení ho posádka VZZS previezla do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri Trebišove. Po ošetrení previezli vrtuľníkom 28-ročného muža s podozrením na poranenie chrbtice na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice v Košiciach.
 
4.10.2010:
V lesoch nad obcou Kopanice (okr. Žarnovica) zasahovala posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Banská Bystrica. 47-ročného muža tam pri pílení strom zasiahol do dolnej končatiny. Muž mal vážne poranenie dolnej končatiny a v súvislosti s veľkou stratou krvi bol v hemoragickom šoku. Z vrtuľníka k pacientovi palubným navijakom spustili lekára VZZS, ten ho ošetril, naložil do horizontálnej siete a opäť navijakom evakuoval z miesta nehody. Po naložení na palubu vrtuľníka muža v kritickom stave transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Trenčín letela popoludní do obce Oreské pri Senici.
6-rocneho chlapca tam zrazil traktor. Dieta s rozsiahlymi poraneniami hornej a dolnej koncatiny a hlavy transportovali vrtulnikom do fakultnej nemocnice v trencine.
 
Banskobystricka posadka vzzs air-transport europe letela do obce Myto pod Dumbierom. Autom tam celne vrazil do stlpa 40-rocny muz z obce.
Letecki zachranari ho previezli s podozrenim na poranenie krcnej chrbtice do fakultnej nemocnice v banskej bystrici.
 
1.10.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska bratislava letela do vrboveho. 71-rocnu zenu tam zrazilo auto. Pacientku s vaznym poranenim dolnej koncatiny, viacpocetnymi zlomeninami hornej koncatiny, otrasom mozgu a poranenim hlavy po osetreni previezli vrtulnikom do univerzitnej nemocnice v bratislave na kramaroch. Pri zasahu spolupracovali s posadkou pozemenj zachrannej sluzby.
 
30.9.2010:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Mníšku nad Hnilcom. Za neznámych okolností tam došlo k bodnému poraneniu 20-ročnej ženy. Pacientku s bodným popranením krku ošetrili a previezli vrtuľníkom na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice v Košiciach. Následne vrtuľník letel pre muža, ktorý mal ženu napadnúť a sám si spôsobiť rezné poranenia. Posádka pozemnej záchrannej služby ho na mieste resuscitovala. Avšak resuscitácia nebola úspešná.
 
29.9.2010:
Banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesov nad obcou Selce. Pri ťažbe dreva tam padajúci strom zasiahol 22-ročného muža z Medzibrodu. Na miesto vyrazila posádka RZP z Banskej Bystrice, ale terén bol premočený a neprístupný, do akcie preto zapojili Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu. Z vrtuľníka spustili k pacientovi palubným navijakom lekára, ktorý zraneného ošetril a v horizontálnej sieti evakuoval z miesta nehody. S pacientom leteli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE prevážala z Piešťan do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave 2-ročné dievčatko z Vrbového. Dieťa utrpelo poranenie v kúpeľni, kde mu na záhlavie spadla skrinka s policou. Malá pacientka bola spavá, mala poruchu vedomia a ďalšie príznaky mozgovo-lebečného poranenia. Posádka pozemnej záchrannej služby dieťa odovzdala na piešťanskom letisku posádke VZZS a vrtuľníkom ho potom transportovali do Bratislavy.
 
25.9.2010:
Ešte v stredu ráno sa z Košíc vybral na huby a čučoriedky do lesov nad obcou Telgárt 83-ročný muž z Košíc. V lesoch, ktoré poznal od svojho detstva, v ten istý deň zablúdil. Po mužovi začala pátrať polícia aj záchranný tím, avšak hľadanie bolo úspešné až dnes ráno. Policajti žiadali o pomoc Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu, na miesto bola vyslaná popradská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE. Lekár VZZS pacienta, ktorý bol vo veľmi dobrej kondícii, vyšetril a vrtuľníkom ho potom transportovali do Univerzitnej nemocnice v Košiciach. Muž podľa svojich slov zablúdil, pretože les sa vplyvom výrubov zmenil. Rovnako informoval aj o stretnutí s medveďmi.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Komárna. Tam prevzala od posádky pozemnej záchrannej služby 9-mesačné dieťa, ktoré údajne pri lezení stiahlo na seba pohár horúcej vody. Dievčatko z obce Čalovec (okr. Komárno) utrpelo obareniny na 20 - 25% povrchu tela, najmä v oblasti hornej a dolnej končatiny a trupu. Posádka VZZS ju transportovala do Univerzitnej nemocnice Bratislava, na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice Ružinov.
 
Posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad zasahovala vo Vysokých Tatrách. Na turistickom chodníku medzi Popradským a Štrbským Plesom spadla a zranila sa 64-ročná turistka z Bratislavy. Leteckí záchranári ju z terínu evakuovali v evakuačnej sedačke pomocou palubnúho navijaku. Po ošetrení zranenej končatiny a hlavy ju previezli do popradskej nemocnice.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR- TRANSPORT EUROPE letela podvečer do Šale. Dvojmesačný chlapec tam spadol pravdepodobne zo sedačky umiestnenej na stole, približne z výšky 1-ho metra. Dieťa bolo bez viditeľných zranení s opuchom na hlave v mieste úderu. Primárne bolo ošetrené posádkou pozemnej záchrannej služby, od ktorej prevzala pacienta posádka VZZS a transportovala ho do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.
 
24.9.2010:
Večer letela košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE k dopravnej nehode, ktorá sa stala na hlavnej ceste medzi Vyšným Nemeckým a Krčavou. Na mieste bolo údajne 7 zranených. Leteckí záchranári prevzali po prvotom zabezpečení zaintubovaného 15-ročného pacienta, u ktorého boli ohrozené vitálne funkcie a pokračovali v liečbe. S podozrením na vážne poranenie hlavy ho vrtuľníkom previezli na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc.
 
Trenčianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Melčickej doliny. Pri ťažbe dreva sa vážne zranil 49-ročný muž z Chocholnej. S poranením hlavy a chrbtice ho po ošetrení posádka VZZS transportovala do Fakultnej nemocnice v Trenčíne.
 
Popradská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela v približne rovnakom čase aj posádka z Trenčína do lesov pri Liptovskej Tepličke. Pri ťažbe drva zasiahol strom-ročného muža z Hriňovej. Pacient bol v bezvedomí, mal poranenia hlavy a ramena. Z vrtuľníka k nemu palubným navijakom spustili lekára. Ten ho ošetril, naložil do horizontálnej siete a vrtuľník ho opäť navijakom evakuoval z nedostupného terénu, v ktorm sa úraz stal. Po naložení na palubu vrtuľníka ho posádka previezla do popradskej nemocnice.
 
Posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo Žiliny privolali do Vrátnej doliny. Podľa informácií v lokalite Jánošíkove diery upadol do bezvedomia český turista. Posádka VZZS vzala na palubu dvoch záchranárov HZS z Vrátnej, ktorých chceli vysadiť v lokalite zásahu. Avšak kvôli silným turbulenciam sa ich podarilo vysadiť v sedle Medzirozsutec. Vrtuľník sa vrátil na stredisko HZS do Vrátnej a čakal kým záchranári dosiahnú pacienta. Po nájdení pacienta bolo zistené, že jeho resuscitácia lekárom, ktorý sa nachádzal v tejto oblasti, nebola úspešná. KOS odvolalo vrtuľník z akcie.
 
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela podvečer k dopravnej nehode medzi Štvrtokm na Ostrove a studeným. 26-ročný vodič osobného auta zo Šamorína chcel zabrániť čelnej zrážke s iným vozidlom a na ceste sa prevrátil. Pacient bol primárne zabezpečený posádkou RLP Šamorín. V liečbe pokračovali leteckí záchranári, ktorí ho s poranením krčnej chrbtice a otrasom mozgu previezli do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Antolskej.
 
23.9.2010:
V záchranárskom vrtuľníku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR -TRANSPORT EUROPE zo základne v Poprade sa dnes tehotnej pacientke počas leteckého transportu narodilo dieťa. Dievčatko sa narodilo približne 10 minút pred plánovaným pristátím vrtuľníka v Bratislave, kam bola pacientka kvôli komplikáciám prevážaná na vyššie odborné pracovisko z Popradu. 34-ročnú mamičku z Kežmarku transportovali do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch a dieťa do Detského kardiocentra Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.
Podľa dostupných informácií, ide o prvý pôrod v záchranárskom vrtuľníku našej spoločnosti.
 
21.9.2010:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala na hlavnej ceste medzi Stupavou a Malackami, blízko Lozorna. Pri zrážke osobného auta s dodávkou sa zranilo viac osôb. 24-ročná vodička osobného auta z Nových Zámkov údajne nedala prednosť dodávke, ktorá do nej zboku vrazila. Pacientka bola krátko v bezvedomí, z vozidla však napokon vystúpila sama. Bola dezorientovaná a v šoku. Po ošetrení ju leteckí záchranári transportovali s podozrením na úraz hlavy do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch. Pri zásahu spolupracovala posádka VZZS s posádkou RZP Malacky.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela krátko popoludní do Vysokých Tatier. V Mlynickej doline pri výstupe do Bystrého sedielka sa v kamennom suťovisku uvoľnila malá kamenná lavína, ktorá unášala 25-ročnú turistku z Lučenca. Tú nakoniec zachytili dvaja okoloidúci turisti, ktorí ju aj laicky ošetrili. Mladá žena si vykĺbila koleno a nebola schopná ďalej pokračovať v túre. Na miesto nehody letel vrtuľník, z ktorého spustili palubným navijakom lekára VZZS, ktorý pacientku ošetril. Z miesta nehody ju leteckí záchranári evakuovali rovnako navijakom v palubnej sedačke. Po medzipristátí nad Vodopádom Skok, kde pacientku naložili na palubu, s ňou vrtuľník letel do popradskej nemocnice.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer k dopravnej nehode medzi Rajeckou Lesnou a Fačkovom. 49-ročný motocyklista tam vrazil do osobného auta. Pri nehode si spôsobil vážne zranenia, ktorým nakoniec napriek resuscitácii podľahol.
 
20.9.2010:
Vo Veľkej Studenej doline, približne v okolí Streleckej veže, počuli popoludní viacerí turisti volanie o pomoc. Tú si chcela privolať 35-ročná česká turistka, ktorá pri túre zablúdila. V neznámom teréne mimo chodníka sa potkla a spadla. Pri páde si spôsobila viaceré poranenia, najvážnejšia bola otvorená zlomenina ľavého predkolenia a poranenie hlavy. Turistka nemala pri sebe žiadne komunikačné prostriedky a tak v premenlivom počasí a mimo chodníka môže hovoriť o šťastí. Leteckí záchranári zo stanice VZZS ATE v Poprade nemohli vzlet vykonať okamžite, keďže v doline bola pulzujúca oblačnosť. Avšak hneď po zlepšení počasia letel do terénu vrtuľník, na palube ktorého bol okrem posádky VZZS aj jeden záchranár HZS. Počasie sa opäť zmenilo a dolinu musel vrtuľník opustiť. Medzitým záchranári, ktorí postupovali do doliny na pešo našli zranenú turistku. Do akcie sa opäť zaspojil vrtuľník, z ktorého priamo v teréne vysadili palubným navijakom lekára. Ten zranenú ošetril, naložil do horizontálnej siete a rovnako navijakom ju evakuovali z miesta nehody. Po naložení na palubu vrtuľníka pacientku transportovali do popradskej nemocnice.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri pracovnom úraze v Hrubej Borši (okres Senec). V štrkovni spadol z násypu 49-ročný muž z Veľkých Ulian. Leteckí záchranári ho ošetrili v spolupráci s posádkou RLP Senec. S podozrením na poranenie chrbtice a hrudníka ho následne vrtuľníkom transportovali do Univerzitnej nemocnice v Bratislave - Nemocnica Ružinov.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala za Bytčou v obci Pšurnovice. Osobné auto tam zrazilo 7-ročného chlapca. Pacient bol v bezvedomí. Primárne pri ňom zasahovala posádka RLP Bytča, od ktorej ho prevzali leteckí záchranári. Vrtuľníkom ho transportovali do Univerzitnej nemocnice v Martine, na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicýny Kliniky detí a dorastu.
 
19.9.2010:
Aj dnes pomáhali leteckí záchranári zranenému motocyklistovi. Nitrianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do motokrosového tréningového areálu v obci Sikenica (okr. Levice). Po páde na motocykle tam ostal v bezvedomí 16-ročný mladík z Teliniec (okr. Nitra). Leteckí záchranári ho ošetrili a v stabilizovanom stave previezli do Detskej Fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.
 
18.9.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela do Vysokých Tatier. Pri zostupe Batizovskou próbou zasiahli padajúce kamene 56-ročného turistu z Oravského Podzámku. Pri zásahu leteckí záchranári spolupracovali s HZS. Pacienta z terénu evakuovali pomocou palubného navijaku. Lekár VZZS ošetril pacienta, ktorý mal poranenia končatín, naložili ho do vrtuľníka a na popradskom letisku odovzdali posádke RLP Poprad.
 
Popoludní letela popradská posádka VZZS ATE opäť do Vysokých Tatier. Na turistickom chodníku vo Veľkej Studenej doline, približne v lokalite Ostrého štítu, sa zranil 25-ročný český turista. Pacient s poranenou dolnou končatinou nebol schopný samostatného zostupu. Lekára z opretia vrtuľníka vysadili k pacientovi. Po ošetrení turistu naložil lekár do evakuačnej sedačky a pomocou palubného navijaku ho evakuovali z terénu. Po naložení na palubu vrtuľníka ho leteckí záchranári previezli do popradskej nemocnice.
 
Bratislavská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do Orechovej Potône. Na Slovakiaringu sa zranil 26-ročný motocyklista z Rakúska. Pri páde si spôsobil zlomeniny pravého stehna a pravej hornej končatiny. Leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali do nemocnice v Trnave. Na pristávacej ploche odovzdali pacienta a leteli na pomoc ďalšiemu motocyklistovi. Ten spadol medzi Budmericami a Vištukom. 35-ročný muž zo Šenkvíc bez prilby na hlave si pri páde z motocykla spôsobil vážne poranenia hlavy a zlomeninu kľúčnej kosti. Po ošetrení ho v stabilizovanom stave transportovali vrtuľníkom do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
Posádka VZZS ATE zo strediska Košice letela na primárny zásah na Plejsy. Tam sa počas hasičskej súťaže zranil mladý hasič. 21-ročný muž zo Spišských Vlách ostal po úraze v bezvedomí. Leteckí záchranári ho ošetrili a s poranením chrbtice a bedrových kĺbov previezli na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc.
 
16.9.2010:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na hlavnej ceste medzi Bolerázom a Šelpicami. Policajné auto sa tam čelne zrazilo z kamiónom. Na mieste zasahovali posádky pozemenej aj vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Pri nehode bolo viac zranených. Leteckí záchranári prevzali od RLP Trnava 31-ročného pacienta, vodiča policajného auta, ktorý bol v nestabilnom stave. Jeho resuscitácia žiaľ nebola úspešná a pacient vážnym zraneniam nakoniec podľahol.
 
14.9.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice letela popoludní k lesnému úrazu, ktorý sa stal v lesoch nad niekdajšími kúpeľami Borda. 35-ročný pilčík z obce Kecerovský Lipovec si pri zrezávaní stromu vážne poranil ľavé predkolenie. V neprístupnom lesnom teréne museli zasahovať leteckí záchranári. Z vrtuľníka z opretia vysadili lekára, ktorý pacienta ošetril a naložil do vákuového saku. V podvese potom pacienta evakuovali z terénu. Po naložení na palubu vrtuľníka ho transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice v Košiciach.
 
13.9.2010:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala popoludní pri Pezinku. 25-ročného muža tam pravdepodobne po zrážke s vlakom našli ležať na železničnej trati. Pri pacientovi bola primárne posádka RLP zo Senca, ktorá ho odovzdala leteckým záchranárom. Pacienta s vážnym poranením hlavy spojeným s veľkou stratou krvi transportovali vrtuľníkom do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
Večer letela bratislavská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE do Bernolákova k pacientke, ktorá spadla z koňa. Ten sa pravdepodobne splašil pri cvičení a 45-ročnú ženu z Bratislavy zhodil. Pri páde utrpela ťažký otras mozgu. Leteckí záchranári ju ošetrili a s podozrením na vážne poranenie hlavy transportovali do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
12.9.2010:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Hornej Poruby v okrese Ilava. Pri čelnej zrážke dvoch osobných áut sa tam zranilo 5 ľudí. Leteckí záchranári ošetrovali na mieste 26-ročného muža z obce Malé Košecké Podhradie, ktorý ostal zakliesnený vo vozidle. Pacienta s otrasom mozgu, vykĺbeným kolenom a narazenou krčnou chrbticou po ošetrení transportovali do nemocnice v Považskej Bystrici.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Žilina letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri Kraľovanoch (okr. Dolný Kubín). Pri nehode bolo viac zranených. Leteckí záchranári ošetrovali a transportovali do Univerzitnej nemocnice v Martine 27-ročnú pacientku z Oravy, ktorá mala vážne zranenia.
 
7.9.2010:
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na severovýchod Slovenska. V lesoch nad obcou Havaj (okr. Stropkov) pomáhali 77-ročnému mužovi, ktorého zasiahol konár stromu. Muž po údere do hlavy upadol do bezvedomia. Z vrtuľníka k pacientovi v nedostupnom teréne spustili pomocou navijaku lekára. Ten pacienta po ošetrení evakuoval rovnako palubným navijakom. Po medzipristáti a naložení do vrtuľníka, zraneného sodviezli do nemocnice v Bardejove.
 
Banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Španej doliny. 71-ročná žena z Banskej Bystrice mala náhlu zástavu srdca. Pacientku začali resuscitovať záchranári pozemnej záchrannej služby. Posádka VZZS spustila v nedostupnom teréne z vrtuľníka pomocou palubného navijaku lekára. Resuscitácia bola úspešná a pacientku previezli na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Košická posádka VZZS ATE letela do obce Malá Tŕňa (okr. Trebišov). Z lešenia z približne 4-metrovej výšky spadol 48-ročný muž. Pri páde na chrbát si pravdepodobne spôsobil poranenie hlavy, otras mozgu a narazenie hrudníka. Pacient bol dezorientovaný, ale pri vedomí. Leteckí záchranári ho po ošetrení previezli na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc. Pri zásahu spolupracovali s posádkou RLP Slovenské Nové Mesto.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Žilina letela do lesov nad obcou Kľačno smerom na Kľak. 62-ročného muža z Kamennej Poruby, ktorý pomáhal pri ťažbe dreva, tam zasiahol koreň stromu s takmer 2-metrovým kmeňom. U muža bola započatá laická resuscitácia. Na miesto letel vrtuľník, z ktorého kvôli nedostupnému terénu pomocou palubného navijaku spustili lekára VZZS. Ten pokračoval v resuscitácií. Tá však nakoniec nebola úspešná. Muž utrpel zranenia nezlúčiteľné so životom.
 
6.9.2010:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode, kotrá sa stala na diaľnici D1 medzi Trnavou a Bratislavou. Pri zrážke troch osobných áut sa vážne zranil 33-ročný muž z Kostolnej pri Dunaji. Leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali v stabilizovanom stave s podozrením na poranenie krčnej chrbtice a hrudníka do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesov nad obcou Trusalová. 29-ročný muž z Turian tam pílil drevo, keď ho do chrbta zasiahol padajúci strom. Ten mu spôsobil pravdepodobne poranenie chrbtice. Na mieste zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby a hasiči. Vrtuľník pristál na neďalekej lúke, leteckí záchranári prevzali pacienta a po ošetrení ho transportovali do Univerzitnej nemocnice Martin.
 
5.9.2010:
Bratislavská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Macov v okrese Dunajská Streda. Na stavbe rodinného domu tam náhle upadol do bezvedomia 52-ročný muž z obce Rohovce. Pacienta začala resuscitovať posádka RZP Janíky. V resuscitácií pokračovali leteckí záchranári, avšak ani po ďalších 30 minútach oživovania sa pacienta nepodarilo zachrániť.
 
Trenčianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela na pomoc hubárovi z Klátovej Novej Vsi. 41-ročný muž sa zlomil nohu pri zbieraní húb v lesoch medzi Partizánskym a Topoľčanmi. Pri zásahu leteckí záchranári spolupracovali s posádkou RZP Partizánske, ktorá pacienta transportovala k neďalekému salašu, odkiaľ ho leteckí záchranári transportovali do nemocnice v Partizánskom.
 
4.9.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela popoludní do Vysokých Tatier. Pri vysokohorskej túre v Štôlskej doline omylom zišli z chodníka a stratili orientáciu dvaja približne 50-roční turisti. Muž a žena boli vyčerpaní, začínali sa podchladzovať a vo vysokom snehu nevládali pokračovať v túre. Leteckí záchranári ich z terénu evakuovali palubným navijakom, ohriali a odovzdali posádke RZP. Rýchly zásah vrtuľníkom pomohol predísť komplikáciám, ktoré by v súvislosti s vyčerpaním turistov, náročným terénom a prakticky zimným podmienkam mohli nastať.
 
30.8.2010:
K Terchovej letela dnes posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Žilina. 29-ročný vodič z Budatína tam pravedpodobne po šmyku vrazil do ďalšieho osobného auta. Pri nehode si spôsobil poranenia viacerých častí tela. Leteckí záchranári ho prevzali od posádka RZP Budatín a s pravdepodbnou zlomeninou rebier, dolných končatín a zlomeninou zápästia ho transportovali do FNsP v Žiline.
 
29.8.2010:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela na motokrosovú dráhu do Šenkvíc. Z motocykla tam spadol 40-ročný muž z Českej republiky. Pri páde si zlomil kľúčnu kosť a s podozrením na poranenie chrbtice ho leteckí záchranári po ošetrení transportovali do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
28.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela predpoludním do obce Plaveč v okrese Stará Ľubovňa. Na 52-ročného miestneho muža tam za neznámych okolností spadla strecha. Muž mal vážne poranenia stehna, panvy, pravedopodobne aj ďalšie vnútorné zranenia. Na mieste zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby. Pacient bol v hemoragickom šoku a následne došlo k zástave obehu. Záchranári začali s resuscitáciou, v ktorej pokračovala posádka VZZS. Resuscitácia žiaľ nebola úspešná, pacient zraneniam podľahol.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Čelovce v okrese Veľký Krtíš. Pri oberaní sliviek tam spadol zo stromu z približne 5-metrovej výšky 43-ročný muž. Pri páde si spôsobil zlomeninu chrbtice a s podozrením na úraz miechy ho leteckí záchranári po ošetrení transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Krátko po odovzdaní pacienta letela banskobystrická posádka VZZS ATE do Kokavy nad Rimavicou (okr. Poltár). V odľahlom teréne v časti Liešnica dostal srdcový infart 48-ročný muž z Lučenca. Keďže privolaná posádka RZP nemohla vzhľadom na sťažený prístup a veľkú vzdialenosť od vozidla pacienta rýchlo a šetrne transportovať, do akcie bol zapojený vrtuľník. Posádka VZZS pomocou navijaku evakuovala muža z miesta nehody a po naložení na palubu vrtuľníka s ním letela priamo do Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb v Banskej Bystrici.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služba AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava letela podvečer na motoristické preteky na Slovakiaringu v Orechovej Potôni. 66-ročný pretekár z Rakúska tam spadol z motocykla a približne 20 m sa šmýkal spolu s vozidlom. Pri páde utrpel zlomeninu pravej kľúčnej kosti, rebier na pravej strane a tiež mal narazený hrudník. Na mieste mu pomohla posádka RLP. Leteckí záchranári prevzali pacienta a transportovali ho do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
26.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri Veľkom Mederi v smere na Ižop. Osobné auto tam zišlo z cesty a narazilo do stromu. Na mieste bola vážne zranená 52-ročná vodička z Dunajskej Stredy. Leteckí záchranári si zabezpečili pacientku a po ošetrení ju previezli napojenú na umelej pľúcnej ventilácii na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch. Na mieste zasahovala aj posádka pozemnej záchrannej služby.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela predpoludním do obce Bystrá (okr. Brezno). Pri ťažbe dreva tam 30-metrový smrek, ktorý sa šmýkal dolu svahom, privalil 59-ročného muža z obce Lopej. K pacientovi z vrtuľníka spustili pomocou navijaku lekára. Ten pacienta s mnohopočetnými ťažkými zraneniami resuscitoval, avšak pacient napriek resuscitácií zraneniam podľahol. Pri zásahu bola aj posádka HZS.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Chtelnica (okr. Piešťany). 41-ročný muž z Bukovej tam spadol z rebríka a vážne si pritom poranil hlavu. Na mieste zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby, od ktorej prevzali pacienta leteckí záchranári a transportovali ho na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny v Univerzitnej nemocnici v Bratislave na Kramároch.
 
25.8.2010:
Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k Zochovej chate pri Modre. Pri stavebných prácach v chatovej osade Modra - Harmónia spadol do šachty 51-ročný muž zo Šenkvíc. Pri páde si spôsobil zlomeninu ramenného kĺbu a s podozrením na poranenie vnútrobrušných orgánov ho leteckí záchranári previezli do nemocnice v Ružinove.
 
24.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice letela popoludní k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi Košickou Belou a Košicami. Osobné auto tam v zákrute zišlo z cesty. Pri nehode sa zranili dvaja muži, ktorí sa viezli v aute. Vodiča, 57-ročného muža z Košickej Belej, ošetrili leteckí záchranári a s otrasom mozgu, poranením hlavy a hornej končatiny ho previezli do nemocnice v Košiciach. Druhého zraneného ošetrila posádka pozemnej záchrannej služby.
 
Banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE popoludní letela na lazy za Hriňovou do lokality Zanemecká. Pri stavbe kravína sa tam zrútil panel na 19-ročného muža z Hriňovej. Pacienta primárne ošetrila posádka RZP z Hriňovej. S poranením hrudníka a podozrením na poranenie chrbtice prevzali pacienta leteckí záchranári, ktorí ho vrtuľníkom transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Bratislavská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela podvečer do Devínskej Novej Vsi. Pri práci v hale tam spadol z približne 10-metrovej výšky 30-ročný muž zo Senice. Pri pacientovi primárne zasahovala posádka RZP z Dúbravky, ktorá začala pacienta resuscitovať. V resuscitácii pokračovali leteckí záchranári, ktorým sa po približne 40-minútovom oživovaní podarilo obnoviť krvný obeh. Pacienta naložili na palubu vrtuľníka a transportovali do Univerzitnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
Večer letela nitrianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE do obce Trstín (okr. Trnava). Z výšky približne 3,5 metra tam spadlo priamo na betón 9-ročné dievča. Pri páde si spôsobilo vážne poranenia viacerých častí tela. Leteckí záchranári prevzali pacientku od pozemnej záchrannej služby a v stabilizovanom stave ju previezli do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
23.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Žilina včera podvečer letela do osady Semeteš pri Turzovke. Pri rodinnom dome skočil do nafukovacieho bazéna 29-ročný muž. Nešťastným pádom si spôsobil vážne poranenie krčnej chrbtice. Na mieste zasahovasla posádka RLP z Turzovky a hasiči. Vrtuľník pristál vo vzdialenosti asi 50 m od domu a pacienta po podaní liečby leteckí záchranári transportovali do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline.
 
Košická posádka VZZS ATE letela k dopravnej nehode pri Novom Ruskove (okr. Trebišov). Pri zrážke dvoch oprotiidúcich osobných áut skončilo jedno z nich prevrátené na streche. Vo vozidle ostal zakliesnený 63-ročný vodič z obce Bačkov (okr. Trebišov), ktorý mal obostranne zlomené rebrá, zlomeninu panvy a ďalšie mnohopočetné zranenia a vyžadoval si aj resucitáciu. Leteckí záchranári pacienta po ošetrení a napojení na umelú pľúcnu ventiláciu transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc. Ďalších zranených ošetrovali posádky pozemnej záchrannej služby.
 
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala pred obcou Svinná (okr. Trenčín). Osobné auto, v ktorom sa viezli štyri osoby, sa tam zrazilo s kamiónom. Spolucestujúcu sediacu za vodičom zasiahol nárazník auta do brucha. Jej zdravotný stav si vyžiadal okamžitú resuscitáciu, ktorú započali leteckí záchranári a v resuscitácii ďalej pokračovala posádka RLP. Resuscitácia pacientky žiaľ nebola úspešná. Posádka VZZS ošetrovala 22-ročného vodiča osobného auta z Trenčína, ktorému nárazník spôsobil otvorené poranenia hrudníka a ruky. Po ošetrení ho vrtuľníkom previezli na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny do Fakultnej nemocnice v Trenčíne. Jeho spolujazdec bol v šoku a žena sediaca za spolujazdcom mala poranenia čeľuste a hlavy.
 
Popradská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Vysokých Tatier. Tam sa dnes po dvoch neúspešných pokusoch chcela konečne dostať na Lomnický štít 70-ročná žena zo Žiliny. Čakanie na lanovku si chcela skrátiť malou prechádzkou po magistrále. Na turistickom chodníku medzi Skalnatým plesom a Veľkou Svišťovkou nešťastne spadla a spôsobila si poranenia hlavy a ľavej ruky. Primárne jej pomohli okoloidúci turisti, ale žena vzhľadom na horúce počasie a vyšší vek nebola schopná samostatne pokračovať v zostupe. Z vrtuľníka k pacientke palubným navijakom vysadili lekára, ten ju ošetril a evakuoval z terénu v evakuačnej sedačke. Po medzipristáti na Skalnatom plese a naložení zranenej na palubu vrtuľníka, ju leteckí záchranári odviezli do popradskej nemocnice.
 
21.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Banská Bystrica letela predpoludním k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri Rimavskej Sobote. Sanitka, ktorá prevážala pacienta, sa tam čelne zrazila s oprotiidúcim terénnym vozidlom. Pacientovi sa nič nestalo, avšak vážne sa zranila záchranárka z okresu Rimavská Sobota. Leteckí záchranári ju po ošetrení previezli s mozgovo-lebečným poranením, zlomeninou dolnej končatiny a poranením hrudníka do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Následne posádka letela k motokrosovej trati nad Banskou Štiavnicou. 42-ročný motocyklista z Banskej Štiavnice si pri páde spôsobil otvorenú zlomeninu dolnej končatiny. Leteckí záchranári pacienta po ošetrení transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Žilinská posádka VZZS ATE letela do zapadnych tatier. Pod hrebenom Baranca spadla a vazne si poranila clenok 27-rocna turistka z Konskej.
Letecki zachranari ju osetrili a transportovali na urazovu ambulanciu do nemocnice v Liptovskom Mikulasi.
 
20.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela krátko popoludní do Vysokých Tatier. Na túre smerom do Doliny Zeleného plesa cez Veľkú Svišťovku spadol na chodníku a kotúľal sa strmým kamenným svahom 54-ročný muž z obce Stanča (okr. Trebišov). Muž nedokázal samostatne pokračovať v zostupe, preto mu na pomoc leteli leteckí záchranári. V nedostupnom teréne pomocou navijaku vysadili z vrtuľníka lekára, ktorý pacienta ošetril a naložil do horizontálnej siete, v ktorej ho evakuovali z terénu. Po medzipristátí na Chate pri Zelenom plese a naložení pacienta do vrtuľníka, ho leteckí záchranári transportovali do popradskej nemocnice. Muž mal podozrenie na úraz krížovej časti chrbtice a viaceré povrchové poranenia hlavy a končatín.
 
Žilinská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do Námestova. Od posádky RLP tam prevzala pacienta, ktorý mal nehodu na štvorkolke. 15-ročný chlapec z Paríža havaroval v Oravskom Veselom. Pacient bol pri vedomí, ale s podozrením na vážne poranenie hlavy a ďalšími zraneniami celého tela ho leteckí záchranári transportovali do DFN v Banskej Bystrici na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.
 
Nitrianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela do oblasti Plaveckého Štvrtku. V tejto lokalite sa údajne stratil hubár, ktorý si stihol pred upadnutím do hypoglykemickej kómy sám privolať pomoc. Leteckí záchranári napokon muža našli v pieskových dunách v oblasti Rohožníka a Sološnice. 64-ročný muž z Rohožníka zapadol s autom v pieskových dunách. Našiel miesto, kde bol mobilný signál a privolal si pomoc. Následne sa však signál stratil a muža nebolo možné lokalizovať. Pacienta - diabetika našli vyčerpaného a dehydratovaného a po ošetrení ho vrtuľníkom previezli do Malaciek, kde ho odovzdali posádke RZP, ktorá ho previezla do nemocnice.
 
19.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela popoludní do Vysokých Tatier. Na turistickom chodníku zo sedielka do Javoriny sa pri Žabom plese pošmykla 55-ročná poľská turistka. Tá si pri páde bolesitivo zlomila predkolenie a nebola schopná samostatne pokračovať v túre. K pacientke z vrtuľníka pomocou palubného navijaku spustili lekára, ktorý ju ošetril a evakuoval v evakuačnej sedačke z miesta nehody. Po naložení na palubu vrtuľníka ju leteckí záchranári transportovali na popradské letisko.
 
18.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava letela popoludní do Jelky. RLP Senec tam zasahovala pri 51-ročnom mužovi s podozrením na srdcový infarkt. Ten náhle upadol do bezvedomia. Leteckí záchranári pacienta úspešne resucitovali a po stavilizácii previezli do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb.
 
17.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Poprade letela predpoludnim do obce lendak. Pri budovani pristavby k zaladnej skole tam spadla tehlovo-betonova stena na dvoch muzov. Jeden z nich utrpel zranenia nezlucitelne so zivotom, druheho, 46-rocneho muza z lendaku, zachranari viac ako 40 minut resuscitovali, avsak aj ten mnohopocetnym vaznym zraneniam nakoniec podlahol. Letecki zachranari pri zasahu spolupracovali s posadkami pozemenej zachrannej sluzby.
 
16.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska poprad zasahovala v nedostupnom terene v lesoch nad obcou liptovska teplicka. Pri praci s drevom sa zranil 40-rocny muz zo sunavy. Letecki zachranari ho so zlomeninou dolnej koncatiny transportovali do popradskej nemocnice. Pri zasahu spolupracovali s posadkou rzp svit.
 
15.8.2010:
Nitrianska posádka VZZS ATE letela podvečer do obce Častkov (okres Senica). Osobné auto tam zrazilo 4-ročné dieťa z Banskej Bystrice. Leteckí záchranári prevzali dievčatko od posádky pozemnej záchrannej služby. Pacientka bola zaintubovaná a napojená na umelú pľúcnu ventiláciu. S podozrením na poranenie hlavy ju vrtuľníkom transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.
 
Posádka VZZS ATE zo Žiliny letela večer do Malej Fatry. V tiesňave Horné diery spadla 49-ročná žena z Dolného Kubína. V nedostupnom teréne žiadala Horská záchranná služba o spoluprácu leteckých záchranárov. Tí pomocou navijaku spustili k zranenej lekára, ktorý jej ošetril rozbitú hlavu, zlomeniny rebier a s podozrením na poranenie chrbtice a zlomeninu ľavého stehna ju evakuoval z miesta nehody. Po naložení na palubu ju vrtuľníkom previezli žilinskej nemocnice.
 
Popradská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela v mimoriadne nepriaznivom počasí do Vysokých Tatier. V Mengusovskej doline, presnejšie v Kotline Žabích plies sa na turistickom chodníku pod vodopádom zranil 53-ročný Poliak. V búrke a daždi sa leteckým záchranárom poadrilo pomocou navijaku spustiť k pacientovi lekára, ktorý mu ošetril vážne poranenia dolnej končatiny, naložil ho do horizonálnej siete a evakuoval z miesta nehody. V tomto počasí hrozilo pacientovi podchladenie a ďalšie zdravotné komplikácie. Na Štrbskom Plese naložili leteckí záchranári pacienta do vrtuľníka a leteli s ním na popradské letisko, kde ho prevzala posádka pozemnej záchrannej služby.
 
14.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska banska bystrica letela na lazy do vysnej polianky. Cievnu prihodu tam dostala 73-rocna zena. Letecki zachranari ju po osetreni transportovali do zvolenskej nemocnice.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Palárikova. 43-ročný muž tam spadol zo stromu z 5-metrovej výšky a pri páde si prepichol hrudník železnou tyčou. Leteckí záchranári prevzali pacienta od posádky pozemnej záchrannej služby a transportovali ho na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny do ružinovskej nemocnice.
 
Do lesov nad obcou Neporadza (okres Trenčín) letela trenčianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE. Pri pílení drava tam strom zasiahol 45-ročného muža z obce. V nedostupnom teréne vysadili k mužovi z vrtuľníka pomocou závesu lekára. Resuscitácia pacienta žiaľ nebola úspešná. Muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Pri zásahu leteckí záchranári spolupracovali s posádkou RZP Trenčianske Jastrabie.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava zasahovala v motokrosovom areáli v obci Vištuk (okres Pezinok). Pravdepodobne po šmyku preletel cez riadidlá 35-ročný motocyklista z obce Čierna. Muž letel asi 3 metre a jeho motocykel spadol na neho. Pravdepodobne si poranil chrbticu a okrem toho mal ťažký otras mozgu. Posádka pozemnej záchrannej služby ho odovzdala leteckým záchranárom a tí ho transportovali na OAIM do ružinovskej nemocnice.
 
13.8.2010:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala vo štvrtok v čase poludnia na lúke v lokalite Dubovská Kolba. 37-ročného muža z Brusna pri zbieraní lesných plodov uštipla vretenica. K pacientovi v odľahlom a nedostupnom teréne vysadili z vrtuľníka palubným navijakom lekára, ktorý ho ošetril a naložil do horizontálnej siete. Z miesta nehody ho opäť evakuovali palubným navijakom a po naložení na palubu vrtuľníka previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Večer letela banskobystrická posádka VZZS ATE do dediny Ihráč (okres Žiar nad Hronom). Pri potoku tam zo skalného zrázu spadla 39-ročná hubárka z obce. Z nedostupnej rokliny nebola možná jej evakuácia inak ako zo vzduchu. Opäť navijakom k pacientke spustili lekára. Ten jej ošetril viaceré poranenia hlavy a vo vákuovom matraci evakuoval z terénu. Leteckí záchranári ju previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela krátko popoludní k dopravnej nehode, ktorá sa stala v Podolínci. Vodic osobneho auta pravdepodobne v mikrospanku vrazil do 56-rocnej zeny, ktora prave vysla pred svoj dom. Cez plot ju odtlacil do jej zahrady, pricom jej sposobil vazne poranenia hlavy. Letecki zachranari ju intubovali, previedli na umelu plucnu ventilaciu a transportovali do popradskej nemocnice.
 
Nitrianska posádka VZZS ATE letela k dopravnej nehode pri Mochovciach. Osobne auto sa tam zrazilo s dodavkou, pricom vodica osobneho auta vymrstilo z vozidla, dodavka ho este niekolko metrov tlacila. 30-rocny muz z levic, vodic osobneho auta, pritom utrpel hemoragicky sok,
devastacne poranenie hlavy, poranenie hrudnika. Letecki zachranari ho transportovali na oddelenie anesteziologie a intenzivnej mediciny vo fakultnej nemocnici v nitre.
 
12.8.2010:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela ráno do Sedla pod Suchým. Pri zbieraní čučoriedok tam zakopol o koreň a následne padal dolu svahom niekoľko metrov 51-ročný muž z Nezbudskej Lúčky (okr. Žilina). Leteckí záchranári ošetrili pacienta a pravdepodobne so zlomeninou v oblasti bedra a a stehna ho transportovali do FNsP v Žiline.
 
11.8.2010:
O 2-hej hodine nadránom letela nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do obce Jedľové Kostoľany (okr. Zlaté Moravce). O spoluprácu žiadala posádka RLP Zlaté Moravce. 31-ročný muž z Nitry tam spadol z 8-metrovej výšky. Kvôli poraneniu chrbtice potreboval šetrný transport do zdravotníckeho zariadenia. Leteckí záchranári naložili pacienta po vyšetrení a stabilizácii do vákuového matraca a previezli ho do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice letela popoludní do lesa pri Krásnohorskom Podhradí. Na 52-ročného muža spadol pri príprave dreva na kúrenie suchý konár stromu. Spôsobil mu poranenia hlavy a otras mozgu. Leteckí záchranári ho po ošetrení previezli do FN L. Pasteura Košice. Pri zásahu spolupracovali s posádkou pozemnej záchrannej služby.
 
Banskobystrická posádka VZZS ATE zasahovala v lese v doline Liesková (blízko obce Beňuš). Pri pílení a chystaní dreva spadol pri prechádzaní z kmeňa na kmeň 32-ročný muž z Kokavy nad Rimavicou. Pri páde si ťažko zlomil stehno. V nedostupnom teréne nebolo možné evakuovať muža po zemi, preto z vrtuľníka spustili k pacientovi lekára, ktorý ho ošetril a evakuoval pomocou palubného navijaku. Po naložení do vrtuľníka ho leteckí záchranári previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Po prvý krát od otvorenia strediska Trenčín dnes tamojšia posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE absolvovala technický zásah. V nedostupnom teréne v Chocholanskej doline v Bielych Karpatoch ošetrovala a evakuovala z terénu 58-ročnú hubárku, ktorá sa pošmykla a zlomila si členok. Žena nebola schopná samostatného pohybu a po zemi ju neboli schopní záchranári evakuovať. Preto leteckí záchranári vysadili z vrtuľníka pomocou závesu lekára, ktorý ju ošetril, naložil do evakuačnej sedačky a rovnako pomocou závesu ju evakuovali z miesta nehody. Pacientku po medzipristátí a naložení na palubu vrtuľníka transportovali na Úrazovú príjmovú ambulanciu do trenčianskej nemocnice.
 
10.8.2010:
Žilinská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lesa za Turčianskymi Teplicami. V letnom tábore za obcou Rakša vyliezli traja chlapci na poľovnícky posed. Ten pravdepodobne ich váhu nevydržal a zrútil sa spolu s chlapcami. Najhoršie dopadol 14-ročný chlapec z Dolnej Štubne, ktorý prežil okrem pádu z 8-metrovej výšky aj to, že naň spadol posed s kamarátmi. Mal bolesti hrudníka, zlomeniny rebier na oboch stranách, zlomené pravé predkolenie a pravdepodobne mal aj poranenú chrbticu. Leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali na úrazovú ambulanciu do Martinskej fakultnej nemocnice.
 
Banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela podvečer k obci Kamenec pod Vtáčnikom (okr. Prievidza). V lokalite nazývanej Hrádok spadlo zo skaly z 3-metrovej výšky 17-ročné dievča zo Zemianskych Kostolian. V nedostupnom teréne ju museli leteckí záchranári spolu s hasičmi odniesť na miesto, odkiaľ bola možná evakuácia pacientky navijakom. Po naložení na palubu vrtuľníka transportovali leteckí záchranári dievčinu s poraneniami hlavy do nemocnice v Bojniciach.
 
9.8.2010:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní k dopravnej nehode. Pri Jasove (okr. Košice - okolie) sa osobné auto zrazilo so sanitkou. 59-ročný vodič sanitky z Moldavy nad Bodvou ostal v prevrátenom vozidle zakliesnený. Leteckí záchranári mu ošetrili otvorené zlomeniny oboch predkolení a transportovali ho do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.
 
Nitrianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela večer do Tvrdošoviec (okr. Nové Zámky), kde údajne vbehol pod auto 9-ročný chlapec. Pri zrážke utrpel komplikovanú zlomeniu ľavej dolnej končatiny v oblasti predkolenia a členka. Pri pacientovi primárne zasahovala posádka RLP Šaľa, ktorá žiadala o spoluprácu leteckých záchranárov. Tí pacienta transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave.
 
8.8.2010:
K úrazu na Dedinkách v Slovenskom raji letela popoludní posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad. Na turistickom chodníku sa pravdeposobne pošmykol, spadol a kotúľal sa asi 3 m mladý muž z Bratislavy. V horizontálnej sieti ho z miesta nehody s podozrením na poranenie chrbta evakuovali palubným navijakom leteckí záchranári, ktorí ho následne vrtuľníkom previezli na ďalšie vyšetrenia do popradskej nemocnice.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE včera neskoro popoludní zasahovala počas jazdeckej súťaže v obci Sihla (okr. Brezno). 18-ročná súťažiaca z Brezna spadla z koňa a ostala ležať v bezvedomí. Po prílete leteckých záchranárov bola pacientka opäť pri vedomí, ale dezorientovaná. S podozrením na poranenie hlavy ju leteckí záchranári po ošetrení transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice letela krátko predpoludním do Šarišských Michaľan. 9-ročného chlapca tam privalilo osobné auto, ktoré stálo na klátoch. Chlapec bol pri vedomí, privalené mal brucho a dolné končatiny. Leteckí záchranári ho s podozrením na poranenie vnútrobrušných orgánov a driekovej chrbtice previezli na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc. Pri zásahu spolupracovali s posádkou RLP Slovenské Nové Mesto.
 
Popoludní bola hlásená košickej posádke VZZS udalosť, pri ktorej ostal 32-ročný muž v bezvedomí (bydl. Sedlice okr. Prešov). Muž mal pomliaždený hrudník a bolesti. Primárne ho ošetrila posádka RLP Margecany. Leteckí záchranári prevzali pacienta a transportovali ho na traumatológiu do prešovskej nemocnice.
 
Popoludní letela popradská posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE k Belianskej jaskyni. Pomáhali 69-ročnému turistovi z Poľska, ktorý po predpoludňajšom programe a následnom výstupne k jaskyni potreboval pomoc lekára. Pacient bol dehytratovaný, fyzicky vyčerpaný a mal epileptický záchvat. K mužovi sa z vrtuľníka pomocou palubného navijaku spustil lekár. Po ošetrení pacienta leteckí záchranári navijakom evakuovali z terénu a po naložení na palubu vrtuľníka transportovali do popradskej nemocnice. Pri zásahu spolupracovali s posádkou pozemnej záchrannej služby a HZS.
 
5.8.2010:
Večer letela banskobystrická posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE do Novej Bane (okr. Žarnovica) k jazeru Tajch. 48-ročný muž zo Žarnovice tam spadol z rebríka zo 4-metrovej výšky. Muž bol po páde v bezvedomí a s ďalšími poraneniami. Primárne pri pacientovi zasahovala posádka RLP Nová Baňa, od ktorej prevzali pacienta leteckí záchranári. Zastabilizovaného muža s poranením hlavy a podozrením na poranenie chrbtice transportovali vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Bratislavska posadka vzzs air - transport europe letela k dopravnej nehode, ktora sa stala na dialnici d1 pri obci cataj. Pravdepodobne v mikrospanku tam zisiel z cesty vodic osobneho auta. Zo zdemolovaneho vozidla vysiel aj so svojim 27-rocnym synom sam. Muz mal lahsie zranenia a osetrovala ho posadka rzp, jeho syna s poranenim dolnej koncatiny a podozrenim na dalsie poranenia previezli po osetreni letecki zachranari do ruzinovskej nemocnice.
 
Banskobystrická posádka VZZS ATE letela popoludní do Nitry. V korune vysokého stromu na vrchu Zobor ostal zakliesnený vo výške 15 - 20 m nad zemou a ďaleko od kmeňa stromu 26-ročný paraglajdista z Prešova. K mužovi z vrtuľníka spustili palubným navijakom lekára VZZS, ktorý muža pripevnil do evakuačnej sedačky a vrtuľníkom ho transportovali na letisko v Nitre. Po doplnení paliva vrtuľník smeroval na základňu v Banskej Bystrici. Pri spiatočnom lete dostala posádka informáciu o lesnom úraze pri Repišti (okr. Žiar nad Hronom). Na okraji lesa sa prevrátila vlečka traktora naložená drevom, ktorá zasiahla 61-ročného muža. Leteckí záchranári ošetrili pacienta, ktorý mal vážne zranenia dolnej končatiny, naložili ho do vrtuľníka a previezli do nemocnice v Žiari nad Hronom.
 
3.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice zasahovala predpoludním na Gemeri v oblsti obcí Bôrka a Lúčka. V hustom lesnom poraste dostala cievnu mozgovú príhodu 62-ročná žena. Leteckí záchranári jej zabezpečili vitálne funkcie a napojili ju na umelú pľúcnu ventiláciu. Z neprístupného terénu ju približne 500 m niesli spolu s členmi posádky RZP k vrtuľníku. Po naložení na palubu vrtuľníka pacientku previezli do nemocnice v Rožňave.
 
Vrtuľník VZZS ATE zo základne v Poprade zasahoval popoludní vo Vysokých Tatrách. Počas výstupu na Skalnaté pleso mal kardiálne ťažkosti 47-ročný turista z Českej republiky. Lekára VZZS spustili k pacientovi palubným navijakom. Ten ho po ošetrení transportoval na nosidlách v spolupráci zo záchranármi HZS k vrtuľníku. S pacientom leteli leteckí záchranári do popradskej nemocnice na ďalšie vyšetrenia.
 
Banskobystrická posádka VZZS ATE letela popoludní k lesnému úrazu, ktorý sa stal medzi obcami Poniky a Povrazník (okr. Banská Bystrica). 34-ročný muž sa tam zranil pri práci v lese. V nedostupnom teréne vysadili lekára z vrtuľníka palubným navijakom. Ten pacienta s podozrením na vážne poranenie chrbtice po ošetrení naložil do vákuového saku a navijakom transportoval z miesta nehody. Vrtuľníkom ho potom leteckí záchranári transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
2.8.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad zasahovala v lese nad obcou Nižný Slavkov v okrese Sabinov. Počas zvážania dreva sa tam prevrátil traktor, ktorý privalil vodiča. Vzhľadom na závažné zranenia pacienta vyslalo Krajské operačné stredisko na miesto nehody vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu. Lekár po prílete na miesto zistil, že pacient utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.
 
Nitrianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala pri nehode motocyklistu pri Želiezovciach. Podľa dostupných informácií sa 43-ročný muž prevrátil s motocyklom na takmer rovnej ceste na bok. Približne 10 minút bol v bezvedomí. Leteckí záchranári mu zaistili dýchacie cesty a za stáleho monitorovania ho transportovali na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny v Nemocnici v Nových Zámkoch.
 
1.8.2010:
Trenčianska posádka VZZS AIR - TRANSPORT EUROPE letela včera podvečer do oblasti Hornej Stredy pri Piešťanoch. Na techno párty zrazil motocyklista 21-ročného muža z obce Kolíňany (okr. Nitra). Muž mal otras mozgu, poranenia tváre a s podozrením na mozgovo-lebečné poranenie ho leteckí záchranári prevážali do FN v Nitre. Pri zásahu spolupracovali s posádkou pozemnej záchrannej služby, ktorá ošetrovala ďalších dvoch mladých ľudí, ktorí pri nehode sedeli na motocykli.
 
Banskobystrická posádka VZZS ATE letela včera popoludní do Veľkej Fatry. Pri výstupe na Tlstú odpadol vyčerpaný a dehydratovaný 30-ročný turista z Levíc. Po ošetrení ho leteckí záchranári navijakom evakuovali z terénu a transportovali vrtuľníkom do Martinskej fakultnej nemocnice.
 
Posadka vrtulnikovej zachrannej zdravotnej sluzby air - transport europe zo strediska zilina letela do lokality cierna. 66-rocny muz z ceskej republiky, trvalo zijuci v sr, pocitil pocas jazdy srdcovu slabost. Auto okamzite zastavil, vystupil z neho a odpadol. Nasledne ho jeho vlastne vozidlo preslo. Muz mal viacnasobnu zlomeninu rebier vlavo, otvorenu zlomeninu praveho stehna, triestivu zlomeninu praveho clenka. Pacient bol cirkulacne nestabilny. Letecki zachranari ho previezli na oddelenie anesteziologie intenzivnej mediciny do zilinskej nemocnice.
 
30.7.2010:
Posádky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo stredísk Bratislava a Trenčín leteli k dopravnej nehode v okrese Trnava pri obci Trstín - Naháč. Dodávka, v ktorej sa viezol otec so synom sa člene zrazila s oprotiidúcim osobným autom. Na mieste bol zranený 9-ročný chlapec z Banskej Bystrice, ktorého leteckí záchranári po ošetrení previezli s vážnymi poraneniami pravého ramena a pravého stehna do DFN v Bratislave na Kramároch. Posádka druhého vrtuľníka ošetrovala vodiča osobného auta, 36-ročného muža z Modry. Ten bol s ťažkým poranením predkolenia prevezený do nemocnice na Kramároch.
 
27.7.2010:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do obce Semerovo v okrese Nové Zámky. Pri izolačných prácach na streche rodinného domu vybuchol plynový horák. 55-ročný muž, ktorý s plynom pracoval, mal popáleniny II. stupňa na približne 20% povrchu tela a po ošetrení si vyžadoval ďalšie ošetrenia na špecializovanom pracovisku. Leteckí záchranári ho previezli do ružinovskej nemocnice.
 
23.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Banská Bystrica letela k lesnému úrazu, ktorý sa stal v lokalite obce Vrchslatina (okr. Detva). Lesného robotníka tam prešla vlečka traktora. Muž mal vážne poranenia hrudníka a brucha. Primárne pri ňom zasahovala posádka RZP z Hriňovej. V resuscitačných postupoch pokračovali leteckí záchranári, ktorí muža po úspešnej resuscitácii previezli na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Večer letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad k vážnej nehode motocyklistu, ktorá sa stala na "starej" ceste medzi Východnou a Važcom. 36-ročný muž pri páde a kontakte so zvodidlom utrpel vysokú amputáciu dolnej končatiny. Pacienta primárne ošetrovala posádka pozemnej záchrannej služby. Následne v liečbe pokračovali leteckí záchranári, ktorí pacienta okamžite transportovali do Nemocnice v Poprade.
 
21.7.2010:
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zasahovala večer v obci Šarovce. Takmer 2-ročné dieťa sa približne 1 minútu topilo v bazáne. Dievčatku poskytli prvú pomoc rodičia, v záchrane pokračovala posádka RLP Želiezovce a leteckí záchranári. Dieťa v stabilizovanom stave previezli vrtuľníkom do FNsP v Bratislave a odovzdali Mobilnej intenzívnej jednotke.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava letela do Senice. Pri oprave strechy tam zo strechy na povalu spadol 68-ročný muž z Kunova. Pacienta s poruchou vedomia a mozgovo-lebečným poranením primárne ošetrovala posádka RLP Senica. Leteckí záchranári pokračovali v liečbe, pacienta zaintubovali, napojili na umelú pľúcnu ventiláciu a previezli do FNsP v Bratislave na Kramároch.
 
20.7.2010:
Banskobystrická posádka VZZS ATE letela popoludní do Detvy. Pri práci tam spadol zo silážnej veže 52-ročný muž z Chorvátska. Na mieste zasahovala posádka RLP Detva. Leteckí záchranári prevzali pacienta s vážnymi poraneniami a transportovali ho na Urgentný úrazový príjem do FNsP v Banskej Bystrici.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava letela popoludní k dopravnej nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 pri Senci. V danom mieste ostala stáť pri krajnici dodávka, ktorá dostala defekt. V zápätí zozadu do vozidla vrazil vo veľkej rýchlosti kamión a odtlačil ho smerom k stredovému betónovému zvodidlu. Vodič dodávky, 46-ročný muž z obce Čab (okr. Nitra), utrpel pri náraze smrteľné zranenia a jeho resuscitácia nebola úspešná. Jeho spolujazdca s ľahšími zraneniami previezla posádka pozemnej záchrannej služby do najbližšej nemocnice.
 
19.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Nitra letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Dubovany v okrese Piešťany. Pri zrážke osobného auta so 44-ročnou cyklistkou z Dolného Lopašova došlo k zraneniu cyklistky. Na mieste zasahovala posádka RLP z Piešťan. Pacientku s otrasom mozgu a viacpočetnými poraneniami v oblasti tváre, krku a dolnej končatiny prevzali leteckí záchranári a transportovali ju do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
17.7.2010:
Neďaleko obce Lazisko v okrese Liptovský Mikuláš zasahovala predpoludním posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad. Pri práci v lese sa tam prevrátil malotraktor, ktorý 50-ročnému vodičovi spôsobil mnohopočetné poranenia. Leteckí záchranári spolupracovali pri zásahu s posádkou RLP Liptovský Hrádok. Pacienta po ošetrení naložili na palubu vrtuľníka a previezli do Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku.
 
Popradská posádka VZZS ATE letela popoludní do Monkovej doliny v Belianskych Tatrách. Hlásené bolo odpadnutie 19-ročnej Skaličanky počas turistiky. Na miesto letel vrtuľník, z ktorého pomocou navijaku k pacientke spustili lekára. Ten ju po ošetrení navijakom evakuoval z miesta nehody. Počas medzipristátia ženu leteckí záchranári naložili na palubu vrtuľníka a previezli do popradskej nemocnice.
 
Žilinská posádka VZZS ATE zasahovala v lesoch pri obci Lazy pod Makytou. Pri alergickej reakcii na uštipnutie včelou upadol do bezvedomia 37-ročný muž z Lazov pod Makytou. Pred tým stihol o poštípaní informovať telefónom kamaráta, ktorý pre neho vyžiadal lekársku pomoc a sám sa vrátil k pacientovi. Muž bol približne 10 minút v bezvedomí. Pri pacientovi zasahovali posádky pozemnej záchrannej služby a leteckí záchranári. Tí pokračovali v liečbe a pacienta transportovali do nemocnice v Považskej Bystrice.
 
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do Hriňovej. V obci po zakopnutí o terénnu nerovnosť spadla 81-ročná žena a vážne si poranila hlavu. Pri pacientke zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby, ktorá žiadala o pomoc leteckých záchranárov. Tí prevzali pacientku, pokračovali v liečbe a transportovali ju do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
16.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Banská Bystrica letela neskoro večer do okresu Rožňava. V lese za obcou Rakovnica sa prevrátil traktor, ktorý zranil 37-ročného muža z obce. K zranenému spustili navijakom lekára, ktorý ho ošetril a vo vákuovom saku pomocou navijaku evakuoval z miesta nehody. Na najbližšom možnom mieste vrtuľník pristál, pacienta s vážnymi poraneniami hlavy naložili leteckí záchranári na palubu vrtuľníka a previezli do košickej nemocnice.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Žilina letela do Jasenskej doliny vo Veľkej Fatre. V strmom svahu sa tam s traktorom prevrátil 18-ročný muž. Traktoristu vymrštilo z kabíny, pričom nie je vylúčené, že dolu svahom sa valiaci traktor sa prevrátil cez neho. K zranenému z vrtuľníka pomocou palubného navijaku vysadili lekára. Resuscitácia pacienta žiaľ nebola úspešná a mladý muž zraneniam podľahol.
 
Bratislavská posádka VZZS ATE zasahovala popoludní pri Trnave. Z lešenia z približne 5-metrovej výšky tam spadol 76-ročný muž, ktorý si spôsobil vážne poranenie dolnej končatiny a ďalšie ľahšie zranenia. Pri pacientovi primárne zashovala posádka pozemenej záchrannej služby. Leteckí záchranári po prevzatí pacienta pokračovali v liečbe a previezli ho do nemocnice v Trnave.
 
K dopravnej nehode medzi obcami Okoč a Topoľníky v okrese Dunajská Streda letela popoludní nitrianska posádka VZZS ATE. Pri zrážke osobného auta s cisternou sa zranili dve osoby, pričom jedna z nich utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Druhého zraneného, 44-ročného muža z Komárna, s poranením hrudných stavcov, poleptanými očami a zlomeninou ruky, prevážali leteckí záchranári po ošetrení na Neurochirurgickú kliniku FNsP v Nových Zámkoch. Pri zásahu spolupracovala posádka VZZS s RLP Veľký Meder.
 
Večer letela popradská posádka VZZS ATE do pohoria Branisko. Nad dedinou Lipovce, v chránenej oblasti Kamenná Baba náhle odpadla 72-ročná žena z Prešova. Oživovacie postupy lekára žiaľ neboli úspešné.
 
13.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrrannej zdravotnej služby R - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela popoludní k dopravnej nehode. V tuneli Branisko sa zrazilo osobné auto s nákladným. Ťažko zranený bol vodič osobného auta, ktorého primárne ošetrila posádka RLP Levoča. 57 - ročného nuža prevzali leteckí záczranári a s vážnymi poraneniami hlavy ho transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach.
 
Nitrianska posádka VZZS ATE letela do oblasti hradu Pajštun. Zo skaly z približne 3 - metrovej výšky tam spadla 16 - ročná horolezkyňa z okolia Bratislavy. Pri dopade na nohy si komplikovane zlomila predkolenie. Z miesta nehody ju leteckí záchranári evakuovali vo vákouvom saku pomocou závesu. V stabilizovanom stave ju previezli do Destkej fakultnej nemocnice v Bratislave.
 
Nitrianska posádka VZZS ATE letela podvečer k dopravnej nehode v Patinciach. Do stromu tam čelne vrazilo osobné auto. Na mieste boli traja zranení, najťažšie 11-ročný chlapec z obce Marcelová, ktorý mal poruchu vedomia. Leteckí záchranári prevzali pacienta od pozemnej záchrannej služby a s podozrením na mozgovo-lebečbé poranenie ho previezli na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny DFN v Bratislave.
 
12.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava letela predpoludním k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Hrubá Borša v okrese Senec. Osobné auto tam zišlo z vozovky a prevrátilo sa. Leteckí záchranári ošetrovali 56-ročného muža z obce Veľké Uľany (okr. Galanta), ktorý mal otras mozgu, zlomeninu predlaktia, bol dezorientovaný a s bolesťami v hrudnej časti chrbtice. S podozrením na poranenie chrbtice ho vrtuľníkom previezli v stabilizovanom stave do nemocnice v Ružinove.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej službe AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Banská Bystrica zasahoval v obci Pliešovce. Pri práci na poli sa po uštipnutí hmyzom splašil kôň, ktorý kopol do pravého boku svojho majiteľa. Muž spadol a kôň cez neho následne prešiel. Pri pacientovi primárne zasahovala posádka RZP Senohrad. V ošetrovaní pokračovali leteckí záchranári, ktorí muža so zlomeninami rebier na pravej strane a poraneniami vnútorných orgánov transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Do katastra obce Kysak leleta popoludní košická posádka Vrtuľníkovej záchrannnej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE. 19-ročný muž z Kysaku tam pri orezávaní konárov stromu pod vedením vysokého napätia spadol z rebríka. Keďže muž sa nachádzal v nedostupnom teréne, posádka pozemnej záchrannej služby privolala leteckých záchranárov. Lekár VZZS ATE ošetril pacientovi otvorenu zlomeninu predkolenia a vrtuľník ho potom transportoval do Fakultnej nemocnice v Košiciach.
 
Po odovzdaní predchádzajúceho pacienta letel vrtuľník hneď do Rožňavy k 45 ročnému mužovi s akútnym infarktom. Počas transportu museli pacienta resuscitovať , v stabilizovanom stave ho napokon odviezli do Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb.
 
Podvečer letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava k jazeru Rovinka. V jeho vodách sa topila 62-ročná žena zo Šamorína. Z vody ju vytiahol jej manžel, ktorý začal s laickou resuscitáciou. v resuscitácii pokračovali leteckí záchranári spolu s posádkou RLP Bratislava - Nové Mesto. Pacientku v bezvedomí a napojenú na umelú pľúcnu ventiláciu transportovali na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny v ružinovskej nemocnici.
 
11.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Bratislave letela k dopravnej nehode na hlavnej ceste medzi obcami Zohor a Láb. Do stromu tam čelne vrazilo osobné auto, v ktorom sa viezla 4-členná rodina. 3 osoby sa zranili ľahko a 1 ťažko. Leteckí záchranári ošetrovali muža z Lábu (nar. 1968), ktorý mal vážne poranenia brucha, hrudníka, rezné rany a zhoršujúce sa dýchanie. Muž napriek liečbe a resuscitácii zraneniam podľahol.
 
K dopravnej nehode medzi Dunajskou Lužnou a Šamorínom letela bratislavská posádka VZZS ATE. Osobné auto tam zišlo z vozovky. Pri nehode sa zranili dvaja muži. Leteckí záchranári ošetrovali 36-ročného pacienta z Čadce, ktorý mal zlomeninu stehennej kosti a otras mozgu. Transportovali ho do nemocnice v Ružinove. Pri zásahu spolupracovali s posádkami pozemnej záchrannej služby.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo základne v Trenčíne zasahovala podvečer pri úraze cyklistiky medzi obcami Podkylava a Košariská v okrese Myjava. 55-ročná cyklistka tam spadla z previsu do potoka približne z 3-metrovej výšky, pričom hlavou narazila o kameň. Pri pacientke primárne zasahovala posádka RLP Myjava, od ktorej prevzali pacientku leteckí záchranári. Tí pokračovali v liečbe, previedli ju na umelú pľúcnu ventiláciu a transportovali do nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
10.7.2010:
Predpoludním letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad do Vysokých Tatier, na Štrbské Pleso. 24-ročný muž z Popradu tam spadol pri zlaňovaní a spôsobil si poranenia hlavy, hrudníka a brucha. Leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali do popradskej nemocnice. Pri zásahu spolupracovali so záchranárom HZS.
 
Banskobystrická posádka VZZS ATE letela do Západných Tatier. Na túre v oblasti Roháčskych plies došlo pravdepodovne vplyvom vysokých teplôt a nedostatku tekutín k strate vedomia a pádu 37-ročného muža z Banskej Bystrice. Pri páde si poranil ľahé predlaktie. Jeho 31-ročná manželka nemohla pokračovať v zostupe kvôli vyčerpanosti a celkovej slabosti. Manželov po podaní liečby previezli do popradskej nemocnice.
 
Popradská posádka VZZS ATE letela popoludní opäť do Vysokých Tatier. Pod Gerlachom sa šmykol na snehovom poli 42-ročný turista z Čiech, ktorý po približne 200-metrovom páde vrazil do skál. Turistu našli horskí vodcovia, ktorí privolali vrtuľník. K pacientovi sa pomocou palubného navijaku spustil lekár, ktorý ho evakuoval z miesta nehody. Vrtuľníkom ho potom odovzdali posádke RLP na popradskom letisku.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice letela do lesov nad obcou Balá nad Cirochou. Pri práci v lese tam traktor privalil 55-ročného muža z Belej nad Cirochou. Jeho život sa však nepodarilo zachrániť, muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre zasahovala podvečer v Kalnej nad Hronom, kde sa 2-ročný chlapec obaril horúcou kávou približne na 20% povrchu tela. Dieťa prevzali od posádky RLP Levice a transportovali ho na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Ružinove.
 
Trenčianska posádka VZZS ATE letela na letisko Slávnica pri Dubnici nad Váhom. 43-ročný paraglajdista z okr. Nová Baňa tam spadol z približne 50 m výšky (údajne po zrážke s iným paraglajdistom). Muž bol prechodne v bezvedomí. Po ošetrení ho leteckí záchranári s podozrením na poranenie chrbtice transportovali do Martinskej fakultnej nemocnice. Pri zásahu spolupracovali s posádkou RLP.
 
9.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava letela na zásah do oblasti Limbachu, do lokality nazývanej Suchý vrch. Pri zvážaní dreva v starej vojenskej sanitke sa tam po tom, čo údajne vozidlu prestali fungovať brzdy a následne vrazilo do stromu, zranili traja ľudia, dvaja ľahko a tretí ťažko. 59-ročný muž z Pezinka mal tržné rany na hlave a končatinách, narazený hrudník, poranenie ramenného kĺbu a zlomeninu stehna. Leteckí záchranári ho po ošetrení previezli v stabilizovanom stave do FNsP na Kramároch. Pri zásahu spolupracovali s posádkou RLP Pezinok.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Gemerská Poloma. Pod kopcom Rakovec zišlo osobné auto z vozovky. Na mieste okrem VZZS zasahovala aj posádka RLP z Dobšinej. Z vrtuľníka spustili na miesto nehody lekára, ktorý ošetril a evakuoval 6-ročného chlapca s viacpočetnými zraneniami. Následne ho vrtuľníkom previezli do Traumacentra v Košiciach.
 
8.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice letela na zásah do lesov nad obcou Mníšek nad Hnilcom. 53-ročného muža z obce tam pri pílení stromu zasiahol padajúci konár a spôsobil mu poranenie krčnej chrbtice. Leteckí záchranári prevzali pacienta od posádky RZP Gelnica a transportovali ho na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach.
 
Nitrianska posádka VZZS ATE letela do obce Rybník, kde rodinní príslušníci naši vo vinici 63-ročného muža. Ten bol v bezvedomí a jeho zdravotný stav predpokladal poranenie hlavy s možným vnútorným krvácaním. Leteckí záchranári ho po ošetrení previezli do FN v Nitre na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.
 
Včera neskoro večer letela nitrianska posádka VZZS ATE do Zlatých Moraviec, kde 34-ročný muž vypadol z okna. Pacient mal poranenia viacerých častí tela - hlavy, hrudníka a končatín. Pri zásahu spolupracovali leteckí záchranári s posádkou pozemnej záchrannnej služby. Pacienta previezli na OAIM v Nových Zámkoch.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela popoludní do Vysokých Tatier. Na chodníku, približne 100 metrov pod vrcholom Kriváňa, spadol 44-ročný turista z Čiech. Pri páde si spôsobil poranenia tváre, zlomeninu pravej hornej končatiny a pravého členka, poranenie hrudníka vpravo. K pacientovi z vrtuľníka spustili palubným navijakom lekára, ktorý ho ošetril a evakuoval v horizontálnej sieti. Po naložení na palubu vrtuľníka ho leteckí záchranári previezli do popradskej nemocnice.
 
Trenčianska posádka VZZS ATE letela do Veľkej Fatry, kde na úrovni Hornej Štubne spadol počas súťaže do hustého lesného porastu vetroň. 36-ročný muž z Ruska utrpel pri páde mozgovo-lebečné poranenie, vážne poranenia hrudníka, brucha, viacnásobné zlomeniny. Muž zraneniam na mieste podľahol. Na mieste zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby.
 
7.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela na zásah do obce Hybe. Ročné dieťa sa začalo dusiť pri prehltnutí guľatého predmetu. U pacienta došlo k zástave obehu, privolaná posádka RLP z Liptovského Hrádku musela dieťa resuscitovať. Po úspešnej resuscitácii ho leteckí záchranári previezli na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny DFNsP v Banskej Bystrici.
 
Banskobystrickú posádku VZZS ATE privolali na zásah do Vojenského obvodu Lešť. Pri búracích prácach tam jedna z padajúcich stien budovy zasiahla 49-ročného muža. Leteckí záchranári ho po ošetrení previezli s poranením hrudníka a dolných končatín do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Košická posádka VZZS ATE letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala na horskom priechode Dargov. Pri zrážke dvoch vozidiel sa zranilo viac osôb. Pacientku s najťažšími poraneniami, 40-ročnú ženu z okresu Snina, previezli s podozrením na zlomeniny dolnej a hornej končatiny a poranením hrudníka na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach. Pri zásahu leteckí záchranári spolupracovali s posádkami pozemnej záchrannej služby.
 
6.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala na rýchlostnej ceste R1 pri Seredi. Osobné auto tam vo vysokej rýchlosti vrazilo do pred ním idúceho vozidla. Pri nehode sa zranil 35-ročný muž z Dunajskej Stredy. Leteckí záchranári prevzali pacienta od posádky RLP z Galanty. Pacient bol pri vedomí, s bolesťami hrudníka a krčnej chrbtice. Vrtuľníkom ho transportovali do Traumacentra v Nitre.
 
5.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Trenčín letela popoludní k dopravnej nehode. V Novom Meste nad Váhom sa cyklista zrazil s osobným autom. Cyklistu po náraze vymrštilo na prednú kapotu vozidla a následne skončil na ceste. 40 - 45 ročný muž bol v bezvedomí s mnohopočetnými vážnymi poraneniami celého tela. Leteckí záchranári prevzali pacienta od posádka RLP a za stáleho pokračovania v liečbe ho previezli do Martinskej fakultnej nemocnice.
 
4.7.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Žilina letela do lesov pri obci Rakša v okrese Turčianske Teplice. 57-ročný lesný robotník z obce Turčiansky Michal sa pri vystupovaní z traktora pošmykol a spadol na kamennom podloží. Spôsobil si viacpočetné zlomeniny a ďalšie zranenia oboch horných končatín, tiež hrudníka a brucha. Pacienta primárne ošetrila posádka pozemenej záchrannej služby, ktorá ho však z miesta nehody nemohla evakuovať a ďalej transportovať. Z vrtuľníka preto k pacientovi spustili palubným navijakom leteckí záchranári lekára, ktorý ho pomocou horizontálnej siete a navijaku evakuoval z terénu. Po krátkom medzipristáti a naložení na palubu vrtuľníka ho posádka VZZS previezla do Martinskej fakultnej nemocnice.
 
25.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela popoludní do Vysokých Tatier. Náhodní turisti pod Veľkou Svišťovkou našli 40-ročného turistu z Poľska, ktorý sa ešte včera predpoludním vybral na túru. V ťažkom teréne a premenlivom počasí nemohol v súvislosti so svojimi zdravotnými obmedzeniami pokračovať v túre a preto sa rozhodol prečkať noc na mieste. Prenocovanie v chladnom a vlhkom počasí spôsobilo, že muž bol podchladený a v zlom zdravotnom stave. Záchranári HZS muža zniesli približne 200 m nižšie od miesta nájdenia. Tam k nemu leteckí záchranári spustili z vrtuľníka lekára, ktorý ho ošetril a evakuoval pomocou horizontálnej siete a palubného navijaku. Po naložení na palubu vrtuľníka s ním leteckí záchranári leteli do popradskej nemocnice.
 
24.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre letela neskoro popoludní do obce Bajka. Pri zrážke motocyklistu s osobným autom primárne zasahovala posádka RLP Levice. Vážne zranený 36-ročný muž z Bajky potreboval ďalšie ošetrenia a rýchly transport do Traumacentra v Nitre.
 
23.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice letela do obce Slanec. 30-ročný muž tam po dávnejšom mozgovo-lebečnom úraze dostal ťažší epileptický záchvat a bol v bezvedomí. Okrem závažného stavu pacienta, išlo v tomto prípade o obec, v okolí ktorej je po záplavách prerušená a zosunutá cesta, k pacientovi preto okamžite leteli leteckí záchranári. Po ošetrení pacienta transportovali do FNsP v Košiciach.
 
22.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice letela popoludní k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Župčany. Počas predbiehania kamiónu sa osobné auto čelne zrazilo s autobusom. Vo vozidlách bolo viac zranených osôb. Leteckí záchranári ošetrovali 10-ročné dievča, ktoré malo vážne zranenia hlavy a krku a bolo v bezvedomí. Vrtuľníkom ju transportovali do nemocnice v Košiciach.
 
Banskobystrická posádka VZZS ATE letela podvečer do obce Utekáč. Z rebríka, z približne 2-metrovej výšky tam spadol 75-ročný muž. Pri páde si zranil pravý bedrový kĺb a pravé predlaktie. Pri zásahu spolupracovali leteckí záchranári s miestnou posádkou pozemnej záchrannej služby. Pacienta po ošetrení previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
19.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Banskej Bystrici letela do oblasti Suchého vrchu. 79-ročná žena z Veľkej Británie sa v lese pošmykla, zlomila si členok a nebola schopná samostaného pohybu. K zranenej vysadili z opretia vrtuľníka lekára, ktorý ju ošetril a navijakom potom evakuoval z miesta nehody. Po medzipristáti a naložení na palubu vrtuľníka ju leteckí záchranári previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Nitry letela popoludní na zásah na hrádzu Duchonka. 19-ročný muž z obce Nededza (okr. Šaľa) si pri skoku do plytkej vody poranil krčnú chrbticu spojenú s ochrnutím dolných končatín. Leteckí záchranári spolupracovali s posádkou RZP Prašice, od ktorej prevzali pacienta a transportovali ho do Traumacentra v Nitre, kde sa pacient podrobí operačnému zákroku.
 
Bratislavská posádka VZZS ATE letela do Šenkvic, kde sa počas Majstrovstiev sveta v motokrose v triede MX3 zranil 22-ročný pretekár zo slovinskej Ľubľany. Po ošetrení ho posádka VZZS transportovala s poranením hrudníka do FNsP v Bratislave na Kramároch. Počas odovzdávania pacienta v nemocnici dostala posádka ďalšiu požiadavku na let k dopravnej nehode. Na ceste medzi Pernekom a Pezinskou Babou vrazil do stromu 35-ročný motocyklista z Borského Svätého Jura. Pri pacientovi primárne zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby. Pacienta s poranením hrudníka a hrudnej chrbtice previezli leteckí záchranári opäť do FNsP v Bratislave na Kramároch.
 
18.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air- Transport Europe zo základne v Bratislave zasahovala včera večer na lezeckej stene pod Pajštúnom. Pomoc potrebovala 29 ročná Bratislavčanka , ktorá sa na stene pošmykla, padala približne 5 metrov a pri dopade si vážne poranila členok. Vzhľadom na znalosť neprístupného terénu, letel vrtuľník do lokality už s lekárkou v závese. Lekárka po vysadení zranenú ošetrila, naložila do vákuového saku a následne ju s pomocou vrtuľníka evakuovala z miesta nehody. Zranenú ženu posádka VZZS ATE previezla do ružinovskej nemocnice.
 
17.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo stanice Banská Bystrice letela popoludní na zásah do lesov nad obcou Ráztoka. Pri pílení stromov si tam motorovou pílou zapílil do lýtka 23-ročný lesný robotník z Brezna. V nedostupnom teréne z vrtuľníka vysadili navijakom lekára, ktorý zraneného ošetril a naložil do horizontálnej siete. Z miesta nehody ho evakuovali opäť navijakom, počas medzipristátia naložili do vrtuľníka a transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
14.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Trenčíne letala k dopravne nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 pri odbočke na Ilavu. Pri zrážke dvoch osobných áut sa jedno z nich prevrátilo a ostalo na streche. Zo štyroch ľudí, ktorí sa v aute viezli, ostali 3 zakliesnení. Tých vyslobodoli hasiči. 56-ročná žena z Vrbového napriek resuscitácii svojim zraneniam podľahla. Ďalších dvoch zranených s podozrením na poranenie krčnej chrbtice a v druhom prípade s otrasom mozgu, ošetrovali a prevážali do nemocníc posádky pozemnej záchrannej služby. Leteckí záchranári ošetrovali 34-ročného muža z Modry, ktorý sedel počas nehody v druhom aute. S podozrením na poranenie hrudníka ho previezli do nemocnice v Trenčíne.
 
13.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela popoludní na futbalový zápas do Veľkej Frankovej. Pri futbale sa tam zrazili dvaja hráči, pričom jeden z nich, 21-ročný muž z obce, ostal na krátko v bezvedomí. Pri pacientovi primárne zasahovala posádka RZP zo Spišskej Starej Vsi. Následne priamo na ihrisku pristál vrtuľník, lekár ošetril pacienta a s otrasom mozgu a poranením krčnej chrbtice ho previezli do FNsP v Prešove.
 
12.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR -TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 v smere do Bratislavy. Osobné auto, v ktorom sa viezli štyria ľudia, tam zišlo z cesty a niekoľkokrát sa prevrátilo. Vodič utrpel zranenia nezlúčiteľné so životom. Leteckí záchranári ošetrovali 21-ročnú pacientku z Bratislavy, ktorá mala zlomenú dolnú končatinu a poranenie hlavy. Po naložení na palubu ju vrtuľníkom previezli do Traumacentra v Nitre. Ďalších dvoch pacientov ošetrovali posádka pozemnej záchrannej služby.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Banská Bystrica letela dnes k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri Žarnovici. 24-ročný motocyklista z Ružomberka nezvládol v zákrute riadenie a pri páde si spôsobil zlomeniny viacerých častí tela. S podozrením na poranenie chrbtice ho leteckí záchranári po ošetrení previezli do Traumacentra vo FNsP v Banskej Bystrici.
 
Hneď po návrate z prvej akcie letela banskobystrická posádka VZZS ATE na Donovaly. 55-ročnému paraglajdistovi z Bratislavy sa tam počas pristávania uzavrel padák a muž spadol voľným pádom z viac ako 5 m výšky. Pacientovi, ktorý bol v bezvedomí, išla na pomoc pozemná (RLP Staré Hory) aj vrtuľníková záchranná zdravotná služba. Záchranári muža resuscitovali vyše 30 minút, avšak jeho vitálne funkcie sa už nepodarilo obnoviť.
 
10.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela predpoludním do Spišskej Starej Vsi. Pri práci tam spadol z lešenia 49-ročný miestny muž. Leteckí záchranári prevzali pacienta od RZP Spišská Stará Ves a po ošetrení ho vrtuľníkom previezli do Nemocnice Poprad.
 
Banskobystrická posádka VZZS ATE letela k dopravnej nehode pri obci Mýtna. Približne 100 m pred obcou došlo k zrážke chodkyne s kamiónom. 50-ročná žena z obce ostala po zrážke v bezvedomí. Na mieste zasahovali posádky RLP a RZP z Detvy a posádka VZZS. Pacientku s podozrením na zlomeniny viacerých častí tela a ďalšími poraneniami, previezli po ošetrení leteckí záchranári do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
9.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Bratislavy letela priamo zo sekundárneho zásaku k dopravnej nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 medzi Trnavou a Bratislavou. Približne 30 km od Bratislavy sa prevrátilo osobné auto po šmyku do priekopy vedľa vozovky. Na mieste boli dve zranené osoby. 76-ročný muž zo západného Slovenska si pri nehode spôsobil otras mozgu a vážne si poranil ľavé rameno. Leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali do nemocnice v Bratsialve na Antolskej. Druhú zranenú ošetrila a transportovala posádka pozemnej záchrannej služby.
 
Na samotu nad Vígľašskou Hutou letela banskobystrická posádka VZZS ATE. Ráno tam našla matka svojho 57-ročného syna v bezvedomí. Privolaná posádka RLP vyslovila podozrenie na mozgovo-lebečné poranenie hlavy, avšak po predchádzajúcich daždivých dňoch sa k pacientovi sanitka nemohla v rozmočenom a bahnitom teréne dostať. Privolaní boli leteckí záchranári, ktor po ošetrení pacientaí navijakom evakuovali z terénu a po naložení na palubu vrtuľníka s ním leteli do FNsP v Banskej Bystrici.
 
7.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Banskej Bystrici letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri Žarnovickej Huti. Osobné auto tam zišlo z cesty a narazilo do stromu. Pri nehode sa zranili všetci piati cestujúci, viacerí mali závažné poranenia. Z vrtuľníka spustili navijakom lekára VZZS, ktorý ošetril najťažšie zranenú pacientku. 69-ročná žena z obce Kľak si zlomila pravé rameno a ľavý bedrový kĺb, utrpela tupý úraz do hrude a mala traumaticko - hemoragický šok. Po ošetrení a naložení do vrtuľníka ju leteckí záchranári previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici. O ďalších zranených sa postarali posádky pozemnej záchrannej služby.
 
5.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela ráno do Vysokých Tatier. V Mengusovskej doline, v Kotlinke Žabích plies, sa na na snehovom poli šmykol 29-ročný turista z Českej republiky. Pri páde si spôsobil vážne poranenie dolnej končatiny a nebol schopný ďalej pokračovať v túre. Z vrtuľníka pomocou navijaku spustili k mužovi lekára VZZS, ktorý ho ošetril a následne evakuoval navijakom z terénu. Po naložení na palubu vrtuľníka smerovali leteckí záchranári s pacientom do nemocnice v Poprade.
 
Nitrianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela popoludní do Zlatých Moraviec. Na 4-ročného chlapca tam spadla oceľová bránka. Dieťa leteckí záchranári prevzali od miestnej posádky RLP. Po ošetrení ho vrtuľníkom previezli v stabilizovanom stave a s poranením hlavy na špecialozované pracovisko do DFNsP V Banskej Bystrici.
 
Posádka VZZS ATE zo strediska Košice letela do Kráľovského Chlmca, kde betónový panel prival 18-ročného muža, ktorý sa nachádzal v jame. Panel sa zosunul a mladého muža privali tvárou k okraju jamy. Leteckí záchranári prevzali pacienta od miestnej posádky RLP a po ošetrení ho transportovali do FNsP v Košiciach.
 
4.6.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Poprade zasahovala dnes ráno v okrese Stará Ľubovňa. V dôsledku vysokej hladiny rieky Poprad, ktorá sa na mnohým miestach vyliala z koryta, zaplavilo aj oblasť rybníka pri obci Chmeľnica. V jednej z prevádzkových budov ostal vodou "odrezaný od sveta" 63-ročný muž zo Starej Ľubovne. Na miesto vyslalo Krajské operačné stredisko vrtuľník, ktorého posádka mohla pomocou palubného navijaku evakuovať muža na bezpečné miesto.
 
Popoludní letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad do zaplavenej obce Vítkovce v okrese Spišská Nová Ves. Z dvoch rodinných domov tam evakuovali spolu 7 osôb. Ľudia čakali na záchranárov na strechách domov (2 zamestnanci školy a 5 členná rodina). Leteckí záchranári ich pomocou palubného navijaku evakuovali do bezpečia.
 
1.6.2010:
K dopravnej nehode letela ráno posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Bratislave. Na diaľnici medzi Trnavou a Bratislavou sa prevrátila sanitka, ktorá viezla pacientov do Bratislavy. Najťažšie bol zranený 66-ročný muž, ktorý ostal zakliesnený vo vozidle a vyslobodili ho až hasiči. Leteckí záchranári muža so zlomeninou stehennej kosti a otrasom mozgu ošetrili a previezli do nemocnice v Ružinove.
 
31.5.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska ŽIlina letela na zásah do okolia Zázrivej. V lesoch vrchu Podskalie upadol do bezvedomia asi 60-ročný lesný robotník z Plešivej. V nedostupnom teréne z vrtuľníka spustili na miesto zásahu lekára, ktorý pacienta ošetril a v horizontálnej sieti pomocou navijaku evakuoval z miesta nehody. Po medzipristátí a naložení na palubu vrtuľníka ho leteckí záchranári previezli do FN v Žiline.
 
29.5.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Nitry včera zasahovala v Šahách. 4-ročný chlapec sa tam obaril horúcou vodou. Spôsobil si popáleniny na 30 - 40% tela, najmä v oblasti hrude, brucha a dolných končatín. Leteckí záchranári ho po ošetrení previezli do Centra popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici v Ružinove.
 
Dnes letela posádka VZZA ATE zo strediska v Nitre do Levíc. 64-ročný muž tam náhle prestal komunikovať a stŕpla mu pravá povica tela. Po podaní liečby ho leteckí záchranári transportovali do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
Zo strediska Trenčín letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE do obce Uhrovec v okrese Bánovce nad Bebravou. Pod auto tam vbehol 8-ročný miestny chlapec. Pri pacientovi zasahovala primárne posádka pozemnej záchrannej služby. Leteckí záchranári ho po ošetrení s komplikovanou zlomeninou predkolenia previezli do DFNsP v Banskej Bystrici.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela do Slovenského raja. Nad Kláštoriskom odpadol 51-ročný muž z okresu Žilina. V nedostupnom teréne z vrtuľníka palubným navijakom spustili k pacientovi lekára VZZS. Ten po ošetrení pacienta spolu so záchranármi HZS odviezol na miesto, odkiaľ ho bolo možné naložiť na palubu vrtuľníka a muža potom leteckí záchranári transportovali do Nemocnice Poprad.
 
24.5.2010:
Vrtuľník Mi - 8 T spoločnosti AIR - TRANSPORT EUROPE pomáha od soboty v záplavami sužovanom Poľsku. Viacúčelový nákladný vrtuľník vo farbách ATE bol nasadený v meste Sandomierz, ktorého časť zaliala voda z rieky Wisla. Posádka nášho vrtuľníka najprv pomáhala vyvážať autosklo z miestnej fabriky Pilkington, ktorú voda odrezala od sveta. Najväčší zamestnávateľ v meste, ktorý dáva prácu viac ako 2000 ľuďom, sa takto snažil napriek zaliatym prístupovým cestám, vyvážať sklá z továrne na improvizované "prekladisko", odkiaľ mohol byť tovar už po zemi transportovaný k viacerým producentom automobilov, ktorí sú na neho odkázaní. Počas soboty a nedele prevážal červeno-biely vrtuľník okrem autoskla aj 1,5 tonové vrecia s pieskom na spevňovanie hrádze na rieke Visla. Keďže jej hladina už začala klesať, spoločnosť AIR - TRANSPORT EUROPE by práce v Sandomierzi mohla ukončiť dnes.
 
22.5.2010:
Do levického okresu letela predpoludním posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre. V obci Vyškovce nad Ipľom opravoval 23-ročný muž kamión. Pri práci došlo k prasknutiu vzduchového vankúša nápravy pričom sa uvoľnil vzduch a vznikla tlaková vlna, ktorá zasiahla opravára. Ten utrpel tupé poranenie pľúc v zmysle barotraumy a otras mozgu. Po ošetrení ho leteckí záchranári transportovali na špecializované pracovisko do FN v Nových Zámkoch. Pri zásahu spolupracovali záchranári VZZS s pozemnou záchrannou službou.
 
Do lesa nad obcou Vavrinec v okrese Vranov nad Topľou letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Košiciach. 40-ročného muža z obce Bystré tam pri práci v lese zasiahol konár stromu. Spôsobil mu poranenia krížovej chrbtice a pravej dolnej končatiny. Muža po ošetrení evakuovali z nedostupného terénu leteckí záchranári v evakuačnej sedačke. Po medzipristátí a naložení na palubu vrtuľníka, ho transportovali do FNsP v Prešove.
 
21.5.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre letela podvečer do lesov nad obcou Veľký Klíž v okrese Partizánske. V lese pri jazde na štvorkolke vrazil do stromu 24-ročný muž z obce. Pri pacientovi okrem leteckých záchranárov zasahovala aj posádka pozemnej záchrannej služby. Po ošetrení pacienta s mozgovo - lebečným poranením leteckí záchranári previezli do FN v Nitre.
 
12.5.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIT - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice letela do Medzeva. Na okraji obce mal nehodu 32-ročný motocyklista z Medzeva, ktorý skončil mimo vozovky. S poranením hlavy a krčnej chrbtice ho leteckí záchranári transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach.
 
Ďalší zásah košickej posádky VZZS ATE bol v Moravanoch pri Michalovciach. 69-ročný muž sa pokúšal zhodiť zo stromu roj včiel. Muž spadol z rebríka z približne 4-metrovej výšky a spôsobil si poranenie driekovej chrbtice s ďalšími komplikáciami. Leteckí záchranári ho previezli na Kliniku úrazovej chirurgie v Košiciach.
 
10.5.2010:
Do Malaciek dnes letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava. Pri prepade banky v centre mesta došlo k viacnásobným strelným poraneniam 66-ročného muža. Na mieste zasahovala posádka RLP, od ktorej pacienta k ďalšiemu ošetreniu prevzali leteckí záchranári. Muž mal ťažké poranenia hlavy, hrudníka a brucha, bol v hemoragickom šoku. Vrtuľníkom ho po ošetrení previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave na Kramároch priamo na operačnú sálu.
 
9.5.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Bratislave zasahovala pri dopravnej nehode pri obci Lehnice. Osobné auto tam vrazilo pravdepodobne po šmyku do pevnej prekážky. Pri nehode sa ťažko zranil 60-ročný spolujazdec z Bratislavy, ktorého zranenia boli nezlúčiteľné so životom.
 
8.5.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Banskej Bystrici letela na zásah k obci Dobrá Niva. V priekope vedľa cesty tam skončil prevrátený poľský autobus. Na mieste bolo viac zranených a okrem VZZS tam zasahovali aj iné posádky pozemnej záchrannej služby. Leteckí záchranári ošetrili 23-ročnú ženu z Poľska, ktorá mala vykĺbený bedrový kĺb. Vrtuľníkom ju potom previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
2.5.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava letela popoludní do lokality Havrania skala v masíve Zárub. Okoloidúci turisti tam našli 43- ročného muža (bydl. Zeleneč okr. Trnava) v bezvedomí. Do nedostupného terénu letel vrtuľník, z ktorého nad miestom nehody spustili lekára. Pacient bol v hypogykemickej kóme, po liečbe sa jeho stav mierne zlepšil a leteckí záchranári ho mohli vo vákuovom saku evakuovať z miesta nehody. Po krátkom medzipristáti pri Smolenickom zámku, kde muža naložili na palubu vrtuľníka, leteli do Fakultnej nemocnice v Trnave.
 
Do Terchovej letela posádka VZZS ATE zo strediska v Žiline. Pri autobusovej zastávke v obci došlo k náhlej zástave obehu u 62-ročnej ženy. S resuscitáciou pacientky začala posádka RZP. Na miesto zásahu leteli hneď leteckí záchranári, ktorí spustili z vrtuľníka lekára, ktorý pokračoval v resuscitácii. Obeh sa podarilo 2 krát obnoviť, nakoniec však došlo k definitívnej zástave.
 
1.5.2010:
K dopravnej nehode medzi Galantou a Sládkovičovom letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRNASPORT EUROPE zo strediska Bratislava. Z vozovky tam zišlo osobné auto, ktoré sa niekoľkokrát prevrátilo. Pri nehode sa zranili 5 osôb, z toho jeden pacient zraneniam podľahol. Leteckí záchranári ošetrovali 40-ročného muža z Galanty, ktorého v stabilizovanom stave potom previezli s podozrením na poranenie chrbtice v hrudnej a driekovej časti a s podozrením na otras mozgu do nemocnice v Bratislave na Kramároch. Pri zásahu spolupracovali leteckí záchranári s posádkou pozemnej záchrannej služby.
 
30.4.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Bratislavy letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala v obci Veľké Leváre. 10-ročné dievča sa tam pri prechádzaní cez cestu na bicykli zrazilo s osobným autom. Pri náraze si zlomilo ľavú dolnú končatinu v oblasti členku a pravdepodobne utrpelo otras mozgu. Primárne boli pri pacientke leteckí záchranári, ktorí ju po ošetrení previezli v stablizovanom stave do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave na Kramároch. Pri zásahu spolupracovali leteckí záchranári s posádkou RZP Moravský Sv. Ján.
 
K zrážke osobného auta s motocyklom medzi obcami Studienka a Tomky letela večer posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Bratislava. 35-ročný motocyklista z Brezovej pod Bradlom si pri nehode zlomil pravé predkolenie. Pacienta, ktorý bol pri vedomí, leteckí záchranári ošetrili a v stabilizovanom stave previezli do nemocnice v Bratislave na Kramároch. Pri zásahu spolupracovali aj s posádkou pozemnej záchrannej služby.
 
29.4.2010:
Večer letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Nitry k dopravnej nehode pri obci Okoč. Z cesty do poľa zišlo osobné auto, v ktorom boli dvaja zranení. Leteckí záchranári prevzali od posádky pozemnej záchrannej služby 21-ročného pacienta z Dunajskej Stredy, ktorý mal viaceré vážne zranenia. Po prevedení na umelú pľúcnu ventiláciu a ďalšom ošetrení ho vrtuľníkom previezli v nestabilnom stave do Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch.
 
28.4.2010:
Včera večer zasahovala posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Nitry pri obci Močenok. Traja mladíci sa pri jazde v obonom aute po poli prevrátili s autom na strechu. Z vozidla ich vystrihovali hasiči. Ťažko zranený bol 21-ročný miestny muž, ktorého od RLP Nitra prevzali leteckí záchranári. Pcienta s poranením hrudníka a poškodenou slezinou ošetrili a transportovali do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
Včera večer zasahovala posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Nitry pri obci Močenok. Traja mladíci sa pri jazde v osobnom aute po poli prevrátili s autom na strechu. Z vozidla ich vystrihovali hasiči. Ťažko zranený bol 21-ročný miestny muž, ktorého od RLP Nitra prevzali leteckí záchranári. Pacienta s poranením hrudníka a poškodenou slezinou ošetrili a transportovali do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
K lesnému úrazu nad obcou Spišské Bystré letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRNASPORT EUROPE zo strediska Poprad. 49-ročný lesný robotník z Vikartoviec tam pri práci utrpel úraz hlavy, po ktorom ostal v bezvedomí. Jeho zranenia boli nezlúčiteľné so životom. Lekár po dosiahnutí pacienta konštatoval smrť.
 
27.4.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad letela predpoludním do lokality Lysá Poľana. V lesnom teréne došlo k náhodnému stretu 39-ročného lesného robotníka z obce Podhorany s medveďom. Muž pred medveďom neúspešne utekal, ten ho dosiahol a spôsobil mu driapaním a hryzením viaceré poranenia, najmä v oblasti krku, ramena, stehna a lýtka a na ďalších častiach tela, najmä na chrbtovej časti hrude. Lekára v nedostupnom teréne vysadili vo vise z vrtuľníka, ten pacienta ošetril a pripravil na evakuáciu. Po krátkom transporte ho vrtuľníkom v podvese evakuovali z miesta nehody, naložili na palubu vrtuľníka a previezli do popradskej nemocnice.
 
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode pri obci Sačurov, v smere na Vranov nad Topľou. Pravdepodobne tam došlo k zrážke osobného auta s autobusom. Na mieste okrem leteckých záchranárov zasahovali aj posádky pozemnej záchrannej slžby. V osobnom aute zraneniam podľahol vodič vozidla. Približne 2-ročné dieťa pozemní záchranári resuscitovali, avšak resuscitácia nebola úspešná. Leteckí záchranári prevzali ďalšieho pacienta s ťažkými zraneniami, ženu, ktorú primárne stabilizovali a zabezpečili vitálne funkcie. Za stáleho monitorigu životných funkcií ju po ošetrení transportovali do FN v Košiciach.
 
26.4.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Nitry letela k dopravnej nehode, ktorá sa stala pri Kalnej nad Hronom. Motocyklistovi sa tam údajne pri jazde vplietla do kolesa taška. 28-ročný muž z obce Sebechleby si pri páde zlomil pravé predkolenie a kľúčnu kosť a utrpel tiež ďalšie ľahšie zranenia. Na mieste zasahovala posádka RLP Levice. Leteckí záchranári pacienta ošetrili a transportovali do Traumacentra v Nitre.
 
25.4.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Žilina letela popoludní do oblasti Martinských holí. Vo vzduchu sa tam zrazili dvaja paraglajdisti z Martina. Pri zrážke a následnom páde utrpeli vážne poranenia chrbtice a dolných končatín. Leteckí záchranári museli po ošetrení pacientov z terénu evakuovať postupne. Najprv 40-ročného muža s poranenou chrbticou, ktorého evakuovali navijakom z miesta nehody, počas medzipristátia ho naložili do vrtuľníka a na heliporte Martinskej fakultnej nemocnice odovzdali posádke RLP. Následne leteli pre 39-ročného pacienta s poranenými dolnými končatinami a pravdepodobne aj poranenou chrbticou. Opäť ho pomocou palubného navijaku evakuovali z terénu a transportovali do Martinskej fakultnej nemocnice. Pri zásahu spolupracovali leteckí záchranári s horskými záchranármi.
 
24.4.2010:
Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela neskoro popoludní do okresu Košice - okolie. 32-ročného muža tam do tváre uštipol hmyz. Pacient mal alergickú reakciu ťažšieho stupňa. Pacienta leteckí záchranári prevzali od posádky RZP Čaňa. Jeho stav sa po podaní liečby zlepšil, vrtuľníkom ho v stabilizovanom stave previezli do nemocnice v Košiciach.
 
Po návrate z prvej záchrannej akcie letel košický vrtuľník do okolia mesta Lipany. Pri vypaľovaní trávy tam príbuzní našli 64-ročnú ženu. Tá po pravdepodobne predchádzajúcom kardiálnom kolapse utrpela popáleniny II. a III. stupňa na dolných končatinách. Leteckí záchranári ju po ošetrení transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach - Šaci.
 
Podvečer letela k dopravnej nehode posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Trenčíne. V Myjave, pravdepodobne vo vysokej rýchlosti, čelne narazil motocyklista do pohrebného auta. 28-ročný muž zo Starej Turej utrpel pri zrážke zranenia nezlúčiteľné so životom.
 
21.4.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Banskej Bystrici letela do lesov nad obcou Rimavská Píla. 58-ročnémi pilčíkovi pri pílení stromu privalila časť stromu dolnú končatinu. V neprístupnom teréne z vrtuľníka pomocou palubného navijaku spustili k zranenému lekára, ktorý ho ošetril a pripravil na evakuáciu. Pacienta vrtuľníkom previezli leteckí záchranári do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
20.4.2010:
Predpoludním letela na zásah posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo stanice v Banskej Bystrici. V Hriňovej spadol zo schodov miestny 9-ročný chlapec. Pri pacientovi spolu s leteckými záchranármi zasahovala posádka RZP Falck z Hriňovej. Chlapca po ošetrení s podozrením na poranenie chrbtice transportovali vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
19.4.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo stanice Trenčín podvečer letela na pomoc poranenému motorovou pílou. V lese pri obci Prejta leteckí záchranári zistili, že približne 35-ročného muža zasiahol pri pílení stromu konár, ktorý mu spôsobil otvorené poranenie hlavy. Pacienta po ošetrení previezli vrtuľníkom na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice v Trenčíne.
 
10.4.2010:
Vrtuľník VZZS ATE zo strediska Bratislava letel popoludní do Moravského Sv. Jána. Pod vlakom tam v mieste železničnej stanice skončil približne 50-ročný muž. Na mieste zasahovali posádky RLP a RZP z Malaciek. Pacienta s rozsiahlými devastačnými poraneniami tváre a brucha, zlomeninami všetkých končatín prevzali leteckí záchranári a po ošetrení previezli do nemocnice v Bratislave na Kramároch.
 
9.4.2010:
Do lesa nad obcou Liptovská Teplička v doline Čierneho Váhu letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad. Pri práci v lese tam spílený strom zasiahol 48-ročného pilčíka z obce, ktorý následne spadol dolu strmým svahom, pričom mu z hlavy spadla prilba a hlavou počas pádu narazil o skalu. Na miesto nehody letel vrtuľník, z ktorého vysadili lekára a záchranára VZZS. Pacienta s mozgovo-lebečným poranením po ošetrení evakuovali z miesta nehody v podvese v horizontálnej sieti. Po krátkom medzipristátí pacienta naložili na palubu vrtuľníka a odviezli ho do NsP v Poprade.
 
4.4.2010:
Popoludní letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Popradu do Vysokých Tatier. Vo Velickej doline sa na snehovom poli pošmykol 36-ročný turista zo Žiliny. Pri šmýkaní sa na približne 150-metrovom úseku tvrdého snehového poľa utrpel ľahšie poranenia tváre a horných končatín. Leteckí záchranári k zranenému vysadili lekára, ktorý ho ošetril. V podvese pacienta evakuovali z terénu. Po medzipristáti a naložení na palubu vrtuľníka ho transportovali do popradskej nemocnice.
 
4.4.2010:
Večer zasahovala posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Banská Bystrica vo Zvolenskej Slatine. Na strelnici nad obcou skočil z 10-metrovej výšky 31-ročný miestny muž, ktorý ostal po dopade v bezvedomí. Na mieste zasahovala posádka RLP Detva, ktorá po ošetrení odovzdala pacienta leteckým záchranárom. Tí pokračovali v liečbe a muža previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Popoludní letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Popradu do Vysokých Tatier. Vo Velickej doline sa na snehovom poli pošmykol 36-ročný turista zo Žiliny. Pri šmýkaní sa na približne 150-metrovom úseku tvrdého snehového poľa utrpel ľahšie poranenia tváre a horných končatín. Leteckí záchranári k zranenému vysadili lekára, ktorý ho ošetril. V podvese pacienta evakuovali z terénu. Po medzipristáti a naložení na palubu vrtuľníka ho transportovali do popradskej nemocnice.
 
3.4.2010 Vrtuľníková záchranná zdravotná služba AIR-TRANSPORT EUROPE zasahovala dnes popoludní v masíve najvyššieho vrcholu Vysokých Tatier - Gerlachovského štítu. Zo stitu smerom do Batizovskej doliny tam spadol horolezec. Pri priblizne 400 metrovom pade utrpel zranenia nezlucitelne zo zivotom.
Telo horolezca transportovali letecki zachranari v podvese k Sliezskemu domu, kde ho odovzdali zachranarom HZS.
 
2.4.2010:
Na zásah do Vysokých Tatier letela predpoludním posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Poprad. V Doline Zeleného plesa sa zranil 32-ročný lyžiar z Bratislavy. Muž pri lyžovaní v žľabe spadol a pri následnom približne 300 metrovom šmýkaní si spôsobil poranenia tváre. Leteckí záchranári ho ošetrili, v podvese evakuovali z terénu a po naložení na palubu vrtuľníka, odviezli do popradskej nemocnice.
 
Popoludní leteli leteckí záchranári zo strediska VZZS ATE Košice k dopravnej nehode v Gemerskej Panici. Pri zrážke motocykla s osobným autom sa zranila 25-ročná spolujazdkyňa motocyklistu. Pacientka (bydl. Gemerská Panica) utrpela zlomeniny obochu rúk, pravého predkolenia, otras mozgu a pravdepodobne aj poranenie chrbtice. Leteckí záchranári ju po ošetrení transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc.
 
K dnes v poradí druhej nehode motocyklistu letel vrtuľník VZZS ATE, tentoraz zo strediska v Banskej Bystrici. Pri obci Divín (okr. Lučenec) zišiel z vozovky 49-ročný motocyklista z Lučenca. S podozrením na zlomeniny rebier, chrbtice a hornej končatiny ho leteckí záchranári po ošetrení transportovali vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
1.4.2010:
Posadka vrtulnika VZZS ATE z Popradu zasahovala pri zeleznicnom nestasti v Spisskej Novej Vsi. Spolu s posadkou RLP zo Sp. Novej Vsi osetrila pacienta so zivot ohrozujucimi poraneniami. Muza v kritickom stave nasledne vrtulnik previezol na Kliniku urazovej chirurgie do Kosic.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Nitry letela podvečer na zásah do obce Jasová. 66-ročný miestny muž tam spadol z výšky 2,5 metra. Pri pacientovi zasahovala spolu s leteckými záchranármi posádka RZP Kolta. Muža s poranením chrbtice v stabilizovanom stave transportovali vrtuľníkom na Neurochirurgickú kliniku do Nových Zámkov.
 
29.3.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Banská Bystrica zasahovala v pohorí Javorie, kde padajúci strom privalil lesného robotníka. V neprístupnom teréne spustili z vrtuľníka palubným navijakom na miesto nehody lekára, ktorý však už 39-ročnému robotníkovi nedokázal pomôcť. Zranenia boli nezlučiteľné so životom. Leteckí záchranári spolupracovali pri zásahu s posádkou RZP Horný Tisovník.
 
28.3.2010:
K dopravnej nehode za obcou Cejkov v okrese Trebišov letela popoludní posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Košice. Vodič osobného auta tam pravdepodobne nezvládol jazdu vo vysokej rýchlosti a vrazil do stromu. Na mieste okrem posádky VZZS zasahovala aj pozemná záchranná služba a hasiči. Dvom mužom vo veku 19 a 20 rokov, žiaľ už záchranári nedokázali pomôcť. Svojim zraneniam na mieste podľahli.
 
27.3.2010:
Ešte večer letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre na zásah. Išlo o pád z koňa v Kolárove. Na mieste zasahovala posádka RLP Kolárovo, ktorá 14-ročnú pacientku po ošetrení odovzdala posádke VZZS. Po zaistení dýchacích ciest a prevedení pacientky na umelú pľúcnu ventiláciu, ju leteckí záchranári v stabilizovanom stave previezli na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny DFN v Bratislave.
 
K dopravnej nehode pri Voderadoch letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo stanice v Nitre. V osobnom aute bol po náraze do stromu vážne zranený spolujazdec. Pri zranenom primárne zasahovala posádka RLP z Trnavy. 15-ročný pacient mal vážnu poruchu vedomia a závažné mozgovo-lebečné poranenie. Leteckí záchranári ho po prevedení na umelú pľúcnu ventiláciu transportovali na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny DFN v Bratislave.
 
26.3.2010:
Popoludní letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Poprade do lesov nad obcou Stráne pod Tatrami. Vyrúbaný strom tam zavalil 6-ročného chlapca. V nedostupnom teréne spustili z vrtuľníka k zranenému palubným navijakom lekára. Ten dieťa ošetril, pripravil na evakuáciu a v horizontálnej sieti potom zraneného vrtuľník evakuoval z miesta nehody. Po krátkom medzipristátí a naložení na palubu vrtuľníka, smerovali leteckí záchranári s pacientom do popradskej nemocnice. Dieťa s poranením mozgu po CT vyšetrení previezli záchranári VZZS ATE na Špecializované pediatrické pracovisko intenzívnej medicíny DFN v Košiciach.
 
24.3.2010:
Ešte predpoludním letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Poprade na záchrannú akciu do Vysokých Tatier. HZS žiadala o pomoc pri zásahu v oblasti Gerlachovského štítu, kde došlo k pádu manželského páru z Maďarska. Po výpadku muža z cca 20 m výšky sa obaja šmýkali po snehovom poli asi 400 metrov a následne prepadli cez skalný prah. Na miesto nehody letel vrtuľník, z ktorého palubným navijakom vysadili lekára VZZS a záchranára HZS. Muž utrpel pri páde zranenia nezlúčiteľné so životom. Jeho 26-ročná manželku po ošetrení evakuovali tiež pomocou palubného navijaku z miesta nehody. S mnohopočetnými zraneniami ju transportovali leteckí záchranári do popradskej nemocnice.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo stanice Nitra letela popoludní do okresu Zlaté Moravce k osade Olichov. Krátko popoludní tam zo stromu z 5-metrovej výšky spadol 57-ročný muž z Nitry. Keďže bol v chatovej osade sám, priližne po troch hodinách sa doplazil v bolestiach k chate a privolal si pomoc. Pri pacientovi primárne zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby. Muž bol pri vedomí a komunikoval, sťažoval sa na bolesti hrudníka, chrbtice a ramena. Leteckí záchranári ho po ošetrení previezli do Traumacentra v Nitre.
 
Popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela podvečer na pomoc lyžiarovi- bežkárovi do Nízkych Tatier. Medzi Chatou pod Ďumbierom a Čertovicou , v oblasti Lajštroch, zachytil bežkár pri zjazde lyžou o terén a pri následnom páde si spôsobil zlomeninu stehennej kosti. V nedostupnom teréne sme navijakom vysadili lekára, ktorý zraneného ošetril a pripravil na evakuáciu. Pacienta po naložení na palubu vrtuľník následne previezol do popradskej nemocnice. Pri zásahu sme spolupracovali s HZS.
 
23.3.2010:
Už ráno letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Banská Bystrica na zásah. Pod Jelenskou skalou, medzi Šachtičkami a Donovalmi, spadla na bežkách do dlbokého snehu 54-ročná žena z Banskej Bystrice. Keďže išlo o nedostupný terén a možné vážne zranenie, privolali záchranári HZS na pomoc leteckých záchranárov. Z vrtuľníka spustili pomocou palubného navijaku k zranenej lekára VZZS, ktorý ju vyšetril a pripravil na evakuáciu z miesta nehody - rovnako palubným navijakom. Pacienku následne lekár ošetril a s pravdepodobou zlomeninou v oblasti bedrového kĺbu ju leteckí záchranári transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
K lesnému úrazu, ktorý sa stal nad obcou Trebušovce v okrese Veľký Krtíš letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Banská Bystrica. Pri práci v lese mu na hlavu spadol údajne z 10-metrovej výšky konár stromu. Zraneného zviezli do obce, kde ho od posádky pozemnej záchrannej služby prevzali leteckí záchranári. 58-ročného muža, ktorý utrpel mozgovolebečné poranenie, previezli vrtuľníkom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
22.3.2010:
K čelnej zrážke dvoch osobných áut dnes letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre. Nehoda, pri ktorej sa zranili štyri osoby, sa stala medzi Šaľou a Trnovcom. Najťažšie sa zranila 47-ročná žena z okresu Šaľa. Leteckí záchranári po ošetrení pacientku s poranením hlavy, tvárovej časti, hrudníka a zlomeninou dolnej končatiny transportovali na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny do Fakultnej nemocice s poliklinikou v Nových Zámkoch.
 
Požiadavku na let do Veľkej Fatry do oblasti vrchu Borišov prijal Dispečing Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE od dispečingu HZS. Pri lyžovaní na severnej strane Borišova došlo k uvoľneniu lavíny, pod ktorou zostali traja Česi. Kým jediná žena z trojice lyžiarov ostala podľa dostupných informácií takmer na povrchu lavíny a jej pád prežila bez zranení, zvyšní dvaja muži toľko šťastia nemali. Jedného z nich sa podarilo nájsť pod 1,5 m nánosom snehu, bez známok života.Telo druheho nasli zachranari po narocnom hladani pod priblizne trojmetrovou vrstvou snehu, zial ani v tomto pripade uz lekar zasypanemu nedokazal pomoct. Na mieste zasahovali dva vrtuľníky VZZS ATE - zo stredísk v Banskej Bystrici a v Poprade, ktoré na lavinisko vyviezli lavínových psov so psovodmi a lekárov VZZS.
 
20.3.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Poprade má za sebou rušné popoludnie. Najskôr letela do Vysokých Tatier. Vo Furkotskej doline, v oblasti pod Furkotským sedlom sa v lavíne zviezli dvaja turisti - Slovák a Holanďan. 56-ročný muž z Popradu utrpel zranenie predkolenia. Leteckí záchranári ho po ošetrení transportovali do popradskej nemocnice.
 
Hneď po ukončení prvého zásahu letela popradská posádka VZZS ATE do Nízkych Tatier. V oblasti Derešov spadla na lyžiach v exponovanom teréne 19-ročná žena z okresu Trenčín. Pri technickom zásahu využili záchranári kvôli nedostupnému terénu palubný navijak, pomocou ktorého k pacientke spustili z vrtuľníka lekára a po ošetrení ju rovnako navijakom evakuovali z miesta nehody. Ženu s poranením chrbtice odovzdali v NsP v Liptovskom Mikuláši.
 
Tretí krát letela popradská posádka VZZS ATE na zásah opäť do Vysokých Tatrier. Pod Skalnatým plesom sa pri páde na lyžiach zranil 65-ročný Bratislavčan. Lekár VZZS sa aj v tomto prípade dostal k zranenému pomocou palubného navijaku. Muža so zlomeninou predkolenia navijakom evakuovali z miesta nehody a po naložení na palubu vrtuľníka previezli do popradskej nemocnice. Pri zásahu leteckí záchranári spolupracovali so záchranármi HZS.
 
19.3.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre letela neskoro popoludní k dopravnej nehode. Tá sa stala na ceste za obcou Demandice (okr. Levice) v smere na Štúrovo. Osobné auto po nehode ostalo prevrátené na streche mimo vozovky. Vo vozidle boli podľa dostupných informácií 3 ľahko zranené osoby a jedna pacientka (bydl. okr. Levice) s ťažšími zraneniami. Leteckí záchranári ošetrili zranenú s početnými ranami na tvári, ktorá bola spočiatku pri plnom vedomí a orientovaná. Postupne sa jej zdravotný stav menil a posádka VZZS ju transportovala na Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny vo FNsP v Nových Zámkoch.
 
18.3.2010:
K dopravnej nehode letela popoludní posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Nitra. Pri obci Čierne Kľačany v smere na Veľké Vozokany vrazilo osobné auto pravdepodobne vo veľkej rýchlosti do pevnej prekážky. 25-ročný muž z okresu Nové Zámky pri nehode utrpel poranenie chrbtice. Na mieste zasahovala posádka RLP Vráble. Leteckí záchranári prevzali pacienta a po ošetrení ho transportovali do traumacentra vo Fakultnej nemocnici v Nitre.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Poprade letela do Nízkych Tatier. Počas freeridových pretekov sa v kotli Lukovej pri skolu zranila 27-ročná pretekárka z Austrálie. Pri náraze o skalu si spôsobila zlomeninu pravej stehennej kosti. Na mieste zasahovali záchranári HZS, ktorí žiadali o pomoc leteckých záchranárov. Lekár VZZS pacientku ošetril a v podvese ju vrtuľníkom evakuovali z miesta nehody. Pacientku odovzdali v nemocnici v Liptovskom Mikuláši.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Nitre letela do obce Zemianska Olča v okrese Komárno. Pri 60-ročnom mužovi so srdcovým infarktom bola posádka RLP z Komárna, ktorá žiadala o pomoc VZZS. Vrtuľník pristál priamo v obci. Muža po ošetrení transportovali leteckí záchranári do Kardiocentra v Nitre.
 
Posádkda Vtruľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska Žilina letela na zásah do Vrátnej doliny. V lyžiarskom stredisku Oštiepková mulda vrazil do stromu vo voľnom teréne lyžiar. Zranenia 31-ročného pacienta z Bratislavy si vyžiadali zásah leteckých záchranárov a HZS. Z vrtuľníka za opretia vysadili k pacientovi lekára VZZS, ktorý zraneného ošetril a naložil do vákuového saku, v ktorom ho pomocou palubného navijaku evakuovala posádka VZZS z miesta nehody. Po naložení na palubu vrtuľníka smerovali leteckí záchranári s lyžiarom do žilinskej nemocnice.
 
17.3.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Žiline letela popoludní na zásah v Malej Fatre. V oblasti Poludňového grúňa strhla pravdepodobne dvojica českých snowboardistov, ktorí údajne postupovali pešo, lavínu. Jeden z nich skončil zasypaný pod nánosom snehu do výšky približne jedného metra. Druhý z nich bol na konci lavíny zasypaný približne po krk. Na miesto zásahu letel vrtuľník VZZS, ktorý na laviništi vysadil pomocou palubného navijaku záchranára HZS a lekára VZZS. Po vyhrabaní zasypaného lekár zistil, že muž utrpel zranenia nezlúčiteľné so životom. Čiastočne zasypaný muž (34 rokov, bydl. Ostrava) utrpel odreniny a bol podchladený. Po ošetrení ho leteckí záchranári evakuovali pomocou palubného navijaku z miesta nehody a po naložení na palubu vrtuľníka ho odviezli do žilinskej nemocnice.
 
15.3.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE z Popradu letela do Levočských vrchov. V lese pri obci Kolačkov sa zranil poľovník. Vrtuľník pristál blízko miesta nehody. Lekár ošetril pacienta so zlomeninou predkolenia a následne ho transportovali do popradskej nemocnice.
 
Po odovzdaní pacienta v popradskej nemocnici letela posádka VZZS ATE z Popradu na ďalší zásah. V lese nad obcou Renčišov utrpel 55-ročný muž pravdepodobne koronárnu príhodu. Muž upadol do bezvedomia, resuscitácia žiaľ nebola úspešná.
 
9.3.2010:
Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Handlovej. Za nám neznámych okolností tam došlo k výbuchu, pri ktorom za zranil 53-ročný muž z Handlovej. Spôsobil si popáleniny na 50% povrchu tela, okrem predlaktí a predkolení. Na mieste zasahovala posádka RLP z Handlovej. Zdravotný stav pacienta si po prevzatí leteckými záchranármi vyžadoval jeho resuscitáciu. Vrtuľníkom ho transportovali na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie do FNsP v Ružinove.
 
6.3.2010:
Trenčianska posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE letela do lokality Jankov Vŕšok. V lese tam utrpel úraz hlavy s prechodnou poruchou vedomia 29-ročný lesný robotník z Rudnianskej Lehoty. Leteckí záchranári ho ošetrili a previezli do trenčianskej nemocnice.
 
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANPORT EUROPE zo strediska v Žiline zasahovala krátko popoludní v Lyžiarskom stredisku Čičmany. Išlo o lyžiarsky úraz na svahu, pri ktorom upadol do bezvedomia 12-ročný chlapec z Považskej Bystrice. Pri pacientovi primárne zasahovala lyžiarska služba, ktorá ho pod svahom odovzdala leteckým záchranárom. Tí chlapca vrtuľníkom previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline.
 
5.3.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej ydravotnej službz AIR - TRANSPORT EUROPE zo Žiliny zasahovala este včera popoludní na lyžiarskom snahu na Martinských holiach. Do 29-ročnej snowboardistky z Maďarska tam v skoku narazil iný snowboardista. Mladú ženu trafil pri zrážke priamo do chrbta. Lyžiarska služba vyslovila podozrenie na poranenie chrbtice a preto privolala leteckých záchranárov. Pacientku posádka vrtuľníka po ošetrení transportovala do Fakultnej nemocnice v Martine.
 
4.3.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Banskej Bystrici letela do lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici. Zo zjazdovky smerom do lesa spadol 12-ročný lyžiar z Veľkého Medera. Pri zranenom primárne zasahovali záchranári Horskej služby na Slovensku, ktorí privolali leteckých záchranárov. Z vrtuľníka pomocou palubného navijaku spustili k pacientovi lekára, ktorý ho ošetril, zranenú končatinu zafixoval a rovnako navijakom evakuoval z miesta nehody. Chlapca so zlomeným stehnom vrtuľník previezol do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Banskobystrická posádka po odovzdaní pacienta letela na ďalší primárny zásah. V Kremnických vrchoch, v oblasti Zlatá studňa, sa pri bežeckom lyžovaní zranila 27-ročná žena z Banskej Bystrice. Leteckí záchranári opäť pri zásahu spolupracovali so záchranármi HSnS. K pacientke, ktorá sa nachádzala v neprístupnom teréne, spustili z vrtuľníka lekára, ktorý ju ošetril. S podozrením na zlomeninu ľavej dolnej končatiny ju evakuoval navijakom z miesta nehody. Po naložení na palubu vrtuľníka smerovali leteckí záchranári so zranenou do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
Na Čertovicu dnes letela posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Poprade. HZS žiadala o pomoc pre muža z Brezna s podozrením na srdcový infarkt. Podozrenie sa po vyšetrení pacienta lekárom VZZS nepotvrdilo. Posádka pozemnej záchrannej služby muža transportovala do NsP v Brezne.
 
2.3.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE zo strediska v Banskej Bystrici letela do lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici. Na zjazdovke sa zranil 14-ročný snowboardista z Pezinka. S podozrením na poranenie panvy ho leteckí záchranári po ošetrení previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici. Pri zásahu spolupracovali so záchranármi Horskej služby na Slovensku.
 
Posádka VZZS ATE z Nitry prijala výzvu na let k úrazu pri výbuchu plynu v Komárne. Na mieste leteckí záchranári zistili, že išlo o pracovný úraz, keď 52-ročnému mužovi z Komárna vybuchol podľa jeho slov acetylén. Pri pacientovi primárne zasahovala posádka RLP z Komárna. Leteckí záchranári po zabezpečení základných životných funkcií prevážali pacienta v stabilizovanom stave do Fakultnej nemocnice v Nitre. Muž pri výbuchu utrpel devastačné poranenia pravej hornej končatiny, devastačné poranenia tvárovej časti a zlomeniny ľavej dolnej končatiny.
 
Vrtuľník VZZS ATE z Popradu letel do Vysokých Tatier. V Malej Studenej doline, v lokalite Veľký hang, pri zostupe z Téryho chaty spadol 35-ročný turista z okresu Michalovce. Pri páde si spôsobil tržné poranenie hlavy a ďalšie viacpočetné zranenia. K pacientovi v podvese spustili lekára VZZS. Ten ho ošetril, naložil do vákuového saku a po evakuácii z miesta nehody ho vrtuľník previezol do popradskej nemocnice.
 
1.3.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air - Transport Europe z Popradu dnes letela na zásah do Vysokých Tatier. Skupina piatich českých horolezcov (z Jablonca nad Nisou) uvoľníla lavínu, ktorá troch z nich strhla do Červenej doliny. Vrtuľník vyviezol na hranu Červenej doliny troch záchranárov HZS a lekára VZZS. Zasypaní sa spod lavíny dostali svojpomocne. Ľahko zranenú ženu a dvoch stredne ťažko zranených mužov s poraneniami dolných končatín a mnohopočetnými ľahšími zraneniami celého tela vrtuľníkom postupne transportovali do popradskej nemocnice. Záchranná akcia sa uskutočnila za veľmi nepriaznivých meteorologických podmienok, vo veľmi silnom nárazovom vetre.
 
28.2.2010:
Do lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici letela predpoludním posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air - Transport Europe zo strediska v Banskej Bystrici. Záchranári HS na Slovensku privolali vrtuľník na pomoc 21-ročnému snowboardistovi z Levíc. Ten si na svahu po skoku a následnom páde spôsobil poranenie hlavy a zlomeninu stehna. Leteckí záchranári pacienta ošetrili a previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
28.2.2010:
Na Oravu letel včera popoludní vrtuľník Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air - Transport Europe zo stanice v Žiline. Pri obci Lomná (v blízkosti Zákamenného) sa zranil na bežeckých pretekoch 37-ročný bežkár (bydl. Zákamenné). Pri zjazde na miernom svahu spadol a poranil si chrbticu. Leteckí záchranári pristáli s vrtuľníkom priamo v teréne, kde lekár zraneného vyšetril a následne ošetril. Po naložení na palubu vrtuľníka záchranári s pacientom leteli do FNsP v Žiline.
 
25.2.2010:
Na lyžiarskom svahu v Telgárte zasahovala popoludní posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air-Transport Europe zo strediska v Poprade. 36-ročný lyžiar z Bratislavy tam vrazil do hydrantu pre technické zasnežovanie. Pri náraze si spôsobil otvrenú zlomeniu predkolenia. Lekár VZZS ATE pacienta ošetril. Po naložení na palubu vrtuľníka ho leteckí záchranári odovzdali na Oddelení centrálneho príjmu v popradskej nemocnici.
 
20.2.2010:
Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air-Transport Europe zo strediska Žilina letela popoludní do Javorníkov. V oblasti nazývanej Odpočívadlo spadol a zranil sa jeden z účastníkov tradičného podujatia na bežkách. 57-ročný muž z Považskej Bystrice si pri páde spôsobil zlomeninu bedrového kĺbu. Vrtuľník pristál neďaleko pacienta a lekár zraneného ošetril. Po naložení na palubu vrtuľníka ho previezli do nemocnice v Považskej Bystrici.
 
K dopravnej nehode medzi Hlohovcom a obcou Bojničky letela posádka VZZS ATE z Nitry. Zrazili sa tam dve osobné autá, ktoré skončili v potoku pri ceste. V jednom z vozidiel sa ťažko zranil približne 20 - 25-ročný muž, ktorý mal poruchu vedomia. Po stabilizácií vitálnych funkcií a prevedení na umelú pľúcnu ventiláciu ho leteckí záchranári transportovali na Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny v Nitre.
 
15.2.2010:
Popoludní letela banskobystrická posádka VZZS ATE na Donovaly. Na zjazdovke Nová Hoľa sa zranil 26-ročný snowboardista z Bratislavského kraja. Pri páde si spôsobil bolestivú zlomeninu predkolenia. Pri pacientovi primárne zasahovala HZS, ktorá žiadala o spoluprácu VZZS. Z vrtuľníka za opretia vysadili na mieste nehody lekára VZZS, ktorý ošetril zraneného. Zo zjazdovky ho leteckí záchranári evakuovali palubným navijakom. Snowboardista skončil vo FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
15.2.2010:
Posádka VZZS ATE z Popradu letela popoludní na pomoc 15-ročnému lyžiarovi z Veľkého Slavkova. Ten si v lesnom poraste medzi Dolným Smokovcom a Popradom spôsobil zlomeninu stehna. Transport na sánkach bol nad sily jeho kamarátov, preto žiadali o pomoc. Po ošetrení ho vrtuľníkom previezli leteckí záchranári do popradskej nemocnice.
 
15.2.2010:
Banskobystrická posádka VZZS ATE leta k obci Mýtna v okrese Lučenec. Údajne tam vbehol pod auto 36-ročný muž, ktorý si pritom spôsobil traumatickú amputáciu ľavej dolnej končatiny pod kolenom. Na mieste zasahovala posádka RLP z Detvy. Leteckí záchranári prevzali pacienta, pokračovali v intenzívnej terapii a transportovali ho do FNsP F.D.Roosevlta v Banskej Bystrici.
 
V rovnakom čase letela posádka VZZS ATE z Bratislavy do Jelky (okr. Galanta). Z 5 metrovej výšky z rebríka tam spadol 37-ročný muž. Pri pacientovi primárne zasahovala posádka RLP zo Senca. Leteckí záchranári ho s otrasom mozgu, zlomeninou zápästia a podozrením na poranenie vnútrobrušných orgánov transportovali do Ružinovskej nemocnice. Pacient bol počas transportu pri vedomí.
 
Ešte včera leteli leteckí záchranári zo strediska VZZS ATE z Banskej Bystrice do lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici. Na svahu sa pri zrážke s inou osobou poranila 16-ročná snowboardistka. Pri zásahu spolupracovali leteckí záchranári s HZS. Pacientku s poranením panvy previezli do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
14.2.2010:
Popoludní letel vrtuľník VZZS ATE z Popradu do Vysokých Tatier. V oblasti Malého Kežmarského štítu spadla lavína. HZS Leteckých záchranárov požiadala o technickú pomoc HZS. Vrtuľník bez lekára vyviezol na miesto nehody dvoch psovodov HZS spolu so psami a letel pre ďalších dvoch záchranárov HZS. Podľa predbežných informácií si pád lavíny vyžiadal jednu obeť.
 
12.2.2010:
Do lesov v katastri obce Dubové letela popoludní posádka VZZS ATE zo Žiliny. Približne 2 km od obce náhle stratil vedomie 53-ročný lesný robotník z Blatnice. Na mieste primárne zasahovala posádka RLP z Turčianskych Teplíc. Posádka VZZS po dosiahnutí miesta nehody spustila z vrtuľníka pomocou palubného navijaku lekára, ktorý pokračoval v resuscitácii pacienta. Resuscitácia nebola úspešná.
 
8.2.2010:
K dopravnej nehode v katastri obce Pravenec letela posádka VZZS ATE z Trenčína. Pri čelnej zrážke dvoch osobných áut sa zranili tri osoby.Leteckí záchranári prevážali 13-ročného chlapca s podozrením na tupé poranenie brucha do Nemocnice s poliklinikou v Bojniciach.
 
6.2.2010:
Popoludní letela banskobystrická posádka VZZS ATE do Nízkych Tatier. V oblasti Zadných Derešov, smerom do Derešského kotla spadla lavína,ktorá zasypala 24-ročného muža z Přerova. Leteckí záchranári leteli k Oblastnému stredisku HZS v Jasnej, odkiaľ vzali na palubu záchranára HZS spolu s lavínovým psom. Svedkovia nehody medzičasom muža spod snehu vyhrabali. Vrtuľník pri ňom vysadil záchranára HZS a letel pre lekára VZZS. Pacient bol ťažko podchladený, ale pri vedomí. V dome Horskej služby v Jasnej ho najprv zohriali, následne ošetrili. Muža transportovala RZP do Nemocnice v Liptovskom Mikuláši.
 
5.2.2010:
Lyžiarsky úraz na Martinských holiach si vyžiadal zásah leteckých záchranárov VZZS ATE zo Žiliny. 34-ročný lyžiar z Novák spadol na svahu a po krátkom čase od pádu opakovane odpadol. Leteckí záchranári pri zásahu spolupracovali s HZS. Zraneného lyžiara po ošetrení previezli do Martinskej fakultnej nemocnice.
 
5.2.2010:
Nitrianska posádka VZZS ATE letela dnes ráno k dopravnej nehode, ktorá sa stala na dialnici D1 cca. 3 km pred Hlohovcom. Osobné auto tam po zrážke s kamiónom skončilo v priekope, čiastočne zakliesnené pod kamiónom. Na mieste primárne zasahovali hasiči a posádka RLP Falck z Trnavy. Leteckí záchranári prevážali najťažšie zraneného pacienta z osobného auta. Išlo o približne 25-ročného cudzinca z Ázie, ktorého vrtuľníkom previezli s podozrením na poranenie krčnej chrbtice do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
2.2.2010:
Popradská posádka VZZS ATE letela v neskorých popoludňajších hodinách do Vysokých Tatier. 30-ročná skialpinistka z Popradu si počas lyžovania zo Skalnatého plesa poranila dolnú končatinu. Pri pacientke primárne zasahovala posádka HZS, ktorá privolala leteckých záchranárov. Zranená pravdepodobne precenila svoje sily pri prvej skialpinistickej túre počas tejto zimnej sezóny a zlomila si ľavé predkolenie. Po ošetrení ju leteckí záchranári transportovali do popradskej nemocnice.
 
1.2.2010:
K dopravnej nehode letela predpoludním posádka VZZS ATE z Banskej Bystrice. Pravdepodobne k čelnej zrážke osobného auta s kamiónom došlo na ceste pri obci Nedožery - Brezany v okrese Prievidza. Na mieste primárne zasahovala posádka RLP z Bojníc. Vodiča osobného auta (27-ročný, bydl. Kanianka) museli z vozidla vyprosťovať hasiči. Leteckí záchranári pacienta po zabezpečení životných funkcií previezli do FNsP F.D.Roosevleta v Banskej Bystrici.
 
28.1.2010:
Vrtulnik VZZS ATE z Bratislavy letel na heliport do Galanty. Posadka RLP Z Galanty tam priviezla 39-rocnu zenu z Dolnej Stredy, ktorej pravdepodobne pri prikladani do krbu ohen zasiahol hlavu, krk,hrudnik, horne koncatiny. S popaleninami I. a II. stupna na 30 az 40 percentach povrchu tela ju letecki zachranari napojenu na umelu plucnu ventilaciu peviezli do ruzinovskej nemocnice.
 
25.1.2010:
Popoludní letela banskobystrická posádka VZZS ATE do Nízkych Tatier. V oblasti medzi Prednými a Zadnými Derešmi spadol pri lyžovaní do potoka 32-ročný Maďar. Záchranári HZS privolali na miesto nehody leteckých záchranárov. Tí ošetrili zraneného, ktorý mal slabý otras mozgu, vykĺbené rameno a narazený hrudník. Vrtuľníkom ho transportovali do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
24.1.2010:
Žilinská posádka VZZS ATE letela popoludní do Vrátnej doliny. Pri páde na lyžiach sa tam zranil 41-ročný Angličan. Pacient ležal približne v polovici svahu, z vrtuľníka preto pomocou palubného navijaku spustili k zranenému lekára, ktorý ho ošetril a navijakom ho evakuovali z miesta nehody. Asi o 300 m nižšie vrtuľník pristál, pacienta naložili na palubu a transportovali do žilinskej nemocnice na úrazovú ambulanciu. Muž utrpel zranenia pravej bedrovej časti a pravdepodobne aj poranenie chrbtice. Pri zásahu spolupracovala posádka VZZS s HZS.
 
24.1.2010:
Vrtuľník VZZS ATE z Popradu letel predpoludním do lyžiarskeho strediska v Bachledovej doline. Priamo na svahu sa zrazili dvaja lyžiari. 12-ročné dievča z Košíc pri zrážke utrpelo otras mozgu. Keďže sa nehoda stala blízko hornej stanice sedačkovej lanovky, na zásah vyzvala lyžiarska služba (dobrovoľní záchranári THS) Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu ATE. Pacientku previezli vrtuľníkom do popradskej nemocnice.
 
23.1.2010:
Leteckí záchranári VZZS ATE dnes leteli k desiatim zásahom, v šiestich prípadoch pomáhal vrtuľník milovníkom zimných športov na zjazdovkách a svahoch, ostatné lety boli sekundárne, medzinemocničné. Vo vzduchu sú ešte dva vrtuľníky, ale ide o lety, ktoré som už zarátala.
 
23.1.2010:
Vrtuľník VZZS ATE z Banskej Bystrice letel popoludní na pomoc do lyžiarskeho strediska Donovaly. Pri páde na zjazdovke Nová hoľa si tam maďarský lyžiar zlomil dolnú končatinu v oblasti stehna. Z vrtuľníka k zranenému navijakom spustili lekára, ktorý ho ošetril. Následne lyžiara vo vákuovom saku evakuovali z miesta nehody a vrtuľníkom transportovali do banskobystrickej nemocnice.
 
23.1.2010:
K lyžiarskemu úrazu v Bachledovej doline letela popoludní posádka VZZS ATE z Popradu. 37-ročný poľský lyžiar sa dostal mimo lyžiarskej trate a pri páde si zlomil hornú končatinu v ramene. Vrtuľník privolali na pomoc Dobrovoľní záchranári Tatranskej horskej služby. Lekár VZZS zraneného ošetril a vrtuľníkom ho previezli do popradskej nemocnice.
 
23.1.2010:
Do obce Záriečie (okr. Púchov) letela trenčianska posádka VZZS ATE. 11-ročný miestny chlapec sa pri sánkovaní na svahu v obci zranil. Pri chlapcovi primárne zasahovala posádka pozemnej záchrannej služby. Zranený bol prechodne v bezvedomí, utrpel otras mozgu a leteckí záchranári ho prevážali do žilinskej nemocnice.
 
23.1.2010:
Sériu letov na pomoc zraneným pri športe dnes začala posádka VZZS ATE z Košíc. Tá letela k zranenému 64-ročnému bežkárovi z Košíc, ktorý si pri páde na Kojšovskej holi zlomil dolnú končatinu. Záchranári tamojšej horskej služby ho na snežných saniach priviezli k vrtuľníku. Po ošetrení ho leteckí záchranári transportovali do Fakultnej nemocnice v Košiciach.
 
Popradskú posádku VZZS ATE privolali k zranenému snowboardistovi do Vysokých Tatier. Na Štrbskom Plese, na zjazdovke Esíčko, sa 10-ročný chlapec z Lučenca zrazil s lyžiarom. Leteckí záchranári spolupracovali s dobrovoľnými záchranármi THS. Chlapca so zlomeninou stehna transportovali do popradskej nemocnice.
 
Súbežne s akciou vo Vysokých Tatrách prebiehala aj záchranná akcia v lyžiarskom stredisku Hriňová - Košútka. Na zjazdovke tam spadol 26-ročný snowboardista zo Zvolena. Banskobystrická posádka VZZS ATE vykonala technický zásah, keďže na mieste nebola možnosť s vrtuľníkom pristáť. Záchranár spustil z vrtuľníka pomocou palubného navijaku lekára, ktorý zraneného ošetril. Z miesta nehody ho evakuovali rovnako pomocou palubného navijaku a po naložení na palubu vrtuľníka smerovali s pacientom do FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
20.1.2010:
Vo večerných hodinách letela nitrianska posádka VZZS ATE k nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcami Čierne Kľačany a Vozokany v okr. Zlaté Moravce. Prevrátilo sa tam pravdepodobne preťažené nákladné auto s kamením. Vo vozidle ostal zakliesnený vodič (59-ročný, bydl. Žitavany), ktorý mal poruchu vedomia. Leteckí záchranári mu zaistili dýchacie cesty, previedli na umelú pľúcnu ventiláciu a v stabilizovanom stave transportovali na Kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny v Nitre. Pri zásahu spolupracovala posádka VZZS ATE s posádkou RLP Zlaté Moravce.
 
16.1.2010:
Do Štúrova letela neskoro popoludní nitrianska posádka VZZS ATE. 13-ročnému chlapcovi tam v rukách vybuchol nejaký výbušný predmet, pravdepodobne akumulátor. Výbuch mu spôsobil devastačné poranenie pravej dlane a popáleninu ľavej ruky. Leteckí záchranári previezli zraneného zo štúrovskej nemocnice do Fakultnej nemocnice v Nitre.
 
16.1.2010:
Popoludní letela banskobystrická posádka VZZS ATE opäť do lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici. Na lyžiarskom svahu tentokrát spadla 13-ročná lyžiarka z Nitry. Prvú pomoc zranenej opäť poskytli dobrovoľní horskí záchranári, ktorí privolali vrtuľník. Pacientku so zlomeninou hornej končatiny ošetril lekár VZZS a vrtuľníkom ju následne transportovali do FNsP F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici.
 
16.1.2010:
Leteckí záchranári VZZS ATE z Popradu leteli popoludní do Vysokých Tatier. Na Hrebienku, medzi Hornou a Dolnou lúkou, sa pri sánkovaní poranil 12-ročný chlapec z Veľkej Lomnice. Pri zranenom boli primárne záchranári HZS. Kvôli vážnosti zranenia bol privolaný vrtuľník s lekárom. Chlapca s poranenou chrbticou transportovali leteckí záchranári na Oddelenie centrálneho príjmu do popradskej nemocnice.
 
16.1.2010:
Do lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici letela krátko popoludní posádka VZZS ATE z Banskej Bystrice. Na lyžiarskom svahu spadol a stratil vedomie 28-ročný lyžiar z Nových Zámkov. Pri pacientovi primárne zasahovali dobrovoľní horskí záchranári, ktorí pacienta previezli na miesto pristátia vrtuľníka. Lekár VZZS zistil, že muž mal nízku hladinu cukru, bol v hypoglykemickej kóme. Po podaní liečiv sa pacient prebral a leteckí záchranári ho previezli do FNsP F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Posádka VZZS ATE z Popradu letí na zásah do Vysokých Tatier na Hrebienok
 
14.1.2010:
Popradská posádka VZZS ATE letela popoludní do lesov medzi Liptovskou Tepličkou a Šuňavou. Prvý lesný úraz v tomto roku, pri ktorom zasahovali leteckí záchranári, sa žiaľ skončil tragicky. 58-ročného lesného robotníka z Liptovskej Tepličky zasiahol padajúci strom a spôsobil mu smrteľné poranenia.
 
5.1.2010:
Popradska posadka VZZS ATE letela popoludni do Vysokych Tatier. Vo Velkej zmrzlej doline pri vystupe do Baranieho sedla spadol litovsky horolezec. Po posmyknuti nasledoval priblizne 300 metrovy pad, pri ktorom sa 57-rocny muz zranil tak, ze nebol schopny samostatne zostupit. Letecki zachranari leteli na miesto nehody spolu s jednym clenom HZS na palube. Za opretia vrtulnika zraneneho evakuovali z terenu, lekar VZZS ho osetril a nasledoval transport do popradskej nemocnice. Vzhladom na pad mal horolezec stastie, ze skoncil s podozrenim na zlomeniny rebier na oboch stranach hrudnika.
 
2.1.2010:
V piatok večer letela posádka VZZS ATE z Nitry do Piešťan. Miestna posádka RLP už ošetrovala zrazenú 64-ročnú chodkyňu (bydl. Ostrov). Pacientka utrpela závažné mnohopočetné poranenia viacerých častí tela, preto bol nevyhnutný rýchly zásah Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Leteckí záchranári s pacientkou vo veľmi vážnom stave leteli do Nemocnice v Ružinove. U pacientky došlo po pristátí k náhlej zástave obehu. Resuscitácia žiaľ nebola úspešná a pacientka zraneniam podľahla.
 
 
hore
 


ATE - titulná stránka

RESCUE TEAM SLOVAKIA